Esileht Kodunurk Küsimus peenarde katmise kohta puukooremult¨iga

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Küsimus peenarde katmise kohta puukooremult¨iga

Postitas:

Kui katta peenar umbes 5cm paksuselt kooremult¨iga, siis järgmisel kevadel ikka kevadlilled ja tulbid ajavad enda sealt üles?
Mul on jama peenardega. Meil on väga niiske pinnas, aga samas huumuskiht päris paks. Peenrad kipuvad kuidagi auku vajuma. Tänu sellele niiskusele on väga hullult hakanud levima selline roheline kobrutav sammal. Ma isegi tean, kust see pärit on. Aianduskeskusest sai ostetud mingeid taimi ja seal potis oligi see sammal. Nüüd on see levinud kõigile peenardele. Ära koorida seda ka ei saa, sest siis tuleb paks mullakiht ka kaasa. Natukese aja pärast jälle vohab see sammal.
Mõtlesin, et katan peenrad kõik paksult kooremult¨iga. Lämmatab ehk selle sambla ära ja koore peale ta ikka ei tohiks tulla.
Äkki keegi on ka sellise jubeda samblaga kokkupuutunud? Igal juhul see sammal on hullem kui umbrohi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tean millest sa räägid, olen samuti hädas, multshiga kaetud peenardes teda ei ole tõepoolest:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5cm-ne mult¨ikiht ei ole paks, selleks, et mult¨ist tolku oleks, pead seda oluliselt rohkem peenrale panema.
Sambla osas ei oska aidata, vast aitab kastmine lubjaveega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle soovitas aednik 10cm kihti. Kui pidavat aga savisegune muld olema siis 8cm.Väíksem kiht ei hoia umbrohtu tagasi.
arvestada pidi niimoodi, mõõdad peenra pikkuse,laiuse ja korrutad need arvud siis 10cm.
Ehk näiteks 10X3X0,1 siis saad teada mitu kuupi multshi sul vaja läheb.
kui mulla kvaliteeti parandada aga mitte umbrohuga võidelda siis on parem siis olevat parem komposti mullaga segada kevadel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muld on sul liiga happeline lihtsalt, siis sammal vohabki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimene aiandusse puutuv küsimus sel kevadel….ongi kevad käes

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kusjuures, ei pruugi olla, see kobrutav potitaimedega hollandist meile rännanud sammal kasvab ka pmst liivasegus ja päikselises kohas – mina sain ta kiviktaimlasse koos mägisibulatega:/
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Muld on sul liiga happeline lihtsalt, siis sammal vohabki. [/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajavad küll 🙂 Mina panin veel tugeva jõupaberi ka mult¨i alla, järgmiseks kevadeks oli see kõdunenud ja sibullilled tärkasid kenasti. Mida sügavamale on tulp istutatud, seda pikema varre ta kasvatab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kirjelduse järgi pakun, et maksasamblik

[small]Lii Silluga kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui katta peenar umbes 5cm paksuselt kooremult¨iga, siis järgmisel kevadel ikka kevadlilled ja tulbid ajavad enda sealt üles?
Mul on jama peenardega. Meil on väga niiske pinnas, aga samas huumuskiht päris paks. Peenrad kipuvad kuidagi auku vajuma. Tänu sellele niiskusele on väga hullult hakanud levima selline roheline kobrutav sammal. Ma isegi tean, kust see pärit on. Aianduskeskusest sai ostetud mingeid taimi ja seal potis oligi see sammal. Nüüd on see levinud kõigile peenardele. Ära koorida seda ka ei saa, sest siis tuleb paks mullakiht ka kaasa. Natukese aja pärast jälle vohab see sammal.
Mõtlesin, et katan peenrad kõik paksult kooremult¨iga. Lämmatab ehk selle sambla ära ja koore peale ta ikka ei tohiks tulla.
Äkki keegi on ka sellise jubeda samblaga kokkupuutunud? Igal juhul see sammal on hullem kui umbrohi.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Küsimus peenarde katmise kohta puukooremult¨iga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.