Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus laenu kohta

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Küsimus laenu kohta

Postitas:

Kui ma võtan kodulaenu, ning laen makstakse välja umbes aasta pärast, sest uusarendus alles valmib. Aga kas ma pean hakkama seda laenu kohe maksma??

Kas kellelgi on kogemust sellega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.05 19:06; 08.05 19:44; 09.05 12:46; 09.05 16:34; 09.05 19:42; 09.05 20:26; 10.05 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksma hakkad ikka seda laenu, mida võtnud oled ehk peale välja maksmist, mitte ette.

Aga kardetavasti sa ei saagi nii pika viitega ette laenulepingut sõlmida. Oled ikka õigesti nendest laenu asjadest aru saanud?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 19:22; 09.05 19:30; 09.05 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain ka nii aru, maksma pean siis kui saan laenu kätte. Ma veel seda küsisin laenuhalduril. Aga täna ma vaatan interneti pangast, et nad tahavad esimest makset juba see kuu.

Kummaline…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.05 19:06; 08.05 19:44; 09.05 12:46; 09.05 16:34; 09.05 19:42; 09.05 20:26; 10.05 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga täna ma vaatan interneti pangast, et nad tahavad esimest makset juba see kuu.

Kõik on õige – lepingu saab pika aja peale ette ära sõlmida ja maksma hakkad tõesti alates sellest ajast, kui korter on valmis ja laen arendajale välja makstud.

Ning Internetipangas ongi see segadust tekitav – neid tulevasi kuumakseid hakatakse kusagil laenulepingu vaates kuvama kohe, kui leping sõlmitud. Kuid see ei tähenda, et peaksid tegelikult maksma. Kui see mingi kuumakse kuupäev on kätte jõudnud ning laen ei ole selleks ajaks veel välja makstud, siis see makse lihtsalt nö tühistatakse ja graafikut nihutatakse edasi. Endal tekkis lepingut sõlmides sama küsimus, selle tõttu tean.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksma hakkad ikka seda laenu, mida võtnud oled ehk peale välja maksmist, mitte ette.

Aga kardetavasti sa ei saagi nii pika viitega ette laenulepingut sõlmida. Oled ikka õigesti nendest laenu asjadest aru saanud?

10 kuuks küll sai.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks inimesed pangast ei küsi selliseid asju? Või sa võtad mõne laenuärika käest laenu?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma võtan kodulaenu, ning laen makstakse välja umbes aasta pärast, sest uusarendus alles valmib. Aga kas ma pean hakkama seda laenu kohe maksma??

Kas kellelgi on kogemust sellega?

Sa ei saa tagasi maksta seda, mida ei ole veel reaalselt välja makstud. Seega jah, esimene tagasimakse toimub siis, kui pank on oma raha välja andnud – läbi sinu laenulepingu arendajale tasunud. Kui see toimub, siis jääb jälg ka sinu konto väljavõttele. Näed, et summa on sinu kontole tulnud ja sealt kohe arendajale kantud. Laenugraafikut millegipärast kuvab jah kohe, aga tegelikult sinult mingit raha veel maha ei võeta.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.05 10:58; 09.05 13:04; 09.05 17:43; 09.05 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuste eest, nii ma singi aru ning see on ka loogiline, et laenu hakkan tasuma peale laenuraha kättesaamist. Lihtsalt mulle tundus uskumatu, et SEB interneti pangas on info kuvamisel jäätud nii segadust tekitav viga. Huvitav kas nad pole siis sellest veast teadlikud..

Seda viga kuvatakse veel mitmes kohas. Esiteks laenude all näidatakse seda järgmise makse tegemise kohas ning ka tulevikumaksete all näidatakse, et see kuu tuleb see ära maksta. Minul on see kuu päev kuu keskel. Tõenäoliselt siis selle kuupäeva möödudes need summad tõstetakse jälle järgmisesse kuusse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.05 19:06; 08.05 19:44; 09.05 12:46; 09.05 16:34; 09.05 19:42; 09.05 20:26; 10.05 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt mulle tundus uskumatu, et SEB interneti pangas on info kuvamisel jäätud nii segadust tekitav viga. Huvitav kas nad pole siis sellest veast teadlikud..

See ei ole tegelikult viga. Nii peabki olema. Ja see ei ole mitte ainult SEBis nii, vaid ka teistes pankades.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.05 10:58; 09.05 13:04; 09.05 17:43; 09.05 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt mulle tundus uskumatu, et SEB interneti pangas on info kuvamisel jäätud nii segadust tekitav viga. Huvitav kas nad pole siis sellest veast teadlikud..

See ei ole tegelikult viga. Nii peabki olema. Ja see ei ole mitte ainult SEBis nii, vaid ka teistes pankades.

Aga miks see viga ei ole? Ebaloogiline on kuvada täpse kuupäevaga järgmist makset, kui laen pole väljamakstudki. Äärmisel juhul võik olla kirjas Esimene makse ilma kuupäevata.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.05 19:06; 08.05 19:44; 09.05 12:46; 09.05 16:34; 09.05 19:42; 09.05 20:26; 10.05 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks see viga ei ole? Ebaloogiline on kuvada täpse kuupäevaga järgmist makset, kui laen pole väljamakstudki. Äärmisel juhul võik olla kirjas Esimene makse ilma kuupäevata.

Aga, kas sa täna tead täpselt, mis kuupäevaks vara valmib ja mis kuupäeval arendajale raha makstakse? Ei tea! Sellepärast ongi graafik juba valmis ja ootel, sest teoreeritiliselt on võimalik see raha igal ajal (kuni konkreetse kuupäevani) kasutusse võtta. Küsimus on vaid selles, kas see raha liigutamine toimub juba selle aasta septembris või 2022. aasta veebruaris. Kui väljamakse toimub, läheb graafik ka kohe aktiivseks ja hakkad reaalselt laenu tagasi maksma.

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.05 10:58; 09.05 13:04; 09.05 17:43; 09.05 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks see viga ei ole? Ebaloogiline on kuvada täpse kuupäevaga järgmist makset, kui laen pole väljamakstudki. Äärmisel juhul võik olla kirjas Esimene makse ilma kuupäevata.

Kas sa oled oma laenulepingut ikka lugenud? Kõik need asjad on ju lahti kirjutatud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 19:22; 09.05 19:30; 09.05 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks see viga ei ole? Ebaloogiline on kuvada täpse kuupäevaga järgmist makset, kui laen pole väljamakstudki. Äärmisel juhul võik olla kirjas Esimene makse ilma kuupäevata.

Kas sa oled oma laenulepingut ikka lugenud? Kõik need asjad on ju lahti kirjutatud

See on järgmine viga, seal kus saab laenulepingut vaadata seal on sellel laenul “Laenu väljamakse taotlus”. Parem ma ei hakka veel seda linki puutuma, mine tea mis üllatus seal taga veel on.

Aga probleem pole selles. Mina sain õigesti aru aga interneti pangas kuvatav info on mitmeti mõistetav ja segadust tekitav. Seda on võimalik lahendada palju arusaadavamalt.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.05 19:06; 08.05 19:44; 09.05 12:46; 09.05 16:34; 09.05 19:42; 09.05 20:26; 10.05 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on järgmine viga, seal kus saab laenulepingut vaadata seal on sellel laenul “Laenu väljamakse taotlus”. Parem ma ei hakka veel seda linki puutuma, mine tea mis üllatus seal taga veel on.

See on üldiselt juhuks, kui laenu väljamakse toimub jupikaupa. Näiteks maja ehituse puhul ei võeta kogu summat kohe välja, vaid osade kaupa, vastavalt vajadusele. Esialgu võtab laenust kasutusele näiteks 10 000  eurot. Kui mingi osa ehitusest on valmis ja on vajadus järgmise summa järele, siis teeb laenuvõtja selle nupu alt avalduse, millise summa soovib järgmisena kasutusele saada.

Kuna sul on uusarendus ja sa ei ehita ise, siis toimub väljamakse tõenäoliselt ühe summana, korraga. Seega, sinul sealt nupu alt ei ole vaja avaldust esitada rohkem kui see üks kord, kui elamine valmis ja vaja laen kasutusele võtta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.05 10:58; 09.05 13:04; 09.05 17:43; 09.05 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on järgmine viga, seal kus saab laenulepingut vaadata seal on sellel laenul “Laenu väljamakse taotlus”

Sul on ju laenuleping allkirjastatud, nagu tundub? Allkirjastamisel kuvatakse kogu lepingu tekst mitmes etapis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 19:22; 09.05 19:30; 09.05 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on järgmine viga, seal kus saab laenulepingut vaadata seal on sellel laenul “Laenu väljamakse taotlus”

Sul on ju laenuleping allkirjastatud, nagu tundub? Allkirjastamisel kuvatakse kogu lepingu tekst mitmes etapis.

Jah muidugi see on allkirjastatud, aga see oli mitu kuud tagasi ning kõike punkte ma enam ei mäleta täpselt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.05 19:06; 08.05 19:44; 09.05 12:46; 09.05 16:34; 09.05 19:42; 09.05 20:26; 10.05 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oot, aga ma ei saa aru, mis sa sinna panka üldse nii vara ronisid!?

Ostsin ka korteri uuselamusse, Võlaõiguslepingu sõlmimiseks notarisse läksin ise ja oli ka, maakler arendaja esindajana ja kõik. Omafinantseeringu 10% maksin kohe sisse.

Asjaõiguslepingu sõlmimine toimus peale korteri valmimist, 1,5 aastat hiljem, lepingus ette nähtud ajal, kuu enne selle lepingu sõlmimist tegin pangas taotluse, hindamisakti viisin siis kui korter oli valmis, SEB aktsepteeris ainult neid hindamisakte kus näha, et objekt on 100% valmis, nii et varasem asjaajamine ei anna mingit pointi sellele varem sahmerdamisele.

Enne asjaõiguslepingut tegin lisaks veel ühe summa sissemaksuks notari deposiiti ja selle võrra pidin vähem laenu võtma. See 1,5 aastat andis kena puhveraja raha kogumiseks.

Kui sa juba omafinantseerigut tahad pangast, siis arvatavasti on jah mingid uued reeglid. Mina ostsin korteri 2018. aastal

Ise mõtlesin, et uuselamu korterid on ainsad, mida osta suudaks, sest kui vähemalt on c energiaklassi maja, saanuks siis ka 10% omafinantseeringuga ja samas see ooteaeg annab võimaluse mõtetel settida ja raha juurde koguda.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 15:56; 10.05 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oot, aga ma ei saa aru, mis sa sinna panka üldse nii vara ronisid!?

Ostsin ka korteri uuselamusse, Võlaõiguslepingu sõlmimiseks notarisse läksin ise ja oli ka, maakler arendaja esindajana ja kõik. Omafinantseeringu 10% maksin kohe sisse.

Asjaõiguslepingu sõlmimine toimus peale korteri valmimist, 1,5 aastat hiljem, lepingus ette nähtud ajal, kuu enne selle lepingu sõlmimist tegin pangas taotluse, hindamisakti viisin siis kui korter oli valmis, SEB aktsepteeris ainult neid hindamisakte kus näha, et objekt on 100% valmis, nii et varasem asjaajamine ei anna mingit pointi sellele varem sahmerdamisele.

Enne asjaõiguslepingut tegin lisaks veel ühe summa sissemaksuks notari deposiiti ja selle võrra pidin vähem laenu võtma. See 1,5 aastat andis kena puhveraja raha kogumiseks.

Kui sa juba omafinantseerigut tahad pangast, siis arvatavasti on jah mingid uued reeglid. Mina ostsin korteri 2018. aastal

Ise mõtlesin, et uuselamu korterid on ainsad, mida osta suudaks, sest kui vähemalt on c energiaklassi maja, saanuks siis ka 10% omafinantseeringuga ja samas see ooteaeg annab võimaluse mõtetel settida ja raha juurde koguda.

Sa ostsid korteri teadmata kas pank üldse laenu annab?

Mina ei julgenud nii riskida. Minu omafinantseering oli ligi 75% ja siis mul oli vaja kindlalt tead kas pank annab mulle veel ühe kodulaenu puudu olevale summale.  Sellepärast enne ma ei ostnud seda korterit kui pank rahuldas minu laenutaotluse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.05 19:06; 08.05 19:44; 09.05 12:46; 09.05 16:34; 09.05 19:42; 09.05 20:26; 10.05 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oot, aga ma ei saa aru, mis sa sinna panka üldse nii vara ronisid!?

Ostsin ka korteri uuselamusse, Võlaõiguslepingu sõlmimiseks notarisse läksin ise ja oli ka, maakler arendaja esindajana ja kõik. Omafinantseeringu 10% maksin kohe sisse.

Asjaõiguslepingu sõlmimine toimus peale korteri valmimist, 1,5 aastat hiljem, lepingus ette nähtud ajal, kuu enne selle lepingu sõlmimist tegin pangas taotluse, hindamisakti viisin siis kui korter oli valmis, SEB aktsepteeris ainult neid hindamisakte kus näha, et objekt on 100% valmis, nii et varasem asjaajamine ei anna mingit pointi sellele varem sahmerdamisele.

Enne asjaõiguslepingut tegin lisaks veel ühe summa sissemaksuks notari deposiiti ja selle võrra pidin vähem laenu võtma. See 1,5 aastat andis kena puhveraja raha kogumiseks.

Kui sa juba omafinantseerigut tahad pangast, siis arvatavasti on jah mingid uued reeglid. Mina ostsin korteri 2018. aastal

Ise mõtlesin, et uuselamu korterid on ainsad, mida osta suudaks, sest kui vähemalt on c energiaklassi maja, saanuks siis ka 10% omafinantseeringuga ja samas see ooteaeg annab võimaluse mõtetel settida ja raha juurde koguda.

Sa ostsid korteri teadmata kas pank üldse laenu annab?

Mina ei julgenud nii riskida. Minu omafinantseering oli ligi 75% ja siis mul oli vaja kindlalt tead kas pank annab mulle veel ühe kodulaenu puudu olevale summale. Sellepärast enne ma ei ostnud seda korterit kui pank rahuldas minu laenutaotluse.

Lugesin tingimusi ja sain aru et ma saan laenu. Muidugi oli ju ka 1, 5 aastat oma reitingut parandada

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 15:56; 10.05 19:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus laenu kohta