Esileht Hobinurk Küsimus koeraomanikele

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Küsimus koeraomanikele

Postitas:
Kägu

Mul on teile lihtne küsimus. Kas ja kui tihti pesete oma koeral hambaid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole kordagi pesnud, hambad ilusad ja valged.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei ole pesnud, koeral on alati närimisasjad olemas. Hambad on terved, valged ja ilma kivita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ka pesnud, närimine hoiab hambad puhtad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei ole ka pesnud (koer aastane). Ausalt õnneks et ei pea seda tegema, käpapesugagi piisavalt tegemist…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olegi pestnud. Koer kohe kolmene.
Arst ytles, et veidi on kivi, olen yritanud hoolsam olla, et talle rohkem närimist pakkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No selliseid vastuseid ma ootasingi, sest mina ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes reaalselt oma koeral hambaid peseks. Aga mind vaatas koera hambaarsti suurte silmadega ja süüdistava häälega ütles: “Te ei pesegi oma koera hambaid?” Ok, minu viga, et pole pesnud ja hambakivi on palju, aga pidada seda nii elementaarseks on ka pisut liig.

 

P.S milliseid närimiskonte teie annate väikesekasvulistele koertele? Palun konkreetsete toodete näiteid.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kivi ongi tihti just väikeste tõugude probleem. Minul chihuahual on mitmeid hambaid eemaldatud ja läheb veel eemaldamisele nüüd. Kivi tekib palju. Arst on soovitanud korra päevas pesta, aga koer ei lase eriti, võitleb vastu ja mingi aeg peale eelmist eemaldamist proovisin, aga mulle tundus, et ma rohkem traumeerin neid igemeid, kuna lõpuks hakkasid veritsema (koer üritab pesemise ajal hambaharja rünnata). Koer juba ka nii vana, et väga raske sisse harjutada kui ei ole harjunud pesemisega. Mulle ka tundub, et kui koeral ikkagi on soodumus kivi tekkeks, siis pesemine ka 100% seda ohtu ära ei võta, et siiski tuleb mingil ajal mõni hammas eemaldada või käia kivi eemaldamas. Minu oma kõvemaid konte süüa ei saa, aga närib meelsasti nt porgandit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka tundub, et kui koeral ikkagi on soodumus kivi tekkeks, siis pesemine ka 100% seda ohtu ära ei võta, et siiski tuleb mingil ajal mõni hammas eemaldada või käia kivi eemaldamas.

Kahjuks ei saa enam anonüümsena postitades muuta, aga tahtsin seda veel siia lisada, et minul nt endal tekib ka hambakivi päris palju, kuigi suuhügieen ei ole puudulik. Kivieemalduses pean ikka 1-2x aastas käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on koer 3-aastane ja hambad endiselt puhtad. Olen siis erand ja pesen. Tema kutsikaeas olin usinam, nagunii pidi harjutama-koolitama seda pesemist, aga nüüd pesen 1x, vahel harva 2x nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hammaste probleemid on tõesti väikeste koerte mure. Mul on 5kg koer, iga kord kui groomeri juures käib, tehakse hambad ka puhtaks. Ise harjan silikoonist näpuharjaga, koer vihkab aga kannatab ära. Tean chihut kellel tekkis suuõõne põletik katkistest hammastest ja vet eemaldas osa hambaid. Neil on nii nõrgad lõuad, et lihtsalt ei suuda närimiskondist jagu saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on koer 3-aastane ja hambad endiselt puhtad. Olen siis erand ja pesen. Tema kutsikaeas olin usinam, nagunii pidi harjutama-koolitama seda pesemist, aga nüüd pesen 1x, vahel harva 2x nädalas.

Ja mina vastupidine erand. Koer on samuti 3-aastane ja hambad ideaalsed, lumivalged ja igasuguse hambakivita. Pole elus koeral hambaid pesnud.

Närimist aga pakun küll kutsikast saati. Toidukorra osana kanakaelad, kalkunikaelad, veisesaba jupid. Vabal ajal kuivatatud piisoni- v veisenahk (petcitys hea valik), väiksematele koertele seal kindlasti samuti hea valik.

Petcitys on müügil ka spetsiaalsed tooted hambakivi eemaldamiseks (krõbuskitüüpi maiused), ise pole ostnud ega tea kommenteerida. Me saame loomulikul teel hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule ütles samuti loomaarst etteheitvalt, et kuidas siis nii, et polegi koeral hambaid pesnud? Tal nimelt kippus palju hambakivi tekkima. Minu jaoks on loom siiski loom. Ei käi keegi teistel loomadel ka hambaid pesemas ja loodus on niimoodi ette näinud. Mõned korrad siis püüdsin hambaid pesta, aga see oli üsna kohmakas tegevus ja koer ise selle vastu, lõpuks lihtsalt leppisin, et on, mis on ja lasin iga mõne aasta pärast arsti juures hambakivi eemaldada.

Ma arvan, et üldiselt on see siiski geneetiline nagu ka osadel inimestel tekib palju hambakivi, kuigi nad harjavad oma hambaid kaks korda päevas ning teistel ei teki jällegi üldse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et üldiselt on see siiski geneetiline nagu ka osadel inimestel tekib palju hambakivi, kuigi nad harjavad oma hambaid kaks korda päevas ning teistel ei teki jällegi üldse.

Mulle ütles hambaarst, et sülje koostis mõjutab. Mul tekib väga palju hambakivi. Alguses süüdistati mind pidevalt halvas suuhügieenis, siis praegune arst ütles, et osadel on küll nii. Niiditan ja pesen elektrihambaharjaga, lisaks pesen hambavaheharjaga üle kaks korda päevas. 10 minutit hommikul ja 10 minutit õhtul kulutan hammastele, aga ikka tekib kivi, mida peab iga nelja kuu tagant eemaldama. Samas mu mehel ei ole sellist asja, ta ei niidita kunagi, aga kivi ka ei ole kümneid aastaid. Koertel on sama lugu, et osadel tekib, osadel mitte. Minu koeral ei teki, ei pese tema hambaid ja eriti ta ei näri ka midagi, sest ta on allergiline, ei tohi neid närimiskonte anda. Porgand on ainus, mida ta närib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei ole pesnud, annan närimistooteid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Hobinurk Küsimus koeraomanikele