Esileht Koolilaps Küsimus piirkonnakooli mitte vastuvõtmise kohta

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Küsimus piirkonnakooli mitte vastuvõtmise kohta

Postitas:

Vahetasime elukohta. Võtsin lapse dokumendid endisest koolis välja teadmisega, et piirkonnakool võtab lapse vastu. Lugu aga selline, et laps ei olnud eelmises koolis kõige parema õppeedukusega ja kahjuks oli tal väga palju põhjuseta puudumisi. Piirkonnakooli õppealajuhataja uuris ja puuris tunnistust ja seda hinneteraamatut ja lõpuks kui oli eelmise kooli õppealajuhatajale helistanud ja teada sealt saanud, et minu laps on võimeline paremini õppima kui ennast käsile võtab, alles siis võttis õppealajuhataja minu avalduse ja lapse dokumendid piirkonnakooli vastu.
Kas tõesti on siis nii, et piirkonnakooli võetakse ainult esimese klassi lapsi ja ülejäänud, kes on natukene probleemsed lapsed, nende vanemad võtku dokumendid näppu ja otsigu edasi, kuhu kooli ikka lapse panna saab? Mis ma oleks tegema pidanud, kui last poleks kooli vastu võetudki?
Lapse tegusid ma ei õigusta, et tunnistusel olid puudulikud hinded ja et olid põhjuseta puudumised. Kui ma ei olekski last piirkonnakooli saanud, kas siis oleksin pidanud pöörduma oma elukohajärgse lastekaitseametniku poole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 16:09; 24.08 18:50; 24.08 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa probleemist aru. Laps ju võeti kooli vastu. Üsna loomulik on see, et puudulike hinnete vastu tuntakse huvi. Laps ju asub õppima koos teiste lastega. Ka nende huve tuleb kaitsta. Õppealajuhataja tahtis ilmselt saada kinnitust, et su laps on sobiv jätkama õpinguid tavakoolis teiste laste keskel ja ei vaja erikooli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 17:15; 24.08 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei saa probleemist aru. Laps ju võeti kooli vastu. Üsna loomulik on see, et puudulike hinnete vastu tuntakse huvi. Laps ju asub õppima koos teiste lastega. Ka nende huve tuleb kaitsta. Õppealajuhataja tahtis ilmselt saada kinnitust, et su laps on sobiv jätkama õpinguid tavakoolis teiste laste keskel ja ei vaja erikooli.[/tsitaat]
Probleemi ei olegi. Tegin lihtsalt teema, et teada saada kas piirkonnakool võtab siis vastu ainult esimese klassi lapsi. Kas alati peab siia kirjutades probleem olema? Mis on sinu probleem, et sa tulid siia õiendama??? Laps sai jah kooli aga kui ei oleks saanud. Ta ei käinud enne ka erikoolis. Lihtsalt on pubekas kellel lained löövad üle pea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 16:09; 24.08 18:50; 24.08 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Probleemi ei olegi. Tegin lihtsalt teema, et teada saada kas piirkonnakool võtab siis vastu ainult esimese klassi lapsi. Kas alati peab siia kirjutades probleem olema? Mis on sinu probleem, et sa tulid siia õiendama??? Laps sai jah kooli aga kui ei oleks saanud. Ta ei käinud enne ka erikoolis. Lihtsalt on pubekas kellel lained löövad üle pea.[/tsitaat]

Kui lapsel on kahed, siis selge, et lapsel tekivad probleemid edasijõudmisega ning hea oleks teada kahtede pöhjust. Lugedes seda kirja, tundub ka ema probleemne (ikka kool süüdi).
Sellise suhtumisega emme last ei sooviks oma klassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka haridusosakond tegeleb lapsele koolikoha leidmisega.
Aga kui laps on koolikohustuslik, siis ei saa kool mu teada niisama lihtsalt vastuvõtmisest keelduda. Kui kohti on. Aga ilmselgelt eelistatakse \”häid lapsi\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on piirkonnakool kohustatud vastu võtma vaid 1. klassi minejaid. Teisi on õigus ka tagasi lükata.
Ja see pole päris õige, et kool arvab lapse välja ja annab dokumendid ema kätte. Kui vanemad ei panegi last edasi õppima, siis jääbki oma 5-6 klassi haridusega ripakile? Peaks ikka olema mingi järelevalve taoliste riskirühma laste üle, kas haridusametis või sotsiaalhoolekande sfääris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Loomulikult on piirkonnakool kohustatud vastu võtma vaid 1. klassi minejaid. Teisi on õigus ka tagasi lükata.
Ja see pole päris õige, et kool arvab lapse välja ja annab dokumendid ema kätte. Kui vanemad ei panegi last edasi õppima, siis jääbki oma 5-6 klassi haridusega ripakile? Peaks ikka olema mingi järelevalve taoliste riskirühma laste üle, kas haridusametis või sotsiaalhoolekande sfääris.[/tsitaat]
Kuule, uuri ikka asja. Piirkonnakool(juhul, kui ta on AINUS selle astme õppeasutus piirkonnas) peab ikka vastu võtma oma piirkonna lapsed. Tallinnas muidugi ma ei tea, seal toimuvad tervele mõistusele arusaamatud mahhinatsioonid niikuinii, aga väljaspool linnriiki peab ainus piirkonnakool oma piirkonna lastele koha tagama. Kuhu nad siis minema peavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kohe esimene mõte kui eriti vastu võtta ei tahetud, et kui dokumendid antakse tagasi, siis ei pane ma last kusagile kooli ja jääbki kuue klassi haridusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 16:09; 24.08 18:50; 24.08 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Loomulikult on piirkonnakool kohustatud vastu võtma vaid 1. klassi minejaid. Teisi on õigus ka tagasi lükata.
Ja see pole päris õige, et kool arvab lapse välja ja annab dokumendid ema kätte. Kui vanemad ei panegi last edasi õppima, siis jääbki oma 5-6 klassi haridusega ripakile? Peaks ikka olema mingi järelevalve taoliste riskirühma laste üle, kas haridusametis või sotsiaalhoolekande sfääris.[/tsitaat]miks võtad sõna teemal, millest sa mitte midagi ei jaga?

mis mõttes saab kool keelata paberite välja võtmist? või kuidas sa kujutad elukorraldust etta, kui pere kolib nt Võrust Tln? lapsed jäävad kuni kooli lõpuni Võrru või muudetakse kogu pere sunnismaisteks?

loomulikult peab piirkonnakool võtma vastu kõik piirkonnalapsed, olenemata klassist ja hinnetest. kui on mitu piirkonnakooli, siis on muidugi jama, sest nood võivad hakata ping-pongi mängima ja üitada probleemsemaid mitte vastu võtta.

ma olen ise selle läbi teinud- 2 last võeti kooli puhtalt ainult seetõttu, et tegemist oli piirkonnakooliga ja koolil polnud õigust keelduda- asi polnud hinnetes, ma ei tea palju neid üldse vaadati, asi oli selles, et tegelikult olid klassid pilgeni täis- tegemist oli nn laulva revolutsiooni lastega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkides Tallinnast, siis siin on kogu linn üks piirkond … seega pimg-pong käibki nende nö probleemstete lastega, kes kipuvad koonduma teatud koolidesse, kus lapsi vähem. Aga teemalgataja… tõsiselt mõtleisd, lapse 6kl. haridusega jätta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Probleemi ei olegi. Tegin lihtsalt teema, et teada saada kas piirkonnakool võtab siis vastu ainult esimese klassi lapsi. Kas alati peab siia kirjutades probleem olema? Mis on sinu probleem, et sa tulid siia õiendama??? Laps sai jah kooli aga kui ei oleks saanud. Ta ei käinud enne ka erikoolis. Lihtsalt on pubekas kellel lained löövad üle pea.[/tsitaat]
Kallis teemaalgataja. Millest sa küll järeldad, et ma justkui õiendada tahaksin. Ma pole üldse õiendaja tüüpi ja solvata kedagi ei soovi. Mu postitus sai kirjutatud väga rahumeelses toonis

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 17:15; 24.08 23:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Küsimus piirkonnakooli mitte vastuvõtmise kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.