Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus kohalikule – VH ja dekreet

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Küsimus kohalikule – VH ja dekreet

Postitas:

Tere!

Mul on tekkinud paar küsimust. Nimelt olen ettevõtja ja nüüd ka lapse ootel ja seega hakkasin endale palka maksma. Saan aru, et VH arvutatakse eelnenud kalendriaasta 12 kuu keskmise tulu alusel. Kuna jään sünnitus- ja raseduspuhkusele 2013, siis arvutatakse mu VH 2012.aasta alusel. Kas saan õigesti aru, et 2012 aasta detsembri palk (mis makstakse ju jaanuaris 2013) ei lähe VH arvutamisel arvesse? Ühest postitusest lugesin, et soovitati see välja võtta avanssina, kas vastab tõele – sots maksu maksmine jääb ju ikkagi jaanuari?
Teiseks – saan aru, et dekreeti võib jääda 30-70 päeva enne sünnituse tähtaega. Mis oleks majanduslikult kõige kasulikum? Kuna ma eraettevõtja, siis ei ole nii tähtis, millal \”peaksin tööle tagasi minema\” või et saaks lapsega kauem kodus olla (loodan, et saate aru, mis ma mõtlen :).
Tänud ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvesse läheb 2012.a jooksul maksud sotsmaksustatud töine tulu(töötasu=palk, lisatasu, tulemustasu, puhkusetasu, preemia jne).
äheb kõik, mis DEKLAREERITAKSE hiljemalt 10.jaanuar 2013 (kuna detsembri väljamaksed tulebki jaauaris deklareerida).

Majanduslikult kõige kasulikum on siiski jääda 30p enne tähtaega:*kõige kauem palka enne kui tuleb sünnitushüvitis(dekreediraha)
*kõige rohkem välja teenitavat puhkust(puhkust annab ka dekreet kui töövõimetus, lhp ajaks aga tööleping peatatakse ja puhkust ei lisandu)
*laps VH lõppedes kõige vanem (jäädes 70p enne on laps VH lõppedes 1a4k2n, jäädes 30p enne aga 1a6k vana)

kasulik on ju olla lapsega võimalikult kaua kodus saades korralikku hüvitist(VH), kui saada vaid peretoetusi, mis on VH lõpust lapse 3a saamiseni 19,18+38,35/kuus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus kohalikule – VH ja dekreet

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.