Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus kohalikule-koondamine

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Küsimus kohalikule-koondamine

Postitas:

Minu tööandjal kadusid osad tellimused ära ja enam pole mulle ja veel tervele hulgale inimestele tööd anda.Tööandja sellest ise rääkida ei taha,ma kahtlustan,et ei taha ka koondamisraha maksta.Kui kaua võib inimest lihtsalt niisama ilma tööta asutuse nimekirjas hoida?Kas ja kui pika aja möödudes meil on õigus koondamisraha nõuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

?!

Tööd pole, aga palka peab ju ikka maksma.
Võibolla loodab lihtsalt, et inimesed ise lahkumisavaldused annaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töö mitteandmisel tuleb siiski palka maksta.

Töölepingu seadus
§ 35. Töötasu maksmine töö mitteandmisel
Tööandja peab töövõimelisele ja töö tegemiseks valmis olevale töötajale maksma keskmist töötasu ka juhul, kui töötaja ei tee tööd seetõttu, et tööandja ei ole andnud tööd, ei ole teinud töö tegemiseks vajalikku toimingut või on muul viisil töö vastuvõtmisega viivitanud, välja arvatud juhul, kui töö andmata jätmise on põhjustanud töötaja süü.

On sul midagi selle vastu, et olla töö ootel kodus ja saada palka?
Võib muidugi tööandjalt küsida, kaua töö ootamine kestab, kas on lootust tööle ja kui ei, kas koondatakse.

Veel:
§ 37. Töötasu vähendamine töö mitteandmise korral
(1) Kui tööandja ei saa ettenägematutest, temast mitteolenevatest majanduslikest asjaoludest tulenevalt anda töötajale kokkulepitud ulatuses tööd, võib ta töötasu KUNI KOLMEKS KUUKS 12-kuulise ajavahemiku jooksul vähendada mõistliku ulatuseni, kuid MITTE ALLA Vabariigi Valitsuse kehtestatud töötasu ALAMMÄÄRA, kui kokkulepitud töötasu maksmine oleks tööandjale ebamõistlikult koormav.
(2) Enne töötasu vähendamist peab tööandja pakkuma töötajale võimaluse korral teist tööd.
(3) Töötajal on õigus keelduda töö tegemisest võrdeliselt töötasu vähendamisega.
(4) Enne töötasu vähendamist informeerib tööandja usaldusisikut või tema puudumisel töötajaid ning konsulteerib nendega töötajate usaldusisiku seaduses sätestatud korras, arvestades käesolevas lõikes sätestatud tähtaegu. Tööandja peab teatama töötasu vähendamisest vähemalt 14 kalendripäeva ette. Usaldusisik või töötaja peab andma oma arvamuse seitsme kalendripäeva jooksul arvates tööandja teate saamisest.
(5) Töötajal on õigus tööleping üles öelda käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatud põhjusel, teatades sellest viis tööpäeva ette. Töötajale makstakse töölepingu ülesütlemisel hüvitist käesoleva seaduse § 100 lõigetes 1 ja 2 sätestatud ulatuses.

(§ 100. Ülesütlemise hüvitis
(1) Töölepingu ülesütlemisel koondamise tõttu maksab tööandja töötajale hüvitist töötaja ühe kuu keskmise töötasu ulatuses.
(2) Töölepingu ülesütlemisel koondamise tõttu on töötajal õigus saada kindlustushüvitist koondamise korral töötuskindlustuse seaduses ettenähtud tingimustel ja korras.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus kohalikule-koondamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.