Esileht Lapse ootamine Küsimus rasedatele: kui palju reaalselt joote alkoholi?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Küsimus rasedatele: kui palju reaalselt joote alkoholi?

Postitas:
Kägu

Teen otsa lahti.
Kolm klaasi punast veini ühel päeval ja 1 pint õlut teisel päeval läksid kirja ajal, kui olin rase aga veel ei teadnud sellest..(3 nädalat)

13. nädalal jõin ühee 330 ml heleda õlle (4,5 %)
18. nädalal olen joonud 2 päeval, kummalgi päeval ühe 330 ml õlle (4,5%)

Ühel üritusel ka nädal aega tagasi jõin 1 suure (200 ml?) klaasi šampust.

Ise jubedalt põen, et mul nii suur alkoholi isu on, kuigi koguste järgi väga hull vist pole.

Olen 20 nädalat rase praegu.

0
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselgelt ei põe piisavalt,kui nälg nii suur on! Ei jõua siis kannatada ja ilma olla? Vaene laps, kes sellise ema saab, ausalt.
Muideks müüakse ka alkoholivabu asju (õlu, siider, vahuvein jne), millest sa ka kindlasti teadlik oled, aga valid ikka selle millega saaks promilli sisse.
Kas peale lapse sündi läheb suuremaks joomiseks, et tagasi teha kaotatud aeg ja joogid?

+18
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teen otsa lahti.

Kolm klaasi punast veini ühel päeval ja 1 pint õlut teisel päeval läksid kirja ajal, kui olin rase aga veel ei teadnud sellest..(3 nädalat)

13. nädalal jõin üe 330 ml heleda õlle (4,5 %)

18. nädalal olen joonud 2 päeval, kummalgi päeval 1 330 ml õlle (4,5%)

Ühel üritusel ka nädal aega tagasi jõin 1 suure klaasi šampust.

Ise jubedalt põen, et mul nii suur alkoholi isu on, kuigi koguste järgi väga hull vist pole.

Mida ma just lugesin??

Ise olen 12+6. 3-4 korda mehe klaasist keeleotsaga pool tl või vähem õlut maitsnud. Lihtsalt isutanud korra humala(!) maitset tunda. Alkoholi maitsele mõeldes hakkab pigem keerama. Kuskil 6ndl oli mõte korra proovida suurema tähtpäeva puhul pool väiksemat klaasi punast veini, aga juba esimene lonks hakkas väga vastu.

Kui olid nt varem ka siidrisõber, siis alkovabad siidrid on külmalt suhteliselt ligilähedase maitsega päris siidrile. Üks suhkruvesi kõik. Õlledega veidi keerulisem. Isiklikult pole leidnud ühtegi ‘päris’ maitsega. Õnneks ei isuta ka kuna gaasilised joogid tekitavad meeletu kõhuvalu ja puhituse.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pulmapäeval jõin pool klaasi veini (12. nädal).Rohkem pole joonud midagi alkohoolset.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Klaas veini paar korda nädalas ei tee beebile kahju. Sellest lähtungi. Hüsteeriat selle teema ümber on palju – nagu ka selle teema esimestest vastustest märkad.

+1
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õlledega veidi keerulisem. Isiklikult pole leidnud ühtegi ‘päris’ maitsega. Õnneks ei isuta ka kuna gaasilised joogid tekitavad meeletu kõhuvalu ja puhituse.

Baltika alkoholivaba pidi olema see, mida paljud rasedad joovad just selle humalamaitse vajaduse leevendamiseks, pidavat väga hea olema 🙂

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei joonud kogu raseduseajal tilkagi alkot ega ka peale lapse sünnitamist ( laps 9-kuune).
Ei isuta.
Ka mees pole isegi õllet joonud, mõtleb just lapse peale -juhtub laps haigestuma vaja ju autorooli istuda.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reaalselt pole tilkagi alkoholi raseduse algusest võtnud ja ka juba enne, kuna teadsin, et võin rasedaks jääda.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal natuke liiga suured kogused. Lonks veini on okei toidu kõrvale, aga selliste koguste peale nagu siin kirjeldatud sisaldab ka raseda veri juba alkoholi ja see läheb otse lapsele ja tema väike organism ei tule sellega veel nii hästi toime kahjuks 🙁
Ise olen võtnud veini toidu kõrvale küll, aga ainult maitsmiseks. Kui jooksin ära klaasi veini või õlu, siis tunneksin end juba purjus ja ei kujuta ette, et sellist asja rasedana lubaks. Sul on beebi kõhus ju, kas sa seda üldse ei tunneta siis? Kui ta sündinud on, kas annaksid talle klaasi veini juua?

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei joonud enne praegust rasedust ligi 6-aastat ja ei joo ka raseduse ajal. Kui keegi ütleb, et paar klaasi veini/ õlu vms nädalas ei tee paha- no ma ei tea, ma ei pea seda õigeks! See on sama nagu suitsetamine ja narkootikumid. Paar suitsu nädalas ei tee paha ,eks.. või paar doosi narksi. Jah, valikus on kaks varianti, kas mõjutab või ei mõjuta loodet- aga milleks riskida?
Ma leian, et inimesed kes ei ole valmis loobuma raseduse ajaks mingitest halbadest harjumustest, mis tegelikult võivad kahjustada veel sündimata last, nendele ei ole laps esmatähtis sel hetkel. Milleks siis rasestuda ma ei saa aru?
Ise olen ka olnud suitsetaja ja tarbinud alkoholi, kuid mingi aeg peale laste sündi sain aru, et ma ei taha oma lastele seda halba eeskuju anda ja loobusin kõigist nendest kommetest. Ei tarbinud alkot ka eelmiste raseduste ajal.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Millu9

Ei joonud enne rasedust 8 aastat ega ka raseduse ajal pole joonud alkot.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sain rasedusest tehada 4 nädalal. Enne seda jõin nädalas ühe 0,5L siidri, vahel ei joonud sedagi lõpuni.

Peale seda kui rasedusest teada sain ei ole alkoholi joonud. Paar korda, kui elukaaslane on ostnud mõne uue õlle vms mida varem pole proovinud, siis keele otsaga olen maitsnud, et lihtsalt saada aru, mis jook on. Aga sellistes kogusest teadlikult alkoholi raseduse ajal tarbida nagu teemaalgataja ma nüüd ei tea, mina küll oma lapsele nii ei teeks. Ega alkohol su enda organismilegi hea pole ja mõtle mis see teeb alles arenevale organismile.

Hetkel ise olin 9 nädalat rase.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liiga suured kogused sul, teemalagataja! Ja liiga tihedalt!
On olemas alkovabasid tooteid, millega saab ka isusid leevendada, nt. Saku GO on ikka täitsa õllemaitsega, kui veel külmalt ka juua (olen ise suur õllesõber, seega tõesti kiidan).
See punase veini jutt on ka rohkem nagu vabanduseks või nii, ei ole ikka nii, et kohe hirmus kasulik ja peaks tarbima klaasikese nädalas vms! Ei pea!!! Lonks on mõistetav, kuid 200ml pokaal ikka liig, mis liig!

Ja rasedana alkot tarbida on ikka kõvasti ohtlikum lapse jaoks, kui seda imetamise ajal natuke teha – rasedana on sul lapsega ühine vereinge ja see, mis mõjub sulle, mõjub ka lapsele! Mõtle selle üle..

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teen otsa lahti.

13. nädalal jõin üe 330 ml heleda õlle (4,5 %)

18. nädalal olen joonud 2 päeval, kummalgi päeval 1 330 ml õlle (4,5%)

Ühel üritusel ka nädal aega tagasi jõin 1 suure klaasi šampust.

Õlledega veidi keerulisem. Isiklikult pole leidnud ühtegi ‘päris’ maitsega. Õnneks ei isuta ka kuna gaasilised joogid tekitavad meeletu kõhuvalu ja puhituse.

Heinekeni 0-õlu klaaspudelis on väga hea 👍

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige ohtlikum ongi alkohol raseduse alguses, kui kujuneb välja närvisüsteem. Olen lugenud uuringutest, mis näitavad, et sellistel lastel võivad tagajärjed ilmneda alles koolieas õppimisraskuste ja käitumishäiretena. Milleks riskida? See väide, et jõin ja laps sündis pealtnäha tervena, pole mingi argument. Kahjulik on isegi küünte lakkimine, orgaanilised lahustid lähevad sisse hingates läbi platsentaarbarjääri sekunditega kohe lapse ajju ja takistavad normaalset arengut, selliseid asju on kirjutatud teadlase poolt raamatus “Mina olen ookean”, soovitan lugeda.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Tinti

Mul.olinraseduse alguses üks sünnipäev. Tegin testi, test oli negatiivne ja siis ei piiranud väga. Nädal.hiljem.oli test positiivne. Seda põdesin veidi.
Aga mul on alati raseduse ajal suurem alkoholi isu. Esimese raseduse ajal (12a tagasi) ei olnud eriti alkoholivabasid tooteid. Võtsin.mehe juurest mõne lonksu ja raseduse lõpus siis ostsin ühe Delighti ja jõin seda pudelit nädal aega st üks lonks iga õhtu.
Nüüd on õnneks alkoholivabade õllede ja siidrite valik suur ja hea. Nädalas 1-2 purki alkoholivaba õlut ikka läheb.
Alkoholi olen siis tarbinud nii, et Metallica kontserdil võtsin mehe õllest lonksu (Metallica õlu) ja jube vastik oli. Mõbed korrad olen veel tema käest lonksu võtnud ja pool klaasi veini olen ka joonud.
Ma ei arva, et seda palju on. Isud on reaalselt suuremad. Arst on ka seda meelt, et 1-2 klaasi veini nädalas ei tee midagi, aga samas endal on imelik.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teen otsa lahti.

13. nädalal jõin ühee 330 ml heleda õlle (4,5 %)

18. nädalal olen joonud 2 päeval, kummalgi päeval ühe 330 ml õlle (4,5%)

Ühel üritusel ka nädal aega tagasi jõin 1 suure (200 ml?) klaasi šampust.

Kus on lastekaitse?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Anra

Ei ole kunagi alkot joonud niisamagi, raseduse ajal tundub eriti totter seda teha. Nii suur vajadus ju ka ikka ei ole, et lapsele alkoholi verre lasta. Jaa, eelmise raseduse lõpus tundusid šampuse mullid nii isuäratavad, aga ega ma selle pärast seda jooma ei hakanud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei isutanud absoluutselt. Muidu olen suur veini sõber. Kusagil 39.ndal nädalal proovisin seda 3x S(seks, saun, shampus) aga peale ühte lonksu kallasin klaasi kraanikaussi tühjaks. Nii vastik oli.
See üks lonks oli ainuke kogu raseduse ajal.
Peale rasedust kusagil 6 kuud kindlasti ei tarbinud alkot.
Suitsuga oli vähe keerulisem aga õnneks suutsin ikkagi loobuda.

Mul oli ausalt seda teemaalgatust hirmus lugeda. Ühe raseda kohta on seda ilmselgelt liiga palju!
Miks alkovabasid ei tarbi?
Minu selle suve lemmik on A Le Coq virsiku Fassbrause.

Alkohol on mürk ka mitterasedale. Miks küll ometi inimesed õigustavad alkoholi joomist rasedana??? Aru ma ei saa.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Täitsa valus lugeda.
Kuigi olen suur vahuveini sõber, siis raseduste ja imetamiste periood on mul range nulltolerants alkoholile.
Ei olegi isegi mõtet pähe tulnud, et tarbiks.
Hetkel kolmas rasedus ja 35nädalat. Viimased 2 rasedust järjest, st et alkoholi tarbisin viimati 2016a.
Kui vaja võtan alkovaba (ja et oleks täiesti 0.00% pudelis) õlut poest. Aga seda kaa nii paar x raseduse jooksul.
Teemaalgatajal soovitan abi otsida.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahest harva lonks mehe õlle- või veiniklaasist, muidu asendan alkoholivabade alternatiividega. Klaas veini tundub mulle ikka palju raseda jaoks. Tean küll, et paljud rasedad joovad punast veini, mullegi on öeldud, et võta klaas punast veini, ei tee see midagi halba. Aga no vastsündinule ju ei anna alkoholi, mis see veel pisem ja väetim sündimata beebi siis seda mürki saama peab? Imetamise ajal samamoodi null alkoholi. Ei viitsi ma kella pealt järge ajada või välja pmbata vms.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Clausthaleril on olemas ekstra humalane alkoholivaba õlu, mis on nii mõnusa maitsega, et isegi mu õllesõbrast mees on sageli valinud selle alkoga variandi asemel, kui tahaks õlut, aga samas mitte purju jääda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris jõhkrad kogused. Ka kõige väiksem piisk alkoholi läbib loote vereringe, eriti ohtlik esimene trimester. Mul tekkis mingi hetk kohutav õlle isu, kuigi olen täiskarsklane. Ostsin kalja, aga sedagi ei julgenud üle ühe lonksu võtta. Sellist kontingenti on ilmselt päris palju, kes arvavad, et raseduse ajal viina võtta ei või, aga pudel veini ei tee midagi. Vaesed lapsed, mida muud öelda.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juba teemaalgatuse küsimus on esitatud masendavalt justkui raseduse ajal alkoholi tarbimine oleks okei. Ise tarbisin enne rasedust minimaalselt ja raseduse ega imetamise ajal loomulikult ei tarbinud pldse alkoholi. Põrast imetamise lõpetamist oli kadunud ka igadugune huvi üldse alkoholi juua, seega praegu olen karsklane. Minu sõbrannade hulgas on kõik normaalsed emad ning keegi ei tarbinud raseduse ajal alkoholi. Oma imikule või väikelapsele ei hakka ju emad alkoholi jootma (isegi mitte teelusikatäit), miks peaks siis seda tegema veel sündimata lapsele, kes sõltub täielikult ema vereringest…?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma loen just Rootsi teadlaste poolt koostatud raamatut “Lapseootus”. Seal räägitud ka alkoholi tarvitamisest rasedana. On vaadatud väga mitmeid vaatlusuuringuid, mis on siin Euroopas ja põhjamaades tehtud viimastel aastatel ja kokkuvõttev järeldus nende põhjal: pole kindlat seost lootekahjustuste ja selle vahel, kui juuakse vähem kui 5-6 standardklaasi nädalas, kusjuures iga kord korraga vähem kui 3 klaasi (standardklaas on 12 g alkoholi ehk 150 g veini, 330 g tumedat õlut, 40 ml kanget alkoholi). Erandiks on katkemise riski suurenemine raseduse alguses. Sh on uuringuid, mis ei vaata ka vaid ainult loote väärarengut, vaid ka edaspidi lapse intelligentsi jne. Ja leitakse, et ei ole vahet nendega, kes üldse ei joo.

Räägitakse nulltolerantsist nii meil kui mujal riikides, kuid seda põhjusel, et ei ole tehtud katsetega uuringuid, mis on täpsemad ja millele saab kindlamalt tugineda. Ma küll ei õigusta alkoholi joomist raseduse aeg ja ise seda ei tee, aga mulle tundub, et paljud siinsed vastused tuginevad sellele, mis praegu ühiskonnas kombeks on (ehk nulltolerants), mitte tegelikult teaduslikele metaanalüüsidele, kas sellel tegelikult ka mõju on.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma loen just Rootsi teadlaste poolt koostatud raamatut “Lapseootus”. Seal räägitud ka alkoholi tarvitamisest rasedana. On vaadatud väga mitmeid vaatlusuuringuid, mis on siin Euroopas ja põhjamaades tehtud viimastel aastatel ja kokkuvõttev järeldus nende põhjal: pole kindlat seost lootekahjustuste ja selle vahel, kui juuakse vähem kui 5-6 standardklaasi nädalas, kusjuures iga kord korraga vähem kui 3 klaasi (standardklaas on 12 g alkoholi ehk 150 g veini, 330 g tumedat õlut, 40 ml kanget alkoholi). Erandiks on katkemise riski suurenemine raseduse alguses. Sh on uuringuid, mis ei vaata ka vaid ainult loote väärarengut, vaid ka edaspidi lapse intelligentsi jne. Ja leitakse, et ei ole vahet nendega, kes üldse ei joo.

Räägitakse nulltolerantsist nii meil kui mujal riikides, kuid seda põhjusel, et ei ole tehtud katsetega uuringuid, mis on täpsemad ja millele saab kindlamalt tugineda. Ma küll ei õigusta alkoholi joomist raseduse aeg ja ise seda ei tee, aga mulle tundub, et paljud siinsed vastused tuginevad sellele, mis praegu ühiskonnas kombeks on (ehk nulltolerants), mitte tegelikult teaduslikele metaanalüüsidele, kas sellel tegelikult ka mõju on.

Ja nii ongi, olen päris mitmeid uuringuid lugenud sellel teemal- keegi ei julge päris 100% kindlalt väita, kuni mis kogused on lootele ohutud ning alates mis kogused alkoholi võivad loodet märkimisväärselt mõjutada (ja ilmselgelt ei hakka keegi ka rasedatega taolisi inimkatseid tegema). Seetõttu ongi meil välja kujunenud nö nulltolerants, kuid tegelikult ei ole siiani läbiviidud teaduslikud uuringud vähesel määral alkoholitarvitamisel ning mingitel väärarengutel/väiksemal IQ’l jne seost leidnud.

Ise raseduse ajal ei tarbi üldse alkoholi, aga ei vaata ka kuidagi halvustavalt naisi, kes vahel harva klaasi veini või väikese õlle joovad. Samal ajal ei saa ma kohe üldse aru nendest hüsteerikutest, kes “isegi kalja ei julge rohkem kui üks lonks juua”- vabandust, aga selline paanitsemine ka päris normaalne ei ole…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasele kommentaarile ma vastaks lihtsalt seda, et alkoholi kahjulikkus on siiski tõestatud teaduslikult. Seega isiklikult minul ei ole vaja enam lisauuringuid tõestamaks või ümber lükkamaks raseduse ajal alkoholi tarbimise kahjulikkust või kahjutust. Fakt on see, et alkoholi tarbimine on kahjulik ja alaealistele keelatud. Emaüsas kasvav loode on ka alaealine laps. Isegi kui see on mingil määral kahjutu, siis ma ei näe põhjust miks peaks üks normaalne tulevane ema seda tegema.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimese raseduse ajal kolm pokaali šhampust kui tähtaeg juba üle oli ja tahtsin proovida kas SSS toimib… Pärast muidugi kahetsesin väga…
Kui sinu vereringes on alkoholi jõuab see ka su beebini. Mõtle, kuidas tunneb ennast näiteks imepisikene, kilogrammine beebi kelle vereringes on alkohol?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtle, kuidas tunneb ennast näiteks imepisikene, kilogrammine beebi kelle vereringes on alkohol?

Ma soovitaks teemaalgatajal vaadata mõnd dokumentaali võõrutusnähtudega beebidest. Olen kunagi mingit vene doki näinud, kus näitas alkohoolikute ja narkarite beebide esimesi elupäevi.
Rahutud, nutavad kordades rohkem, ei maga jne.
See on väikesele organismile väga ränk!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Theea

Ise rasedana ei tarbi üldse alkoholi, aga ausalt ma ei saa aru ka sellistest hüsteerikutest, kes “isegi kalja ei julge üle ühe lonksu juua”. Vabandust, aga taoline Paanika-Jaanika ka päris normaalne olla ei ole. Kodust üldse välja julged minna selle 9 kuu jooksul?

+1
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Esileht Lapse ootamine Küsimus rasedatele: kui palju reaalselt joote alkoholi?