Esileht Ajaviite- ja muud jutud Küsimus rassistidele/ekrelastele

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 136 )

Teema: Küsimus rassistidele/ekrelastele

Postitas:
Kägu

Olgem ausad. Paljusid Eesti lapsi kiusatakse koolis. Sinu mainitud kolme on ahistatud arvatavalt nahatooni tõttu. Mõnda teist tavalist last mõnel teisel põhjusel (mitte nii toretsevad riided, üksikvanema laps, puudega laps jne). Kas sa arvad, et kõik kiusajad on ekrelased? Maailma on erinevaid inimesi ning erinevate vaatega inimesi täis. Igaüks peab leidma enesele koha, kus on hea, mugav ning turvaline. Minu ja minu pere jaoks on see Eesti ning ma soovin et ka nii jääks.

Karta on, et see sõltub ka iseloomust kes kuskil “ahistamist” näeb. Täitsa valgetele inimestele öeldakse ka teinekord pahasti, ei saa lihtsalt nahavärvi arvele kanda, kui ise ka tõbras oled.
Sissi täisneegrist isa Dave ei ole näiteks iial mingit ahistamist kurtnud, lausa vastupidi. Sest ta on ise lihtsalt nii muhe taat.

Kui sulle öeldakse “rõve neeger” või “rooma tagasi sinna, kus tulid” või “neeger, kes tuli Eesit naistesse” jne, kas see on siis normaalne? Need laused ei pärine mitte koolikiusajatelt. Ning ka Dave Benton on kurtnud ahistamise üle.

https://www.ohtuleht.ee/713997/dave-benton-musta-mehe-elust-eestis-mind-soimati-neegriks-kes-tuli-eesti-naistesse

https://elu24.postimees.ee/3335499/mustanahalise-elust-eestis-see-pole-neeger-loll-see-on-dave-benton

http://kroonika.delfi.ee/news/inimesed/sissi-nylia-benita-teda-pidevalt-saatvast-rassismist-kuhu-ma-tagasi-lahen-ma-sundisin-pelgulinnas?id=85283267

http://kroonika.delfi.ee/news/inimesed/sissi-nylia-benita-saab-vaikestelt-lastelt-palju-vihakirju-rooma-tagasi-aafrikasse-ma-vihkan-sind-sa-oled-rove?id=82667037

Väga huvitav on selliste artiklite kommentaare lugeda, kus päris paljud täiskasvanud mõnitavad inimest nahavärvi pärast, justkui poleks artiklit lugenudki ega saaks arugi, et see pole normaalne käitumine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

oma rahvuse säilitamine ja parendamine

Vabandust, aga see tekitab küll hirmu. Mida tähendab “rahvuse parendamine”. Paratamatult seostub selliste väljenditega minul natsism.

Oma rahva parendamine tähendab meie rahvusliku omapära võimalikult suurt väljatoomist, nende joonte suurendamist, mille poolest me erineme teistest rahvastsest. Eestlsele sobiva ja eestlasele mittesobiva elustiili määramist ning rahva ühtsuse ja sisemise sarnasuse tugevdamist.

Kas te mäletate, milline vaimustus oli meil laulva revolutsiooni ajal? Või milline vaimustus on meil laulupidudel? Tooksime vähemalt osa sellest vaimustusest, õlatundest ja ühtsusetundest ka argipäeva ja meil on palju parem. Oleme kõik koos nagu üks suur küla, kes mõtleb, hingab ja tunneb ühes rütmis !!!!!

Koli Eestisse oma kodukülla tagasi ja alusta oma maailmamuutmist sealt. Mis hoiab sind välismaal kinni?

Please wait...
Postitas:
Punguja

Mina põlgan neid, kes kohalikke kombeid ei austa. Seega ei leia minu silmis armu meesarsti nõudev moslem ega lasteaias (sea vms)liha vastu pröökav isik. Meie maa ja meie kombed, ise sa siia ronisid, ära nõua erikohtlemist. Kui on kombeks tervituseks kätt anda, siis anna kätt, politseiniku korraldustele peab alluma hoolimata ametiisiku soost jne.
Turist on üldiselt viisakas tegelane, siin töötavad võõramaalased samuti. Nad on ise ka enamasti avatud ja toredad isiksused.
Probleem on ka teistes riikides pigem mittemidagioskavate madala kogemuspagasiga fresh off the boat kitsekarjustega. Nonde osas olen pesueht sallimatu rassist. Mina kohe kindlasti ei taha siia somaale, afgaane ja pakisid – need kodusõdades karastunud tüübid on metsikustes ületamatud.
PS! Minu meelest voiks eesti riik pakkuda varjupaika hoopis nende riikide naistele, kes aumõrva vms eest pelgupaika vajaksid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina põlgan neid, kes kohalikke kombeid ei austa. Seega ei leia minu silmis armu meesarsti nõudev moslem ega lasteaias (sea vms)liha vastu pröökav isik. Meie maa ja meie kombed, ise sa siia ronisid, ära nõua erikohtlemist. Kui on kombeks tervituseks kätt anda, siis anna kätt, politseiniku korraldustele peab alluma hoolimata ametiisiku soost jne.

Turist on üldiselt viisakas tegelane, siin töötavad võõramaalased samuti. Nad on ise ka enamasti avatud ja toredad isiksused. Probleem on ka teistes riikides pigem mittemidagioskavate madala kogemuspagasiga fresh off the boat kitsekarjustega. Nonde osas olen pesueht sallimatu rassist. Mina ei taha siia somaale, afgaane ja pakisid – need kodusõdades karastunud tüübid on metsikustes ületamatud.

Ainult, et te olete mingisse eelmisesse aega ju kinni jäänud, sest taimetoidu nõudjad on tänapäeval puhastverd eestlased, sugugi mitte moslemid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Selgitan ka seda, et minu ideaalnägemuses on turismi ja reisimist võimalikult vähe, rahvad suhtlevad võimalikult vähe ja kõik rahvad tegelevad rohkem iseenda kultuuriga. Eestlased saavad ühe eestlastlikumaks ja erinevad üha enam naabritest, lätlased muutuvad üha lätlaslikumaks ja erinevad üha enam naabritest. Sama ka kõigi teiste rahvaste kohta.

Koostööd ja suhtlemist nii vähe kui võimalik. Selle kohta on ilus vanasõna “iga roju oma koju”.

Selle kohta on ilus ütlus – sumbunud ja haisev konnatiik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvan, et see teema on pigem selle uudisega seotud.

Tunnistan, et see tõesti ajendas. Mina olen ju ka seda meelt, et pagulaskriis on halb, Saksamaal-Rootsis on olukord hullemast hullem ja oma rahvust tuleb kaitsta.

Aga ikkagi, kuidas teha vahet, keda vihata?

See uudis ajendas? Küll sa oled siiras. Otsisin küll hoolega, aga no ei leidnud ma sellest artiklist EKREt, mille sa oma “ajendatud” teema algatusse ekstra kirja panid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas neid nimetada, kes 5-l leheküljel “silmaotsaski ei salli” Maire Aunastet, Koit Toomet, Eda Ines Ettit, Birgit Sarrapit jne jne….
Kas need on ka rassistid? või äkki EKRELASED?

Kõiki tohib põlata, vihata, mitte sallida va moslemid ja neegrid?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kes alustas allpool oleva teema? “Keda sa silmaotsaski ei salli?” Kas kõik kommenteerijad on seal ekrelased? Kas oma kaasmaalasi jällegi võib mitte sallida aga neegrit ei tohi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ainult, et te olete mingisse eelmisesse aega ju kinni jäänud, sest taimetoidu nõudjad on tänapäeval puhastverd eestlased, sugugi mitte moslemid.

Sellest tingitud ka taoline sõnastus. Igasugune põhjendamatu erisuste nõudmine on ajulage.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Turist on üldiselt viisakas tegelane, siin töötavad võõramaalased samuti. Nad on ise ka enamasti avatud ja toredad isiksused. Probleem on ka teistes riikides pigem mittemidagioskavate madala kogemuspagasiga fresh off the boat kitsekarjustega. Nonde osas olen pesueht sallimatu rassist. Mina ei taha siia somaale, afgaane ja pakisid – need kodusõdades karastunud tüübid on metsikustes ületamatud.

Nõukaaeg hoidis peaaegu kõiki eestlasi sarnasena. Me lugesime samu raamatuid, vaatasime samu filme, lugesime samu uudiseid, kandsime samu riideid, õppisime koolis samadest õpikutest jne. Ja niimoodi põlvkondade kaupa. Täna on neist “kloonidest” saanud isiksused. Igaühel oma huvid, hobid, lugemisvara. Kes vaatab Kanal 2, kes vaatab ETVd ja kes ei vaata üldse telekat. Lugemist on seinast seina, filme igale maitsele. Uudiseid saad erinevatest kanalitest. Riideid võid osta siit, tellida mujalt või osta reisidelt. Õpikud on kooliti erinevad, õpetamismeetodid on kooliti erinevad. Ning meile kõigile on avatud kogu maailm. Enam ei ole sellist klassikalist eestlast, kelle koju astudes tead, et elutoa seinas on sektsioon ja riiulis ENE köited ning pulmadeks saadud serviis ning kelle sooviks on elada sellises riigis nagu unistustemaa Soome.
Võiks harjuda sellega, et meil kõigil ongi erinevad soovid ja erinev nägemus. Ning pagulase või sisserändaja nägemus elust Eestis ei pruugigi enam nii väga erinev olla sellest, mida sinu naaber Eestist arvab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selgitan ka seda, et minu ideaalnägemuses on turismi ja reisimist võimalikult vähe, rahvad suhtlevad võimalikult vähe ja kõik rahvad tegelevad rohkem iseenda kultuuriga. Eestlased saavad ühe eestlastlikumaks ja erinevad üha enam naabritest, lätlased muutuvad üha lätlaslikumaks ja erinevad üha enam naabritest. Sama ka kõigi teiste rahvaste kohta.

Koostööd ja suhtlemist nii vähe kui võimalik. Selle kohta on ilus vanasõna “iga roju oma koju”.

See, mida sina soovid on utoopia ja seda on võimalik saavutada vaid läbi diktaatorluse ja oma koduste Eestlaste vere ja pisarate hinnaga. Sest enamik meist, puhastverd eestlastest, tahab reisida ja rännata, tahab käia sooja mere ääres puhkamas, tahab kasutada rahvusvahelisi hüvesid nagu näiteks internett, gooogle jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvan, et see teema on pigem selle uudisega seotud.

Tunnistan, et see tõesti ajendas. Mina olen ju ka seda meelt, et pagulaskriis on halb, Saksamaal-Rootsis on olukord hullemast hullem ja oma rahvust tuleb kaitsta.

Aga ikkagi, kuidas teha vahet, keda vihata?

See uudis ajendas? Küll sa oled siiras. Otsisin küll hoolega, aga no ei leidnud ma sellest artiklist EKREt, mille sa oma “ajendatud” teema algatusse ekstra kirja panid.

Nojah, minu silmis nii tõesti on: on rassistid, kes vihkavad ja siis on ekrelased, kes vihkavad palju või natuke vähem, aga ikkagi vihkavad.Nende endi lause ju: kui on must, näita ust. Kordan, minu küsimus on selles, kuidas visuaalselt vahet teha, kas ja millist musta vihata.

Please wait...
Postitas:
karukelluke

Nõukaaeg hoidis peaaegu kõiki eestlasi sarnasena. Me lugesime samu raamatuid, vaatasime samu filme, lugesime samu uudiseid, kandsime samu riideid, õppisime koolis samadest õpikutest jne. Ja niimoodi põlvkondade kaupa. Täna on neist “kloonidest” saanud isiksused. Igaühel oma huvid, hobid, lugemisvara. Kes vaatab Kanal 2, kes vaatab ETVd ja kes ei vaata üldse telekat. Lugemist on seinast seina, filme igale maitsele. Uudiseid saad erinevatest kanalitest. Riideid võid osta siit, tellida mujalt või osta reisidelt. Õpikud on kooliti erinevad, õpetamismeetodid on kooliti erinevad. Ning meile kõigile on avatud kogu maailm. Enam ei ole sellist klassikalist eestlast, kelle koju astudes tead, et elutoa seinas on sektsioon ja riiulis ENE köited ning pulmadeks saadud serviis ning kelle sooviks on elada sellises riigis nagu unistustemaa Soome.

Võiks harjuda sellega, et meil kõigil ongi erinevad soovid ja erinev nägemus. Ning pagulase või sisserändaja nägemus elust Eestis ei pruugigi enam nii väga erinev olla sellest, mida sinu naaber Eestist arvab.

On ikka tohutult kahju, et see, mille nõukogude aeg tahtmatult kaasa tõi, on lastud nüüd iseseisvusajal kaotsi minna. Eri huvidega ja igaüks tekki ise suunas tirivatest inimestest koosneb rahvas on kerge saak kurjuse ja tumeduse jõudude küüsis. Nõukogude ajal oli tegelikult väga palju häid jooni, mida me alles praegu märkame. Me oleme oma noored peaaegu kaotanud välismaale, nutitelefonidele, inglise keelele ja sellele avatud maailmale, mis killustab ja pillub laiali ka suuremaid rahvaid, kui eestlased.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võibolla väljendusin ebatäpselt – kui sisserändaja ei austa sugude võrdõiguslikkust, eraomandit ja teiste isikute õigusi, sest tema kultuuris on see teistmoodi kombeks, ei soovi teda siia ka mina. Minu naaber nt kindlasti ei arva, et tema naine on õigusteta ori ja et tänaval liikuvad katmata naised on “sõjasaak”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oma rahvuse säilitamine ja parendamine

Vabandust, aga see tekitab küll hirmu. Mida tähendab “rahvuse parendamine”. Paratamatult seostub selliste väljenditega minul natsism.

Oma rahva parendamine tähendab meie rahvusliku omapära võimalikult suurt väljatoomist, nende joonte suurendamist, mille poolest me erineme teistest rahvastsest. Eestlsele sobiva ja eestlasele mittesobiva elustiili määramist ning rahva ühtsuse ja sisemise sarnasuse tugevdamist.

Kas te mäletate, milline vaimustus oli meil laulva revolutsiooni ajal? Või milline vaimustus on meil laulupidudel? Tooksime vähemalt osa sellest vaimustusest, õlatundest ja ühtsusetundest ka argipäeva ja meil on palju parem. Oleme kõik koos nagu üks suur küla, kes mõtleb, hingab ja tunneb ühes rütmis !!!!!

Ma olen paadunud laulupeosõltlane, aga sellised üheshingamised ei teki käsu korras ega inimeste puuripistmise või aia ümber ehitamise teel. Selliste asjade aluseks on loovad ja julged inimesed. Kui hakkad loovaid inimesi survestama ja nõudma ‘truudust rahvuslikule aatele’, siis natuke aega võib veel vanema põlvkonna turjal ratsutada, aga noored jooksevad aedikust minema.

Bronhiaalse nostalgia vastu aitab kõige paremini loov tegutsemine (kasvõi heegeldamine vms), mitte võitlus “võõrastega” või nähtustega, mis ei ole “nagu laulva revolutsiooni ajal.” Laulev revolutsioon oli unikaalne, me oleme õnnelikud et saime sellisel ajal elada, aga see ei peaks enam kunagi korduma. Ideaalses maailmas ei ole vaja kogu aeg revolutsioonilises meeleolus püsida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestlase lugu algab nõukaajaga? Ahah. Eestlane on läbi sajandite tahtnud vaid üht asja – lastagu meil omal maal rahus olla ja omatahtsi toimetada. Miks ta seda pole saanud – sest ikka ja jälle on tulnud välismaalased (justnimelt – nimetagem neid siis võõrvallutajateks või okupantideks vms) olgu siis idast või üle mere või mandriEuroopast ja arvanud, et tegelikud peremehed on nemad. Sakslased, venelased, rootslased, taanlased, poolakad… Iga õppimisvõimeline inimene või rahvus õpib toimunust. Eriti kui see toimub sajandeid ja järjepidevalt. On ülim arrogants eeldada, et eestlased peaksid kõik ühtse suure rõõmsa perena tervitama mujalttulijaid – meile on sajanditega geenidesse tambitud ja talletatud täiesti põhjendatud umbusk võõraste suhtes. Justnimelt umbusk, mida millegipärast vihkamisega ühte patta püütakse toppida. Debiilikuid, kel on ükspuha, keda vihata – naabrimeest, riigikogu liiget, noort naislauljat või neegrit, jagub ka alati. Nendega võrdselt juhme ja kurje provokaatoreid samuti – nii selliseid, kes lapsevankrit lükates “fašistid” karjumas käib, kes teiste mustamiseks (sotsiaal)meediasse lausvalesid treib või enne valimisi päevade kaupa netifoorumites trollib, püüdes kasvõi ämma- või ilmateemades ühe korra huilatada: aga EKRE, aga EKRE!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestlase lugu algab nõukaajaga? Ahah. Eestlane on läbi sajandite tahtnud vaid üht asja – lastagu meil omal maal rahus olla ja omatahtsi toimetada. Miks ta seda pole saanud – sest ikka ja jälle on tulnud välismaalased (justnimelt – nimetagem neid siis võõrvallutajateks või okupantideks vms) olgu siis idast või üle mere või mandriEuroopast ja arvanud, et tegelikud peremehed on nemad. Sakslased, venelased, rootslased, taanlased, poolakad… Iga õppimisvõimeline inimene või rahvus õpib toimunust. Eriti kui see toimub sajandeid ja järjepidevalt. On ülim arrogants eeldada, et eestlased peaksid kõik ühtse suure rõõmsa perena tervitama mujalttulijaid – meile on sajanditega geenidesse tambitud ja talletatud täiesti põhjendatud umbusk võõraste suhtes. Justnimelt umbusk, mida millegipärast vihkamisega ühte patta püütakse toppida. Debiilikuid, kel on ükspuha, keda vihata – naabrimeest, riigikogu liiget, noort naislauljat või neegrit, jagub ka alati. Nendega võrdselt juhme ja kurje provokaatoreid samuti – nii selliseid, kes lapsevankrit lükates “fašistid” karjumas käib, kes teiste mustamiseks (sotsiaal)meediasse lausvalesid treib või enne valimisi päevade kaupa netifoorumites trollib, püüdes kasvõi ämma- või ilmateemades ühe korra huilatada: aga EKRE, aga EKRE!

Mina olen ka eestlane. Ära räägi minu eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ot, Sina oled see sama kommentaator, kelle ajalugu algas nõukaajast ja kelle tekstis on lõik:klassikalist eestlast, kelle koju astudes tead, et elutoa seinas on sektsioon ja riiulis ENE köited ning pulmadeks saadud serviis ning kelle sooviks on elada sellises riigis nagu unistustemaa Soome.
Jah, tõsi, minu ja sinu arusaam Eesti ajaloost ja klassikalisest eestlasest on tõesti nagu öö ja päev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ot, Sina oled see sama kommentaator, kelle ajalugu algas nõukaajast ja kelle tekstis on lõik:klassikalist eestlast, kelle koju astudes tead, et elutoa seinas on sektsioon ja riiulis ENE köited ning pulmadeks saadud serviis ning kelle sooviks on elada sellises riigis nagu unistustemaa Soome.
Jah, tõsi, minu ja sinu arusaam Eesti ajaloost ja klassikalisest eestlasest on tõesti nagu öö ja päev.

Minu ajalugu ei alga nõukaajast, vaid minu kommentaar rääkis nõukaajast, kus inimesed mõtlesid ja tegutsesid sarnasemalt, kui nad täna seda teevad. See on ju see, mida mõni siin taga igatseb – et kõik eestlased oleks kui ühe lauaga löödud, ei pääseks Eestist välja ja ei lubaks võõraid sisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt huvi pärast küsin:

1. kas te vihkate kõiki välismaalasi või ainult tumedamanahalisi?

2. kas te vihkate ainult pagulasi? Kui jah, siis kuidas te nt tänaval vahet teete, kes on pagulane ja kes lihtsalt turist?

3. kas vihkate ka Eestis töötavaid ja keelt oskavaid/õppivaid mustanahalisi?

Ma ei ole küll EKRE valija, aga püüan vastata selle järgi, mis ma EKRE poliitikute sõnavõttudest (ja mitte libauudistest stiilis “EKRE jopedega tüübid viskasid mind ja mu koera kividega, sest ma rääkisin inglise keeles”) olen välja lugenud.

1. Vist Madisson oli see, kes ütles, et kõrge kvalifikatsiooniga välistööjõule poleks üldse mingit kvooti vaja. Ühesõnaga haritud ja viisakate välismaalaste vastu nad ei ole, olgu nad tumedanahalised või mitte.

2. Pagulaste kohta on Lääne-Euroopast igasugust ettevaatlikkust tegevat infot, seetõttu tekitab pagulaste teema ohutunnet. Tänaval muidugi ei saa vahet teha, aga kas sa tahad öelda, et tüüpiline EKRE valija sõimab läbi iga mustanahalise, keda ta tänaval näeb?

3. Ilmselgelt pole selliseid mingit põhjust vihata. Mis puutub mustanahalistesse tudengitesse, siis on lausa Ekspress avaldanud artikleid selle kohta (ei viitsi hakata linke otsima), kuidas teatud erakõrgkoolid võtavad vastu Aafrika tudengeid, kelle ainus soov on saada Euroopas jalg ukse vahele ja kes on nõus selle eest maksma. Nad tihti ei teagi üldse, mida nad tahavad õppida. Kindlasti ei ole kõik Tallinnas õppivad mustanahalised tudengid sellest seltskonnast, aga hoiakute tekkimises piisab, kui mõned on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

2. kas te vihkate ainult pagulasi? Kui jah, siis kuidas te nt tänaval vahet teete, kes on pagulane ja kes lihtsalt turist?

3. kas vihkate ka Eestis töötavaid ja keelt oskavaid/õppivaid mustanahalisi?

1. Ei vihka ei välismaalasi ega ükskõik mis rassist inimesi.
2. Ei vihka ka pagulasi. Lihtsalt ei taha, et neid hordidena siia tuleks ning veel tausta kontrollimata. Massiimmigratsioon nii väikse rahvaarvu juures ohustab eestluse säilimist.
3. Ei vihka. Tublid, kui töötavad ja õpivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Turiste võiks ka palju vähem olla…Praegu on neid liiga palju ning see muudab meie elu.

Turistid toovad meile, eestlastele, oma raha, minu meelest on see hea. Kuidas see meie elu muudab? Võib-olla niipidi, et hinnad Tallinna vanalinnas Raekoja platsil on kallid, aga saab minna mõnisada meetrit edasi ning valida odavamaid kohti.

Mis EKREsse puutub, siis mind vihkamine hirmutab, igasugune vihkamine. Kui praegu on viha suunatud tumedanahaliste, homode vm. vastu, siis mitte miski ei garanteeri mulle, et nad mingi hetk ei hakka vihkama midagi, mis minule või minu lähedastele-sõpradele omane on. Loomulikult ei taha ma siia hordideviisi araablasi, aga üldiselt on see teema kestnud juba nii pikalt ja mõnevõrra ülepaisutatud. Ei taha siia väga keegi tulla ja need, kes siia tulevadki, lähevad üsna ruttu minema. Jääb soovida vaid jõudu ja jaksu ning paksu nahka nendele inimestele, kes on eestlased, räägivad eesti keelt, peavad lugu eesti kultuurist ja on sündinud mustanahalisena, sest nende ema või isa on pärit teises rassist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu ajalugu ei alga nõukaajast, vaid minu kommentaar rääkis nõukaajast, kus inimesed mõtlesid ja tegutsesid sarnasemalt, kui nad täna seda teevad. See on ju see, mida mõni siin taga igatseb – et kõik eestlased oleks kui ühe lauaga löödud, ei pääseks Eestist välja ja ei lubaks võõraid sisse.

Jälle ahah. Mitte mõni vaid üks. Miks sa utreerid? Sellest, kuidas eestlaste ühiskond toimis enne nõukaaega soovitan lugeda kasvõi ajaloolase Heiki Pärdi raamatust “Eestlaste argielu”. Saad teada, kui ammune on eestlaste sarnane ja alalhoidlik mõtlemine ja tegutsemine ning kus on selle juured. Nõukaajaga on sel väga vähe pistmist. Oodata, et kõik meie ajaloo jooksul õpitu ja kogetu tuleb nullida ja lähtuda hoopis viimase viie aasta “uuest tõest”… nojah.
Muide, ma käisin tänavu suvel Pariisis. Ilma igasuguse rassismita – seda linna, mis sajandeid on olnud Euroopa Kultuurimeka (meka, eksole) ja mis veel paar aastat tagasigi seda oli, pole enam olemas. Kogemus oli lihtsalt õõvastav ja mul oli lihtsalt kahju, et ma ei piirdunudki varasemate kogemustega. Muidugi võib ka loota, et prantslased pöörasid ise äkki heast peast ära ja hakkasid just nüüd oma linna hullunult reostama ning muutsid näiteks Mont Matre’i ja Eiffeli ümbruse uriinihaisuseks, räpaseks ja ebameeldivalt pealetükkivaid tüüpe täis paigaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga las tulla, kui meie riik suudab tagada pagulastega koos elades turvalise elu meie inimestele. Igatahes mitte selliselt nagu on Rootsis ja Soomes ja Saksamaal ja mujal. Meil on ju kergem, meie saame teiste riikide näideta varal asju korraldada ja teha või siis vead tegemata jätta. Kui keegi ei suuda vastutust võtta nende eest ega rahvale lubada, et meil nii ei saa olema.
Huvitav, kui palju see merkel nüüd seda teemat haldav ja kui palju vastutab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina olen rahvas, ma räägin kõigi eest, kes hakkab vastu, saab pea jagu lühemaks

Please wait...
Postitas:
Kägu

EKRElane, mitte rassist

🌸Ei vihka. Pole kunagi vihanud. Oman üsna mitmeid tutvusi välismaalastega, sealhulgas tumedanahalistega.

🌸Ei vihka. Pole kunagi vihanud. Olen ka arvamusel, et abivajajaid tuleb kindlasti aidata. Aga siinkohal just nimelt abivajajaid.

3. kas vihkate ka Eestis töötavaid ja keelt oskavaid/õppivaid mustanahalisi?[/quote]

🌸Ei vihka, pole kunagi vihanud. Suhtlen täpselt samamoodi nendega nagu tavaliste tuttavatega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jälle ahah. Mitte mõni vaid üks. Miks sa utreerid? Sellest, kuidas eestlaste ühiskond toimis enne nõukaaega soovitan lugeda kasvõi ajaloolase Heiki Pärdi raamatust “Eestlaste argielu”. Saad teada, kui ammune on eestlaste sarnane ja alalhoidlik mõtlemine ja tegutsemine ning kus on selle juured. Nõukaajaga on sel väga vähe pistmist. Oodata, et kõik meie ajaloo jooksul õpitu ja kogetu tuleb nullida ja lähtuda hoopis viimase viie aasta “uuest tõest”… nojah.
Muide, ma käisin tänavu suvel Pariisis. Ilma igasuguse rassismita – seda linna, mis sajandeid on olnud Euroopa Kultuurimeka (meka, eksole) ja mis veel paar aastat tagasigi seda oli, pole enam olemas. Kogemus oli lihtsalt õõvastav ja mul oli lihtsalt kahju, et ma ei piirdunudki varasemate kogemustega. Muidugi võib ka loota, et prantslased pöörasid ise äkki heast peast ära ja hakkasid just nüüd oma linna hullunult reostama ning muutsid näiteks Mont Matre’i ja Eiffeli ümbruse uriinihaisuseks, räpaseks ja ebameeldivalt pealetükkivaid tüüpe täis paigaks.

Ma ei mõista, kas sa ei saa loetud tekstist aru või mida sa sellest ajaloost siia nii kangest sisse püüad tuua? Minu võrdlus oli ajaga, mida mõned mäletavad ja mida nad sellistes teemades igatsevad ja praeguse ajaga. Kõik. Ei teinud eestluse süvaanalüüsi (ja polnud plaaniski), vaid võrdlesin 30aasta tagust aega tänasega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sissi täisneegrist isa Dave ei ole näiteks iial mingit ahistamist kurtnud, lausa vastupidi

Dave ei ole “täisneeger”, vaid nn segavereline, niipalju kui mäletan ja hetkel ma vist ei eksi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõukaaeg hoidis peaaegu kõiki eestlasi sarnasena. Me lugesime samu raamatuid, vaatasime samu filme, lugesime samu uudiseid, kandsime samu riideid, õppisime koolis samadest õpikutest jne. Ja niimoodi põlvkondade kaupa.

Ei ole ikka nii. Päris kindlasti ei lugenud ma sinuga samu raamatuid. Lugesime küll samu uudiseid aga tõenäoliselt tegime erinevaid järeldusi.

Ja lisaks – Minu isa oli 30-aastane haritlane, kui nõukade võim algas ja mina omakorda 30-aastane, kui see lõppes. Ei mingit mitut põlvkonda.
Tundub, et umbes minusuguste hulgast ongi järjepidevuse kandjad, sest meist ei saanudki nõukogude inimesi.

Minul on näiteks mure, mis saab meie kõrgharidusest. Mis keeles hakatakse meie lapselapsi õpetama? Mis keeles valmistatakse ette õpetajaid? Inglise? Vene?
Näiteks õpivad eripedagoogid (kohalike eesti koolide tarvis) osi õppeaineid inglise keeles. Ja need on alles õied.

No muidugi olen ma natsionalist. Natsionalist olin ka nõuka-ajal. Eestlane on juba ka praegu vaikimisi sõimusõnaks muutunud nagu toonagi. Ootan huviga, millal isamaalised laulud ära keelatakse. Paistab, et see, mida nõukogude võim ei suutnud 50 aastaga, saab teoks vabatahtlikult hoopis kiiremini. Ikka rahvavaendlaste vastu ja kõik inimese õnne nimel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõukaaeg hoidis peaaegu kõiki eestlasi sarnasena. Me lugesime samu raamatuid, vaatasime samu filme, lugesime samu uudiseid, kandsime samu riideid, õppisime koolis samadest õpikutest jne. Ja niimoodi põlvkondade kaupa.

Ei ole ikka nii. Päris kindlasti ei lugenud ma sinuga samu raamatuid. Lugesime küll samu uudiseid aga tõenäoliselt tegime erinevaid järeldusi.

Ja lisaks – Minu isa oli 30-aastane haritlane, kui nõukade võim algas ja mina omakorda 30-aastane, kui see lõppes. Ei mingit mitut põlvkonda.

Tundub, et umbes minusuguste hulgast ongi järjepidevuse kandjad, sest meist ei saanudki nõukogude inimesi.

Minul on näiteks mure, mis saab meie kõrgharidusest. Mis keeles hakatakse meie lapselapsi õpetama? Mis keeles valmistatakse ette õpetajaid? Inglise? Vene?

Näiteks õpivad eripedagoogid (kohalike eesti koolide tarvis) osi õppeaineid inglise keeles. Ja need on alles õied.

No muidugi olen ma natsionalist. Natsionalist olin ka nõuka-ajal. Eestlane on juba ka praegu vaikimisi sõimusõnaks muutunud nagu toonagi. Ootan huviga, millal isamaalised laulud ära keelatakse. Paistab, et see, mida nõukogude võim ei suutnud 50 aastaga, saab teoks vabatahtlikult hoopis kiiremini. Ikka rahvavaendlaste vastu ja kõik inimese õnne nimel.

Kuidas saad sa väita, et me ei lugenud samu raamatuid, kui sul puudub igasugune info selle kohta, mida ma oma elus lugenud olen?
Sa ju saad aru, et oled erand, kuna su isa oli ikka üsna vana, kui sa sündisid. Põlvkondi loetakse 20 aasta kaupa ja sinna peaaegu 50 aastasse mahub 3 põlvkonda.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 136 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Küsimus rassistidele/ekrelastele