Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus neile, kes asjast midagi jagavad! Vara

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Küsimus neile, kes asjast midagi jagavad! Vara

Postitas:

Tere! Minul selline mure, et ostsime mehega kodu, aasta tagasi. Kuna tagatist polnud võttis mees kodulaenu ja mina väikelaenu, et sissemaks teha. Nüüd küsimus selline, kui korter on mehe nimel kuidas saaksin mina nutikalt käituda. Kas saaksin näiteks praegu mehe nõusolekul ka ennast kuidagi osanikuks vormistada, kuigi kodulaenu maksab mees ning samuti korteri pärijaks panna oma lapse??? Mees on sellega igati nõus, et jagaks vara võrdselt, kuna mina olen siia korteri alla pannud väga suured summad raha!! Kuid pigem sellised asjad varakult ära teha kui pärast komromissi leida kui suhted juba keerulised on. Olen väga tänulik kui keegi oskab nõu anda!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 18:00; 24.03 18:14; 24.03 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võinuks kohe kahekesi laenu võtta…
Kui kinnisvara laenuga seotud, siis ei saa praegu enam midagi muuta. Kui laen makstud, osta mehelt võid mehelt poole ära osta või mees sulle poole kinkida.

Pärimisest – seadusjärgse pärimise korral ongi esimese ringi pärijad abikaasa ja lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleneb kes see mees sulle on, abikaasa? siis on nagunii ühisvara, kui teil just muud varareziimi ei ole.

ja muidugi saab ka laenuga ostetud korteri puhul pool sulle kinkida, hüpoteek on nagunii peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhimõtteliselt võtsimegi mõlemad laenu, aga mees kodulaenu ja mina väikelaenu. Kas oleksime siis pidanud mõlemad kodulaenu võtma? Jama selles, et me pole abielus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 18:00; 24.03 18:14; 24.03 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 18.12 Kas saan sinu jutust õigesti aru, et kui mehel on kodulaen, saab ta osa korterist kinkelepinguga mulle kinkida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 18:00; 24.03 18:14; 24.03 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIks te ei vormistanud kaasomandit???
Siit saad infot: http://www.vastused.ee/loe/oigus/korteriomandioigus/7.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kägu 18.12 Kas saan sinu jutust õigesti aru, et kui mehel on kodulaen, saab ta osa korterist kinkelepinguga mulle kinkida?[/tsitaat]
Korteri omanik saab kinkida oma vara täpselt nii, nagu soovib. Kodulaen ei puutu kuidagi asjasse. Testamendi saab omanik ka teha iga kell selle kasuks, kelle kasuks soovib. Igal ajal jälle ringi ka teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soe soovitus- abielluge 🙂
Meie võtsime mehega ühiselt kodulaenu ja vormistasime korteri koheselt endile 50/50 võrdsete omanikena. Aga, jah, testamendi saab iga kell teha. Pealegi, kas mitte lapsed automaatselt mehe pärijad ei ole, kui tal testament puudub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abielu puhul olkes see kohe ära vormistatud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abielu ei aita ju, korter on ostetud mehel enne abielu, seega abielu ühisvarasse ei kuulu.
Selle korteriga on rong läinud, võite muidugi notaris vormistada korteri kaasomandisse.

Abielluda maksab ikka, kui midagi peaks juhtuma, siis vähemalt on õigus pangakontol olevale rahale, asjaajamine on lihtsam. Samuti kui asutab üks abikaasadest firma, on ka teisel seal automaatselt omandus/sõnaõigus (ei tohi ilma nõusolekuta müüa, kantida, laenu võtta).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Korteri omanik saab kinkida oma vara täpselt nii, nagu soovib. Kodulaen ei puutu kuidagi asjasse. Testamendi saab omanik ka teha iga kell selle kasuks, kelle kasuks soovib. Igal ajal jälle ringi ka teha.[/tsitaat]
Karta on, et siiski nõuab notar laenu korral laenuandja nõusolekut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus neile, kes asjast midagi jagavad! Vara

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.