Esileht Koolilaps küsimus Mustamäe Gümnaasiumi laste vanematele

Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )

Teema: küsimus Mustamäe Gümnaasiumi laste vanematele

Postitas:

tahtsin just sedasama kirjutada, et igas kooliastmes ongi ette nähtud nn lisatunnid (I astmes 8 nädalatundi) mida kool võib oma äranägemise järgi kasutada, st otsustada, millise aine tunde rohkem on. sellel ei ole midagi pistmist lapsevanemate poolse maksmisega, need tunnid on riiklikult rahastatud.

Praegu MG tunnijaotuskava vaadates ei saa ma enam arugi, milles nende süvaõpe seisneb? minu laste tavalise, süvaõppeta kooliga võrreldes on ainus erinevus see, et meil algab inglise keel 3. klassist, kuid sealtmaalt on tundide arv klasside lõikes sama. tõsi, me ei maksa nende tundide eest. ja matemaatikat on I kooliastmes mitu tundi rohkem.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kuid selleks, et saada keskmisest kõrgemaid tulemusi, on vaja rohkem õppida. Rohkem tunde. Ja just neid lisatunde nende SA rahadega ju majandatakse. Kõigile peaks ju olema arusaadav, et ega riik üleliigset raha ei pillu. Antakse täpselt normi järgi, sendi pealt. Võibolla mõni ei ole aru saanud, et riik käsib igal koolil igale tasandile anda kindla arvu tunde. Need normid on kõikidele koolidele võrdsed. Üks kool pakub õpet nende riiklike normide piires. Teise kooli juurde on loodud SA, et pakkuda normist natuke rohkem tunde. [/tsitaat]

MG laste koolipäev ei ole ju pikem, nad majandavad ainult nende tundide raames, mis ongi koolile valikuks jäetud. ja need tunnid on riigi poolt tasustatud, hinnaerinevus e raha puudujääk saab tulla vaid sellest, et keel on rühmades, riik aga maksab ühe tunni eest.

kas keegi oskab öelda, mis õpikute järgi MG-s inglise keelt õpitakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 13:02; 19.04 13:29; 23.04 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu teada pidid samade õpikute järgi õppima, mis TIK-s.

meie piirkonna koolis näiteks 8 ja 9 klassi inglise keelt 3 h nädalas. MG-s 5 tundi ja klassid vivt 3-ka ka veel jaotatud.

rääkimata sellest et klassid on oluliselt väiksemad, kui paljudes koolides.

aga eks siin võibki vaidlema jääda, kellele meeldib/kellele mitte. iga ühel oma arvamus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 18.04 23:20; 19.04 00:00; 19.04 12:07; 19.04 12:35; 19.04 14:46; 19.04 14:50; 19.04 18:01; 19.04 23:27; 19.04 23:30; 19.04 23:57; 20.04 10:57; 20.04 13:01; 20.04 14:26; 22.04 02:29; 23.04 13:29; 23.04 16:49; 24.04 20:38; 26.04 22:41; 28.04 00:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Et siis ühel aastal ei mahtnud kahte paralleeli millegipärast? Siis võetakse ka järgmisel aastal ainult üks esimene klass? Kuna see aastakäik lõpetab siis algkooliosa ja rohkem klasse ei mahu ju.[/tsitaat]

Kui sa midagi ei tea, siis oleks kena mitte midagi ka öelda, eriti avalikus foorumis.

3-klassil on 1 paralleel mitte seepärast, et õpilasi ei olnud, vaid seetõttu, et sellel klassil oli õpetajatega probleeme. See põhjustas ka hilisema laste liikumise. Praeguseks on, õnneks, asi suurepäraselt paranennud.

Mina kiidaksin väga MG-d!
Selle aasta jooksul on mind mitu korda suudetud positiivselt üllatada.
Kõige rohkem kiidan just õhkkonda-suuremad hoolivad väiksematest ja vastupidi.

Süvaõpe jätkub niikaua kuni selle eest ollakse nõus maksma. Mul ei ole maksmise vastu midagi, küll, aga on mul väike probleem sellega, et algklassid peavad suuremaid nö üleval. Kui vaadata seda graafikut, mis astmes palju lisaraha kulub, siis on see ju suurenevas võtmes…samas suurte laste vanemad ei ole nõus maksma siis oma laste parema hariduse eest ja leiavad, et teiste laste vanemad peavad selle kinni maksma…

Sihtasutuse juht on nüüd võtnud ausama positsiooni, kuid jah-sinna on vaja aktiivsemaid vanemaid, kes panevad kokku selge plaani mida ja kuidas vanematele serveerida, et nad ikka oleksid nõus maksma.

Kokkuvõttes: soovitan küll MG-d ja väga!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui sa midagi ei tea, siis oleks kena mitte midagi ka öelda, eriti avalikus foorumis.

3-klassil on 1 paralleel mitte seepärast, et õpilasi ei olnud, vaid seetõttu, et sellel klassil oli õpetajatega probleeme. See põhjustas ka hilisema laste liikumise.[/tsitaat]
Vabandust, aga miks ei tohi avalikus foorumis uurida, mitu klassi MG-sse järgmisel aastal mahub? Minu arvates on see täiesti ôigutatud küsimus. Üks eelnev vastaja väitis, et maja on väike ja ei hakata punnitama iga hinna eest klasse. Kui mu laps läheb järgmisel aastal kooli, siis ma sooviks teda sügisel samasse kooli eelkooli panna ja loomulikult olen tahan teada, mitu klassi kooli mahub vôi kas on oht, et môni klass peab teises vahetuses käima. Avalik foorum just selliste küsimuste jaoks ongi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 16:46; 26.04 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vabandust, aga miks ei tohi avalikus foorumis uurida, mitu klassi MG-sse järgmisel aastal mahub? Minu arvates on see täiesti ôigutatud küsimus. Üks eelnev vastaja väitis, et maja on väike ja ei hakata punnitama iga hinna eest klasse. Kui mu laps läheb järgmisel aastal kooli, siis ma sooviks teda sügisel samasse kooli eelkooli panna ja loomulikult olen tahan teada, mitu klassi kooli mahub vôi kas on oht, et môni klass peab teises vahetuses käima. Avalik foorum just selliste küsimuste jaoks ongi.[/tsitaat]

enne ei punnitatud, kuna kool sai ise otsustada, mitu klassi võtta ja keda võtta. sel aastal on nii, et Haridusamet määrab mingi portsu lapsi. ka koolirahvas ei tea praegu. spekuleeritakse, et tuleb 3 klassi ja üks siis ilmselt päevane vahetus. nii, et närvis ei ole mitte ainult lapsevanemad, vaid ka õpetajad ja juhtkond. sest kõik on teadmatuses. see, mis seadus järgmine aasta välja mõeldakse….seda ei tea mitte keegi. igatahes eelmisel aastal oli MEGA paanika ja mina ütleks, et aastal on tegelikult veel hullem. just sellepärast, et mitte keegi ei tea mitte midagi ja nii hilja saab teada. ilmselt saab siin veel augustiski veel üllatusi tulla. meile ühes teises koolis, kuhu on soovijaid oluliselt rohkem, kui määratakse, öeldi, et kes kevadel ei saa – võite veel augustis ühendust võtta, sest kindlasti hakkab toimuma liikumisi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 18.04 23:20; 19.04 00:00; 19.04 12:07; 19.04 12:35; 19.04 14:46; 19.04 14:50; 19.04 18:01; 19.04 23:27; 19.04 23:30; 19.04 23:57; 20.04 10:57; 20.04 13:01; 20.04 14:26; 22.04 02:29; 23.04 13:29; 23.04 16:49; 24.04 20:38; 26.04 22:41; 28.04 00:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina võtaks sõna natuke gümnasistide poolt. Minu tütar õpib MG-s gümnaasiumi teises astmes. Oleme nn. mujalt tulnud, Nõmmelt. Siin foorumis tõuseb esile et just gümnasistid ei taha maksta õppemaksu ja \”algklassid peavad nö suuremaid ülal\”,siis selle kaitseks tahaksin öelda, et ei kooli kodulehel ega sisseastumiskatsetel ei anta informatsiooni et koolil on nn.annetus. Paber allkirja andmiseks ja summa suurusest pistetakse nina alla siis kui oled otsustanud selle kooli kasuks ja lähed ennast sinna vormistama. Nii et see tuleb täieliku üllatusena ja tekitab veits solvumist. Huvitaval kombel ma mäletan et ka esimesel koosolekul sügisel tegid mõned vanemad veel üllatunud näo kui klassijuhataja annetusest rääkis. See võib olla üks põhjusi, miks vanemad ei taha seda maksta, sest sellega ei olda arvestatud. Annetuse suurus on siiski põhikoolis mitukümmend eurot väiksem kui gümnaasiumis, seega ei pea paika, et väikesed suuri üleval peavad.
Mina käisin seal koosolekul ja SA juhist jäi väga nõrk mulje, loeti vurinal ette numbrilised faktid, selgus et lausa pooltel õpilastel! on selle õppeaasta eest tasumata ja et nendega hakatakse tegelema. Kuidas asi laheneb, kui mõne kuu pärast juba uus õppeaasta algamas? Tekitab küsimusi ja natuke nõutust, sest mina näiteks maksin kogu summa korraga juba enne õppeaasta algust ära. Eks maksan järgmise aasta eest ka, aga nats jääb kripeldama, et kuidas siis nii, pooled maksavad ja pooled mitte, õpet saavad aga kõik võrdselt.
Minu arusaamist mööda läheb kogu annetus siiski ainult inglise süvaõppele ja see keeletase mis sealt tuleb, on lihtsalt fantastiline (tütar õpib keeleklassis) ja kogu kooli maine ja õppetase on väga kõrge ja range, gümnaasiumis langeb palju noori välja. Mu tütar pingutab nii et naba punnis ja on väga uhke enda üle, et saab hakkama.
Nii et kokkuvõtteks, kool on väga hea, aga SA peaks paremat tööd tegema, teavitus peab olema parem. Nüüdki üks mu sugulane sai gümnaasiumisse sisse ja kui küsisin, et kas ta on teadlik annetusest, siis polnud ta sellest kuulnudki. See on kooli poolt vale käitumine, siis ei saa pärast näpuga vanemate pihta näidata ja öelda, et näe nad ei taha maksta.
Kuigi meil jääb seal koolis käia veel vaid üks aasta, loodan et süvaõpe seal säilib, sest see ei ole tavaline suhtlustasandil õpetatav keel, vaid akadeemilisel tasandil. Need kes te siin võrdlete selles koolis õpetatavat teiste koolidega, siis see ei ole absoluutselt võrreldav.
Jõudu kõigile MG-s.[/tsitaat]

millisest Nõmme koolist tulite, et keele klassi sisse saite (kui saladus pole muidugi)?

mis see summa gümnaasiumis on? ise olen kuulnud summast 150¤. meie käisime eelkoolis ja õpetaja mainis üks kord jutu sees ära, et kas te teate, et kõikidelt oodatakse nö annetust. me ei olnud sellest kuulnud, aga meil ei ole ka mitte midagi selle annatuse vastu. isegi soov sinna kooli seepärast veelgi tõusis. sest olen teadlik, et eliitkoolides selline maksmine on ja see on ju õpitulemustele ainult kasuks tulnud. kooli üldine olukord oli meile niigi tuttav ja meeldiv. seega meil ei ole midagi selle maksmise vastu.

miks ei ole avalik? nad ei saa ju sellist asja kodulehele panna ja väga avalikult reklaamida. TIK-s, TPL-s ma ei tea, et kuskil see info kodulehel oleks. küll aga kõik teavad ja tunnen ka vanemaid, kelle lapsed seal käivad ja kõik on maininud, et tasu on ja ega keegi väga ei nurise. kui ei meeldi võib ju mujale minna. nemad leiavad alati uue õpilase asemele.

muidugi peale katsete tegemist ja enne lapse lõplikku otsust (TMG-s) võiks seda siiski mainida.

soovin edu MG gümaasiumi viimaseks klassiks ja mina teie asemel maksaks selle tasu siiski ära, seriti kui tõesti keel niivõrd hea (vaadake, mis keelekursused maksavad ja palju neist ka kasu on). näitate ka teistele eeskuju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 18.04 23:20; 19.04 00:00; 19.04 12:07; 19.04 12:35; 19.04 14:46; 19.04 14:50; 19.04 18:01; 19.04 23:27; 19.04 23:30; 19.04 23:57; 20.04 10:57; 20.04 13:01; 20.04 14:26; 22.04 02:29; 23.04 13:29; 23.04 16:49; 24.04 20:38; 26.04 22:41; 28.04 00:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]00.40
Annetus on kõigil ühesuurune 150 eurot. Ka oma esimese klassi lapse eest olen maksnud 150 eurot, kuigi ta pole veel sõnagi inglise keelt õppinud. [/tsitaat]

vabandage minu võhiklikust, aga kas see 150 on õppeaastas või kuus või kuidas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

150 eurot õppeaastas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.04 12:39; 23.04 12:29; 23.04 15:31; 28.04 10:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )


Esileht Koolilaps küsimus Mustamäe Gümnaasiumi laste vanematele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.