Esileht Lapse ootamine Küsimus rasedatele: kui palju reaalselt suitsetate?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Küsimus rasedatele: kui palju reaalselt suitsetate?

Postitas:

Ajendatuna alkoteemast olen huvitatud, kui paljud raseduse ajal suitsu teevad?
Mina suitsetasin nikotiiniga e-sigaretti. Rasestudes suutsin väevõimuga ennast võõrutada piibust, kuid olen paar korda libastunud ning süütunne muidugi painab ning rohkem sellel juhtuda ei luba. Lapse liigutused tõmbavad alati maa peale tagasi, et ma pole ju üksi.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu vastasin ka alkoteemas – et raseduse ja imetamise perioodil on nulltolerants alkole, on sama ka suitsuga. Kui esimest jäin ootama, olin suitsetaja(ikka pakk päevas)
Rasedus oli küll planeerimata, seega sellest teada saamine küll üllatus, ometi lendas päevapealt pakk prügikasti ja see jäi viimaseks suitsuks mu elus(möödas nii 13.5aastat)

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan selgelt seika, mismoodi sain planeeritud rasedusest kogemata teada ITK valvegünekoloogi juures. Olin uudisest nii šokeeritud ja õnnejoovastuses, et hõljusin ustest välja.
Väga valusalt tõid mind maa peale kaks silmnähtavalt rasedat naist, kes seal samas sünnitusmaja ukse juures suitsud näpu vahel juttu kädistasid rääkida. Mitte mingisugust häbitunnet. Raasugi. Naersid ja tossasid, endal samal ajal suured kõhud põlle all.

Õudne mida inimesed teevad oma kaitsetutele lastele, kellel pole võimalust isegi kõrvale astuda. Häbi!

Hakake nüüd usinalt miinustama. Minu nulltolerantsi see ei muuda. Pean lihtsalt õigeks oma keha puhtana hoidmist, kui see on koduks ka süütule beebile. ????

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne rasedust olin suitsetanud 10 aastat. Teada sain rasedusest 7+ nädalal. Vähendasin aegamööda ja viimase suitsu tegin 12.ndal nädalal. Süümekad olid küll.
Oli raske ja alguses kartsin, et üldse ei suuda maha jätta aga mul käis mingi plõks ära ja rohkem ei teinud mitte ühtegi suitsu. Isegi ei isutanud ja ei mõelnud absoluutselt suitsu peale. Olin väga uhke enda üle, et üldse maha jäetud sain, sest ma olen üsna nõrga iseloomuga.
Kahjuks hakkasin siis uuesti suitsetama, kui laps kahe kuune oli ja koolikute kisa sõi viimsegi närviraku.

Tuttav aga tegi mõlema lapse ootuse ajal. Küll vähem aga ikkagi arvestatav hulk päevas. Ja siis ta imestab, et kuidas minu laps tema omadega võrreldes nii tasane on. Tal on nad parajad nö hüperaktiivsed ja mõlemad sündisid väikese kaaluga. Aga tema suitsus süüd ei tunnista/näe.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav aga tegi mõlema lapse ootuse ajal. Küll vähem aga ikkagi arvestatav hulk päevas. Ja siis ta imestab, et kuidas minu laps tema omadega võrreldes nii tasane on. Tal on nad parajad nö hüperaktiivsed ja mõlemad sündisid väikese kaaluga. Aga tema suitsus süüd ei tunnista/näe.

Mina esimese lapse ootuse ajal suitsu ei teinud. Ei saa öelda, et ta väga rahulik laps oleks olnud, ikka üsna vähese magamisega ja ergas iga krõpsu peale. Mu täiesti mittesuitsetajatest sõpradel mõnel on ka sellised – esimese eluaasta jooksul maksimaalselt 40 minutit und korraga (ja see on juba kõva uni!) ja nii päeval kui öösel.
Teise lapsega oli mul endal hästi närviline aeg, lõpetasin ülikooli, viimane sess, 5 eksamit, siis riigieksamid, jube pabistamine. Siis elukoha vahetus ja mees pikalt kaugel maal õppimas.
Olin tol ajal üsna kõva suitsetaja ja rasedusest sain üldse teada alles 3. kuu viimastel päevadel, nii et algul polnud ka mingit tagasihoidmist. Pärast jätsin muidugi vähemaks, aga 5-6 sigaretti päevas tegin ikka.
Selle lapsega tulin haiglast koju ja juba kõige esimesel õhtul pani ta silmad kinni kell 11 õhtul ja ärkas 7 tunni pärast. Paari nädalasena magas juba 8 h järjest. Gaasivalude periood kestis 1,5 kuud ja see tähendas vaid kaht tundi väiksemat viginat. Ülirahulik laps sünnist saati, alati rõõmus ja naeratus näol. Ja niisugune on ta siiani.
Sünnikaal oli esimesel lapsel tõesti suurem, 3,9 kg, sündis 6 päeva enne tähtaega. Teisel täiesti keskmine, 3,6 kg, kuigi tema sünd kutsuti esile peaaegu kuu enne tähtaega.
Mitte, et ma kuidagi õigustaks raseduse ajal suitsetamist, seda kindlasti mitte! Aga otsest seost hüperaktiivsuse ja väikese sünnikaaluga ka ei saa tõmmata, et su tuttav ema kohe süüdi mõista.
Mu suguvõsas on hüperaktiivne laps, kelle ei ema ega isa pole elus ühtegi suitsu tõmmanud, on tublid tervisesportlased ja napsi võtavad ehk kord kvartalis pitsikese.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne rasedust armastasin päris palju vesipiibutada. Suitsu pole kunagi teinud.
Mul on kindel põhimõte – enda pahedega rikun ainult enda organismi. Seega igasugu ‘mürgid’ välistatud kuni need beebit mõjutada võiks.
Mõte loobumisest tundus kunagi hullem, kui loobumine ise. Ei näe probleemi lapse tervise nimel ilma alko ja nikotiinita olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina suitsetasin samuti enne rasedust ca 5-8 suitsu päevas. Kui rääkisime mehega, et võika nüüd vabad käed anda rasestumisele, siis vähendasin suitsutegemist ca kuu aega, nii, et mõni päev ei teinud üldse ja mõnel päeval jälle mitu tk. Kuni sain rasedustestile 2 triipu, siis ei tõusnud enam käsi ja isu läks ruttu üle. Tundsin, et fookus ja tähelepanu on nüüd mujal ja beebi heaolu on kõige tähtsam. Hetkel 25 ndl ja suitsu järgi vb isutanud vaid paar üksikut korda, teinud ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suitsetasin ka enne rasedust ja paar nädalat, kui ei teadnud, et rase olen. Kui testile 2 triipu sain, siis loobusin päevapealt. Ma isegi ei kujuta ette, et oleksin selle jubeda iivelduse ajal üldse saanud suitsu teha. Juba paki nägemisest läks süda pahaks ja haisu ei talunud absoluutselt. Ei hakanud uuesti suitsetama ka peale imetamise lõppu. Ei mürgita sellega küll otseselt oma last enam, aga siiski ei taha, et mu laps peaks ilma emata üles kasvama, sest ema sureb kopsuvähki või mõni muu kole haigus. Lisaks ka passiivne suitsetamine, mis pole ka üldse parem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu vastasin ka alkoteemas – et raseduse ja imetamise perioodil on nulltolerants alkole, on sama ka suitsuga. Kui esimest jäin ootama, olin suitsetaja(ikka pakk päevas)

Rasedus oli küll planeerimata, seega sellest teada saamine küll üllatus, ometi lendas päevapealt pakk prügikasti ja see jäi viimaseks suitsuks mu elus(möödas nii 13.5aastat)

Sama siin. Ka lõpetasin 14 aastat tagasi päevapealt. Pole absoluutselt mingit ahvatlustki tundnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalselt ei suitsetagi!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sugulane, kellel 5 last, esimese nelja ajal jõi ja suitsetas, laste pealt näha ka. Teisega jättis alko maha, aga suitetas, laps kõvasti normaalsem, aga näha on, et kõik korras ikkagi temaga ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reeglina kas suitsetatakse või mitte, vahepealset (a la teen ülepäeva ühe suitsu) ei ole.

Jätsin suitsetamise maha 2 kuud enne rasestumist e-sigareti abiga, minnes aegamisi üle kõige lahjemale e-vedelikule. Rasedaks jäädes tõmbasin juba 0-nikotiiniga vedelikku ja 7ndal nädalal viskasin e-piibu nurka.

Täna 22. nädal ja ei suitseta üldse. Negatiivse poole pealt on lisandunud kaalu juba 12 kg. See ongi mulle karistuseks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu õde on suitsetanud 8.klassist saati. Kui esimest last hakkas planeerima, siis jättis maha. Laps sündis surnult. Teise raseduse ajal oli eriti ettevaatlik ja hoidis end ning laps sündis 32.nädalal ja oli ilmselt enneaegsusest tingituna väga rahutu laps. Kolmanda rasedus oli tal planeerimata. Suitsetas u paki punast päevas, rasedusest sai teada enne seda LA uuringut. Suitsetas raseduse lõpuni, ma ei tea, kas paki päevas, aga igatahes suitsetas. Laps läks 2 nädalat üle ja kaalus üle 4kg.
Praegu ootab 3.last ja minu meelest suitsetab, kuigi ei tee seda avalikult.
Mul 3 last ja loobusin suitsust esimest last planeerides ja rohkem pole teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu õde on suitsetanud 8.klassist saati. Kui esimest last hakkas planeerima, siis jättis maha. Laps sündis surnult. Teise raseduse ajal oli eriti ettevaatlik ja hoidis end ning laps sündis 32.nädalal ja oli ilmselt enneaegsusest tingituna väga rahutu laps. Kolmanda rasedus oli tal planeerimata. Suitsetas u paki punast päevas, rasedusest sai teada enne seda LA uuringut. Suitsetas raseduse lõpuni, ma ei tea, kas paki päevas, aga igatahes suitsetas. Laps läks 2 nädalat üle ja kaalus üle 4kg.

Praegu ootab 3.last ja minu meelest suitsetab, kuigi ei tee seda avalikult.

Mul 3 last ja loobusin suitsust esimest last planeerides ja rohkem pole teinud.

Ega see ei tähenda nüüd küll, et tänu suitsetamisele sündis ajaline ja suur laps. Temal lihtsalt läks nii, igaljuhul on suitsetamine halb harjumus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav aga tegi mõlema lapse ootuse ajal. Küll vähem aga ikkagi arvestatav hulk päevas. Ja siis ta imestab, et kuidas minu laps tema omadega võrreldes nii tasane on. Tal on nad parajad nö hüperaktiivsed ja mõlemad sündisid väikese kaaluga. Aga tema suitsus süüd ei tunnista/näe.

Mina esimest last oodates suitsetasin terve raseduse, küll 1-3 suitsu päevas, aga suits on suits, kahetsen südamest. Hakkasin uuesti tegema kui rinda ei andnud enam.

Teist last oodates jätsin kohe maha ja ei teinud ühtegi.

Esimene laps oli tunduvalt rahulikum kui teine, siiani on nii- esimene hästi vaikne ja rahulik ja teine nagu tulehark. Ja esimene laps oli veidi suurem kui teine, kuigi esimene sündis enne tähtaega paar päeva ja teine täpselt tähtajaline.

Ei kaitse kedagi, aga selline süüd tundma panev jutt ei ole okei.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Lapse ootamine Küsimus rasedatele: kui palju reaalselt suitsetate?