Esileht Koolilaps Küsimus prillikandjate emadele

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Küsimus prillikandjate emadele

Lapsel on olnud prillid alates 6. eluaastast. Algusest peale on silmad olnud +3, aga prillid soovitati teha +2. Nüüd on laps 12 ja esimest korda nende aastate jooksul oli nägemine muutunud – +3 asemel on nüüd +3,5. Silmaarst seekord enam retsepti kaasa ei andnud, vaid soovitas edasi pöörduda optikapoodi. Seal kontrolliti veel kord nägemist, oli samuti +3,5 nagu silmaarsti juureski. Mis aga minus segadust tekitas, oli see, et prillid tehti seekord täpselt nii tugevad, nagu mõõtmine näitas. Nädala jagu oli lapse sõnul prillidega raske vaadata, aga siis harjusid silmad ära ja nüüd on kõik justkui nii, nagu peab. Mul aga jäi süda valutama, et äkki sai laps asjatult liiga kanged prillid. Miks varem soovitati teha prillid nõrgemad, nüüd aga täpselt nägemisele vastavad?

Küsimus teile, kelle lapsed on prillikandjad: kas teie laste prillid on sama tugevusega, mis mõõtmine ütleb, või nõrgemad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koolilastele üldiselt tehaksegi 100 protsenti korrektsiooniga prillid. Mu lapsel on korra vist siiski jäetud pool dioptrit vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algul tehakse nõrgemad lootuses, et nägemine läheb paremaks. Su lapsel ei läinud vaid hoopis halvenes. Seega on mõistlik õigesti korrigeerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küll lühinägevus, aga 11-aastaselt esimest korda prillid saades tehti need täpselt nii tugevad kui mõõtmine näitas. Ise oleks aegade jooksul isegi veel tugevamaid tahtnud saada.
Ma arvan, et mõõtmisest erinevad prillid tehakse seetõttu, et lapse silmad veel arenevad ja kasvavad ja on lootus, et äkki läheb paremaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mõõtmised on tehtud peale tilkade panekut?
Kaugnägelikkuse korral kirjutatakse prillid enamastu 1 diopter nõrgemad kui mõõtmisel saadud tulemus. Noorel inimesel (alla 40a) pole põhjust maksimum korrektsiooni kirjutada, välja arvatud erijuhud …kõõritamine, laisk silm jne.
Kui laps prilliga harjus, ei pea tõttama prille muutma.
Lühinägelikkuse korral kirjutatakse enamast täis korrektsioon ka prilli.
Ja see on vale arusaam, et midagi on halvemaks läinud. Plussi hakkab juurde tulema kaugnägelikel üle 40 a vanuses … nii nagu kõigil vananedes.

Silmaarst

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel (16) on ka prillid, temal on küll lühinägelikkus st. miinus-prillid.

Kui ta noorem oli, siis olid tal nõrgemad prillid, kui mõõtmistulemused näitasid. Teatud vanusest alates aga ütles silmaarst, et nüüd edaspidi tehakse mõõtmistulemustele vastavad prillid, sest nüüd on ta juba selles vanuses, et mingisugust loomulikku korrektsiooni enam loota ei tasu. St. enam ei ole nii, et kui silmal endal lasta rohkem pingutada, siis läheb nägemine ehk paremaks.
Ma arvan, et see murdepunkt oligi kuskil 12-13 aastaselt.

Muidugi miinus- ja plussprillide puhul võib mingi vahe olla asjade käigus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Koolilaps Küsimus prillikandjate emadele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.