Esileht Pereelu ja suhted Küsimus neile, keda on petetud.

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 130 )

Teema: Küsimus neile, keda on petetud.

Postitas:
Kägu

Ja mitte rääkimine ei ole “tagaselja” tegemine või valetamine, vaid lihtsalt… mingi asi, millest ei tulnud juttu – päeva lõpus ma ei anna ka elukaaslasele detailset ülevaadet, mida täpselt igal tunnil tegin; pärast pidu ei anna detailset ülevaadet, kellega rääkisin ja tantsisin.

Ei nimetaks seda “tagaselja” tegutsemiseks ja kindlasti mitte reetmiseks.

On erinevad asjad, kas päevasündmustest lihtsalt ‘ei tulnud juttu’ või päevasündmustest ei tohi juttu teha, seda peab varjama. Sina seda erinevust ilmselt ei taju ja seetõttu reetmisest aru ei saa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Üldistel hinnangutel liigituvad sellised asjad tagaselja asjad ikkagi reetmiseks ja petmiseks. Lihtsalt on inimesi, kellel on kombeks asju keerata. Meeldiv see ju ometi pole, seda pead sa tunnistama. Sa lihtsalt mõtled selle endale talutavaks. Ja vastavalt sellele kujundad ümber.

Ma suudan ka seda, aga vaid selle inimesega, kelle vastu tunded puuduvad. Teine variant oleks mul mul nimetatud variant – meil oleksi vaba suhe, otseselt ette ei kanta, aga mõlemad tegutsevad samal tasemel.

Kui võtta mis tahes reetmine võui tagaselja tegutsemine ja öelda – ta valetab selleks, et asja talutavamaks muuta(temale parem, teistele, et ei oleks kurvad, aga õnnelikud ka mitte), siis see on hull värk. Rahaasjad kasvõi, – keegi kulutab salaja ühise raha ära ja varjab seda. Pärast saad teada, ja võid selle mis tahes põhjusel välja vabandada, aga õige käitumine see pole. Võib öelda, et oi, rahakulutaja ei tahtnud halba teistele, ta tahtis vaid ise nautida, see pole meile suunatud, kuigi teisel jäi sellvõrra puudu raha ja seoses sellega parem elu.

Mingi “tagaselja” jutt käib sul koguaeg. Proovi aru saada, et paljude jaoks ei ole asjaolu, et tema elukaaslane, kellega koos elatakse, lapsi kasvatatakse ja kodu hoitakse, käis kuskil mõne sõbrannaga tantsimas “VMS” (mida see “vms” peaks tähendama muidu?) üldse nii oluline, et sellest rääkima peaks. Ja mitte rääkimine ei ole “tagaselja” tegemine või valetamine, vaid lihtsalt… mingi asi, millest ei tulnud juttu – päeva lõpus ma ei anna ka elukaaslasele detailset ülevaadet, mida täpselt igal tunnil tegin; pärast pidu ei anna detailset ülevaadet, kellega rääkisin ja tantsisin.

Tahan öelda, et mina pole see inimene, VMS – mida välja tõid. Seda kommis keegi teine.

Muidu aga on näha, et vaated on erinevad ja me ei peagi ühele meelele saama. Mina usun, et on olemas inimesi, keda ei sega, kui abielus, suhtes on partneril teisi partnereid ja ka muu elu. Ma muidugi ei tea, kas sa oled teoreetik või oled reaalis seda elanud. See on sinu oma tahe ja sa pooldad seda. Mis mul selle vastu olla saaks. Lihtsalt enamusele ei sobi see, neid on väga vähe, seega mõistad vastuarvamusi ka.

Kuidas sa saad väita, et enamusele see ei sobi. Tegelikkuses ei tea ju teiste elusid. Statistika näitab, et igas kolmandas abielus esineb petmisi. Kuna väga palju on kõrvalsuhteid, siis ei oleks ma väga kindel, et kõik kohe lahku lähevad. Tänapäeval on kahjuks kõrvalsuhteid ikka väga palju. Seetõttu on ka inimesed lihtsalt realistlikumad ja saavad aru, et praeguses ühiskonnas ikka väga raske 40+aastat ilma petmiseta koos elada. Mina näiteks ei usu,et selliseid abielusid väga palju oleks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kellelegi valetamine, salaja selja taga kellegi teisega tantsimas käimine (vms) on igal juhul reetmine, siin ei saa olla juttu mingist “suhtes osalejad otsustasid”

Mis jutt. Kui paar on kokku leppinud, et võib seksida ka teistega, aga detaile näkku ei lajatata, on täiesti ok valge vale: “Ma ei jõudnud poodi, sest mingi avarii oli teel ja tohutu ummik”.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas sa saad väita, et enamusele see ei sobi. Tegelikkuses ei tea ju teiste elusid. Statistika näitab, et igas kolmandas abielus esineb petmisi. Kuna väga palju on kõrvalsuhteid, siis ei oleks ma väga kindel, et kõik kohe lahku lähevad. Tänapäeval on kahjuks kõrvalsuhteid ikka väga palju. Seetõttu on ka inimesed lihtsalt realistlikumad ja saavad aru, et praeguses ühiskonnas ikka väga raske 40+aastat ilma petmiseta koos elada. Mina näiteks ei usu,et selliseid abielusid väga palju oleks.

Saan vabalt seda väita. Sest olenemata sellest, et petetakse palju ja petiseid on palju, on rõhk sellel, et see ei sobi petetavatele, mis tähendab, et neil on raske nii elada, sellist elu taluda , nad on õnnetud, rahulolematud jne. Ma ütlesin konkreetselt, et NEID, KELLELE SELLINE ELU EI SOBI, ON ENAMUS. jA NEID, KELLELE SELLIne ELU MEELDIB JA NAD ON RAHUL JA ÕNNELIKUD, ELADES PETISTEGA, ON VÄHEMUS. See oli ja on minu jutu mõte.

Kellelegi valetamine, salaja selja taga kellegi teisega tantsimas käimine (vms) on igal juhul reetmine, siin ei saa olla juttu mingist “suhtes osalejad otsustasid”

Mis jutt. Kui paar on kokku leppinud, et võib seksida ka teistega, aga detaile näkku ei lajatata, on täiesti ok valge vale: “Ma ei jõudnud poodi, sest mingi avarii oli teel ja tohutu ummik”.

Ja selle kohta. No mida juttu! Kui inimene on püstitanud petmise teema ja seal läheb aruteluks, siis sellega ei maksa välja tullgi teemas, kuna kui oleks selline lepe, siis seda teemat ju poleks tehtud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina usun, et on olemas inimesi, keda ei sega, kui abielus, suhtes on partneril teisi partnereid ja ka muu elu. Ma muidugi ei tea, kas sa oled teoreetik või oled reaalis seda elanud. See on sinu oma tahe ja sa pooldad seda.

Vastasin sellele, et TANTSIMINE kategoriseeriti siin üheselt reetmiseks. Kui enamuse jaoks kaaslase üks tants kellegi teisega elu talumatuks muudab, on tõepoolest sellest maailmast kahju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen realist. Olgu, oletame et minu mees pettis mind ja jätsin ta seetõttu päevapealt maha. Kuna aga ma pole enam päris esimeses nooruses, siis ilmselgelt valdav enamus mehi, kellega edaspidi suhet looma hakata, tuleb sinna mingi oma eelneva suhtetaagaga. Et siis lihtsalt võtan järgmise mehe kes ehk ka kunagi oma naist pettis? Siis ei ole ma kalts? Ja kuidas see täpsemalt kokkuvõttes parem on, eriti kui esimene mees on lisaks veel mu laste isa ja muus osas nagu polegi suhtele midagi olulist ette heita?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kuidas see täpsemalt kokkuvõttes parem on, eriti kui esimene mees on lisaks veel mu laste isa ja muus osas nagu polegi suhtele midagi olulist ette heita?

No täpselt. Just seda ma räägingi.
Mul on teooria, et need, kes peavad mehe mahajätmist sellises olukorras ainsaks võimalikuks teeks, pole tegelikult kunagi kohtunud hea, toreda, väga hästi sinuga klappiva mehega. Loomulikult tuleb koheselt maha jätta pettev tropp, kellest kodus nagunii kasu pole ja kes naisele vajalik oli ainult sperma kätte saamiseks või siis lapsesaamise rahastamiseks. Sel juhul on petmine pigem nagu õnnelik vedamine, lõpuks ometi reaalne põhjus lahutamiseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina usun, et on olemas inimesi, keda ei sega, kui abielus, suhtes on partneril teisi partnereid ja ka muu elu. Ma muidugi ei tea, kas sa oled teoreetik või oled reaalis seda elanud. See on sinu oma tahe ja sa pooldad seda.

Vastasin sellele, et TANTSIMINE kategoriseeriti siin üheselt reetmiseks. Kui enamuse jaoks kaaslase üks tants kellegi teisega elu talumatuks muudab, on tõepoolest sellest maailmast kahju.

Esiteks polnud küsimus ühes tantsus, vaid salaja tantsimas käimises. Aga oluline pole mitte see tants ise, vaid selle tegevuse varjamine. Vot see ongi reetmine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks polnud küsimus ühes tantsus, vaid salaja tantsimas käimises. Aga oluline pole mitte see tants ise, vaid selle tegevuse varjamine.

Aga varjamisel on ju põhjus. Minu jaoks on see pigem raske otsuse vastu võtmine, riskimine parima tulemuse (hundid söönud ja lambad terved) nimel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks polnud küsimus ühes tantsus, vaid salaja tantsimas käimises. Aga oluline pole mitte see tants ise, vaid selle tegevuse varjamine.

Aga varjamisel on ju põhjus. Minu jaoks on see pigem raske otsuse vastu võtmine, riskimine parima tulemuse (hundid söönud ja lambad terved) nimel.

Mis vabandus see on, et varjamisel on põhjus? Igal valel on alati põhjus, ega see valetamist kuidagi paremaks ei muuda. Petmine viib 100% kõige halvema tulemuseni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks asi on valetamine, teine asi mitterääkimine. Mida teine ei tea, ei tee talle ka haiget, eks? Kas kõik käod räägivad oma elukaaslastele/ abikaasadele KÕIGEST?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis vabandus see on, et varjamisel on põhjus? Igal valel on alati põhjus, ega see valetamist kuidagi paremaks ei muuda. Petmine viib 100% kõige halvema tulemuseni.

No kui sa ei erista kunagi ega kuskil egoistlikke ja positiivse eesmärgiga põhjusi, siis muidugi.
Kuigi nii on vist küll keeruline elada.

Üks asi on valetamine, teine asi mitterääkimine. Mida teine ei tea, ei tee talle ka haiget, eks? Kas kõik käod räägivad oma elukaaslastele/ abikaasadele KÕIGEST?

Jah, näiteks nad räägivad abikaasale, et “tead, ma täna nägin ühte meest, kes oli väga mehelik, mehelikum kui sina, kallis – ja ma mõtlesin hetkeks, et huvitav, kuidas temaga seksida oleks”. Sest iga mõtte rääkimata jätmine on ju valetamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui sa ei erista kunagi ega kuskil egoistlikke ja positiivse eesmärgiga põhjusi, siis muidugi.

Kuigi nii on vist küll keeruline elada.

Jah, näiteks nad räägivad abikaasale, et “tead, ma täna nägin ühte meest, kes oli väga mehelik, mehelikum kui sina, kallis – ja ma mõtlesin hetkeks, et huvitav, kuidas temaga seksida oleks”. Sest iga mõtte rääkimata jätmine on ju valetamine.

Positiivse mõjuga petmist ei ole olemas. Sinu näited on mõttetu demagoogia. Keegi pole rääkinud iga suvalise mõtte valimatust väljapurskamisest suust. Jutt käis tegudest, mida varjatakse sihilikult ja teadlikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Positiivse mõjuga petmist ei ole olemas.

Ma omateada kirjeldasin just mõnda. Näiteks see tantsimise asi. Lugesid ikka või plärtsud niisama? Win-win olukord. Või sinu arust ei ole? Sel juhul palun nimeta, millises punktis naine siin midagi kaotab.

Keegi pole rääkinud iga suvalise mõtte valimatust väljapurskamisest suust. Jutt käis tegudest, mida varjatakse sihilikult ja teadlikult.

Jah, varjadki ju sihilikult seda mõtet, mis teist meest nähes pähe tuli. Või siis viimast unenägu, kus oma jõusaali treeneriga hullasid. Tahaks küll sellest elamusest rääkida, aga ei, mehele ei räägi, meelega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Positiivse mõjuga petmist ei ole olemas.

Ma omateada kirjeldasin just mõnda. Näiteks see tantsimise asi. Lugesid ikka või plärtsud niisama? Win-win olukord. Või sinu arust ei ole? Sel juhul palun nimeta, millises punktis naine siin midagi kaotab.

Keegi pole rääkinud iga suvalise mõtte valimatust väljapurskamisest suust. Jutt käis tegudest, mida varjatakse sihilikult ja teadlikult.

Jah, varjadki ju sihilikult seda mõtet, mis teist meest nähes pähe tuli. Või siis viimast unenägu, kus oma jõusaali treeneriga hullasid. Tahaks küll sellest elamusest rääkida, aga ei, mehele ei räägi, meelega.

See sinu näide pole mingi win-win olukord, sest naisel on mees, kes teda petab/reedab. Ma ei näe selles midagi head. Usalduslikus suhtes nii ei käituta.

Loe uuesti, ma ei ole kordagi rääkinud mõtetest, vaid reaalsetest tegudest. Kas tõesti sa mingit vahet ei näe? Ükski inimene pole aususe eesmärgil suuteline absoluutselt kõiki oma mõtteid välja ütlema. See on lihtsalt absurd ja ainult täielik idioot ei saa sellest vahest aru ning nimetab seda valetamiseks.
Oma sellisest unenäost räägiksin muide mina oma mehele küll, ta on normintellektiga inimene ja saab aru, et inimese unenägu ja teadlik tegu ärkvel olles on täiesti erinevad asjad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei saa nendest petjate psühholoogiast aru, kuidas on võimalik oma ülesehitatud perekonnale niimodi teha. Teemaalgataja loos olid mõlemal ju lapsed ja abikaasad. Kuidas sa ema või isana valetad lastele ja abikaasale näkku ning lähed oma armukesega seiklema. Kas sellistel inimestel puudubki mingigi seesmine moraal. Kas, siis üldse ei mõelda, kui paljude maailm võib nende kahe iimese vääral tegutsemisel kokku kukkuda. Ma ei räägi sellistest juhtumitest, kus kohe minnakse abikaasadest lahku, ei sobita kokku, seejärel leitakse uus ja kogu lugu. Aga just see salaja käimine, jäetakse lapsed abikaasade hoida ja ise minnakse lihtsalt. Ja niimodi aastaid, riskides oma perekondadega. Ja kui kõik on välja tulnud, siis järsku hakatakse mõistusega võtma, millest võidakse ilma jääda. Häbi ja piinlik lähedaste ees ja vannutakse igavest truudust ja mida kõike veel. Minul, kui petetud abikaasal lihtsalt kaduski ühe hetkega austus selle inimese vastu. Lastel samuti, nad on mõne aasta pärast juba 18. Miski murdus nende sees samuti. Loomulikult suheldakse isaga, aga ta ei ole enam see isa, kes koos elades. Kohmetu, mõtetes, kurnatud, õnnetu. Teha pole kahjuks midagi, lihtsalt ühe seikluse pärast kannatavad kõik osapooled.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üldistel hinnangutel liigituvad sellised asjad tagaselja asjad ikkagi reetmiseks ja petmiseks. Lihtsalt on inimesi, kellel on kombeks asju keerata. Meeldiv see ju ometi pole, seda pead sa tunnistama. Sa lihtsalt mõtled selle endale talutavaks. Ja vastavalt sellele kujundad ümber.

Ma suudan ka seda, aga vaid selle inimesega, kelle vastu tunded puuduvad. Teine variant oleks mul mul nimetatud variant – meil oleksi vaba suhe, otseselt ette ei kanta, aga mõlemad tegutsevad samal tasemel.

Kui võtta mis tahes reetmine võui tagaselja tegutsemine ja öelda – ta valetab selleks, et asja talutavamaks muuta(temale parem, teistele, et ei oleks kurvad, aga õnnelikud ka mitte), siis see on hull värk. Rahaasjad kasvõi, – keegi kulutab salaja ühise raha ära ja varjab seda. Pärast saad teada, ja võid selle mis tahes põhjusel välja vabandada, aga õige käitumine see pole. Võib öelda, et oi, rahakulutaja ei tahtnud halba teistele, ta tahtis vaid ise nautida, see pole meile suunatud, kuigi teisel jäi sellvõrra puudu raha ja seoses sellega parem elu.

Mingi “tagaselja” jutt käib sul koguaeg. Proovi aru saada, et paljude jaoks ei ole asjaolu, et tema elukaaslane, kellega koos elatakse, lapsi kasvatatakse ja kodu hoitakse, käis kuskil mõne sõbrannaga tantsimas “VMS” (mida see “vms” peaks tähendama muidu?) üldse nii oluline, et sellest rääkima peaks. Ja mitte rääkimine ei ole “tagaselja” tegemine või valetamine, vaid lihtsalt… mingi asi, millest ei tulnud juttu – päeva lõpus ma ei anna ka elukaaslasele detailset ülevaadet, mida täpselt igal tunnil tegin; pärast pidu ei anna detailset ülevaadet, kellega rääkisin ja tantsisin.

Tahan öelda, et mina pole see inimene, VMS – mida välja tõid. Seda kommis keegi teine.

Muidu aga on näha, et vaated on erinevad ja me ei peagi ühele meelele saama. Mina usun, et on olemas inimesi, keda ei sega, kui abielus, suhtes on partneril teisi partnereid ja ka muu elu. Ma muidugi ei tea, kas sa oled teoreetik või oled reaalis seda elanud. See on sinu oma tahe ja sa pooldad seda. Mis mul selle vastu olla saaks. Lihtsalt enamusele ei sobi see, neid on väga vähe, seega mõistad vastuarvamusi ka.

Mina olen oma mehega koos elanud 33 aastat. Ma ei ole selle aja jooksul mitte kordagi mõne teise mehega seksinud. Aga sugugi mitte sellepärast, et mind teised mehed üldse ei köida. Köidavad küll! Mul on korduvalt olnud kiusatusi, variante, võimalusi ja tehtud ettepanekuid. Ma olen käitunud oma mehe suhtes nii, nagu on tema ja meie suhte jaoks hea. Mitte nii, nagu AINULT MINU JAOKS oleks põnev ja hea. Ehk siis, ma ei pane oma meest olukorda, milles ma ise olla ei taha. Ma ei tee oma mehele seda, mida ma ei taha, et tema mulle teeks.

Kõik on siiski enda teha ja valikute küsimus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jälle üks absolutist. Saa nüüd aru – minu jaoks ei ole selline vale mingi reetmine. Ta ju valetab selleks, et meie suhe kokkuvõttes oleks parem – tema rahul ja mina ei oleks õnnetu. Minu jaoks on see okei, ma teeks ise sama.

Mitte ükski suhe, kus teineteise eest salatsetakse, varjatakse, teeseldakse ja petetakse, ei ole hea suhe. Olgu selle petmise motiivid kui õilsad tahes petetava suhtes.

See suhe, mida sina kirjeldad on silmakirjalik, kahepalgeline ja lõppeb varem või hiljem ikka fiaskoga.

Mul on sinust kahju, sest sinu kommentaaride järgi võib aru saada, et sul ei ole normaalset suhet olnud. Arusaadav, et kui pole saanud, siis ei oska ka tahta. Sellepärast ka petmise õigustamine. Ennast on ju vaja kuidagi veenda, et ka see elu kõlbab elada, mis sulle on osaks saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on olnud kaks pikka suhet, viimases neist ka lapsed. Mõlemas mind peteti ja pikka aega. Nüüd, aasta pärast lahutust olen veendunud, et mind petetakse ka järgnevates suhetes, petetakse alati ja jäädaksegi petma. Sest ma lihtsalt olen selline inimene ja sellega tuleb mul leppida kui ma mingit suhet kunagi tahan. Õigemini on mul valida, kas leppida petva naisega või sellise naisega, kes on truu ainult sellepärast, et teda ei taheta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Su järeldus on vale. Kui mees ei suuda elada ilma naisele haiget tegemata, siis on lihtsalt see vajadus, mis haiget tegema paneb, liiga suur. Sul oleks nagu kogu elu jaoks valmis mõeldud kindlad valemid, kuidas asjad käivad, aga sa unustad, et inimelusid ei saa valemiga kirjeldada.

Teise naisega seksimine ei saa olla ju nii tungiv vajadus, mida on võimatu ohjeldada ja ise mitte kontrollida.

Elu ongi pingutus. Mulle isiklikult meeldivad mehed, kes suudavad ise enda tunge juhtida ja reguleerida, mitte ei juhi teda mingi kõrvaline, mehest sõltumatu jõud. Sellised mehed on nii ebamehelikud, kes ei oska ise enda tunge kontrollida ja suunata.

Meil kõikidel on kiusatusi. See ei tähenda, et me peaks neile järele andma.

On jah mõned valemid – käitumisnormid, mida inimene peaks suutma järgida selleks, et lähikondsetel ja kaaskodanikel oleks hea. Ka juhul, kui teoga ei kaasne mingit materiaalset kahju. See on vaid petja eneseõigustus, et kui petetu kahju pole saanud – millestki materiaalsest pole ilma jäänud, siis on kõik korras. EI OLE! Ka eetiline ja moraalne kahju on olemas. Ja see hävitab petetut ja ka suhet tervikuna. Ehkki asjaosalised seda esialgu kohe ehk ei teadvustagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teise naisega seksimine ei saa olla ju nii tungiv vajadus, mida on võimatu ohjeldada ja ise mitte kontrollida.

Nii mõtleb inimene, kelle enda seksuaalsed vajadused on kas madalad või siis rahuldatud. Aastaid, aastakümneid rahuldamata elada on ikka väga, väga keeruline ning ühel hetkel hakkab igaüks sellest väljapääsu otsima. Tervisele hakkab ka, nii meestel kui naistel. Eesnäärmevähk, näiteks, on seotud rahuldamatusega – regulaarne ja rahuldav suguelu vähendab eesnäärmevähi riski. Looduses on kõik seotud.

Mul on sinust kahju, sest sinu kommentaaride järgi võib aru saada, et sul ei ole normaalset suhet olnud. Arusaadav, et kui pole saanud, siis ei oska ka tahta. Sellepärast ka petmise õigustamine. Ennast on ju vaja kuidagi veenda, et ka see elu kõlbab elada, mis sulle on osaks saanud.

Kahetsustunne on vastastikune. Mina omakorda arvan, et sa ei ole oma tundemaailma arengus omamisinstinktist veel kaugemale areneda jõudnud. Ega kõik arenegi.

See sinu näide pole mingi win-win olukord, sest naisel on mees, kes teda petab/reedab. Ma ei näe selles midagi head. Usalduslikus suhtes nii ei käituta.

Aga mina näen. Kas sa nüüd võiksid sellega leppida, et mina näen siin midagi head, järelikult minu jaoks on see okei? Või peavad ikka kindlasti kõik arvama nagu sina?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teise naisega (mehega) seksimine ei saa olla ju nii tungiv vajadus, mida on võimatu ohjeldada ja ise mitte kontrollida.

Veel kord: seksis on palju tahke ja inimesed näevad selle kohta oma elus ja suhtes erinevalt. Puhtfüüsilise vajaduse suudab igaüks ise rahuldada, aga teatud tahke mitte. Kui oma kaaslane ei ole huvitatud teiste tahkude (mängulisus, hellusejagamine jms) rahuldamisest vaatamata korduvatele püüetele selles asjad mingi kompromiss leida, siis muutub see vajadus tungivaks.
Samas võib ju kõik muu väga hästi klappida. Ja kui kaaslane ikka tõesti pole sellest ühest asjast huvitatud, olgu see siis seks või mootorrattasõit, siis ei ole vajagi teda selle tüütu asjaga vaevata – ega teda oma sellealastest tegemistest valgustada.
Ka ei saa petmist ainult seksimisele taandada, nagu siin PK-s kipub valitsema. Petta saab ka nii, et pole puutunud seda “petmiskaaslast” sõrmeotsagagi (intiimsematest kehaosadest rääkimata).
Petta saab verbaalselt.
Ja on teisigi ebameeldivaid asju, nt kaaslase mõnitamine ja alandamine teiste ees, tema muude vajaduste eiramine jne. Arvata, et see on vähem hull kui seksi tasand, on naiivne.
Vahet pole, kas tegu meeste või naistega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii mõtleb inimene, kelle enda seksuaalsed vajadused on kas madalad või siis rahuldatud. Aastaid, aastakümneid rahuldamata elada on ikka väga, väga keeruline ning ühel hetkel hakkab igaüks sellest väljapääsu otsima. Tervisele hakkab ka, nii meestel kui naistel. Eesnäärmevähk, näiteks, on seotud rahuldamatusega – regulaarne ja rahuldav suguelu vähendab eesnäärmevähi riski. Looduses on kõik seotud.

Just! Just! Lisaks, sa unustasid ütlemata, et järelikult ma olen nii kole naine, et ükski mees peale oma mehe, ei ole mind tahtnud.

Kui ühe poole vajadused on suuremad kui teisel, siis tehakse suu lahti ja räägitakse sellest üksteisega. Tehakse vastavad kokkulepped. (Sinu maailmas ilmselt mõeldamatu?!) Naisel peab olema õigus valida, kas selline, topeltelu talle sobib või mitte. Mitte nii, et üks tegutseb teise selja taga, arvates, et oma valetamise ja varjamisega teeb oma kaaslasele õilistegusid.

Kahetsustunne on vastastikune. Mina omakorda arvan, et sa ei ole oma tundemaailma arengus omamisinstinktist veel kaugemale areneda jõudnud. Ega kõik arenegi.

Mõtle nüüd hoolega! Kellel on mehe suhtes omandiinstinkt? Kas naisel, kes ei aktsepteeri petmist ja lõpetab kooselu. Või naisel, kes ripub küünte ja hammastega vastikult käituva mehe küljes, peaasi, et maha ei jäetaks. Las petab, tähtis vaid see, et ära ei läheks… Arusaadav, et selline naine peab endale (ja teistele) mantrana raiuma, et petmine on ok. Mida muud tal öelda ongi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea teemaalgataja
See, mida sa läbi elad, on väga valus. Ma olen abielus olnud 20 aastat, meil on lapsed ja 10 kuud tagasi sain enda abikaasalt teada, et tal oli väga pikalt kõrvalsuhe, mis selleks ajaks oli lõpetatud. Ta ise rääkis ja ma ei teadnud midagi. Hiljem küll sain aru märkidest, aga see oli hiljem.
10 kuud tagasi tundsin ma sama, mis sina praegu. Ma poleks uskunud, et on olemas selliseid tundeid- tükkideks rebivat valu, viha, hirmu, häbi, alandatuse tunnet, vastikust, tülgastust. Aga on olemas! Ma poleks uskunud ka seda, et ühe inimese sisse mahub nii palju pisaraid, ka mehe sisse… Mina üksi selle kõigega hakkama ei saanud. Perearstilt sain saatekirja kiiresti psühholoogile ja see oli väga õige otsus. Käisin seal nii 5-6 korral. Ja sellest oli abi.
Ka mees vajas psühholoogi. Tema käis teise juures. Meil oli vaja kaosest enda sees lahti saada. Mõlemal oma valud ja hirmud, pettumused ja tunded.
Lisaks rääkisin veel vaid ühele sõbrannale, kes oli olemas ja aitas mul mõtteid reel hoida igapäevaselt. Tuletas meelde, et ma sööks jms (Kahe nädalaga kadus mul 6 kg. Ka mehel, vist veelgi enam). Sõbranna ei läinud kordagi mu halaga kaasa. Lihtsalt kuulas, mõistis, aga ei hädaldanud koos minuga. Sellest oli suur tugi ja abi.
Mitte keegi ei saa anda nõu, mida sa tegema peaks. Ei ole olemas õigeid ja valesid otsuseid.
Ma ei tea täpselt siiani, mida MINA tahan. Mees kahetseb vist siiralt. “Vist” ütlen seepärast, et usaldust on väga raske leida enda sees. See võtab tohutult aega.
Esimesed kuud möödusid udus. Nädalas oli nutu ja vihahooge kindlasti üle päeva. Alguses veelgi tihedamini. Äng oli meeletu. Tundeid enda sisse jätta ei tohi.
Psühholoog ütles, et elan läbi leina. Teatavasti kestab lein keskmiselt 2 aastat.
Nüüd saan öelda, et läheb juba paremini. Pisarad tulevad üsna tihti, kõik filmid ja laulud ja saated ja sõnad ja kohad ja tähtpäevad- kõik meenutab reetmist. Aga imekombel on selle aja sisse tulnud ka ilusaid hetki koos abikaasaga. Ehk isegi veelgi ilusamaid, kui on 20 a jooksul olnud?
Koos teraapias me käinud ei ole, küll aga rääkinud, rääkinud ja rääkinud.
Koos kuulasime ja arutasime läbi peresaated:
https://vikerraadio.err.ee/819647/peresaade-marina-paula-eberth-kirg-pikaajalises-suhtes
https://vikerraadio.err.ee/819840/peresaade-marina-paula-eberth-truudusetus
https://vikerraadio.err.ee/862920/peresaade-alustab-uut-hooaega-korvalsuhetega

Ma ei tea, mis toob tulevik. Seda ei tea meist keegi.
Otsuseid teha jõuab aga ka hiljem. Sellises kaoses muutuvad tunded ja mõtted minutitega.
Võta aega, ela enda sees kõik see läbi. Jah, see on väga hirmus ja valus. Aga võta keegi endale toeks- kas spetsialist või sobiv sõbranna. Sa saad hakkama!
Üks terapeut (mitte minu) on öelnud, et abileukriisi läbi teinud paar on kullaprooviga paar. Jah, nende suhe oli lõhutud, aga killud on tagasi kokku pandud. Ja see liim on kuldne.See on kullaprooviga suhe.
Kui jagub tahet, oskust, jõudu ja armastust, siis on see ehk tõesti võimalik…???
Aeg näitab!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen abielus olnud 20 aastat, meil on lapsed ja 10 kuud tagasi sain enda abikaasalt teada, et tal oli väga pikalt kõrvalsuhe, mis selleks ajaks oli lõpetatud. Ta ise rääkis ja ma ei teadnud midagi.

Miks ta seda sulle rääkis, kindlasti on ta seda põhjendanud? Pika kõrvalsuhte ajal ei rääkinud, aga pärast tuli ülestunnistusega? Tahaks lihtsalt mõista. Sulle jõudu ja palju ilusat!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et siis lihtsalt võtan järgmise mehe kes ehk ka kunagi oma naist pettis?

Ei, sa võtad mehe, kes (vähemalt sõnades kinnitab), et pole kunagi oma naist petnud. On lesk, mahajäetu või lihtsalt iseloomud ei klappinud.

Või elad lihtsalt ilma meheta. Mis selles nii halba on?
Hästi küll ei kujuta ette, kuidas ma seksiksin mehega, kes minuga magamise ajal on vahepeal teisest naisest und näinud, temast unistanud, talle keelekat teinud ja armastusest rääkinud.

See, et ma võtan mehe, kes on seda kellegagi enne mind teinud, ei sega mind karvavõrdki, kui ma tean, et see suhe on otsas. Aga kui mees tuli minuga õhtul voodisse ja seksisime, kui ta polnud pärast lõunapausi ajal tehtud kiirseksi armukesega isegi riista pesnud…no ei. Mina seda ei teeks, kui sulle meeldib, anna aga minna.

Aga kui sulle see klapib, selline mees on okei ja elu ilma meheta oleks nii kohutav(!) – sinu valik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Just! Just! Lisaks, sa unustasid ütlemata, et järelikult ma olen nii kole naine, et ükski mees peale oma mehe, ei ole mind tahtnud.

Aga miks ma midagi nii rumalat peaks ütlema? Kas sa ei saanud aru, mida ma ütlesin? Kas sa eitad, et inimeste seksuaalsus on erinev ning et madala seksuaalsusega inimesel on kergem taluda seksuaalset rahuldamatust kui kõrge seksuaalsusega inimesel? Püüa ikka paremini natuke, pisut põhjalikkust ja süvenemist ei tee paha.

Kui ühe poole vajadused on suuremad kui teisel, siis tehakse suu lahti ja räägitakse sellest üksteisega. Tehakse vastavad kokkulepped. (Sinu maailmas ilmselt mõeldamatu?!) Naisel peab olema õigus valida, kas selline, topeltelu talle sobib või mitte. Mitte nii, et üks tegutseb teise selja taga, arvates, et oma valetamise ja varjamisega teeb oma kaaslasele õilistegusid.

See on vaid üks võimalik tee probleemi lahendamiseks. Teine võimalik tee on probleemi ise ära lahendamine. Omavahelised kokkulepped on toredad, aga reaalses elus ei ole võimalik neid igas asjas sõlmida. Näiteks kuidas sa kujutad ette kokkulepet seksuaalse rahuldamatuse lahendamiseks? Et, kullake, olgu, ma hakkan sind iga päev armukese juurde viima? Ei, see on mõeldamatu, see ei too mingit lahendust, vaid tekitab kuhjaga probleeme juurde ning lõpeb lahutuse ning tegelikult hea ning toimiva suhte lagunemisega. Vaata ikka suuremat suhtepilti. Kaaslast austav käitumine saab selles olukorras olla ainult kas oma vajaduse maha surumine (mis alati ja lõputult pole võimalik) või siis oma vajaduse salajane rahuldamine, kogu vahelejäämise ja hukkamõistu riski enda peale võttes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks ma midagi nii rumalat peaks ütlema? Kas sa ei saanud aru, mida ma ütlesin? Kas sa eitad, et inimeste seksuaalsus on erinev ning et madala seksuaalsusega inimesel on kergem taluda seksuaalset rahuldamatust kui kõrge seksuaalsusega inimesel? Püüa ikka paremini natuke, pisut põhjalikkust ja süvenemist ei tee paha.

See on vaid üks võimalik tee probleemi lahendamiseks. Teine võimalik tee on probleemi ise ära lahendamine. Omavahelised kokkulepped on toredad, aga reaalses elus ei ole võimalik neid igas asjas sõlmida. Näiteks kuidas sa kujutad ette kokkulepet seksuaalse rahuldamatuse lahendamiseks? Et, kullake, olgu, ma hakkan sind iga päev armukese juurde viima? Ei, see on mõeldamatu, see ei too mingit lahendust, vaid tekitab kuhjaga probleeme juurde ning lõpeb lahutuse ning tegelikult hea ning toimiva suhte lagunemisega. Vaata ikka suuremat suhtepilti. Kaaslast austav käitumine saab selles olukorras olla ainult kas oma vajaduse maha surumine (mis alati ja lõputult pole võimalik) või siis oma vajaduse salajane rahuldamine, kogu vahelejäämise ja hukkamõistu riski enda peale võttes.

Kas sa tõsimeeli arvad, et salajane rahuldamine ei tule kunagi välja? Praktiliselt alati tuleb. Ja kui abikaasa sellest teada saab, siis probleeme ei teki? Selline salajane petmine tekitab ikka stressi ja depressiooni lähedastele, et ei pruugi terve oma elu jooksul sellest kõigest välja tulla. Perekonda austav inimene siiski ei tegele selliste asjadega. See naise vähene seksuaalsus tuleb ikka ka maksimum aasta, paariga välja, sellisel juhul oleks aus kohe lahku minna, lapsed tegemata jätta ja omale seksuaalne naine otsida. Mitte nii, et 10+ aastat “kannatatakse” vaikides, tehakse lapsed, ehitatakse perekond üles ja siis hakatakse armukesega sahmerdama, et ikka võimalikult paljud haiget saaksid. See on tõeline alatus ja vastik käitumine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See naise vähene seksuaalsus tuleb ikka ka maksimum aasta, paariga välja, sellisel juhul oleks aus kohe lahku minna, lapsed tegemata jätta ja omale seksuaalne naine otsida.

Inimeste seksuaalsus muutub ajas, see pole mingi püsiv suurus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen abielus olnud 20 aastat, meil on lapsed ja 10 kuud tagasi sain enda abikaasalt teada, et tal oli väga pikalt kõrvalsuhe, mis selleks ajaks oli lõpetatud. Ta ise rääkis ja ma ei teadnud midagi.

Miks ta seda sulle rääkis, kindlasti on ta seda põhjendanud? Pika kõrvalsuhte ajal ei rääkinud, aga pärast tuli ülestunnistusega? Tahaks lihtsalt mõista. Sulle jõudu ja palju ilusat!

Ta ütles, et pidi rääkima. Enda sees tundis, et peab rääkima. Ju oli süütunne nii suur, et sellega oli raske hakkama saada.
Minu psühholoog küsis minult sama küsimuse. Ja lisas, et kas ma olen mõelnud, millist suurt usaldust selline ülestunnistus eeldab? Ei olnud mõelnud. Ja ma ei tea siiani, kuidas oleks parem, kas teada või mitte sellest loost. Aga enamasti on petmine appikarje, et vanamoodi ei saa enam edasi minna. Seega ilmsikstulek eeldab suurt tulevat muutust elus. Kui see ilmsiks ei oleks tulnud, oleks ehk ka paljud tulevased asjad olemata, tegemata, muutmata. Minu jaoks oleks olnud hullem see, kui 10-20 a hiljem oleks sellest kuskilt kuulnud või siis alles rääkinud.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 130 )

Esileht Pereelu ja suhted Küsimus neile, keda on petetud.