Esileht Koolilaps Küsimus laste kohta

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Küsimus laste kohta

Postitas:

Kui vanalt teie lapsed hakkasid omapead õues käima, tänaval,koolis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 11:38; 28.05 11:54; 28.05 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kui kooli läks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin, kuna saatsin 7-aastase lapse, kes käib lasteaias viimases rühmas üksi lasteaeda, mida ta on ka enne teinud. Lasteaed asub kodust kohe üle tee mõned sammud. Kasvataja küsis mu käest, et kas laps peabki sedasi omapead toimetama või? Nagu ma oleks kurjategija nüüd. Sama vanad lapsed käivad omapead juba linnavahel.Huvitav, mismoodi need lapsed kooli peaks saama siis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 11:38; 28.05 11:54; 28.05 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

6-aastaselt hakkas üksi õues käima, kui kolisime linnast ära väiksesse alevisse. kaugemal hakkas ise liikuma aasta hiljem, kui kooli läks.

lasteaed oli meil linnas samuti kohe üle hoovi, aga lasteaias oli range reegel, et lapse peab hommikul vanem ise kasvatajale üle andma ja õhtul vastu võtma, mingeid isekäimisi ei lubatud. siiski olid mõned vanemad sellised, kes lapse hommikul lasteaia ette sõidutasid ja siis laps läks ise edasi, aga sellele vaadati ka väga pahaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piir lähebki sealt. Lasteaed ei saa vastutada lapse eest, kui vanem pole last hommikul kasvatajale üle andnud. Silmside peaks ikka hetkeks tekkima, et kasvataja nägi, et laps on tulnud. Sa ise ei saa ka kindel olla, äkki laps ei jõudnudki lasteaeda, sattus värava taga toredate sõpradega kokku ja läks hoopis mujale? Kool on algusest peale teise süsteemiga, vanem saab e-koolist kohe jälgida, kui lapsel on puudumine. Samuti helistab vanem kohe lapsele, et kas jõudsid koju jms. Ühesõnaga teostab ise järelevalvet rohkem, et kuhu jõudis ja millal jõudis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Piir lähebki sealt. Lasteaed ei saa vastutada lapse eest, kui vanem pole last hommikul kasvatajale üle andnud. Silmside peaks ikka hetkeks tekkima, et kasvataja nägi, et laps on tulnud. Sa ise ei saa ka kindel olla, äkki laps ei jõudnudki lasteaeda, sattus värava taga toredate sõpradega kokku ja läks hoopis mujale? Kool on algusest peale teise süsteemiga, vanem saab e-koolist kohe jälgida, kui lapsel on puudumine. Samuti helistab vanem kohe lapsele, et kas jõudsid koju jms. Ühesõnaga teostab ise järelevalvet rohkem, et kuhu jõudis ja millal jõudis. [/tsitaat]

Selleks on lapsel mobiiltelefon.Oligi kokkulepe meil, et helistab, kui lasteaeda jõuab ,aga ei helistanud ja sellepärast uurisin kasvatajalt. Loogiline, et kasvataja ei vastuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 11:38; 28.05 11:54; 28.05 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil hakkasid iseseisvalt hoovis olema u. 2- aastaselt. vanem laps tuli viimases rühmas lasteaiast üksi enne lõunaund koju. selleks oli loomulikult minu kirjalik avaldus lasteaeda ja kindlad kellaajad kokkulepitud. ise olin beebiga kodus.
see sama laps käis üksi ka ujumistrennis viimasel lasteaia kevadel. aga ta oli ka sotsiaalselt väga küps, sügisest käis Nõmmelt linna kooli, hommikul sai küll autoga, aga koju tuli alati ise, teisest koolipäevast alates. ja mitte, et teisiti ei oleks olnud võimalik, aga ta ise tahtis nii ja sai ka hakkama.
teisel lapsel käisin nt. terve esimese klassi pikapäevarühmas järgi.
lapsed on erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on erinevad ja olud on erinevad, Tallinnas ma nii julge ei oleks lapse iseseisvuse kasvatamisega, kui mõnes väiksemas linnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ikka täiesti erinev ja sõltub lapsest ja elukohast jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias on kord, et laps tuleb õpetajale \”üle anda\”. Erand tehakse ainult kevadel, viimase rühma lastele aga tingimuseks on vanema kirjalik avaldus (teade), et laps tuleb hommikul ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame Tallinna aedlinnas. Lasteaed on 400 m kaugusel, sh tuleb vähemalt 1x arvestatava liiklusega tänav ületada. 6a. laps läheb lasteaeda tihti niimoodi, et läheb \”ise\”. Tegelikult olen mina titevankriga nii 100 m tagapool ja jälgin, et laps vähemalt lasteaiaväravast turvaliselt sisse saaks. Paar korda on tõesti ka täitsa ise läinud. Sügisest hakkab koolis käima. Sinna peab kahe bussiga sõitma. Või siis ühe bussiga + ca 800 m jala. Esimese klassi ilmselt enamasti viin ja toon. Selles suhtes on hästi, et olen niikuinii just titega kodune. Muidu ei teakski, kuidas seda asja korraldada.

Mis õues käimisesse puutub, siis oma hoovis hakkas ise käima ca 2-aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õues käima kodu juures vaiksetel tänavatel ja sõprade aedades hakkasid lapsed u 5-aastaselt – piirid, kui kaugele minna tohib, olid kokku lepitud. Lasteaeda hommikuti värava juurest ise minema hakkas üks laps viimasesse rühma minnes sügisel, tegin ka vastava avalduse. Teise lapsega sellist vajadust polnud, aga tema hakkas viimases rühmas kevadel kokkulepitud aegadel lasteaiast ise huviringi minema (ka tegin avalduse), sinna on umbes 400 m ja ületada vaja üks tänav. Väiksemaid vahemaid linnas ise orienteeruma hakkasid nad enne kooli suvel.
Bussiga kooli ja koolist trenni minema hakkas esimeses klassis kohe ise (ühe korra sõitsin alguses kaasa).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väikeses ridamajapiirkonnas luban 3-aastase üksi maja ette mängima, aknast näen teda. ja kogu aeg peab jälgima ikka, 4-aastast ka veel. selles vanuses lapsed ei taju veel nii hästi kohusetunnet ja siiralt unustavad ära lubaduse olla maja ees kui näevad nt kassi ja hakkavad sellele järele kõndima. alates 5-6 eluaastast hullavad juba omaette väljas ja 6-ne mul tunneb kellagi ja tuleb iga teatud aja tagant ennast \”näitama\”.
muidugi sellised asjad olenevad minu meelest elukohast isegi rohkem kui lapse vanusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üksi väljas hakkas käima neljaselt, kooli saatsin kaks esimest nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

muutun järjest kanaemamaks. esimese lapsega harjutasin teda juba 5a üksi poodi käima. ta käiski juba. kuni üks tähelepanematu juht oleks talle otsa sõitnud iseseisvuse harjutamise ajal. ise olin tükk maad tagapool ja lasin lapsel nagu ise koju minna. peale seda kadus julgus ära.
eks ma olen neid muudkui viinud ja toonud ja oma elu korraldanudki laste järgi.
terve esimese klassi olen väksemat toonud ja viinud. suuremad, kes on juba suured on ka siis kooli viidud. ise ta tänaval veel väga ei käi. korra talvel tuli üksi ringist koju. siis ka eksis ära. ta nii ise tahtis üksi tulla. see oli vahetult peale väikese Varvara tapmist. siis olin küll hirmul. hea et telefon kaasas tal oli. aga ega selle koha kirjelduse järgi oli ka raske tuvastada kohta, kuhu ta jõudnud oli.
aga ma arvan, et teine klass ka veel viin ja toon. elame küll linnas, aga teel, kust ta läheb pole jalakäijate teed. seega kõnnib tee ääres. samas on see hea pikk sirge ja politsei meelispaik kihutajaid püüda. aga vaatamata sellele ikka kihutatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne seda Varvara juhtumit olin ka maru õnnelik, et minu I klassi laps on nii iseseisev. Tuleb ise koolist ja läheb trenni-muusikakooli. Sõidab ise sõprade poole jne.
Kui enne kartsin vaid liiklust, siis nüüd kardan ka haigeid inimesi. Ühesõnaga minu laps liigub üksi ringi nii vähe kui võimalik ja nii palju kui hädavajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja puhul ei olegi niivõrd tähtis lapse vanus, lasteaia kaugus vms., vaid asjaolu, et lasteaiaga ei oldud KOKKU LEPITUD.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul on lasteaia värav välisuksest 20 m kaugusel.
Ja minu kolmest lapsest ei käi ükski üksi aias põhimõtteliselt ja ei tule ka sealt.

Lapse üksi välja lubamine ja üksi lasteaeda minemaine ei ole minu arvates seotud. Väljas on minu lapsed hakanud üksi u. 7-aastaselt käima (paneelmajade rajoon).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps Küsimus laste kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.