Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus Kohalikule.

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Küsimus Kohalikule.

Postitas:

Tere Kohalik. Uurisin ükskord kahe lapse vahel tööle minemise kohta. Nüüd, kus olen seda kõike natukene seedinud ja mõelnud selle üle, tekkis mul jälle küsimus.
Nimelt lähen kahe lapse vahel tööle ca neljaks kuuks. Lapse sünniks on teine laps 1 a ja 11 k. Saan sama VH. See on selge. Aga nüüd- sa tegid mulle selgeks, et mul oleks mõistlikum jääda dekreeti 30 p enne sünnitust, kuna dekreedirahad on miinimumi järgi. Aga kas ma üldse pean dekreeti jääma? Sest kui saaksin palka on see ju suurem ja peale sünnitust hakkaksin saama VH. See ju ka suurem. Kas VH on siis 18 kuud? So ju lapse 1, 6 aastaseks saamiseni. Aga dekreedis olles saaks ju VH vähem aega? Olen ma õigesti aru saanud? Dekreedi rahad hüvitatakse küll ühe VH suuruseni, aga see on ju ikka vähem kui ma muidu oma palga järgi saaksin.
Mõtlesin, et mul on kõvasti puhkust saada, kui võtta enne sünnitust oma puhkus välja ja siis nt jään 14 p enne sünnitust uuesti lh-puhkusele.
Oh ma ei tea, loodan, et sa saad midagi aru ka ja oskaksid mulle ehk selgitada. 🙂
Igatahes tänud ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei soovi u 290 eurot bruto rohkem raha + 3,6 k eest kauem I lapse lapsehooldustasu + 11 p puhkust=puhkusetasu, siis ära jää dekreeti.
Jää I lapsega uuesti lhp-le vähemalt 31p enne sünnituse tähtaega ja kõik korras.

Dekreedirahad ei hüvitata mitte ühe VH suuruseni vaid KÕIK SÜNNITUSEJÄRGSED DEKREEDIPÄEVAD=VH päevarahani!

Kui sa võtad dekreedi, siis
*saad raha kokku 575p e 19k: 140 p dekreediraha + 435p VH, millest u 30p on miinimumpalk, 110p on kompenseeritud=lõppkokkuvõttes VH suurune, 435p on VH

* saad kauem I lapse lht, 3,6 k kauem, uue VH alguseni

*teenid välja min 11 puhkusepäeva

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, sain jah natukene valesti aru siis… Ikkagi siis on mõtekam minna dekreeti. Äitähh sulle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus Kohalikule.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.