Esileht Kodunurk Küsimus lillesibulate kohta

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Küsimus lillesibulate kohta

Postitas:

Võtsin täna tulbid ja nartsissid üles (plaan istutada mujale). Kuidas ma sibulatega talitama pean? Kas juured tuleb ära lõigata, kas sibulatel peab laskma päikese käes kuivada, kas sügiseni tuleb hoida jahedas või…kas-kas-kas. Palun nõu, ma tõesti täiesti \”roheline\” sel teemal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 18:24; 05.06 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu ei võeta tulpe ja natrsisse üles, kuna neil on aktiivne kasvuperiood. Seda kuivatamist jne tehakse u kuu aja pärast. Võid istutada otse uude kohta, ehk lähevad kasvama, või viska komposti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kasva nad enam midagi, lehedki olid juba pruunikad. Nii loll ma ka ei ole, et kasvuperioodil lilli üles hakkan võtma.
Palun vastake need, kel midagi on öelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 18:24; 05.06 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üldiselt võetakse sibulad üles jah siis,kui lilled ära õitsenud,minul on sibulad tavaliselt mitu aastat ühe koha peal,aga kuna sa üles võtsid,siis soovitan nad kuivatada kuskil ahju juures ehk siis soojas ja kuivas kohas,pärast pane paberkotti sooja keha lähedale,et siis õigel ajal maha istutada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.videvik.ee/441/tulp.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui liiga vara üles võtta, siis järgmisel aastal jääb õiteilu niruks, sest sibul ei ole saanud koguda toitaineid. Neid kogub ta lehtedest, lehed peavad olema täiesti ära kuivanud, siis on see protsess lõppenud. Juured on ka selleks ajaks taandarenenud, nii et lõigata pole midagi vaja. Kuivatatakse ikka varjulises, õhurikkas kohas, mitte päikese käes. Samas ka hoitakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pidin ka ehituse tõttu osa tulbi ja nartsissi sibulaid üles võtma, kui need veel õitsesid. Panin kasti ja viisin kuuri alla. Lehed kuivasid ära ja puhastasin ja sorteerisin suuruse järgi ja panin suve lõpp, sügise alguses suuremad ja ilusamad tagasi maha ja õitsesid ikka kõik, kuigi pead ei anna, ehk mõnel ei tulnud õit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et parem istuta nad kohe maha tagasi. Ja ära sa seda juttu küll kuula, et neid soojas kohas hoitakse. Vastupidi, ikka jahedas kohas liiva sees hoitakse sibulaid sügiseni. Kas äkki üle 10 kraadi temp. ei tohtinud tõusta. Kui selliseid tingimusi pole, istuta kohe maha tagasi. Pole vaja kuivatada. Kuivatatakse selleks, et need sibulad sügiseni vastu peaksid.
Mina istutasin kaks nädalat tagasi nartsisse ja tulpe. Tõime maalt koos lehtede ja õitega. Osad õitsesid mul peenral edasi. Nüüd ootan, et nad päris ära kuivaksid ja siis lõikan lehed maha. Ma olen suht kindel, et järgmisel kevadel need kõik õitsevad. Kuigi jah, niimoodi sibulaid ei istutata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan äraõitsenud taime peenrast välja, lõikan õievarre maha ja taime istutan aianurka suveks jõudu koguma ja lehti kasvatanma. septembris valmistan tulbipeenra ette ja panen sibulad tagasi. Selleks ajaks on lehed ise ära kuivanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aianduskooli õpilastelt kuulsin, et kuni 6 nädalat peale õitsemise lõppu tuleb maas hoida.
Kindlasti mitte vähem kui 4 nädalat-nagu eelpool öeldud, korjab taim toitu. Ma seetõttu ka märgistasin sel aastal õitsemise ajal ära, et mis värv on, et saaks üles võtta ja sügisel ilusaks grupeerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Küsimus lillesibulate kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.