Esileht Ajaviite- ja muud jutud Küsimus kudujatele!

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Küsimus kudujatele!

Postitas:
Kägu

Tahan kududa endale jämedama lõngaga (nii vardad kui lõng nr 4) põlvikud täiesti tavalise parempidise koega, ei mingit keerulist mustrit (kui siis, mängin ainult värvidega). Aga no ei leia kuskilt kahandamise skeemi. Ehk siis, millal kahandama hakata ja kui palju. Kui asi jõuab soki pikkuseni, siis sealt edasi oskan teha 😀 Kas kellelgi on jagada head ja lihtsat selgitust?
Tänan juba ette ära 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Küsimus kudujatele!

kuda nad sul püsti püsivad kui soonikut üldse pole 😛

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mida sa täpselt nyyd silmas pead? varba kahandamist? kanda oskad teha? kahandamine käib nii, et kood kaks silma kokku. aga jah, hea oleks teda, mis kahandamist silmas peetakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

säärt ei kahandatagi minu teada, mina teen küll terve sääre/sooniku kuni sokiosa algab ja sealt edasi nagu sokki. Jäme see sääremari sul ikka on 🙂
Vanal ajal peeti ilusamaks tüdrukuid kellel jäme säär, siis topiti põhku põlviku sisse 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eiei, algusesse ikka soonik, muidugi 🙂
Aga pean silmas jah, just sääre osas kahandamist. Ma mõtlen, et kui ei kahanda, siis kas lotendama ei jää? 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu ema on juba aastakymneid sokke kudunud ja kahandab ikka nn katse ja eksituse meetodil. kahanda ja proovi jalga ja haruta yles kui ei sobi jne:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

säärt ei kahandata, soonik hoiab ilusti ümber jala, kui on õige arv silmi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selged pildid 🙂 Hakkan proovima 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

kude ei tohi liiga lõdva olla, muidu võib küll välja venida ja lotendama hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ongi ilus kui lotendab, lükkad veel rohkem lonti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tahan kududa endale jämedama lõngaga (nii vardad kui lõng nr 4) põlvikud täiesti tavalise parempidise koega, ei mingit keerulist mustrit (kui siis, mängin ainult värvidega). Aga no ei leia kuskilt kahandamise skeemi. Ehk siis, millal kahandama hakata ja kui palju. Kui asi jõuab soki pikkuseni, siis sealt edasi oskan teha 😀 Kas kellelgi on jagada head ja lihtsat selgitust?
Tänan juba ette ära :)[/tsitaat]

mu vanaema ütleks selle peale, et iika \”aru järgi\”. antud kontekstis siis peaks see tähendama, et konkreetse sääre järgi. 😉

nojah, ära pahanda againimeste säärd ju erineva kuju, jämeduse ja pikkusega.

kudusin mullu oma tütardele pitsilised säärised. sellised ilma varbaosata ja ilma kannata põlviku moodi asjad.
ühe paari kudusin alt üles, teise ülevalt alla.
alt üles oli lihtsam.
sulle võiksiki siis soovitada varbast alustamist ja sääreosas kasvatamist, saab proovida ja just oma sääre järgi kududa.

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Küsimus kudujatele!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.