Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus pärimise kohta

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Küsimus pärimise kohta

Postitas:

Tahaksin teada pärimise kohta.

On vanem, kellel on 2 last. Mõlemal lapsel on lapsed, kes on siis nimetatud vanema lapselapsed. Küsimus on: Kui laps peaks surema varem kui vanem, kes on sel juhul pärija(d)? Kas ainult elus olev laps või pärivad surnud lapse lapsed ehk vanema lapselapsed surnud vanema osa ikkagi?

Ehk teiste sõnadega: Kui mina suren, kas minu lastel on õigus minu ema pärandile või pärib selle ainult minu õde? Igaks juhuks ütlen, et minu kõik lapsed on juba täisealised, aga see vist ei mängi rolli.

Tänan ette vastuste eest!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 10:00; 17.05 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Surnud lapse lapsed pärivad. St 1/2 õele ja teine 1/2 läheb surnud lapse laste vahel jagamisele.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaksin teada pärimise kohta.

On vanem, kellel on 2 last. Mõlemal lapsel on lapsed, kes on siis nimetatud vanema lapselapsed. Küsimus on: Kui laps peaks surema varem kui vanem, kes on sel juhul pärija(d)? Kas ainult elus olev laps või pärivad surnud lapse lapsed ehk vanema lapselapsed surnud vanema osa ikkagi?

Ehk teiste sõnadega: Kui mina suren, kas minu lastel on õigus minu ema pärandile või pärib selle ainult minu õde? Igaks juhuks ütlen, et minu kõik lapsed on juba täisealised, aga see vist ei mängi rolli.

Tänan ette vastuste eest!

sõltub, kas vanaema teeb testamendi

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige vastu tuli ära – sinu surma korral sinu lapsed pärivad sinu osa (ehk siis kumbki 1/4).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 10:00; 17.05 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga õigus on ka sellel, kes ütles, et sõltub testamendi olemasolust. See siin kirjeldatud skeem toimib, kui testamenti ei ole.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õigus on ka sellel, kes ütles, et sõltub testamendi olemasolust. See siin kirjeldatud skeem toimib, ku

see on endastmõistetav. küsitigi juhtumit, kust läheb nn. automaaselt pärimisele ilma testamendita.
aga alati on kasulik jah meelde tuletada, et testamet või mitte, see on suur erinevus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on testament siis läheb sellele kindlale inimesele ja siis vist teistel ei ole vaja teha ka pärandist loobumise avaldust ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on testament siis läheb sellele kindlale inimesele ja siis vist teistel ei ole vaja teha ka pärandist loobumise avaldust ?

Jah, siis ei ole vaja, sest neil ei ole pärandit, millest loobuda. Nad ei pea sel juhul midagi kuhugi kinnitama jne nad pole üldse “asjapulgad”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus pärimise kohta