Esileht Kodunurk küsimus neile, kes on küpsetanud küpsiseid Kreeka pähkel

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: küsimus neile, kes on küpsetanud küpsiseid Kreeka pähkel

Postitas:

soetasin endale sellise masina http://www.perenaiselemmik.ee/v%C3%A4ikesed-kodumasinad/vahvlik%C3%BCpsetajad/romix/
proovisin siis esimest korda elus neid küpsiseid teha, ma ei olnud neid ka ennem kunagi söönud. Kõik muudkui kiitsid ja tekkis isu katsetada. Aga ma ei äänud nagu rahule, küpsise kest jäi mul suht paks, kas selles asi ongi? et selle aparaadiga siis ei saagi äkki neid häid teha.

Kuidas selle nõukaaegse vormiga jääb?

Tegin selle retsepti järgi http://maitsevseiklus.blogspot.com/2011/07/kupsis-kreeka-pahkel.html

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 16:30; 12.02 23:17; 13.02 10:17; 13.02 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Link on katkine, ei saa vaadata, mis masinaga sul tegu on.

Nõukaaegse panni tüüpi vormiga jäävad väga head, kui küpsetajaks on tugev meesterahvas, kes kogu küpsetamise aja neid raudu kõvasti kokku jõuab suruda =) Siis tulevad sellised paraja paksusega ja hea servaga, niiet kondenspiimaga on lihtne pooli kokku liimida.

Venekeelne rasvaplekiline panniga kaasa tulnud originaalretsept käsib muidu võtta:
3 klaasi jahu
2 muna
200g margariini
pool klaasi tuhksuhkrut
veerand teelusikat soodat
kolmandik teelusikat soola
vanilliini

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin uue lingi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 16:30; 12.02 23:17; 13.02 10:17; 13.02 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina teen selle masinaga ja taigna tegin selle masinaga kaasas olnud retsepti järgi. Aga tegelikult sobivad ju kõik muretaignad. Minu jaoks on pigem probleem, kuidas kõik taigna pallikesed õige ja ühesuguse suurusega saada:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]pirr kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina teen selle masinaga ja taigna tegin selle masinaga kaasas olnud retsepti järgi. Aga tegelikult sobivad ju kõik muretaignad. Minu jaoks on pigem probleem, kuidas kõik taigna pallikesed õige ja ühesuguse suurusega saada:)[/tsitaat]

Kas teil ei jäänud küpsised liiga paksud, kuivad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 16:30; 12.02 23:17; 13.02 10:17; 13.02 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]pirr kirjutas:[/small]

Kas teil ei jäänud küpsised liiga paksud, kuivad?[/tsitaat]

Ma ei kujuta ette, millised teil tulid, aga mul oli see \”pähklikoor\” ikka mingi 2-4mm paksune. Ei ole hetkel võimalik mõõta. Aga kuivuse kohta ei oska kommenteerida. Ei tea ühtegi mahlast küpsist. Küpsise kohta saab öelda nt. suussulav, aga mahlane? Meil on küpsised pärast tegemist pisut kõvad, aga need vähesed, mis järgmiseks päevaks alles jäävad, on mõnusalt keedetud kondentspiimast pehmemaks läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]pirr kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei kujuta ette, millised teil tulid, aga mul oli see \”pähklikoor\” ikka mingi 2-4mm paksune. Ei ole hetkel võimalik mõõta. Aga kuivuse kohta ei oska kommenteerida. Ei tea ühtegi mahlast küpsist. Küpsise kohta saab öelda nt. suussulav, aga mahlane? Meil on küpsised pärast tegemist pisut kõvad, aga need vähesed, mis järgmiseks päevaks alles jäävad, on mõnusalt keedetud kondentspiimast pehmemaks läinud.[/tsitaat]

Aga küsiks veel masina kohta, et kui te masina kinni panete ja sinna vahele jääb pragu, kas teil on ka ühelt pool pragu suurem kui teiseltpoolt. No minu masinal on nii, et kui eestvaates seda masinat vaatan, siis vasakult poolt on nagu kenasti kinni, pragu minimaalne, aga paremal pool on poole suurem pragu kindlasti. Ja kohati ei taha masin korralikult lukustuda, nagu jääks miski sinna vahele. Uurin, sest tahan teada, kas kõigil masinatel nii või sattus mulle praak masin. Ilmselt lähen näitan poes ka, suht kallis asi ikka, võiks nagu korralik olla. Vaatasin ka, et äkki on plaatides asi, aga ei ka ilma plaatideta on see vahe seal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 16:30; 12.02 23:17; 13.02 10:17; 13.02 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui tundub kõver olevat, siis tasub muidugi poodi tagasi viia/saata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk küsimus neile, kes on küpsetanud küpsiseid Kreeka pähkel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.