Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus pärimise kohta

Näitan 27 postitust - vahemik 61 kuni 87 (kokku 87 )

Teema: Küsimus pärimise kohta

Postitas:
Kägu

Oletame, sina sured varem. Sinu vananeva mehe keerab ümber sõrme keegi halbade kavatsustega 35 aastat noorem neiu või lihtsalt mõni pettur. Kas sa siis oleksid igati rahul, kui vanamees teeb seniilsusest teie kunagise ühise kodu, võib-olla teie laste lapsepõlvekodu, mingi suvalise inimese nimele, kes ehk kaks aastat enne vanamehe surma kohale ilmub?

Nagu ma ütlesin. Kinnisvara on meil mehega soetatud ühiste pingutustega ja kuulub meile, mitte lastele. Ja minu soovitus oli anda mehele kogu pinnal elamisõigus elu lõpuni, mitte kogu vara talle kinkida.
Seda, et sul 35 aastat nooremate neiudega mingi ekstra teema on, ei hakka kommenteerima.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Halloo! Kui mitu lugemispuudulikku siin on? Ma vastasin tsiteeritud käole, kes oli mures, et mis saab kui mees päranduse maha müüb. Ja panin ka kirja, et jutt on üldiselt, mitte teemaalgatajast. Ma ei öelnud MITTE KORDAGI, et teemaalgataja ei võiks/peaks/tohiks oma osa oma lastele pärandada. Jutt oli sellest, et mees ei ole kohustatud sama tegema ja lastel pole mingit õigustatud ootust ka isalt pärandust saada. Ehk siis kui pool korterist läheb lastele, siis teine pool võib minna kellele iganes.

Ja sina ei saa aru, et naine ei soovi vara mehele jätta just sellepärast, et mees ei ole kohustatud vara lastele pärandama. Tänu emale saavad lapsed vähemalt ema poole, kui isa otsustab lapsed varast ilma jätta. Aga sinu arvates on ikka normaalne, et isa peaks teise poole ka saama ja siis käsutama seda ainult oma äranägemise järgi.

Eks inimeste peresuhted on muidugi erinevad, aga ühtehoidvas ja armastavas peres on siiski normaalne pärandada vara oma järeltulijatele. Ja see “lapsed ärgu lootku midagi” on vast rohkem egoistide ja sassis suhetega perede teema. Eriti ei kujuta küll ette, et normaalne vanem oma lapsed ilma jätab. Mulle ei tulnud selline mõte pähe ei oma vanematelt pärides ega ka mitte nüüd oma lastele pärandades.

Oled vist ise ka see tüüp, kelle arvates on igati normaalne, kui su lapsed ilma jäävad. Imelikult palju õigustad ja kiidad takka küll sellele teguviisile.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu ma ütlesin. Kinnisvara on meil mehega soetatud ühiste pingutustega ja kuulub meile, mitte lastele. Ja minu soovitus oli anda mehele kogu pinnal elamisõigus elu lõpuni, mitte kogu vara talle kinkida. Seda, et sul 35 aastat nooremate neiudega mingi ekstra teema on, ei hakka kommenteerima.

Selleks ei pea ju mingi isiklik teema olema. Selline asi võib juhtuda kellega tahes. Ka sinu veatus abielus. Milleks eitada ja välistada selliseid võimalusi? Paljud keskea kriisis mehed või vanamehed lähevad verinoore naise peast hulluks. Mitte keegi meist ei saa kindel olla, et minu mehega nii ei saa juhtuda. Ja selleks ei pea sa isegi mitte kõrvalt ära surema, vaid see kõik võib juhtuda sinu enda kõrvalt.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks ei pea ju mingi isiklik teema olema. Selline asi võib juhtuda kellega tahes. Ka sinu veatus abielus. Milleks eitada ja välistada selliseid võimalusi? Paljud keskea kriisis mehed või vanamehed lähevad verinoore naise peast hulluks.

Said valesti aru oma eelarvamuse tõttu.
Mind tõesti see ei puuduta ega haava kui peale minu surma mees leiaks uue kaaslase, olgu või noorem.
Eluajal.. noh aee on teine asi, aga sellest polnud praegu ju jutt.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks ei pea ju mingi isiklik teema olema. Selline asi võib juhtuda kellega tahes. Ka sinu veatus abielus. Milleks eitada ja välistada selliseid võimalusi? Paljud keskea kriisis mehed või vanamehed lähevad verinoore naise peast hulluks.

Said valesti aru oma eelarvamuse tõttu.

Mind tõesti see ei puuduta ega haava kui peale minu surma mees leiaks uue kaaslase, olgu või noorem.

Eluajal.. noh aee on teine asi, aga sellest polnud praegu ju jutt.

No, kuidas ma valesti aru sain? Torkad mulle mõnitavalt, et mul on 35 aastat nooremate naistega mingi extra teema ja kui ma reageerin, siis ütled, et ma sain millestki valesti aru. Ei saanud!

Mul ka ei ole midagi selle vastu, kui mees pärast minu surma kellegi teise leiab. Ka see ei häiriks, kui see oleks palju noorem naine, ehkki isiklikult pean äärmiselt kahtlaseks ja imelikuks väga suure vanusevahega armusuhteid. Küll aga ei oleks ma kindlasti nõus, et meie laste lapsepõlvekodust saaks osa keegi uus naine.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No, kuidas ma valesti aru sain? Torkad mulle mõnitavalt, et mul on 35 aastat nooremate naistega mingi extra teema ja kui ma reageerin, siis ütled, et ma sain millestki valesti aru. Ei saanud!
Mul ka ei ole midagi selle vastu, kui mees pärast minu surma kellegi teise leiab. Ka see ei häiriks, kui see oleks palju noorem naine, ehkki isiklikult pean äärmiselt kahtlaseks ja imelikuks väga suure vanusevahega armusuhteid.Küll aga ei oleks ma kindlasti nõus, et meie laste lapsepõlvekodust saaks osa keegi uus naine.

No mis sa luuletad 🙂 Eelnevalt tõid konkreetselt välja (ei hakka tsiteerima, aga tead isegi, mida kirjutasid), et häiriks vägagi, kui tekib peale sinu surma

keegi halbade kavatsustega 35 aastat noorem neiu või lihtsalt mõni pettur.

Panid lausa 35a noorema ja petturi samale pulgale.
Minu vastus oli lihtne – ei, see ei häiriks mind. Sind häiriks, mitte mind.
Ja kõige tähtsam. Su mehe uus naine saaks nagunii mehe enda poolest osa. Niiet mis pagana vahet siin on? Sa ei saa enne oma surma kõike viimseni paika panna ja parem sellega leppida.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No, kuidas ma valesti aru sain? Torkad mulle mõnitavalt, et mul on 35 aastat nooremate naistega mingi extra teema ja kui ma reageerin, siis ütled, et ma sain millestki valesti aru. Ei saanud!

Mul ka ei ole midagi selle vastu, kui mees pärast minu surma kellegi teise leiab. Ka see ei häiriks, kui see oleks palju noorem naine, ehkki isiklikult pean äärmiselt kahtlaseks ja imelikuks väga suure vanusevahega armusuhteid.Küll aga ei oleks ma kindlasti nõus, et meie laste lapsepõlvekodust saaks osa keegi uus naine.

No mis sa luuletad ???? Eelnevalt tõid konkreetselt välja (ei hakka tsiteerima, aga tead isegi, mida kirjutasid), et häiriks vägagi, kui tekib peale sinu surma

keegi halbade kavatsustega 35 aastat noorem neiu või lihtsalt mõni pettur.

Panid lausa 35a noorema ja petturi samale pulgale.

Minu vastus oli lihtne – ei, see ei häiriks mind. Sind häiriks, mitte mind.

Ja kõige tähtsam. Su mehe uus naine saaks nagunii mehe enda poolest osa. Niiet mis pagana vahet siin on? Sa ei saa enne oma surma kõike viimseni paika panna ja parem sellega leppida.

Jätad osavalt kahe silma vahele olulised sõnad – keegi halbade kavatsustega 35 aastat noorem neiu, mis muudab oluliselt minu öeldu sisu. Uus naine võib ju tulla, ta võib ka noorem olla. Küll aga ei saa eitada, et on  olemas halbade kavatsustega uusi, noori naisi, kes ujuvad vahetult enne vanamehe surma kohale. Ja seda püüan ma võimalikult välistada, et mõni võõras jaole saaks.

Ja, kui mees abielluks selle uue naisega, siis automaatselt ei saa see naine mitte kuidagi mehe poolest korterist omakorda poolt. Saab ainult siis, kui mees konkreetselt kingib selle osa naisele. Nii et mis mõttes naine saaks nagunii mehe poolest poole?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja, kui mees abielluks selle uue naisega, siis automaatselt ei saa see naine mitte kuidagi mehe poolest korterist omakorda poolt. Saab ainult siis, kui mees konkreetselt kingib selle osa naisele. Nii et mis mõttes naine saaks nagunii mehe poolest poole?

Rahu! Ma kirjutasin, et naine saaks mehe poolest osa. Ta on ometi esimese ringi pärija. Mida sa öelda tahtsid?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sina ei saa aru, et naine ei soovi vara mehele jätta just sellepärast, et mees ei ole kohustatud vara lastele pärandama. Tänu emale saavad lapsed vähemalt ema poole, kui isa otsustab lapsed varast ilma jätta. Aga sinu arvates on ikka normaalne, et isa peaks teise poole ka saama ja siis käsutama seda ainult oma äranägemise järgi.

Ilmselgelt ajad sa mind mõne teise käoga segi. Võiksid siis ka seda kägu tsiteerida, kes soovitab mehele pärandada. Mina see ei ole, pole kordagi jaganud soovitusi või arvamusi, kes kellele mida ja kui palju pärandama peaks. Vale puu all haugud juba pikemat aega. Minu asi pole see grammivõrdki, kellele su pool korterit pärandub ja kus su laste isa elab kui lapsed korteri rahaks teha soovivad.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja, kui mees abielluks selle uue naisega, siis automaatselt ei saa see naine mitte kuidagi mehe poolest korterist omakorda poolt. Saab ainult siis, kui mees konkreetselt kingib selle osa naisele. Nii et mis mõttes naine saaks nagunii mehe poolest poole?

Rahu! Ma kirjutasin, et naine saaks mehe poolest osa. Ta on ometi esimese ringi pärija. Mida sa öelda tahtsid?

Imelik komme! Kôigepealt provotseerida ja pisut mônitada. Ja siis kui sihtmärk reageerib, siis suureliselt teda rahustama hakata.

ps ma ei ole teemaalgataja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik komme! Kôigepealt provotseerida ja pisut mônitada.

Oh jumal küll! Teie võite mõnitavalt vihjata 35-aastat nooremate naiste pihta, aga ei tohi viidata, et teil on sellega probleem?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik komme! Kôigepealt provotseerida ja pisut mônitada.

Oh jumal küll! Teie võite mõnitavalt vihjata 35-aastat nooremate naiste pihta, aga ei tohi viidata, et teil on sellega probleem?

Eee… Olgem ausad, kui sügavuti vaadata, siis ju on sul endalgi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eee… Olgem ausad, kui sügavuti vaadata, siis ju on sul endalgi?

Mina norin niisama 🙂
Aga hea, et lõpuks tunnistasid.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja, kui mees abielluks selle uue naisega, siis automaatselt ei saa see naine mitte kuidagi mehe poolest korterist omakorda poolt. Saab ainult siis, kui mees konkreetselt kingib selle osa naisele. Nii et mis mõttes naine saaks nagunii mehe poolest poole?

Rahu! Ma kirjutasin, et naine saaks mehe poolest osa. Ta on ometi esimese ringi pärija. Mida sa öelda tahtsid?

Imelik komme! Kôigepealt provotseerida ja pisut mônitada. Ja siis kui sihtmärk reageerib, siis suureliselt teda rahustama hakata.

ps ma ei ole teemaalgataja.

Nii on! Mul on üks töökaaslane selline. Norib ja nokib. Püüad temaga ilusti ja rahulikult rääkida. Aga tema jätkab. Ja kui siis ükskord vastad talle tema enda toonis, siis muigab üleolevalt ja imestab teeseldes, miks kaasvestleja nii närviline on.

Selle teema tädi ülbitsemine ilusti selgitab, miks ta peresuhted sassis on. Normaalne lapsevanem ei juurdleks selle üle, kas jätta pärandus lastele või mitte.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vastastikune testament ei tuleks kõne alla? Ja kummagi surma puhul vara pärivad siis lapsed.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle teema tädi ülbitsemine ilusti selgitab, miks ta peresuhted sassis on. Normaalne lapsevanem ei juurdleks selle üle, kas jätta pärandus lastele või mitte.

Minule ei ole midagi sassis. Küll aga tean, mis tähendab omada vara mitme põlvkonna sugulastega kaasomandis. Teemaalgataja ei tee sellise pärandamisega lastele mingeid teeneid.
(Räägin sellest kinnisvarast,mis ta sugulastega on)

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vastastikune testament ei tuleks kõne alla? Ja kummagi surma puhul vara pärivad siis lapsed.

1) nad ei ole abielus
2) ta ei taha jätta oma poolest mehele midagi, kuidas te aru ei saa

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule ei ole midagi sassis. Küll aga tean, mis tähendab omada vara mitme põlvkonna sugulastega kaasomandis. Teemaalgataja ei tee sellise pärandamisega lastele mingeid teeneid. (Räägin sellest kinnisvarast,mis ta sugulastega on)

Kui selle kinnisvaraga kaasnevad mingid kulud eks siis lapsed maksavad igaüks neljandiku sellest, mis ema hetkel maksab.

Hoopis huvitavam on minu meelest see, et teemaalgataja elab koos mehega, kellest tal pole ei sooja ega külma. Huvitav, kuidas ta saab kindel olla, et juhul kui mees enne sureb ning lapsed hoopis mehe osa pärivad, siis ta lapsed ei nõua oma pärandi osa rahas välja ning ta ei pea oma korterit selle maksmiseks maha müüma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoopis huvitavam on minu meelest see, et teemaalgataja elab koos mehega, kellest tal pole ei sooja ega külma. Huvitav, kuidas ta saab kindel olla, et juhul kui mees enne sureb ning lapsed hoopis mehe osa pärivad, siis ta lapsed ei nõua oma pärandi osa rahas välja ning ta ei pea oma korterit selle maksmiseks maha müüma.

TA olen. See on sundvalik. Miks, seda ära tundmise huvides öelda ei saa. On võimalik, et mees sureb enne. Ja lapsed nõuavad oma osa. Ma olen selleks ette valmistatud. Mul on suured säästud. Lisaks igakuine korralik töötasu, juhuks kui vaja laenu võtta. Seega, saaksin lastele nende soovi kohaselt raha kohe või laenuga välja maksta.

Nii on praegu. Kui juhtub, et ajad muutuvad ja mul enam raha või laenuvõimekust ei ole, siis ju nad lükkavad mu nii nagu saab, eest ära. Ehkki, oma lastest ma niimoodi ei arva. Lihtsalt käian oma peas kõige mustemaid stsenaariumeid.

Ju nad oma isagi kodust välja kihuta. Hetke võimekuse juures saaks ka tema laenu abil lastele nende osa välja maksta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on sundvalik.

Misasi on sundvalik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on sundvalik.

Misasi on sundvalik?

Oli ju öedud, et ära tundmise huvdes seda ei saa öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oli ju öedud, et ära tundmise huvdes seda ei saa öelda.

Põhjuseid ei saa öelda, aga segaseks jäi, mis üldse täpsemalt kogu selles loos sunnitud valik on.
Ja ei peagi ju 100% täpseid detaile jagama, ei tunne siin keegi midagi ära. Inimesed peavad end ise küvasti kuulsamaks kui nad tegelikult on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oli ju öedud, et ära tundmise huvdes seda ei saa öelda.

Eestis on 1,3 miljonit inimest ning siin tuntakse ära?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtle ikka kõik läbi, kas soovid nii, et kõik läheb laste nimele. Kas teil on mehega ka ühist vara?

Jah, tahan, et kõik läheks ainult lastele. Mehega kahasse on vaid üks kinnisvara (korter).

Korteri puhul pead arvestama, et sinu osa ühisvarast läheb laste vahel jagamisele, ehk siis iga laps pärib 1/8 korterist ja isale jääb pool. Kui selline segadus sulle sobib, eks siis lase olla. Kui sa leiad, et mees peaks korteri endale saama, võid teha testamendi, kus ka sinu osa korterist jääb mehele ja kõik ülejäänu lastele. Aga eks sa ise tead paremini.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtle ikka kõik läbi, kas soovid nii, et kõik läheb laste nimele. Kas teil on mehega ka ühist vara?

Jah, tahan, et kõik läheks ainult lastele. Mehega kahasse on vaid üks kinnisvara (korter).

Korteri puhul pead arvestama, et sinu osa ühisvarast läheb laste vahel jagamisele, ehk siis iga laps pärib 1/8 korterist ja isale jääb pool. Kui selline segadus sulle sobib, eks siis lase olla. Kui sa leiad, et mees peaks korteri endale saama, võid teha testamendi, kus ka sinu osa korterist jääb mehele ja kõik ülejäänu lastele. Aga eks sa ise tead paremini.

Ah, vabandust, ma ei lugenud kogu teemat läbi, nüüd saan aru, et see on siin juba käsitlemist leidnud.

Teemaalgatajale jõudu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle teema tädi ülbitsemine ilusti selgitab, miks ta peresuhted sassis on. Normaalne lapsevanem ei juurdleks selle üle, kas jätta pärandus lastele või mitte.

Minule ei ole midagi sassis. Küll aga tean, mis tähendab omada vara mitme põlvkonna sugulastega kaasomandis. Teemaalgataja ei tee sellise pärandamisega lastele mingeid teeneid.

(Räägin sellest kinnisvarast,mis ta sugulastega on)

Kedagi ei saa sundida vastu tahtmist kaasomanik olema. Kui kaasomanikud  niisama kokkuleppele ei jõua, siis tuleb pöörduda kohtusse kaasomandi lõpetamiseks ja sellest ei saa keelduda.

PS: mõistan, et see võib olla moraalselt keeruline, kui tuleb võtta arvesse selle inimese huve, kes kinnisvaras sees elab. Aga kui see pole su enda vanem, vaid näiteks tädi või onu vm sugulane, siis vaevalt ootamine asju lihtsamaks teeb, pärijaid võib hoopis juurde tulla ja lõpuks olete terve suguvõsaga kaasomanikud, aga keegi erilist kasu sellest kinnisvarast ei saa

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kavatsed praegu surema hskata, et täpselt tead suto väärtust?

Ja siis on autol 4 omanikku, kellest 2 tahavad müüa ja 2 mitte.

Või see ühisvara korter. Mees peab oma kodu jagama nelja inimesega, kes ehk kõik tahavad seda müüa?

Auto väärtus oli vaid näide, võrdlus, et see ei ole ju ometi samas hinnaklassis kui on kinnisvara.

Seda ohtu vast eriti ei ole, et tekib tüli auto müümise või mitte müümise pärast. Ilmselt sooviksid nad kõik selle müüa ja pigem rahana kätte saada.

Kui mees elab minust kauem, siis lapsed ju laseksid tal oma kodus edasi elada. Ja mees saaks lastele nende osad välja maksta, kui see üldse peaks teemaks tulema. Ehkki, usun, et seda teemat üldse ei tule ja mees saaks kodus edasi elada. Pärast tema surma saavad lapsed kogu korteri omanikeks nii ehk naa, ju.

Ma võin sulle kontsrueerida täiesti elulisi näiteid. Nt sureb üks su lastest ja temast omakorda jääb järgi 3 last. Seega pole mitte 4 pärijat, vaid 7. Mõnel on elu korras ja mõni tahab kohe cashi. Ja mõnel pole teisele cashi anda.

Kas sa soovid, et nad käiks aastaid isekeskis kohtus või istuks kinnisvara otsas, mida nad ei taha? Ja seda ehk paari tuhande euro pärast?

Kui on 3 last ja neil veel omakorda lapsed, siis tõesti siiras soovitus teha testament. Kahjuks on endal ka perekonnas näide olemas, kus suri meesterahvas enne oma vanemaid ning vanema surma korral tulid mängu selle meesterahva lapsed. Ei soovita sellist olukorda. Eriti keeruliseks võib minna olukord siis kui mängu tulevad alaealised lapsed. Testamendi tegemine maksab ca 60 eurot ja võtab kokku maksimaalselt 30 minutit.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 61 kuni 87 (kokku 87 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus pärimise kohta