Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus palga ja kodulaenu kohta

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Küsimus palga ja kodulaenu kohta

Postitas:

Soov on osta selle aasta lõpus kodulaenuga korter. Hetkel on mul selline palk, et suurema laenu saamise jaoks oleks vaja teine töökoht lisaks võtta. Ma arvan, et see oleks tehtav umbes üheks aastaks ja pank vaatab ju ka vaid 6 kuu töötasusid. Nüüd aga küsimuste juurde: see korter uusarenduses saab valmis alles kahe aasta pärast. Kuidas need asjad käivad, ma ei ole varem üldse laenu võtnud? Kas aasta lõpus maksan lihtsalt broneerimistasu arendajale? Kas samal ajal pean panga silmis olems kindel laenusaaja? Aga kui korter valmib alles kahe aasta pärast ja ma siis ei tööta enam kahel kohal, kas pank vaatab uuesti mu palgaandmed läbi ja võib ka keelduda? Ehk siis kui ma oleksin laenukõlbulik vaid kahe töökohaga, pean ma kahes kohas töötama nii broneerimislepingu ajal kui ka korteri valmimise ajal? Laenu suudaksin maksta ainult ühest palgast ka.
Ja veel – kas kohustuslik parkimiskoht arvestatakse ka kodulaenu hulka või see summa peab mul endal olemas olema? Sama kohustusliku panipaigaga. Tänud, kes jaksavad vastata.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 23:46; 20.02 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Broneerimise jaoks ei ole vaja pangale midagi teha. Kui korter saab valmis 2 aasta pärast, siis selleks hetkeks, kui laenu taotled, peab palk normaalne olema. Mul oli samuti nii, et tegelikultvõtsin sissemakseks üldse väikelaenu aga kuna maja sai valmis aastaid hiljem, siis oli see laenumaks tasutud ja taotlesim kodulaenu. Tegikult pangale ei meeldi, kui sissemakse laenuga teed. Aga kuna oli nii pikk periood ja väikelaenu taotlesim lihtsalt, siis sobis kõik suurepäraselt.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 00:44; 20.02 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Broneerimise jaoks ei ole vaja pangale midagi teha. Kui korter saab valmis 2 aasta pärast, siis selleks hetkeks, kui laenu taotled, peab palk normaalne olema. Mul oli samuti nii, et tegelikultvõtsin sissemakseks üldse väikelaenu aga kuna maja sai valmis aastaid hiljem, siis oli see laenumaks tasutud ja taotlesim kodulaenu. Tegikult pangale ei meeldi, kui sissemakse laenuga teed. Aga kuna oli nii pikk periood ja väikelaenu taotlesim lihtsalt, siis sobis kõik suurepäraselt.

Nii lol_l ei ole võimalik olla ju.
Samahästi oleks võinud selle väikelaenu kuumakse lihtsalt kõrvale panna ja ise koguda need aastad. Mitte laenu võtta ja intresse tasuda veel lisaks väikelaenu eest.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada võib konkreetsele objektile laenutaotluse ka varem ära teha. St saad teada, kas laenu üldse antakse, lepitakse intress kokku ja määratakse, et mis kuupäevani see pakkumine kehtib. Ja kui kunagi objekt valmis saab, siis sõlmitakse nendel tingimustel leping, ilma, et hakataks uuesti palka üle vaatama.

Teine võimalus on jah see, et teed praegu broneeringu ära ja laenu taotled hiljem.

2 a järel valmiva objektiga on muidugi omad riskid seotud. Neid objekte ikka leidub, kus on pooled korterid ette ära müüdud, aga paari aasta järel vaatab krundil endiselt ainult vundamendiauk vastu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Broneerimise jaoks ei ole vaja pangale midagi teha. Kui korter saab valmis 2 aasta pärast, siis selleks hetkeks, kui laenu taotled, peab palk normaalne olema. Mul oli samuti nii, et tegelikultvõtsin sissemakseks üldse väikelaenu aga kuna maja sai valmis aastaid hiljem, siis oli see laenumaks tasutud ja taotlesim kodulaenu. Tegikult pangale ei meeldi, kui sissemakse laenuga teed. Aga kuna oli nii pikk periood ja väikelaenu taotlesim lihtsalt, siis sobis kõik suurepäraselt.

Nii lol_l ei ole võimalik olla ju.

Samahästi oleks võinud selle väikelaenu kuumakse lihtsalt kõrvale panna ja ise koguda need aastad. Mitte laenu võtta ja intresse tasuda veel lisaks väikelaenu eest.

Aga vot ei olnud aega koguda, kuna tuli just täpselt selline korter, sellises kohas müüki mida väga soovisin ja esimese broneeriana sain väga hea soodustuse. Lolliks võib vast pidada inimest kes teisele hinnanguid annab. Ei tundu teab mis tark ja haritud lause.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 00:44; 20.02 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Broneerimise jaoks ei ole vaja pangale midagi teha. Kui korter saab valmis 2 aasta pärast, siis selleks hetkeks, kui laenu taotled, peab palk normaalne olema. Mul oli samuti nii, et tegelikultvõtsin sissemakseks üldse väikelaenu aga kuna maja sai valmis aastaid hiljem, siis oli see laenumaks tasutud ja taotlesim kodulaenu. Tegikult pangale ei meeldi, kui sissemakse laenuga teed. Aga kuna oli nii pikk periood ja väikelaenu taotlesim lihtsalt, siis sobis kõik suurepäraselt.

Nii lol_l ei ole võimalik olla ju.

Samahästi oleks võinud selle väikelaenu kuumakse lihtsalt kõrvale panna ja ise koguda need aastad. Mitte laenu võtta ja intresse tasuda veel lisaks väikelaenu eest.

Kahe aasta jooksul jõuab kinnisvara niipalju kallimaks minna, et võis olla rahaliselt täitsa mõistlik käik.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soov on osta selle aasta lõpus kodulaenuga korter. Hetkel on mul selline palk, et suurema laenu saamise jaoks oleks vaja teine töökoht lisaks võtta. Ma arvan, et see oleks tehtav umbes üheks aastaks ja pank vaatab ju ka vaid 6 kuu töötasusid. Nüüd aga küsimuste juurde: see korter uusarenduses saab valmis alles kahe aasta pärast. Kuidas need asjad käivad, ma ei ole varem üldse laenu võtnud? Kas aasta lõpus maksan lihtsalt broneerimistasu arendajale? Kas samal ajal pean panga silmis olems kindel laenusaaja? Aga kui korter valmib alles kahe aasta pärast ja ma siis ei tööta enam kahel kohal, kas pank vaatab uuesti mu palgaandmed läbi ja võib ka keelduda? Ehk siis kui ma oleksin laenukõlbulik vaid kahe töökohaga, pean ma kahes kohas töötama nii broneerimislepingu ajal kui ka korteri valmimise ajal? Laenu suudaksin maksta ainult ühest palgast ka.

Ja veel – kas kohustuslik parkimiskoht arvestatakse ka kodulaenu hulka või see summa peab mul endal olemas olema? Sama kohustusliku panipaigaga. Tänud, kes jaksavad vastata.

kui pank laenu ära kinnitab, siis seda uuesti üle ei vaadeta vahetult enne objekti ostu
AGA. kui su palk ei luba nii palju laenu võtta, siis sule pole piisavalt puhvrit laenu tagasi maksmiseks. Mis sa siis teed kui teist tööd pole tagasimakseteks, ja euribor on 6%?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laenu suudaksin maksta ainult ühest palgast ka.

Mismoodi, palju siis sealt ühest kohast saad?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 21:29; 21.02 07:18; 21.02 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laenu suudaksin maksta ainult ühest palgast ka.

Mismoodi, palju siis sealt ühest kohast saad?

Sest mul on lisasissetulek lisaks palgale, aga see ei lähe panga jaoks arvesse. Laekub miinimumist oluliselt suurem elatis, aga see ei ole kuskil kohtus kinnitatud, vaid omavaheline kokkulepe ja seega ei lähe arvesse. Lisaks veel üks sissetulek, mis samuti ametlik, aga ei ole palk.
Olen aru saanud, et arvestab vaid palk-sissetulekuid, mitte niisama, et ema kannab ausõna iga kuu 500€.
Lisaks on kinnisvara olemas, aga teises linnas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 23:46; 20.02 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest mul on lisasissetulek lisaks palgale, aga see ei lähe panga jaoks arvesse. Laekub miinimumist oluliselt suurem elatis, aga see ei ole kuskil kohtus kinnitatud, vaid omavaheline kokkulepe ja seega ei lähe arvesse. Lisaks veel üks sissetulek, mis samuti ametlik, aga ei ole palk.

Kokkuleppimata elatist ei saagi ju stabiilseks lugeda, sa ei saa ise ka selle jätkumisele kindel olla.
Kas neid kahte regulaarset mitteametlikku lisatuletulekut mingil ametlikuks ei saa vormiatada? Millega täpsemalt tegemist? Või mõtledki üht neist selle ajutise lisatööna, mida algul mainitud

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 21:29; 21.02 07:18; 21.02 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa selle teises linnas oleva kinnisasja välja üürid, siis seda võtab pank arvesse sissetulekuna.

Ja muidugi on alati võimalik olukord, et suudan laenu rohkem maksta, kui pank saab anda. St pangal on kohustus jälgida, et – kas oli see nüüd 40% – sissetulekust peale kõiki laenusid kätte jääks. Aga inimene võib ju tegelikult kulutada tunduvalt vähem – et tema tegelik maksevõime ongi suurem, aga pangal on reeglid ees.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga inimene võib ju tegelikult kulutada tunduvalt vähem

Pane tähele, et antud juhul ei kuluta inimene vähem, vaid arvestab ise sissetulekutega, mida pank ei saa arvesse võtta. Siin on küsimus just sissetulekute stabiilsuses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 21:29; 21.02 07:18; 21.02 11:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus palga ja kodulaenu kohta