Esileht Imetamine Küsimus piimapaisu kohta

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Küsimus piimapaisu kohta

Postitas:

Mul laps juba 4-kuune, hiljuti jäi öist toitmist vähemaks. Täna avastasin, et parema rinna peal on kõva tükk, pumpasin piima vähemaks, aga tükk ära ei kao. Kas see ongi see pais? Kas siis kõikidel tekibki pais, kui hakata imetamist vähendama? Lahenduseks olevat sagedasem toitmine, aga kui eesmärk on vähem toitma hakata?

Kas see on ikka pais või peaksin ka vähki kahtlustama hakkama? Kas paisu asukoht on rinna peal, natuke paremal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui valulik ei ole, siis ei ole pais. Minaurust imetamise ajal võiski selliseid tükke olla, kui õigesti mäletan, ilma, et kohe oleks pais olnud. Jälgi paar nädalat, kas olukorras on muutusi – alati võid konsulteerida esmalt nt imetamisnõustajaga, et kas sellised tükid kuuluvad imetamise juurde. Ja seejärel siis mingi vähikabinetiga, kui kahtlused jäävad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 13:51; 05.03 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Tere

 

See ei ole ilmselt piimapais, sest piimapais tekib vaid 1 x pärast sünnitust . Sul võib olla  piimajuha ummistus vm mure.

Kirjuta imetamisnõustaja Signele: http://www.imetamisenoustamine.ee

 

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 15:41; 02.03 15:42;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tere

 

See ei ole kindlasti üais, sest piimapais tekib vaid 1 x päraat sünnitust ca 3-7elupäeval. Piimapais ok siis kui rinda tekib esimene päris piim ja rinnad sellega kiirelt täituvad. Sul võib olla  piimajuha ummistus vm mure.

Mina sain väga head abi oma rinna mure puhul imetamisnõustaja Signelt: http://www.imetamisnoustamine.ee

Tal ka facebookj leht

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 15:41; 02.03 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mida jutt, et piimapais on ainult üks kord? Piimapais võib ikka korduvalt tekkida, nt kui laps hakkab pikemad vahet pidama jne

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 13:51; 05.03 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No jeerum, piimapais on ikka igakord kui rind piimast paistes.

Kas sul rinnal punast laiku pole? Palavikku? Äkki rinnapõletik?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli paisu või põletikuga (terminid sassis mul) koos ka palavik 38 ja paar päeva külma tunne palavikust. Punakas laik oli ka vist ummistuse, või mis see ka oli, peal. Raseduse ajal perekooli loengust jäi meelde soovitus suunata imetamisel lapse nina paisu suunas, et siis ta imeb paremini piima “lahti” sealt. Lõpuks läks ära, lasin paar päeva lapsel veidi rohkem paisuga rinnast imeda, et sealt üleliigsest piimast lahti saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe lapse emana – pane sinna külmkapist võetud värske kapsa leht. Olen oma rinnad tänu kapsale alati korda saanud, ka siis kui imetamise lõpetasin ja rinnad piimast kõvaks läksid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Imetamine Küsimus piimapaisu kohta