Esileht Kodunurk küsimus lavendli kohta.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: küsimus lavendli kohta.

Postitas:

Tere, mul on üks mure, nimelt olen noor ja algaja taimede istutamises. Olen ostnud poes igasuguseid maitsetaimi ja lilli- panin maha ja tundub, et asi toimib. Siis mõtlesin, et prooviks tähklavendel maha panna. Võtsin alguseks väikest potti(läbimõõt 10cm äkki), panid seemned mulda ja katsin õhukese mulla kihiga, niisutasin ja panin kilekott peale ning tegin augud sisse. Juba teist korda üritan maha panna, aga sealt ei tule mitte midagi- tühi maa. Mida ma valesti teen.?? otsisin internetist abi, aga sealt ei leidnud enda jaoks vastust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 09:16; 20.06 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

unustasin mainida, et pott seisab toas nii kaua kuni sealt midagi välja tuleb ja siis plaanis rõdule panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 09:16; 20.06 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti ei soovitaks lavendlit seemnest kasvatada. Tõenäoliselt õnnestub see ainult asjatundjatel. Ja isegi lavendlikasvandustes ei kasvatata iial taimi seemnest kuna seemnest kasvatades pole tagatud, et sellest tuleb oma sordiomadustele vastav taim.
Välismaistest istandustest on võimalik osta või tellida hästi pisikesi taimi(plug plants) ja need lähevad küll kenasti kasvama.
Kui sa lavendlikollektsionäär ei ole ja tahad lihtsalt aeda paari taime, siis mina soovitaksin osta noor, õienuppudega taim. Inglise lavendleid olen väga soodsalt näinud supermarketite maitsetaimede osakonnas. Kui ma ei eksi, siis prismas oli üks taim 2.50 ainult aga see oli mõnda aega tagasi. Niimoodi saad kohe täiskasvanud noore taime ja saad suvi otsa selle ilu nautida.
Iseasi kas Eesti oludes see taim peab sul talve vastu või ei pea. Taim tuleb tagasi lõigata(vähemasti pool või isegi kaks kolmandikku) kas sügisel peale õitsemist või siis varakevadel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 15:08; 20.06 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tõesti ei soovitaks lavendlit seemnest kasvatada. Tõenäoliselt õnnestub see ainult asjatundjatel. Ja isegi lavendlikasvandustes ei kasvatata iial taimi seemnest kuna seemnest kasvatades pole tagatud, et sellest tuleb oma sordiomadustele vastav taim.
Välismaistest istandustest on võimalik osta või tellida hästi pisikesi taimi(plug plants) ja need lähevad küll kenasti kasvama.
Kui sa lavendlikollektsionäär ei ole ja tahad lihtsalt aeda paari taime, siis mina soovitaksin osta noor, õienuppudega taim. Inglise lavendleid olen väga soodsalt näinud supermarketite maitsetaimede osakonnas. Kui ma ei eksi, siis prismas oli üks taim 2.50 ainult aga see oli mõnda aega tagasi. Niimoodi saad kohe täiskasvanud noore taime ja saad suvi otsa selle ilu nautida.
Iseasi kas Eesti oludes see taim peab sul talve vastu või ei pea. Taim tuleb tagasi lõigata(vähemasti pool või isegi kaks kolmandikku) kas sügisel peale õitsemist või siis varakevadel. [/tsitaat] suur aitäh vastuse eest, tundub et see taim päris pirtsakas ja vist mul ei ónnestugi sellest potilille teha rõdul.järgmisel aastal olen targem 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun, palun:)
Järgmisel kevadel proovi paar plug planti osta. Isegi ebayst saab neid. Need saadetakse sellistes pisikestes konteinerites ilma mullata ja peavad kenasti nädal aega teel vastu.
Rõdule soovitaks sellist vana head inglise lavendli sorti nagu Hidcote. See on selline pisemat sorti lavendel väikeste hästi tumelillade lõhnavate õitega. Inglise lavendlitest üks varasemaid õitsejaid ja õitseb suvi läbi. Eriti kui on varjuline rõdu, siis elab talve kenasti üle.
Minu nõrkuseks on prantsuse, ehk stoechas lavendlid aga need Eesti talve üle ei ela.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 15:08; 20.06 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on lavendli erinevad sordid levinud ka skandinaavias ja yldiselt elavad nad siinse talve kenasti yle hoopis olulisem on minu meelest päikseline kasvukoht. Seemnest ei julge neid töesti kasvatama hakata. Samas ma usun, et järgmine kevad kui on plaanis möni merereis Soome vöi Rootsi önnestub Sul ehk soetada möned sobivad taimed. Minul on täiesti tavaline lavendel öues ja rödul on silmailuks nn. libliklavendel mis on pirtsakam ja ei löhna peaaegu yldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie külvasime seemned õue peale peenardesse ja kasvavad, mis mühiseb. Meil on selline rammus punakaspruun muld ja õue on vastu päikest, päike hakkab hommikul vara juba peale paistma ja laseb kuni õhtuni välja, maikuust saadik praktiliselt on väga soe ka kogu aeg olnud. Lõuna-Eestis siis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tõesti ei soovitaks lavendlit seemnest kasvatada. Tõenäoliselt õnnestub see ainult asjatundjatel. [/tsitaat]Nooh, ära nüüd inimest ära ka hirmuta. Mina 10a tagasi külvasin lavendlit seemnest ja siiamaani kenasti õitsevad aias. Seemned tuleb külvata topsi mulla pinnale, tõmmata sellele kilekott peale ja jälgida, et muld oleks kogu aeg parajalt niiskes. Hoida seda topsi külmkapis. Idanemine võttis igavesti aega, mitu nädalat ja idanemisprotsent oli niru, nii et terve pakitäis seemneid tuleks ikka ära külvata.
Ja kogu selle külvamisjandiga algust tuleks teha veebruaris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina külvasin pakist otse potti, mingi kilekoti ega külmkapiga ei jamanud. kasvavad, mis mühiseb, õigtsemiseni veel ei ole jõudnud.

Idanemine võttis minu kannatlikkuse mõõdus siiski palju aega – ca poolteist – kaks ja pool nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kägukägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina külvasin pakist otse potti, mingi kilekoti ega külmkapiga ei jamanud. kasvavad, mis mühiseb, õigtsemiseni veel ei ole jõudnud.

Idanemine võttis minu kannatlikkuse mõõdus siiski palju aega – ca poolteist – kaks ja pool nädalat.[/tsitaat]

päris hea, mina ootasin nädalaid :D(teemaalgataja). 2 korda külvasin, siis lõpuks ei viitsinud enam vaeva näha. ma ei tea mida need seemnekesed tahavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaat kui huvitav. Sain alles nüüd teada, et see on nii pirtsakas taim. Mina külvasin kunagi mitu aastat tagasi juuni keskel lavendliseemned suvaliselt maha ja hakkasid kasvama küll. Nüüd on paras mets kasvanud ja mitu talve edukalt üle elanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk küsimus lavendli kohta.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.