Esileht Ilu ja tervis Küsimus menstruatsiooni aluspesu kohta

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Küsimus menstruatsiooni aluspesu kohta

Postitas:
Kägu

Mul on küsimus neile, kes kasutavad päevade ajal muude vahendite asemel lekkekindlat aluspesu.Hoiatus: kes ei taha lugeda veriste aluspükste kohta, see paneb nüüd teema kinni.

 

Küsimus on selline, et mitu paari teil neid pükse on ja kui tihti vahetate? Ma loen mitmete tootjate reklaame ja kirjelduses on, et üks paar käib 6-8 tundi isegi. Kas tähendab siis, et nii ongi, et kui WC-s käite, siis püksid kogu sinna vahepeal kogunenud kraamiga tõmmatakse jalga tagasi ja nii päev otsa? Mulle nagu hakkab see kujutluspilt vastu. Tahaksin küll proovida ka neid pükse, aga mul peaks neid vist mingi 10 paari olema ja siis ka iga päev muudkui peseks. Pesumasin mul iga päev ei tööta, seega peaks päevase püksikomplekti käsitsi igal õhtul ära pesema. Pole sellist aega.

Vabandust selle detailse kirjelduse pärast, aga ma tõesti ei saa aru, kuidas praktikas see toimib, et ainult neid pükse kasutatakse ja muid vahendeid polegi vaja.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina samuti pole aru saanud sellest aluspesust. Olen kaalumas hoopis riidest pesukaitsmeid, sest ühekordsed ei ole nahasõbralikud ega jätkusuutlikud. Riidest tehtud on püksikutest odavamad ja jätavad suurema mugavusakna (püksikute puhul peaks suuruse pärast ka muretsema). Ehk mõtled ka pesukaitsmetele?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on üks paar. Prooviks ostsin. Kuna mul on suhteliselt vererohked päevad, siis minul nendest püksikutest ei piisa, lihtsalt ei ima piisavas koguses ja piisavalt kiiresti. Aga kasutan neid edasi koos riidest sidemetega nt sportimisel või öösel, kui lekkeoht suurem ja nii toimivad nad kenasti.
Muul ajal toimetan riidesidemetega ja nendega on palju mugavam, kui tavalistega. Ei aja sügelema ja imavad paremini, kui tavalised.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen cup-i kasutaja ja minu jaoks aluspüksid tunduvad juba ka next level. Menstruaalanuma kasutamine on nii mugavaks tehtud, et ilmselt kui seespidiselt mingi vahendi kasutamine on vastunäidustatud/võimatu siis ehk vaid sellisel juhul pöörduks tagasi sidemete juurde. Ja ka siis pigem sidemete kui nende pükste.
Samas ausalt pean tunnistama, et üks paar on mul sahtlis olemas, kuna olen rase ja mõtlesin, et ehk mingi aeg pärast/enne sünnitust võiks neist kasu olla, aga proovida pole jõudnud. Ilmselt peaks siiski paari-mitu juurde ostma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka mulle tundub nende kasutamine muu vahendi asemel üsna totter ja ei saa aru, kuidas see toimima peaks 🙂 Võib-olla siis, kui voolus on nii väike, et on praktiliselt märkamatu. Ostsin endale ühe paari lekkekindlaid pükse päevadeks, mil võib olla cup’i lekkimise oht (näiteks trennis vm).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kaalunud nende ostmist, aga ma olen Aliexpressist uurides aru saanud, et sidemeid/tampoone tuleb ikka kasutada. Püksid pigem selleks, et kui lekib, siis ei määri muid riideid ära

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu tööl olles see verine pesu pannakse?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu tööl olles see verine pesu pannakse?

Käekotti.

Võib ka lauasahtlisse.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar tootjat, kelle lehti vaatasin, panevad soovi korral kaasa veekindlalt suletava kotikese, millega pükse transportida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus neid riidest pesukaitsmeid müüakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu jaoks oli see artikkel ülevaatlik lugemine: https://annestiil.delfi.ee/artikkel/93064835/eksperiment-menstruatsioon-ilma-tampoonide-sidemete-voi-spetsiaalse-anumata-veel-parem-variant-on-toesti-olemas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle peaks need iseenesest sobima- veritsus on nii vähene, et tampooni/sidet vajan ehk paar korda aastas, ülejäänud aja saan hakkama pesukaitsetega. Kuid vahetan neid iga kord, kui vetsus käin. Ei kujuta ette, et tõmbaksin püksid uuesti jalga, kui seal kasvõi natukenegi midagi sees on. Jääb minust proovimata.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu jaoks oli see artikkel ülevaatlik lugemine: https://annestiil.delfi.ee/artikkel/93064835/eksperiment-menstruatsioon-ilma-tampoonide-sidemete-voi-spetsiaalse-anumata-veel-parem-variant-on-toesti-olemas

Tore reklaamlooke!

Hämmastav, et päevad võivad mõnel naisel sellist meeleheidet tekitada (kirjeldused erinevatest vahenditest, kui tohutult ebamugavatest ja eemaletõukavatest variantidest). Kui päevad on normaalse vererohkusega, siis ma küll ei mõista, miks peaks nii tühisel teemal nii palju hädaldama? Minul endal olid päevad nii ülivererohked, et see lõppes ühel hetkel emaka eemaldamisega, aga vaatamata sellele ei saa öelda, et päevad kui sellised vääriksid niisugust kirjeldust, nagu maailmalõpp oleks käes. Ei salli eriti seda väljendit, aga praegu ütlen küll, et see on täielik lumehelbekese jutt!

Isiklikust kogemusest lähtudes, ei kujuta ma küll ette, kuidas saaksid püksid suure verehulga puhul midagi kinni pidada. Kunagi nooruses on mul olnud mingid (ilmselt veneaegsed) menstruatsioonipüksid. Aga need olid sellised, millega tuli kasutada ikka tavapäraseid vahendeid. Need püksid olid lihtsalt lisakaitseks võimaliku lekkimise puhul.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu jaoks oli see artikkel ülevaatlik lugemine: https://annestiil.delfi.ee/artikkel/93064835/eksperiment-menstruatsioon-ilma-tampoonide-sidemete-voi-spetsiaalse-anumata-veel-parem-variant-on-toesti-olemas

Tore reklaamlooke!

Hämmastav, et päevad võivad mõnel naisel sellist meeleheidet tekitada (kirjeldused erinevatest vahenditest, kui tohutult ebamugavatest ja eemaletõukavatest variantidest). Kui päevad on normaalse vererohkusega, siis ma küll ei mõista, miks peaks nii tühisel teemal nii palju hädaldama? Minul endal olid päevad nii ülivererohked, et see lõppes ühel hetkel emaka eemaldamisega, aga vaatamata sellele ei saa öelda, et päevad kui sellised vääriksid niisugust kirjeldust, nagu maailmalõpp oleks käes. Ei salli eriti seda väljendit, aga praegu ütlen küll, et see on täielik lumehelbekese jutt!

Isiklikust kogemusest lähtudes, ei kujuta ma küll ette, kuidas saaksid püksid suure verehulga puhul midagi kinni pidada. Kunagi nooruses on mul olnud mingid (ilmselt veneaegsed) menstruatsioonipüksid. Aga need olid sellised, millega tuli kasutada ikka tavapäraseid vahendeid. Need püksid olid lihtsalt lisakaitseks võimaliku lekkimise puhul.

Kus sa seda meeleheidet nägid? Väga hea ja praktiline arikkel.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus sa seda meeleheidet nägid? Väga hea ja praktiline arikkel.

Terve esimene lõik on ju hädaldamist täis. Kuna copyda perekoolis ei saa, siis lihtsalt paar esimesena silma jäänud märksõna: eemaletõukav, kilejas olek, lõhn, vastumeelsus, ei sobi, ebamugav, ei tunne end hästi, nädalake jalad ülespoole, päevad on mulle alati põhjustanud suurt meelehärmi…

Lihtsalt hämmastav, kuidas saab ühest pisiasjast – naise eluosast, teha nii suure probleemi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Küsimus menstruatsiooni aluspesu kohta