Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus pärimise kohta

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 87 )

Teema: Küsimus pärimise kohta

Postitas:
Kägu

Palun vastata küsimusele vaid neil, kes tõesti asja tunnevad.

Mul on 4 last, kellest viimane on veel 17. Kahe kuu pärast saab 18. Samuti on mul elukaaslane (kõikide laste isa), kellega ei ole abielus.

Küsin olukorra kohta, kui peaksin surema, kuid mul ei ole tehtud testamenti. Kas on nii, et minu vara pärivad kõik 4 last võrdselt? Ja kellelegi teisele pärand ei laiene? Mul on elus veel üks vanem ja mul on kolm venda, lisaks ka elukaaslane. Sellest saan aru, et kui abielus ei olda, siis pole teisel poolel minu varale õigust ja see mulle sobib. Küsimus on pigem elus olevas vanemas ja vendades. Kas neile kuidagi laieneb õigus minu varale? Oletame, et kõik mu 4 last võtavad pärandi vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärivad ainult esimese ringi pärijad ehk lapsed.

 

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanemad ja õed-vennad pärivad ainult siis, kui lapsi ei ole või nad pärandist loobuvad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kuna sul on lapsed, siis nemad pärivad, nad on I ringi pärijad. Kui sa oleks abielus, päriks ka abikaasa. Elukaaslane ei päri, ta pole seaduse kohaselt kuidagi sinu sugulane ega pärija. Ei päri ka ei sinu vanemad ega vennad, nad päriks, kui sul lapsi poleks. St kui inimesel on otsesed järeltulijad=lapsed, siis II ring (vanemad jne) mängu ei tule.

Alaealised lapsed on igal juhul pärijad (sundosa pärijad), isegi kui sa peaksid nad testamendiga n ilma jätta tahtma.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh! Siis mul ilmselt ei olegi mõtet testamenti teha, sest just nii sobibki, et kõik lapsed saavad võrdselt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testamendi võib ikka teha, isegi kui soovid seadusejärgset pärimist st ka testamendiga võid avaldada tahet, et pärivad sinu lapsed võrdsetes osades.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testamendi võib ikka teha, isegi kui soovid seadusejärgset pärimist st ka testamendiga võid avaldada tahet, et pärivad sinu lapsed võrdsetes osades.

Tõsi. Eks sa ise tead oma laste suhteid, aga kui sa soovid, et nad ei peaks hakkama omavahel pärandit jagama, siis võiks tõesti testamendi teha. Ehkki, eks ka see võib lapsed tülli ajada – miks ema pärandas sulle maja, aga mulle auto (kuigi auto võib majast kallim olla). Eks sa ise tead, mida sinult pärida on ja kuidas laste omavahelised suhted on.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh! Siis mul ilmselt ei olegi mõtet testamenti teha, sest just nii sobibki, et kõik lapsed saavad võrdselt.

Mõtle ikka kõik läbi, kas soovid nii, et kõik läheb laste nimele. Kas teil on mehega ka ühist vara?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtle ikka kõik läbi, kas soovid nii, et kõik läheb laste nimele. Kas teil on mehega ka ühist vara?

Jah, tahan, et kõik läheks ainult lastele. Mehega kahasse on vaid üks kinnisvara (korter).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõsi. Eks sa ise tead oma laste suhteid, aga kui sa soovid, et nad ei peaks hakkama omavahel pärandit jagama, siis võiks tõesti testamendi teha. Ehkki, eks ka see võib lapsed tülli ajada – miks ema pärandas sulle maja, aga mulle auto (kuigi auto võib majast kallim olla). Eks sa ise tead, mida sinult pärida on ja kuidas laste omavahelised suhted on.

Tahan, et lapsed saaksid kõik võrdselt. Vara, mis mul on, on erineva väärtusega ja oleks väga keeruline jagada seda nii, et kõik saaks ühe palju. Tõesti ei ole aus, et üks laps saab auto, mille väärtus on ehk 15 000 eurot ja teine korteri, mis maksab üle 100 000 euro.

Lisaks, osa kinnisvara, mis mul on, olen ise pärinud ja see on mul teiste pärijatega kaasomandis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks, osa kinnisvara, mis mul on, olen ise pärinud ja see on mul teiste pärijatega kaasomandis.

Oehh ja seda on ka veel täiendavalt jupitada vaja? Kas selline kambaga omamine on ikka otstarbekas? Su lapsed tahavd neid maid ja metsi jagada kaugete sugulastega?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kavatsed praegu surema hskata, et täpselt tead suto väärtust?

Ja siis on autol 4 omanikku, kellest 2 tahavad müüa ja 2 mitte.

Või see ühisvara korter. Mees peab oma kodu jagama nelja inimesega, kes ehk kõik tahavad seda müüa?

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahan, et lapsed saaksid kõik võrdselt. Vara, mis mul on, on erineva väärtusega ja oleks väga keeruline jagada seda nii, et kõik saaks ühe palju. Tõesti ei ole aus, et üks laps saab auto, mille väärtus on ehk 15 000 eurot ja teine korteri, mis maksab üle 100 000 euro.

Arusaadav, et soovid parimat, aga selliselt toimides jätad maha paraja segaduse ja ajad lapsed veel omavahel tülli lõpuks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahan, et lapsed saaksid kõik võrdselt. Vara, mis mul on, on erineva väärtusega ja oleks väga keeruline jagada seda nii, et kõik saaks ühe palju. Tõesti ei ole aus, et üks laps saab auto, mille väärtus on ehk 15 000 eurot ja teine korteri, mis maksab üle 100 000 euro.

Arusaadav, et soovid parimat, aga selliselt toimides jätad maha paraja segaduse ja ajad lapsed veel omavahel tülli lõpuks.

Tüli tekib vast siis, kui jätan igaühele erinevas väärtuses vara. Kui kõik pärivad võrdselt, siis saavad nad vara maha müüa ja saadud tulu omavahel ära jagada. See vara, mis mul on kaasomandis, selle osas loodan, et praegused kaasomanikud ostavad minu lastelt nende osa välja.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kavatsed praegu surema hskata, et täpselt tead suto väärtust?

Ja siis on autol 4 omanikku, kellest 2 tahavad müüa ja 2 mitte.

Või see ühisvara korter. Mees peab oma kodu jagama nelja inimesega, kes ehk kõik tahavad seda müüa?

Auto väärtus oli vaid näide, võrdlus, et see ei ole ju ometi samas hinnaklassis kui on kinnisvara.

Seda ohtu vast eriti ei ole, et tekib tüli auto müümise või mitte müümise pärast. Ilmselt sooviksid nad kõik selle müüa ja pigem rahana kätte saada.

Kui mees elab minust kauem, siis lapsed ju laseksid tal oma kodus edasi elada. Ja mees saaks lastele nende osad välja maksta, kui see üldse peaks teemaks tulema. Ehkki, usun, et seda teemat üldse ei tule ja mees saaks kodus edasi elada. Pärast tema surma saavad lapsed kogu korteri omanikeks nii ehk naa, ju.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See vara, mis mul on kaasomandis, selle osas loodan, et praegused kaasomanikud ostavad minu lastelt nende osa välja.

Miks peavad sinu lapsed sinu sugulastega jagelema? Miks sa ise kaasomandi lõpetamist ära ei korralda?

Auto väärtus oli vaid näide, võrdlus, et see ei ole ju ometi samas hinnaklassis kui on kinnisvara.
Seda ohtu vast eriti ei ole, et tekib tüli auto müümise või mitte müümise pärast.

See on üsna naiivne eeldus

Kui mees elab minust kauem, siis lapsed ju laseksid tal oma kodus edasi elada. Ja mees saaks lastele nende osad välja maksta, kui see üldse peaks teemaks tulema. Ehkki, usun, et seda teemat üldse ei tule ja mees saaks kodus edasi elada. Pärast tema surma saavad lapsed kogu korteri omanikeks nii ehk naa, ju.

See on küll veider nägemus, et isa peaks lastelt välja ostma vara, mida neile hiljem pärandada.
Miks mitte jätta kogu korter mehele, kellega te koos olete selle ostnud ja 4 last saanud ja üles kasvatanud?
Nagu ütlesid, pärast tema surma saavad nagunii endale.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peavad sinu lapsed sinu sugulastega jagelema? Miks sa ise kaasomandi lõpetamist ära ei korralda?

Sellepärast, et kõik kaasomanikud soovivad neid varasid omada. Mina samuti. Minu lapsed aga sellest varast huvitatud ei oleks ja müüksid oma osa hea meelega teistele kaasomanikele.

See on üsna naiivne eeldus

Ei ole naiivne eeldus. Minu auto ei ole väärtuslik ega äge, et keegi lastest selle omanikuks sooviks saada. Neil omal on palju kallimad autod olemas ning minu autoloksu osas ei tekiks küsimustki, et keegi neist seda omale tahaks saada.

See on küll veider nägemus, et isa peaks lastelt välja ostma vara, mida neile hiljem pärandada. Miks mitte jätta kogu korter mehele, kellega te koos olete selle ostnud ja 4 last saanud ja üles kasvatanud? Nagu ütlesid, pärast tema surma saavad nagunii endale.

See ei ole veider nägemus, vaid üks variant, kuidas on võimalik teha. Aga tundes oma lapsi, siis seda küsimust ei teki. Loogiline ju, et isa elaks oma kodus edasi kuni surmani ja lapsed saaksid pärast seda kogu vara omanikuks.

Ääretult rumal on soovitus pärandada korter mehele. Kui mees peaks abielluma ja poole varast uuele naisele kinkima, siis kuidas minu lapsed pärast oma isa surma peaks toimetama? Hakkama isa uue naisega maid jagama?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks mitte jätta kogu korter mehele, kellega te koos olete selle ostnud ja 4 last saanud ja üles kasvatanud?

Ja, kui mees otsustab selle maha müüa ning kolib mõne naise juurde elama? Või mõni liis haavel petab mehelt korteri välja? Või võtab mees korteri tagatisel laenu?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kavatsed praegu surema hskata, et täpselt tead suto väärtust?

Ja siis on autol 4 omanikku, kellest 2 tahavad müüa ja 2 mitte.

Või see ühisvara korter. Mees peab oma kodu jagama nelja inimesega, kes ehk kõik tahavad seda müüa?

Auto väärtus oli vaid näide, võrdlus, et see ei ole ju ometi samas hinnaklassis kui on kinnisvara.

Seda ohtu vast eriti ei ole, et tekib tüli auto müümise või mitte müümise pärast. Ilmselt sooviksid nad kõik selle müüa ja pigem rahana kätte saada.

Kui mees elab minust kauem, siis lapsed ju laseksid tal oma kodus edasi elada. Ja mees saaks lastele nende osad välja maksta, kui see üldse peaks teemaks tulema. Ehkki, usun, et seda teemat üldse ei tule ja mees saaks kodus edasi elada. Pärast tema surma saavad lapsed kogu korteri omanikeks nii ehk naa, ju.

Ma võin sulle kontsrueerida täiesti elulisi näiteid. Nt sureb üks su lastest ja temast omakorda jääb järgi 3 last. Seega pole mitte 4 pärijat, vaid 7. Mõnel on elu korras ja mõni tahab kohe cashi. Ja mõnel pole teisele cashi anda.

Kas sa soovid, et nad käiks aastaid isekeskis kohtus või istuks kinnisvara otsas, mida nad ei taha? Ja seda ehk paari tuhande euro pärast?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks mitte jätta kogu korter mehele, kellega te koos olete selle ostnud ja 4 last saanud ja üles kasvatanud?

Ja, kui mees otsustab selle maha müüa ning kolib mõne naise juurde elama? Või mõni liis haavel petab mehelt korteri välja? Või võtab mees korteri tagatisel laenu?

Jaa no mis siis on? Me loome kõik ise oma elu ometi ja soetamr varad. Minu vanemad on elus ja ma ei ole lma elu stopi prale pannud nendelt varandust oodates, eluase olemas ja auto ka. Minu pärast kulutagu küik elu ajal muretsetu enda peale.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa no mis siis on? Me loome kõik ise oma elu ometi ja soetamr varad. Minu vanemad on elus ja ma ei ole lma elu stopi prale pannud nendelt varandust oodates, eluase olemas ja auto ka. Minu pärast kulutagu küik elu ajal muretsetu enda peale.

Sa vist ei saanud aru, et mina olen sellest korterist poole omanik, mis tähendab, et minu soov ka loeb. Ja, kui ma soovin, et minu lapsed saavad minu osa, siis nii on. Just seetõttu ei soovigi ma oma osa poolest korterist mehele pärandada, et soovin, et lapsed sellest varast ilma ei jääks.

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just seetõttu ei soovigi ma oma osa poolest korterist mehele pärandada, et soovin, et lapsed sellest varast ilma ei jääks.

Kõik on arusaadav, aga siiski, sa arvad, et su mees hakkaks vanurina veel kellegagi abielluma, kui teie seda ei teinud?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testamendi võib ikka teha, isegi kui soovid seadusejärgset pärimist st ka testamendiga võid avaldada tahet, et pärivad sinu lapsed võrdsetes osades.

Ja mis mõte sellel oleks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võin sulle kontsrueerida täiesti elulisi näiteid. Nt sureb üks su lastest ja temast omakorda jääb järgi 3 last. Seega pole mitte 4 pärijat, vaid 7.

Pärijaid ei ole sel juhul mitte 7, vaid 3. Kellegi lapselapsed ei ole esimese ringi pärijad, nemad arvesse ei tule. Pärivad vaid surnu lapsed, niipalju kui neid on.  Milleks sellist võhiklikku jama siia kirjutada?

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärijaid ei ole sel juhul mitte 7, vaid 3. Kellegi lapselapsed ei ole esimese ringi pärijad, nemad arvesse ei tule. Pärivad vaid surnu lapsed, niipalju kui neid on.  Milleks sellist võhiklikku jama siia kirjutada?

Hetkel sa kahjuks kirjutad ise jama.

Pärimisseadusest:
2. peatükk
PÄRIMINE SEADUSE JÄRGI
§ 13. Esimese järjekorra seadusjärgsed pärijad
(1) Esimese järjekorra seadusjärgsed pärijad on pärandaja alanejad sugulased.

(2) Kui pärandaja surma ajal on elus pärandaja alaneja sugulane, ei päri selle sugulase alanejad sugulased, kes on pärandajaga suguluses tema kaudu.

(3) Enne pärandaja surma surnud alaneja sugulase asemele astuvad need alanejad sugulased, kes on pärandajaga suguluses surnud alaneja sugulase kaudu.

(4) Kui pärandaja ja pärija surid samal päeval ning ei ole võimalik kindlaks teha, kumb neist suri varem, loetakse, et nad on surnud ühel ajal. Sel juhul ei päri nad teineteise järel ja kohaldatakse käesoleva paragrahvi lõikes 3 sätestatut.

(5) Pärandaja lapsed pärivad võrdsetes osades. Surnud vanema asemele astunud lapsed pärivad võrdsetes osades selle osa pärandist, millele olnuks õigus nende surnud vanemal.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testamendi võib ikka teha, isegi kui soovid seadusejärgset pärimist st ka testamendiga võid avaldada tahet, et pärivad sinu lapsed võrdsetes osades.

Ja mis mõte sellel oleks?

Loe nüüd kogu teema ilusti läbi, seda on korduvalt juba põhjendatud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Testamendi võib ikka teha, isegi kui soovid seadusejärgset pärimist st ka testamendiga võid avaldada tahet, et pärivad sinu lapsed võrdsetes osades.

Ja mis mõte sellel oleks?

Loe nüüd kogu teema ilusti läbi, seda on korduvalt juba põhjendatud.

Kui inimene soovib seadusejärgset pärimist, ei ole tal mingit mõtet teha testamenti. Loe ise ja mõtle veidi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärijaid ei ole sel juhul mitte 7, vaid 3. Kellegi lapselapsed ei ole esimese ringi pärijad, nemad arvesse ei tule. Pärivad vaid surnu lapsed, niipalju kui neid on. Milleks sellist võhiklikku jama siia kirjutada?

Hetkel sa kahjuks kirjutad ise jama.

Pärimisseadusest:

2. peatükk

PÄRIMINE SEADUSE JÄRGI

§ 13. Esimese järjekorra seadusjärgsed pärijad

(1) Esimese järjekorra seadusjärgsed pärijad on pärandaja alanejad sugulased.

(2) Kui pärandaja surma ajal on elus pärandaja alaneja sugulane, ei päri selle sugulase alanejad sugulased, kes on pärandajaga suguluses tema kaudu.

(3) Enne pärandaja surma surnud alaneja sugulase asemele astuvad need alanejad sugulased, kes on pärandajaga suguluses surnud alaneja sugulase kaudu.

(4) Kui pärandaja ja pärija surid samal päeval ning ei ole võimalik kindlaks teha, kumb neist suri varem, loetakse, et nad on surnud ühel ajal. Sel juhul ei päri nad teineteise järel ja kohaldatakse käesoleva paragrahvi lõikes 3 sätestatut.

(5) Pärandaja lapsed pärivad võrdsetes osades. Surnud vanema asemele astunud lapsed pärivad võrdsetes osades selle osa pärandist, millele olnuks õigus nende surnud vanemal.

Ise oled loll. Sa ei oska seadusi tõlgendada. Need lapselapsed asuvad pärima vaid juhul, kui nende vanem on surnud ja teisi  pärijaid ei ole. Kui on olemas teised otsesed pärijad (lapsed), ei ole surnud lapse lastel pärimisringi mingit asja.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa oled laste peale vihane ja ei salli neid, siis ära tee testamenti.

Aga kui sa neist hoolid, siis tee testament.

Ja muidugi oleks hea ka lastega asi enne läbi rääkida.

Mina värske pärijana pidin hunniku raha maksma, et pärandivärk avada ja siis loobumine teha. Mis on loobuja suhtes äärmiselt ebaõiglane (teised pärijad kõik tahtsid pärida aga ei olnud nõus avamistasu maksma).

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise oled loll. Sa ei oska seadusi tõlgendada. Need lapselapsed asuvad pärima vaid juhul, kui nende vanem on surnud ja teisi  pärijaid ei ole. Kui on olemas teised otsesed pärijad (lapsed), ei ole surnud lapse lastel pärimisringi mingit asja.

Sa oled valesti aru saanud. Nii on nagu teine kägu enne kirjutas. Kui lastest keegi sureb, on tema lapsed pärijad koos oma tädide-onudega. Ainult nad jagavad siis mitme peale enda surnud vanema osa, mitte ei jagune pörand võrdselt 7-le.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 87 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus pärimise kohta