Esileht Ilu ja tervis Küsimus neile, kellel on paigaldatud hamba implantaat.

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Küsimus neile, kellel on paigaldatud hamba implantaat.

Postitas:

Millise tuimestusega seda tehakse, kas pannakse magama. Kui ei panda magama, kas siis midagi tunda ka on, kas valus ka on? ja kaua umbes aega võtab?

Kas pärast kruvide panekut on valus ka, kui ikalt umbes teil valus on olnud ja kas nägu läheb paiste ka pärast kruvide panekut.

Küsiks veel seda ka, et neil, kellel on esimene hammas välja tõmmatud, et implantaat panna. Et kohe peale hamba välja tõmbamist, kas siis kohe on ka mingi asendushammas pandud? Või peab mõnda aega olema ilma hambata?

Tänan väga vastajaid!!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 08:26; 24.01 17:43; 25.01 07:33; 25.01 07:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul paigaldatud nüüdseks implantaadi kruvi lõualuusse ja selle otsa mingi keeratav polt. Kaks erinevat oppi. Mõlemad eraldi kestsid kuskil 45 minutit. Magama ei panda, tuimestatakse süstiga. Peale tuimestust valus ei ole. Isegi paranemise ajal pole valutanud. Pärast kruvi panekut oli mul ebamugav olla paar päeva, nädalaga oli täiesti korras enesetunne. Nägu paiste ei läinud, ainult natukene aga suud ei saanud eriti lahti kuna löualuud natuke valusad( umbes nagu spordiga oleks ülepingutanud tunne). Pärast hamba välja tõmbamist pidi haav paranema, alles siis pannakse kruvi. Mina olen ilma hambata hetkel, ainult raudpolt suus. Kui lõualuusse kruvi pannakse siis peab see luustuma ja paranema kuskil 3-6 kuud. Mul oli 4 kuud. Siis tuleb teine op, kus paigaldatakse kurvi peale mutter. Peale seda läheb veel paar nädalat ja siis saan vist hamba täitsa suhu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul on oma hammas veel alles või tõmmatud? Kui see vältimatult vajalik ei ole, siis ära lase oma hammast välja tõmmata. Kui juur alles ja mingigi könt, siis see on ikka parem variant, kuhu uus hammas kinnitada. Minul on esihammas nii tehtud. Ajutise variandina oli plastmasskroon seni kuni portselan valmistati.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 15:14; 25.01 05:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu esimene kägu räägib- alguses peab haav paranema, kuid minul oli ainult 1 operatsioon kruvi paigaldamiseks. See ei ole valus ja tehakse kohaliku tuimestusega. Kuni see kinni kasvab, püsivat hammast ei panda. Hea arst leiutab midagi asemele ja ei lase puuduva esihambaga patsienti tänavale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see teine polegi nagu op. Aga tehakse ka kange süst ja mul õmmeldi, sellepärast nimetasin opiks. Ja mul pole tegemist ka esihambaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see teine polegi nagu op. Aga tehakse ka kange süst ja mul õmmeldi, sellepärast nimetasin opiks. Ja mul pole tegemist ka esihambaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas sul on oma hammas veel alles või tõmmatud? Kui see vältimatult vajalik ei ole, siis ära lase oma hammast välja tõmmata. Kui juur alles ja mingigi könt, siis see on ikka parem variant, kuhu uus hammas kinnitada. Minul on esihammas nii tehtud. Ajutise variandina oli plastmasskroon seni kuni portselan valmistati.[/tsitaat]

Mul kahjuks kehvad lood, 2 esimest ülemist hammast on mingi trauma tagajärjel lapsepõlves viga saanud, st et hamba juured on nii viga saanud, et mul murduvad nad varem või hiljem ära. Ja nüüd ongi valida, kas oodata, millal ise ära murduvad mingis ebasobivas olukorras või ennetada ja lasta välja tõmmata ja asjaga peale hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 08:26; 24.01 17:43; 25.01 07:33; 25.01 07:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Implantaadi hinda ikka tead või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mul kahjuks kehvad lood, 2 esimest ülemist hammast on mingi trauma tagajärjel lapsepõlves viga saanud, st et hamba juured on nii viga saanud, et mul murduvad nad varem või hiljem ära. Ja nüüd ongi valida, kas oodata, millal ise ära murduvad mingis ebasobivas olukorras või ennetada ja lasta välja tõmmata ja asjaga peale hakata.[/tsitaat]Mul on täpselt sama. Kukkusin hamba pooleks 7-aastaselt. Eluaeg olen koleda plastmasskrooniga ringi käinud, mis pandi lihtsalt selle pooliku hamba peale. Nüüd aga otsustasin hamba korda teha. Selleks lihviti oma hammas täielikult maha, jäi ainult ümar koonus igeme sees, mille sisse kinnitati tift ja selle külge portselankroon (sisuliselt uus hammas siiski).
Ma soovitaksin sul erinevate hambaarstidega konsulteerida väljatõmbamise osas, sest see on ikkagi hoopis radikaalsem kui oma hamba ülesehitamine. Ja loomulikult ka kõvasti kallim. Dr Unt Tartus Ooris hambaravis tegi minu hamba korda nii et ma ise ei saa ka piltidel aru, kumb on enda hammas ja kumb uus 🙂 soovitan kindlasti väljatõmbamisega oodata ja konsulteerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 15:14; 25.01 05:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Implantaadi hinda ikka tead või?[/tsitaat]

Tean, aga mul ei ole valikut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 08:26; 24.01 17:43; 25.01 07:33; 25.01 07:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mul on täpselt sama. Kukkusin hamba pooleks 7-aastaselt. Eluaeg olen koleda plastmasskrooniga ringi käinud, mis pandi lihtsalt selle pooliku hamba peale. Nüüd aga otsustasin hamba korda teha. Selleks lihviti oma hammas täielikult maha, jäi ainult ümar koonus igeme sees, mille sisse kinnitati tift ja selle külge portselankroon (sisuliselt uus hammas siiski).

Mul on viga hambajuurtes, arst ütles ka, et kui juur oleks korras, siis oleks supper. Aga kahjuks minu juurtest asja enam ei saa, st viga juurtes mitte hammastes 🙁
Ma soovitaksin sul erinevate hambaarstidega konsulteerida väljatõmbamise osas, sest see on ikkagi hoopis radikaalsem kui oma hamba ülesehitamine. Ja loomulikult ka kõvasti kallim. Dr Unt Tartus Ooris hambaravis tegi minu hamba korda nii et ma ise ei saa ka piltidel aru, kumb on enda hammas ja kumb uus 🙂 soovitan kindlasti väljatõmbamisega oodata ja konsulteerida.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 08:26; 24.01 17:43; 25.01 07:33; 25.01 07:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka tehtud op, aga nägu oli ikka kenasti paistes(nagu oleks tappa saanud), et paar päeva tänaval ei liikunud, valutas, pea valutas, lõugu ei saanud liigutada ja kogu alale tuli ikka sinikas ka, et selles suhtes ikka nädal peaks tööst eemal olema kui peab kuskil esinduslik välja nägema. Oleneb organismist, et endal valutas hooti veel, sest see luustumine annab ka tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul ka tehtud op, aga nägu oli ikka kenasti paistes(nagu oleks tappa saanud), et paar päeva tänaval ei liikunud, valutas, pea valutas, lõugu ei saanud liigutada ja kogu alale tuli ikka sinikas ka, et selles suhtes ikka nädal peaks tööst eemal olema kui peab kuskil esinduslik välja nägema. Oleneb organismist, et endal valutas hooti veel, sest see luustumine annab ka tunda.[/tsitaat]Kas haigusleht antakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Küsimus neile, kellel on paigaldatud hamba implantaat.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.