Esileht Koolilaps küsimus Mustamäe Gümnaasiumi laste vanematele

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Teema: küsimus Mustamäe Gümnaasiumi laste vanematele

Postitas:
Kägu

RE: küsimus Mustamäe Gümnaasiumi laste vanematele

to 19/04/2012 16:33

aga palun pane siis Liivalaiasse, kui soovid. Kahjuks läheb neil maine ja hariduse tõstmisega aastaid, kui mitte aastakümneid ja siis mu laps juba kooli lõpetanud. TMG on olnud äbi aegade tugev kool ja juhtkond ning õpetajad on koos SA-ga selleks vaeva näinud. kui nüüd SA-ga jamad, siis hakkab kindlasti olukord halvenema. rääkimata seda, et sel aastal nad katseid korraldada ei või.

ja plun ära siis loe neid teemasid, kui sind ei huvita. mina, kes ma alles soovin oma last sinna kooli panna, ei osale praegustel MG koosolekutel, seega sooviks teada, mis selle süvaõppega on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teisi õppeaineid. Vähemalt nii ma sain aru. Aga mul ei ole huvi, et teisi asju õpetatakse rohkem, kui programm ette näeb. S.t et võivad õpetada, aga ma ei tahaks selle eest maksta, kuivõrd alguses kooli astudes oli jutt üksnes inglise keele süvaõppest.[/tsitaat]

See on ikka hull lugu tõesti, et ka matemaatikat programmist mitu tundi rohkem õpetatakse… Äkki lapsel avalduvad reaalainete huvid. Kellel see matemaatika mööda külgi peaks maha jooksma? 150 eurot aastas teeb 12,5 eurot kuus. No ikka hull raha küll, mille pärast ohkida, usun et kui oleks ka 2,5 eurot kuus, siis me ikka ohiks siin.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]to Kägu 14.00

aga kas sa siis tõesti soovid, et sellest saab üks tavaline-räämas ja kehva haridustasemega kool. äkki paned siis oma lapse 37.kk või Pääsküla Gümaasiumisse või Liivalaiasse, ei pea midagi maksma ja õppima ka suurt ei pea.

See kool on siiski üle keskmise parem (nii hariduse kui olemuse poolest) ja ilma rahata sellist asja ei saavuta. vaadake palun, mis Tallinna linnas ometi toimub. Küpu täis lapsi said nö eliitkooli. Ülejäänud tahavad ju ka norm haridust saada.

ja kui selline suhtumine jätkub, et kui % aina langeb, siis mina ka ei maksa….tekibki ahelreaktsioon ja kool käibki alla. väga-väga kahju igatahes. see kool on ju aastaid olnud üle linnalise katsetega ja vanemad, kes sinna oma lapsed katsetele on toonud, pidi ju teadma, et tuleb väike tasu maksta. l´isaks, kes lapsed juba katsetele tõid, ka tegelesid oma lapsega rohkem, et ta sisse saaks, seega peaks neil vanematele ikka atuke rohkem oidu ka olema.

mul on väga kahju, kui selline asi jätkub. paistab, et peab ise sinna SA minema. saaaks korra majja 🙂
[/tsitaat]
Lugupeetud teema algataja, kujuta ette, et Tallinn ei ole Eesti ja enamikes koolides siin riigis ei nõuta annetusi sihtasutustele. Ja sellest hoolimata kasvavavad neis koolides käivates lastest enamikus normaalsed inimesed. Ja ka neil lastell, kel pole võimalustki katsetega kooli kandideerida on vanemad, kes tegelevad nendega ja kel on ka natuke oidu peas. Kahjuks jätab su sõnavõtt tõesti hüsteerilise mulje. Loodetavasti on see tingitud sellest ebamäärasest olukorrast, millesse lapsevanemad on sel aastal Tallinnasse pandud. Ega see ootamine ja praadimine lihtne ole.
Aga mina ei saa kuidagi nõustuda väitega, et ilma rahata pole siin riigis võimalik korralikku haridust saada. Kõik oleneb siiski koolis valitsevast õhkkonnast ja see algab direktorist ja sellest millise meeskonna ta oma ümber on suutnud koondada.
Mis aga puutub MG ja selle kooli sihtasutuse probleemidesse, siis seda teemat lugedes tundub mulle, et vanematel puudub ülevaade, kuhu ja milleks raha kulutatakse. Siin räägitakse kooli remontimisest selle raha eest. See on ikka kohaliku omavalitsuse ülesanne ja mina vanemana poleks sellega kindlasti nõus. Samuti tuleks vanematele selge ülevaade anda, millised tunnid täpselt on lisaraha eest ja kui neid aineid on rohkem kui ainult inglise keel, siis peaks vanematel olema õigus valida, kas tema laps osaleb seal või mitte ja vastavalt sellele ka vähem maksma.
Kuna sel aastal määratakse sinna kooli haridusameti poolt õpilased, siis ei saa ka kool nendelt mingit raha küsida. Ilmselt osad vanemad siiski on nõus seda raha maksma. Võimalik, et kool saab teha siis tavaklassi ja süvaõppega klassi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuule viimane kägu. Loe hoolega. Remondist rääkija ju ütles, et ta ainult arvab nii aga ei tea kindlalt. Koolil on väga konkreetne rahajaotusplaan. Minu laps käib MG ja minul on küll väga selge ülevaade, kuidas rahajotus käib. Probleem siin rohkem selles, et see rahajotus ei sobi kõigile lapsevanematele sellisel kujul.
Ja veelkord ütlen, et koole Mustamäel jagub. Palun pane laps kuskile mujale aga mitte MG kui maksta ei taha. Mina tahan ja seega ka tahan paremat haridaust lapsele. Kahju, kui kõiketeadjad käod oma kitsarinnalisuse tõttu kõik hea nurjata tahavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina olen üks neist, kes ei ole rahul sellega, et annetustest finantseeritakse ka muid asju peale inglise keele süvaõppe. Alguses oli jutt, et raha läheb inglise keelele kõik. [/tsitaat]

aga kas sa saad sellest aru, et kui sa ei ole enam nõus seda (väikest summat) maksma, siis enam inglise keele süvaõpet ju sinu lapsele pakkuda ei saa. kas sa oled vaadanud, mis keele kursused maksavad. ja nende kasutegur pole üldsegi see, mis kooli õppides (kooli pannakse hinded, kontrolltööd, kursustel chillid niisama).

ja see on ju super, et ka teiste ainete taset tahetakse tõsta.

üldiselt ma näen siin probleemidele lahendust. tuleb rohkem vanematele peale käia ja esimesse klassi+ gümnaasiumi kandideerijatele öeldakse see kohe ka ära. et ei tuleks üllatusena.

need kes ei maksa, süvendatult inglise keelt ei saa. saab ju tunniplaani nii teha, et keeled alguses/lõpus. ehk mõni hakkab siis ka mõtlema. kui langeb juba 50%-le siis igas astmes tavaklass ja inglise keele klass. klassid saab ju ümber komplekteerida või inglise keele rühmad. küll siis osad vanemad ka ümber mõtlevad. eks tuleb ka veidi vihjata, et tavakoole ka üsna palju, nii et me aitame sul oma lapse sinna sokutada, kui siin ei meeldi. Fakt on see, et MG-s on siiani pea iga a 3 last kohale, seega ei tohiks ka probleem olla sinna jooksvalt lapsi leida (kes näiteks kunagi tahtsid ja sisse ei saanud, aga on ise inglise keelt juurde õppinud).

kui vaja abistan SA-d ise nendes asjades ja räägin ka direktoriga, nii et hoidke alt vingujad. kui ei meeldi, võite endale kuskil\”tavakoolis\” endale koha välja vaadata. ei pea te liigselt õppimisega vaevama ega ka inglise keelt süvendatult õppima ega mitte midagi ka maksma ja WC paber lapsele kooli kaasa 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See on ikka hull lugu tõesti, et ka matemaatikat programmist mitu tundi rohkem õpetatakse… Äkki lapsel avalduvad reaalainete huvid. Kellel see matemaatika mööda külgi peaks maha jooksma? 150 eurot aastas teeb 12,5 eurot kuus. No ikka hull raha küll, mille pärast ohkida, usun et kui oleks ka 2,5 eurot kuus, siis me ikka ohiks siin.[/tsitaat]

no täpselt

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lugupeetud teema algataja, kujuta ette, et Tallinn ei ole Eesti ja enamikes koolides siin riigis ei nõuta annetusi sihtasutustele. Ja sellest hoolimata kasvavavad neis koolides käivates lastest enamikus normaalsed inimesed. Ja ka neil lastell, kel pole võimalustki katsetega kooli kandideerida on vanemad, kes tegelevad nendega ja kel on ka natuke oidu peas. Kahjuks jätab su sõnavõtt tõesti hüsteerilise mulje. Loodetavasti on see tingitud sellest ebamäärasest olukorrast, millesse lapsevanemad on sel aastal Tallinnasse pandud. Ega see ootamine ja praadimine lihtne ole.
Aga mina ei saa kuidagi nõustuda väitega, et ilma rahata pole siin riigis võimalik korralikku haridust saada. Kõik oleneb siiski koolis valitsevast õhkkonnast ja see algab direktorist ja sellest millise meeskonna ta oma ümber on suutnud koondada.
Mis aga puutub MG ja selle kooli sihtasutuse probleemidesse, siis seda teemat lugedes tundub mulle, et vanematel puudub ülevaade, kuhu ja milleks raha kulutatakse. Siin räägitakse kooli remontimisest selle raha eest. See on ikka kohaliku omavalitsuse ülesanne ja mina vanemana poleks sellega kindlasti nõus. Samuti tuleks vanematele selge ülevaade anda, millised tunnid täpselt on lisaraha eest ja kui neid aineid on rohkem kui ainult inglise keel, siis peaks vanematel olema õigus valida, kas tema laps osaleb seal või mitte ja vastavalt sellele ka vähem maksma.
Kuna sel aastal määratakse sinna kooli haridusameti poolt õpilased, siis ei saa ka kool nendelt mingit raha küsida. Ilmselt osad vanemad siiski on nõus seda raha maksma. Võimalik, et kool saab teha siis tavaklassi ja süvaõppega klassi.
[/tsitaat]

No olgem ausad, mujal Eestis seda probleemi ilmselt pole (vähemalt mitte nii teravat), Tallinnas aga küll. Lapsi on ikka oluliselt rohkem, kui häid koole, miks muidu näiteks MG juba aastaid pea 3 last kohale ja palju koolid ei saa kohti täis. SA või mitte, igatahes on juhtimine olnud tasemel, et selline tase on saavutatud. Minule see näiteks meeldib, kui juhtkonnal nupp nokib ja nad suudavad ka kehvadele riiklikele vahenditele midagi välja mõelda, et olukorda parandada.

Mis puutub ümberkaudsetesse koolidesse, siis need asuvad meie jaoks logistiliselt kehvemates kohtades. seepärast võtsimegi plaani MG ja oleme nõus ka selle eest maksma.

Ja võiksid selle hüsteeria jutu juba lõpetada, kui sulle ei meeldi, ära loe seda teemat ja ära maksa ka SA-le ja võta üldse oma laps sealt koolist siis ära kui sulle ei meeldi see, mida ülejäänud 90% lapsevanematest soosib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga kas sa saad sellest aru, et kui sa ei ole enam nõus seda (väikest summat) maksma, siis enam inglise keele süvaõpet ju sinu lapsele pakkuda ei saa. kas sa oled vaadanud, mis keele kursused maksavad. ja nende kasutegur pole üldsegi see, mis kooli õppides (kooli pannakse hinded, kontrolltööd, kursustel chillid niisama).

ja see on ju super, et ka teiste ainete taset tahetakse tõsta.

üldiselt ma näen siin probleemidele lahendust. tuleb rohkem vanematele peale käia ja esimesse klassi+ gümnaasiumi kandideerijatele öeldakse see kohe ka ära. et ei tuleks üllatusena.

need kes ei maksa, süvendatult inglise keelt ei saa. saab ju tunniplaani nii teha, et keeled alguses/lõpus. ehk mõni hakkab siis ka mõtlema. kui langeb juba 50%-le siis igas astmes tavaklass ja inglise keele klass. klassid saab ju ümber komplekteerida või inglise keele rühmad. küll siis osad vanemad ka ümber mõtlevad. eks tuleb ka veidi vihjata, et tavakoole ka üsna palju, nii et me aitame sul oma lapse sinna sokutada, kui siin ei meeldi. Fakt on see, et MG-s on siiani pea iga a 3 last kohale, seega ei tohiks ka probleem olla sinna jooksvalt lapsi leida (kes näiteks kunagi tahtsid ja sisse ei saanud, aga on ise inglise keelt juurde õppinud).

kui vaja abistan SA-d ise nendes asjades ja räägin ka direktoriga, nii et hoidke alt vingujad. kui ei meeldi, võite endale kuskil\”tavakoolis\” endale koha välja vaadata. ei pea te liigselt õppimisega vaevama ega ka inglise keelt süvendatult õppima ega mitte midagi ka maksma ja WC paber lapsele kooli kaasa 🙂

[/tsitaat]no minu meelest sa oled ju püstihull, mine parem magama. minu laps küll ei käi MG-s, jumal tänatud tõesti, selliste süvaõppehulludega küll tegemist ei taha teha. aga inglise keelt õpib muidu juba 1. klassis. ja MG-s hakkab ju teisest klassist inglise keel, süva küll, aga mõtle, ikka maha jääte. Äkki räägid direktoriga kohe homme, et saaks ikka esimesest klassist selle süvaõppe käima panna, löö kohe raha ka peo peale, ütle veel, et oled Tallinnast ja maksad!!!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ei plaani logistilistel kaalutlustel oma last MG-sse panna, kuid valikus on ainult need koolis, kus on loodud sihtasutus (neid koole võiks palju rohkem olla). Minu arvates on haridus alarahastatud ja seetõttu tuleb lapsevanematel veidi juurde maksta, et laps saaks korraliku hariduse ning õppida korralikus koolis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No olgem ausad, mujal Eestis seda probleemi ilmselt pole (vähemalt mitte nii teravat), Tallinnas aga küll. Lapsi on ikka oluliselt rohkem, kui häid koole, miks muidu näiteks MG juba aastaid pea 3 last kohale ja palju koolid ei saa kohti täis.
[/tsitaat]
Oled ikka kindel, et MG-sse on aastaid 3 last kohale kandideerinud? Kui vaadata näiteks kolmandaid klasse (2009 kooliläinud lapsed), siis MG-s ja 37.kk-s on 1 paralleel, TTG-s 2 ning Arte-s ja TSG-s 3 paralleeli. Ei tundu, et MG-sse väga suur trügimine oleks olnud.
Aga järgmisel aastal koolimineva lapse emana jätan MG igatahes valikust nüüd välja. Selliseid hüsteerilisi lapsevanemaid oma lapse klassikaaslastel igatahes näha ei soovi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no minu meelest sa oled ju püstihull, mine parem magama. minu laps küll ei käi MG-s, jumal tänatud tõesti, selliste süvaõppehulludega küll tegemist ei taha teha. aga inglise keelt õpib muidu juba 1. klassis. ja MG-s hakkab ju teisest klassist inglise keel, süva küll, aga mõtle, ikka maha jääte. Äkki räägid direktoriga kohe homme, et saaks ikka esimesest klassist selle süvaõppe käima panna, löö kohe raha ka peo peale, ütle veel, et oled Tallinnast ja maksad!!! [/tsitaat]

No kui siin keegi hull on, siis hoopis selle agressiivse lõigu kirjutaja… Lugesin teemaarendust ja selle koha peal viskas ikka üle küll. Oleme ennegi näinud tegelasi, kes taovad rinnale ja kisavad, et nende laps õpib juba lasteaias alates 3. eluaastast inglise keelt… Mis siin 1. klassist rääkida, see on juba puhta hilja alustamiseks… Enamik Lasnamäe koole alustavadki inglise keelega 1. klassist, ainult miskipärast ei jõua nad keeletaseme poolest kuskile välja. Ei tea, ei tea, milles see probleem võib olla küll? Räägime ikka konkreetselt õpetuse intensiivsusest ja kvaliteedist. MG on aastate jooksul andnud ikka väga hea keeleoskuse, mida enamik koole ei suuda. Lapsevanematelt küsitav raha on seejuures väga normaalses suurusjärgus, ei ole ülejõukäiv summa nagu erakoolide õppemaksud või kasvõi keelekursused, kus lapsed suurt midagi ei omanda ja mille hind ikka palju kallim. Kuid mis teha, kui osa vanemaid ei soovi sellist keeleõpet oma lastele. Minu tagasihoidlik ettepanek MG-le oleks siiski selline, et SA raha tuleks selles olukorras suunata konkreetsete õppeainete rahastamiseks, nt inglise keel ja matemaatika. Kuna klass on jaotatud niikuinii 3 keelegrupiks, siis tuleks koondada ühte gruppi need, kes maksta ei soovi. Ülejäänud saaksid siis intensiivsema õppe, a la 5-7 tundi nädalas ja need, kes maksta ei soovi 1-2 tundi keelt nädalas nagu tavaprogrammi puhul. Sama matemaatikaga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

no rahunegem nüüd tõesti maha, eriti need kelle laps seal koolis ei käi ja kes ei plaani ka sinna panna. siin on ju küsimus MG laste vanematele. pole ju vaja tühjast tüli teha. meile see kool meeldib, nii asukoha, süvaõppe, kui ka kooli olukorras pärast. kindlasti algab inglise keel paljudes koolides juba 1. klassis, aga millegi pärast ei saavutata seal jah mingit erilist taset. ja ei arva ka, et teised peaksid inglise keele süvaõppest lugu pidama (eks see keel tuleb nii ehk naa uksest aknast). meile see aga meeldib, et on koolil selline kallak ja soovime, et see jätkub, muidu ilmselt oma last sinna ei panegi. sel aastal ongi ju nii, et ilmselt üks tuleb tavaklass. kui me inglise keel klassi ei saa, siis ilmselt sinna koolie ei lähe ka.

ise olen ka mõelnud, et oleks vaid rohkem selliseid SA-ga koole, oleks valik suurem. päris kesklinna eliitkooli last panna ei soovi, aga kui oleks veel valida nt pr-keele või saksa k süvaõppega analoogseid koole nagu MG, siis eelistaks mõnda sellist, sest inglise keel tuleb tõesti tänapäeval igalt poolt.Tln Saksa Gümaasiumisse meil väga kehva minna (2 bussiga) ja käies tutvumas kooliga, ei meeldinud ka ausalt öeldes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei pidanud esimese klassi inglise keelega mitte mingisugust taset silmas, lihtsalt teemaalgataja keelehulluse tõttu tõin selle näiteks. ja otse loomulikult on teemaalgataja laps minu omast võimekam ja jõuab väga kaugele. ja hulluks nimetasin tema võrdluste pärast. MG on juba ammu korralik kool, kena remondiga ja heade õpetajatega. ja siis hakkab teemaalgataja nüüd panema ritta teda 37-nda ja pääsküla kooliga, et kui nüüd lapsevanematelt raha ei tule, siis ootab seda kooli sama saatus. No andke andeks, see on ju täiesti haige. enamus koole on ju ilma sihtasutuse rahata, väga räämas ja õnnetud ainult üksikud. teeemaalgataja hulluv suhtumine pani mind nii väljendama. kuigi mind ärritab ka veel see, et teistes koolides õppivaid lapsi peetakse madalamaks ja kohe kõikidele on ette teada, et nemad midagi ei saavuta ja kuskil mingit taset ei oma ning lapsevanemad neid ei toeta, aga seda ei tohi ju öelda, nii et müdista edasi seal MG-s. teisetele lapsevanematele ka jõudu – jaksu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuule viiamene kägu – Sina ju ise teed maha teisi koole ja lapsi, mitte keegi teine:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kuule viiamene kägu – Sina ju ise teed maha teisi koole ja lapsi, mitte keegi teine:)[/tsitaat]loe korralikult kommentaarid läbi, siis saad aru mida täpselt üks või teine tahab öelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei ole mina teistes koolides õppivaid lapsi madalamaks pidanud ega öelnud, et nüüd on ette teada, et nendest lastest ei saa midagi ja vanemad neid ei toeta. ma ise arvan, et ka eliitkoolid ei pruugi edu garanteerida. need asjad võivad üldse hoopis muudest asjadest sõltuda (juhus, õnn, perekond, tervis, töökus, välimus, mis iganes).

MG lihtsalt on meile logistiliselt parimas kohas ja igati meeldiva mulje jätnud. soovime, et see ka jätkuks. seepärast küsisin siit foorumist, mis SA koosolekul räägiti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

loe korralikult kommentaarid läbi, siis saad aru mida täpselt üks või teine tahab öelda.[/tsitaat]
Lugesin ja sain aru küll. Kõik ei ole nii must valge, nagu Sina asju näed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oled ikka kindel, et MG-sse on aastaid 3 last kohale kandideerinud? Kui vaadata näiteks kolmandaid klasse (2009 kooliläinud lapsed), siis MG-s ja 37.kk-s on 1 paralleel, TTG-s 2 ning Arte-s ja TSG-s 3 paralleeli. Ei tundu, et MG-sse väga suur trügimine oleks olnud.
Aga järgmisel aastal koolimineva lapse emana jätan MG igatahes valikust nüüd välja. Selliseid hüsteerilisi lapsevanemaid oma lapse klassikaaslastel igatahes näha ei soovi.[/tsitaat]

MG-s pole palju paralleele, sest maja on väike ja ei hakata punnitama, et a-la keldrikorrustele või pööningule klasse lisaks paigutada. MG-s on täpselt niipalju klasse, kui sinna neid mahub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

MG-s pole palju paralleele, sest maja on väike ja ei hakata punnitama, et a-la keldrikorrustele või pööningule klasse lisaks paigutada. MG-s on täpselt niipalju klasse, kui sinna neid mahub.[/tsitaat]
Et siis ühel aastal ei mahtnud kahte paralleeli millegipärast? Siis võetakse ka järgmisel aastal ainult üks esimene klass? Kuna see aastakäik lõpetab siis algkooliosa ja rohkem klasse ei mahu ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enda laps läheb kooli tuleval aastal. Elame Vana-Mustamäel ja MG on lähim kool. Käisime siis pisemaga ükspäev jalutamas ja koole väljast kaemas. Pidevalt jookseb siit läbi, et MG ilusa remondiga. Mulle avanes pilt aiata räämas, katkiste korvipostidega spordiväljakust, väljakul kakerdasid kohalikud joodikud. Seinale oli poolemeetriste tähtedega kirjutatud – KANEP. Mingit ilusat remonti küll ei näinud. 37.kool sama. Arte nägi vähemalt väljaspoolt kena ja turvaline välja. Vanem laps käib Kristiine Gümnaasiumis, samuti korralik spordiväljak nagu enamikel Tallinna koolidel. Ma ei saa aru mis remonti te seal nii kiidate?

Please wait...
Postitas:
Kägu

seest on ilus-puhas-korras. klassid-söökla-tualetid – kõik ilusad ja puhtad.

ise olen Mustamäe koolidest vaid Saksa Gümaasiumis korra vaatamas käinud. sellega võrreldes on MG ikka ilus ja remonditud. küll aga TSG-s sportimisvõimalused paremad ja kooli enda tase (no tabelite järgi) hulga parem, aga meil seal hästi kehva käia, seega jäi välja eelistustest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

TSG-s minu teada tasapisi remonti tehakse, ülevalt poolt allapoole vist(4. ja 3. korrus peaks olema korda tehtud). Staadion korralik ja koolimaja väljast poolt ka kena. Enda lapsel seisab järgmine aasta koolivalik ees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on hea, et lisaks inglise keelele pannakse rohkem rõhku ka teistele ainetele. Siit ka tulemused, http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/edetabel-millisesse-kooli-tasub-oma-laps-panna.d?id=63923959ehk . Nimelt nagu näha võib on MG nimekirjas kohe nn.eliitkoolide järel. Ja kui nende tulemuste saavutamiseks tuleb pisut maksta, siis mina küll olen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on hea, et lisaks inglise keelele pannakse rohkem rõhku ka teistele ainetele. Siit ka tulemused, http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/edetabel-millisesse-kooli-tasub-oma-laps-panna.d?id=63923959. Nimelt nagu näha võib on MG nimekirjas kohe nn.eliitkoolide järel. Ja kui nende tulemuste saavutamiseks tuleb pisut maksta, siis mina küll olen nõus maksma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See viimane edetabel avaldab tõesti muljet.

Kas on infot ka selle kohta, kui paljud lapsed pärast põhikooli kesklinna eliitkoolidesse sisse saavad ja kui suur on gümnaasiumis uute õpilaste osakaal?

Mul on jäänud mulje, põhikooli tase on väga hea ja gümnaasium käib alla, sest võetakse vastu kolme klassi jagu noori ja uute osakaal on väga suur. Ja just need uued ei taha süvaõppe eest maksta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina olen kuulnud sellist infot, et hästi paljud lähevad peale põhikooli eliitkoolidesse ära. ja need kes eliitkoolides oma kooli sisse ei saa (seal ju nii karm – koodide all teevad eksameid, suurt ei eelistata oma kooli lapsi, sest need ju gümnaasiumi edetabeli tegijat 🙂 tulevad neile ja eks ka igalt poolt mujalt…Nõmme, Mustamäe teistest koolidest. % küll iseenest ei tea.

ise mõtlen, et laps võiks seal koolis kõik need 12 klassi käia. ma ei arva, et peaks kogu aeg kuskil konkureerima ja ilmtingimata eliitkoolis minema. palju lähemal kodust käia, ei pea ummikutes tukkuma.

soovi korral ka hea-lähedal TTÜ ettevalmistuskursustel käia, kui peaks sinna ülikooli tahtma minna.

maksmisest jah siin eelnevalt mainiti, et alglassides tublimad maksijad ja gümnaasiumiga kehvem lugu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mustamäelasena ütleks ,et MG, 32.kk ja Mustamäe Humanitargümnaasium (vene keelne) on meil koolid kus lihtsalt vedas , et tehti enne masu kapitaalremont ära. ülejäänud koolid olid järjekorras mis masu tõttu vist üldse ei liigu.
MG õpitase oleks ka ilma remondita samasugune,SA rahastab vaid keeleõpet.
see kapitaalremont tehti MG-s ikka linna rahakoti (st maksumaksja) toel mitte konkreetse kooli lapsevanemate rahast.

Please wait...
Postitas:
Tavakodanik

Aga üks mis kindel, praegune MG SA juhatus ON nõrk! Niimoodi (selliste meetodite ja väljendustega) küll usaldust ja kindlat rahavoogu ei garanteeri! Ma ei saa tõesti aru – miks ei võiks õppeaasta alguses jagada laiali ankeet (teha küsitlus) – kes on nõus ingl.k.süvaõppe tarvis juurde maksma, kes mitte? Siis on pilt selge ja nende käest, kes olid nõus saab ju otse raha küsida (meelde tuletada) mitte nagu praegu \”läbi lillede\” kõigi käest…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mustamäelasena ütleks ,et MG, 32.kk ja Mustamäe Humanitargümnaasium (vene keelne) on meil koolid kus lihtsalt vedas , et tehti enne masu kapitaalremont ära. ülejäänud koolid olid järjekorras mis masu tõttu vist üldse ei liigu.
MG õpitase oleks ka ilma remondita samasugune,SA rahastab vaid keeleõpet.
see kapitaalremont tehti MG-s ikka linna rahakoti (st maksumaksja) toel mitte konkreetse kooli lapsevanemate rahast.
[/tsitaat]
Jah, TTG-s oli remont plaanis 3-4 aastat tagasi. Seoses masuga lükkusid remondiplaanid määramatusse tulevikku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Fakt on ju see, et kui koolil endal raha ei ole ja SA-st piisavalt ei tule , siis samas mahus süvaõpet MG-s jätkata lõputult ei saa. Kuna SA toetuste % on langenud just sel õ/a-l, siis arusaadavalt tulevad muudatused alles järgmisel õa-l. Usun, et kooli juhtkond on piisavalt tugev, et leida parim lahendus asjale. Kannatust natuke.

Ise näeksin lahendusena tava- ja süvaklassideks jagamist. SA-le on ju teada, kes maksab, kes mitte.
Leian, et kui mõnel tasandil on krooniliste mittemaksjate % juba täna näiteks 50% ja alla , siis tuleks see tasand kohe järgmisest aastast lahku lüüa süva-ja tava õppele.
Kuna enamus lapsi on sinna kooli PANDUD just tugevate tulemuste pärast siis usun, et selline järsk ja ehmatav samma paneks paljud SA mittetoetajad tuleviku peale mõtlema.
Arvan, et see ei oleks kellegi suhtes ülekohtune. Kui ei ole võimalik maksta, siis lisaõpet lihtsalt ei saa. Ega siis riiklik õppemaht ei tähenda veel, et lapsed lolliks jäävad. Kahjuks on ka toidupoes nii, et raha ei ole siis delikatesse ei söö. Kui raha on aga osta ei raatsi , siis ka delikatesse ei sööda.

Kardan, et probleem ongi siin just sellistes inimestes kes väidavad \”et haridus on ju tasuta\”. Olen nõus , et on tasuta. Ja ongi. Kuid selleks, et saada keskmisest kõrgemaid tulemusi, on vaja rohkem õppida. Rohkem tunde. Ja just neid lisatunde nende SA rahadega ju majandatakse. Kõigile peaks ju olema arusaadav, et ega riik üleliigset raha ei pillu. Antakse täpselt normi järgi, sendi pealt. Võibolla mõni ei ole aru saanud, et riik käsib igal koolil igale tasandile anda kindla arvu tunde. Need normid on kõikidele koolidele võrdsed. Üks kool pakub õpet nende riiklike normide piires. Teise kooli juurde on loodud SA, et pakkuda normist natuke rohkem tunde.
Kuna MG ei asu piirkonnas kus oleks vähe koole, ei saa probleem kinni olla kooli asukohas. Asi on ikka selles, et kõik tahaksid oma lapsele seda KESKMISEST PAREMAT HARIDUST, mida kajastavad need paljud edetabelid. Kahjuks aga ei taheta mõista, et need tulemused on tulnud tänu lisatundidele. Kiputakse asjasse süvenemata kohe halvustama. On ju selge, et kuna siiani oli MG katsetega kool siis paratamatult koondus sinna natuke rohkem aktiivsemaid lapsevanemaid.
Foorumis ON teemasid KA teiste koolide kohta, lihtsalt MG vastu on huvi suurem. Tallinna uue määramissüsteemi tõttu aga on ärevuses nii kooli astujate vanemad kui ka juba MG-s õppijate vanemad. Las koonduvad siia inimesed kes just MG-st hoolivad.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Esileht Koolilaps küsimus Mustamäe Gümnaasiumi laste vanematele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.