Esileht Hobinurk küsimus matkajatele – kuivtoit

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: küsimus matkajatele – kuivtoit

Postitas:

Küsimus neile, kes on oma matkadel söönud nt Tacticali vm spets matkatoitu? Mis on teile eriti meeldinud?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.04 10:47; 29.04 11:16; 29.04 12:35; 29.04 14:35; 04.05 14:34; 07.05 11:41; 17.05 12:37;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mitte miski. Eelistan priimusel päristoitu valmistada.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on oma matkadel söönud nt Tacticali vm spets matkatoitu? Mis on teile eriti meeldinud?

Kui sulle Maggi puljongikuubikud meeldivad siis sobib ka see Tactival toit. Rahuajal ei oeaks oma magu vabatahlikult ekstreemsustega rikkuma.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on oma matkadel söönud nt Tacticali vm spets matkatoitu? Mis on teile eriti meeldinud?

Kui sulle Maggi puljongikuubikud meeldivad siis sobib ka see Tactival toit. Rahuajal ei oeaks oma magu vabatahlikult ekstreemsustega rikkuma.

Lugesin huvi pärast üht koostist: Riis, läätsed (24%), bataat, porgand, paprika, sibul, spinat, rapsiõli, küüslauk, sool, jahvatatud vürtsköömned, suitsutatud paprikapulber, karripulber, kurkum, jahvatatud kaneel, tšillihelbed. Tulenevalt tootmisliinist võib toode sisaldada vähesel määral sellerit, sinepit ja piima. Mis seal nii ebatervislikku siis on?

Ole siis hea ja ja anna nõu, mida sööd füüsiliselt raskel matkal, kui aega on max 30 minutit pausiks. Iga gramm seljakotis ka loeb.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.04 10:47; 29.04 11:16; 29.04 12:35; 29.04 14:35; 04.05 14:34; 07.05 11:41; 17.05 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus neile, kes on oma matkadel söönud nt Tacticali vm spets matkatoitu? Mis on teile eriti meeldinud?

Küsi nt militaarfoorumist, sealt saab vast rohkem ja asjakohasemaid vastuseid.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus neile, kes on oma matkadel söönud nt Tacticali vm spets matkatoitu? Mis on teile eriti meeldinud?

Küsi nt militaarfoorumist, sealt saab vast rohkem ja asjakohasemaid vastuseid.

Jah, tee seal foorumis konto ning küsi asjatundjatelt:

 

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=25&t=38361

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sulle Maggi puljongikuubikud meeldivad siis sobib ka see Tactival toit. Rahuajal ei oeaks oma magu vabatahlikult ekstreemsustega rikkuma.

Tactical foodpack on külmkuivatamise teel valmistatud kvaliteetne toode ja Maggiga võrdlemine näitab lihtsalt asjatundmatust. Kuid sellest tuleneb ka toote põhiprobleem – päris kallis hind. Aga nagu öeldud – see ongi premium toode, mille valmistamine on kallis ning mis on hoopis midagi muud kui mingi neli korda odavam keemiapomm.

Puuduseks võib pidada ka seda, et veidi teatud matkaromantikat läheb kaduma – aga eks see sõltub konkreetsest olukorrast.

Ise eelistan priimusel midagi tavapärast valmistada, nt kartulipudrupulber, kiiresti valmivad makaronid, riisi- või tatrahelbed ja siis lihakonserv sisse.

Ning https://matkafoorum.net/viewforum.php?f=19 alt leiad nii üldist matkasöögijuttu kui ka ühe foodpacki teema.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 11:58; 29.04 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA olen. Lisan igaks juhuks, et olen pikaajalise matkakogemusega inimene, lihtsalt uurin nende toitude MAITSETE  kohta, mis on meeldinud.

Eks lähen uurin mujalt gruppidest, lihtsalt arvasin, et naiste hulgas ja ka leidub ikka matkajaid.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.04 10:47; 29.04 11:16; 29.04 12:35; 29.04 14:35; 04.05 14:34; 07.05 11:41; 17.05 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

On kogemused nii Adventure foodi, Travellunchi kui Tactical foodpackiga. Maitse järgi otseselt soovitada ei oska, aga ise eelistan erinevaid riisi- ja pastaroogasid. Pigem väldin toite kus rohkem köögivilju, kuna isegi kauem seista lastes kipuvad need tihti kõvaks jääma. Arvestada võiks ka toitude soolasusega, näiteks minu jaoks on enamus neist veidi liiga soolased. Hommikusööke samuti pigem ei ostaks, mõistlikum ise müsli kaasa võtta kui seda kallis pakis osta.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte miski. Eelistan priimusel päristoitu valmistada.

Keegi ei küsinud seda.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme söönud Tactical tooteid. Lastele meeldis väga pasta polognese, mulle endale kanakarri ja riisipuding marjadega. Täpseid nimesid ei hakka otsima.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tactical Foodi kartulipuder peekoniga oli ülihea ja meeldis ka riis kanaga (kergelt vürtsikas ja palju köögivilju oli sees). Mulle just meeldis nende puhul see, et maitse oli nii päris ja kõht püsis ülikaua täis.  Mingi Maggie kartulipudrupulbri või kiirnuudlipakiga küll võrrelda ei ann. Varasemalt võtsin ka matkale alati neid kaasa, aga nüüd eelistan pigem maksta rohkem ja saada kõht korralikult täis.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tactical Foodi kartulipuder peekoniga oli ülihea ja meeldis ka riis kanaga (kergelt vürtsikas ja palju köögivilju oli sees). Mulle just meeldis nende puhul see, et maitse oli nii päris ja kõht püsis ülikaua täis. Mingi Maggie kartulipudrupulbri või kiirnuudlipakiga küll võrrelda ei ann. Varasemalt võtsin ka matkale alati neid kaasa, aga nüüd eelistan pigem maksta rohkem ja saada kõht korralikult täis.

Täpselt sellepärast tahangi proovida. Toiteväärtus tundub kõrge ja balansis. Ja ega siis paar päeva nendest toituda ei välista muud toitu ja lõkkeromantikat.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.04 10:47; 29.04 11:16; 29.04 12:35; 29.04 14:35; 04.05 14:34; 07.05 11:41; 17.05 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tactical foodpack-i tooted mulle meeldivad ja vahel kasutan ka travellunch-i omi. Eriti meeldib mulle proteiinimüsli. Ja maitsed nendel mõlema toodetel on väga head.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tactical Foodpackidest olen siiani söönud vaid tatart kalkunilihaga. Täitsa huvitav ja söödav oli, seda enam, et tavaliselt söön Adventure Foodi, mille valikust ma tatart leidnud ei ole. Ostaks rohkem, sest neil tunduvad igasugused huvitavad maitsed olevat, aga kahjuks need teistest kallimad.

Adventure Foodilt on lemmikud Pasta Bolognese, Chicken Curry, Sate Baby ja Cashew Nasi. Nende kartuliga toidud jälle ei eriti üldse ei meeldi ja Pasta Carbonarat pean ka liiga soolaseks.

Travellunchi olen ka paar korda proovinud, aga soovitama ei hakka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on oma matkadel söönud nt Tacticali vm spets matkatoitu? Mis on teile eriti meeldinud?

Kui sulle Maggi puljongikuubikud meeldivad siis sobib ka see Tactival toit. Rahuajal ei oeaks oma magu vabatahlikult ekstreemsustega rikkuma.

Lugesin huvi pärast üht koostist: Riis, läätsed (24%), bataat, porgand, paprika, sibul, spinat, rapsiõli, küüslauk, sool, jahvatatud vürtsköömned, suitsutatud paprikapulber, karripulber, kurkum, jahvatatud kaneel, tšillihelbed. Tulenevalt tootmisliinist võib toode sisaldada vähesel määral sellerit, sinepit ja piima. Mis seal nii ebatervislikku siis on?

Ole siis hea ja ja anna nõu, mida sööd füüsiliselt raskel matkal, kui aega on max 30 minutit pausiks. Iga gramm seljakotis ka loeb.

oioi, sellist matka ära küll korralda kus on ainult 30 minutit pausiks. Esimest korda lähed või? Siis tee matk ümber maja, oma plaanitud süsteemi järgi. Siis saad matka kohe lõpetada. Lisaks söömisele tuleb jätta ka seedimiseks mingi aeg. Pakitoiduga on selline asi, et tee nad kõik ENNE matka läbi. Matkal avastad, et sulle ei maitse, mis teed siis? Süüa on vaja, hakkad ennast toiduga vägistama???? Sinule peab see toit sobima, mida annab see, kui ma ütlen, et mulle maitses. inimesed on ju nii erinevad.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakitoiduga on selline asi, et tee nad kõik ENNE matka läbi. Matkal avastad, et sulle ei maitse, mis teed siis? Süüa on vaja, hakkad ennast toiduga vägistama????

Selline lilleke, kes mittemaitsva toidu pärast pillima hakkab, matkale ei lähegi.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 11:58; 29.04 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole küll matkaja, aga kababossid/vinnutatud liha konsentreeritud proteiini jaoks, saab süüa püstijalu kõndimise ajal ka. Šokolaad/kommid energia ja süsivesikute jaoks, saab samuti käigupealt taskust välja võtta ja süüa. Vedelikku juua. Kui kuivtoit on, siis läheb vett rohkem. Ja kõik, paar päeva elab ilma täisväärtusliku toidu ja puuviljadeta üle. Kui tahta, võib mingi seemnesegu ja kuivatatud puuviljad kaasa võtta pudru sisse segamiseks või niisama näksimiseks. Kohvi.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan, et pearoa kaloraaž on alla 500kcal, seega sellest 10 eurosest pakist ei piisa isegi mitte baasenergiavajduse katmiseks matkaoludes. Palju te neid siis päevaseks tarbimiseks ostate? Või võtate lisaks mingit näksimist – a la vinnutatud liha või vorst või kuivatatud puuviljad vms?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan, et pearoa kaloraaž on alla 500kcal, seega sellest 10 eurosest pakist ei piisa isegi mitte baasenergiavajduse katmiseks matkaoludes. Palju te neid siis päevaseks tarbimiseks ostate? Või võtate lisaks mingit näksimist – a la vinnutatud liha või vorst või kuivatatud puuviljad vms?

Kindlasti ei piisa sellest. Juurde ikka kuivatatud puuvilju, pähkleid, täissuitsuvorsti, vinnutatud lihasid, halvaad, šokolaadi jms. Hommikuti puder jms.

Mida külmem ilm, seda rohkem peaks tarbima rasva nt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.04 10:47; 29.04 11:16; 29.04 12:35; 29.04 14:35; 04.05 14:34; 07.05 11:41; 17.05 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Matkal avastad, et sulle ei maitse, mis teed siis? Süüa on vaja, hakkad ennast toiduga vägistama????

Matkal saab kõik hoopis teise tähenduse. Mäletan siiani, kuidas mina ja teised tütarlapsed, kes me muidu rasvast liha üldse ei söönud, keskkooliaegsel talvematkal pingsalt jälgisime, kuidas toiduvalmistaja makaroniroa sisse suitsupekki lõikas – ilanire suunurgas ja valmis kohe võimalikku järelejäänud kamarariba endale krabama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA olen. Tellisin mõned toidud ära, eks annan teada, kuidas maitses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.04 10:47; 29.04 11:16; 29.04 12:35; 29.04 14:35; 04.05 14:34; 07.05 11:41; 17.05 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tatraroog kalkuniga maitseb mulle väga ja on lemmik. Kartulipudruga söögid pole esimeseks valikuks, sest ma ei suuda neid kunagi piisavalt segada, ikka jääb kuskile kuiv pulber. Pastaroad on kõik üsna head olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA olen. Matkalt tagasi ja nii mõnedki toidud proovitud. Lihtsalt tulevastele põlvedele, kes infot otsivad…

Maitse oli kõigil ok ja kõhu sai täis. Aga riisitoitudel oli imelik konsistents, polnud lemmik. Küll aga meeldis väga kana-nuudlirooh. Nagu kodus potis tehtud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.04 10:47; 29.04 11:16; 29.04 12:35; 29.04 14:35; 04.05 14:34; 07.05 11:41; 17.05 12:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Hobinurk küsimus matkajatele – kuivtoit