Esileht Lapse ootamine Küsimus põhipuhkuse kohta

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Küsimus põhipuhkuse kohta

Postitas:
Kägu

Jään detsembri lõpus dekreeti. Personalisüsteemis näen, et eelmisest perioodist on kasutamata 2 nädala jagu põhipuhkust. Kas see “eelmine periood” on 2020.a kohta? Seega, kas 2021.a osas tiksub lisaks 28 põhipuhkuse päeva ja kuna ma seda ka välja ei ole võtnud, siis kandub see edasi? Küsin esialgu siit, sest personali töötaja ei ole kõige sõbralikum.

Vabandan ette, kui rumal küsimus ja suur tänu vastajatele! 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui oled lapsehoolduspuhkusel, siis tööleping on peatatud ja puhkusepäevi juurde ei tule. Dekreedi eest koguneb 11 päeva.

2 nädalat reservi jäänud puhkusepäevad jäävad kehtima ja saab ära kasutada aasta jooksul peale seda, kui oled tööle naasnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda, kas “eelmine periood” on 2020 või hoopis 172 2021.a, seda pead ikka täpsustama personaliosakonnas.

Kõige lihtsam on esitada kirjalik konkreetne küsimus

kui palju põhipuhkust on mul kogunenud seisuga 31.12.2021.a?

 

Kui seda on ainult kas aasta põhipuhkus st kogu 2021.a puhkus(on see töölepingus 28, 35, 42 vm päeva, meie ju ei tea) või vähem, siis pole mõtet pabistada, kasutamata põhipuhkuse aegumine peatub sinu lhp ajaks st saad selle puhkuse kasutada 1a jooksul tööle naasmisest (olgu see naasmine kas või alles lapse 3a saamisel)

Kui aga kasutamata on ka 2020.a puhkust, see tuleks enne rsp ära kasutada st esitada puhkuseavaldus viivitamatult.

Loomulikult võid nõuda ka 2021.a puhkust (ilmselt osaliselt, sõltub ju dekreeti minekust st millal detsembris.., kogu puhkus ei pruugi mahtuda) aga sellega kiiret pole. Kui see 2nädalat eelneva perioodi eest on 2020.a eest-võta välja. Kui hoopis osaliselt 2021.a eest-ei pea võtma, ei aegu, aga soovi korral võid võtta.

Jah, ka rsp st dekreedi ajal (detsember 2021 + u4kuud 2022) koguneb puhkust kuid seda kõike nõuda ei saa, sest õigus nõuda on vaid kuni käesoleva aasta lõpuni kogunevat st tööandjal pole küll keelatud anda ette ka 2022.a puhkust aga kohustust pole.

Palju seda koguneb, sõltub puhkuse pikkusest lepingus (ainult 28p põhipuhkuse korral on see 11p, 35 p puhul 13p, 42p puhul 16p…)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis personalitöötaja see selline on, kes kõige sõbralikum ei ole? Töötaja ei julge isegi kõige tavalisemat küsimust minna küsima. Sellised personalitöötajad tuleks kohe lahti lasta.

0
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Lapse ootamine Küsimus põhipuhkuse kohta