Esileht Ajaviite- ja muud jutud Küsimus rassistidele/ekrelastele

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 138 )

Teema: Küsimus rassistidele/ekrelastele

Postitas:
Kägu

Jälle ahah. Mitte mõni vaid üks. Miks sa utreerid? Sellest, kuidas eestlaste ühiskond toimis enne nõukaaega soovitan lugeda kasvõi ajaloolase Heiki Pärdi raamatust “Eestlaste argielu”. Saad teada, kui ammune on eestlaste sarnane ja alalhoidlik mõtlemine ja tegutsemine ning kus on selle juured. Nõukaajaga on sel väga vähe pistmist. Oodata, et kõik meie ajaloo jooksul õpitu ja kogetu tuleb nullida ja lähtuda hoopis viimase viie aasta “uuest tõest”… nojah.

Muide, ma käisin tänavu suvel Pariisis. Ilma igasuguse rassismita – seda linna, mis sajandeid on olnud Euroopa Kultuurimeka (meka, eksole) ja mis veel paar aastat tagasigi seda oli, pole enam olemas. Kogemus oli lihtsalt õõvastav ja mul oli lihtsalt kahju, et ma ei piirdunudki varasemate kogemustega. Muidugi võib ka loota, et prantslased pöörasid ise äkki heast peast ära ja hakkasid just nüüd oma linna hullunult reostama ning muutsid näiteks Mont Matre’i ja Eiffeli ümbruse uriinihaisuseks, räpaseks ja ebameeldivalt pealetükkivaid tüüpe täis paigaks.

Ma ei mõista, kas sa ei saa loetud tekstist aru või mida sa sellest ajaloost siia nii kangest sisse püüad tuua? Minu võrdlus oli ajaga, mida mõned mäletavad ja mida nad sellistes teemades igatsevad ja praeguse ajaga. Kõik. Ei teinud eestluse süvaanalüüsi (ja polnud plaaniski), vaid võrdlesin 30aasta tagust aega tänasega.

Sa küsid miks mina sellest ajaloost siia sisse püüan tuua? Tõsiselt? Ajaloo tõid võrdlusena sellesse teemasse sisse ju ikka sina ise? Sa lõid oma ajaloojutus vildakaid paralleele ja mina tõin alles sellele vastates “ajaloo nii kangesti sisse”. Süvaanalüüsi(!)ei teinud meist kumbki. Või on eestlaste ajaloost rääkimine mingi patenteeritud värk sul? Muide, nõuka-aega mäletan minagi väga hästi. Ja ihkan seda tagasi täpselt sama vähe nagu Rosengardy, Rinkeby, Calais’ või suvise Pariisi kesklinna elu-olu jõudmist minu riiki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa küsid miks mina sellest ajaloost siia sisse püüan tuua? Tõsiselt? Ajaloo tõid võrdlusena sellesse teemasse sisse ju ikka sina ise? Sa lõid oma ajaloojutus vildakaid paralleele ja mina tõin alles sellele vastates “ajaloo nii kangesti sisse”. Süvaanalüüsi(!)ei teinud meist kumbki. Või on eestlaste ajaloost rääkimine mingi patenteeritud värk sul? Muide, nõuka-aega mäletan minagi väga hästi. Ja ihkan seda tagasi täpselt sama vähe nagu Rosengardy, Rinkeby, Calais’ või suvise Pariisi kesklinna elu-olu jõudmist minu riiki.

Miks sa end üldse nii puudutatuna tunned, kui minu vastus ei olnud ju selgelt sulle mõeldud, vaid kellelegi teisele?
Üks ühine joon on ekremeelsetel küll – see on viia vestlus ad hominem tasandile. Kas see on enesetunde upitamiseks või vestluskaaslasele koha kätte näitamiseks või mõlemat?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nõukaaeg hoidis peaaegu kõiki eestlasi sarnasena. Me lugesime samu raamatuid, vaatasime samu filme, lugesime samu uudiseid, kandsime samu riideid, õppisime koolis samadest õpikutest jne. Ja niimoodi põlvkondade kaupa.

Ei ole ikka nii. Päris kindlasti ei lugenud ma sinuga samu raamatuid. Lugesime küll samu uudiseid aga tõenäoliselt tegime erinevaid järeldusi.

Ja lisaks – Minu isa oli 30-aastane haritlane, kui nõukade võim algas ja mina omakorda 30-aastane, kui see lõppes. Ei mingit mitut põlvkonda.

Tundub, et umbes minusuguste hulgast ongi järjepidevuse kandjad, sest meist ei saanudki nõukogude inimesi.

Minul on näiteks mure, mis saab meie kõrgharidusest. Mis keeles hakatakse meie lapselapsi õpetama? Mis keeles valmistatakse ette õpetajaid? Inglise? Vene?

Näiteks õpivad eripedagoogid (kohalike eesti koolide tarvis) osi õppeaineid inglise keeles. Ja need on alles õied.

No muidugi olen ma natsionalist. Natsionalist olin ka nõuka-ajal. Eestlane on juba ka praegu vaikimisi sõimusõnaks muutunud nagu toonagi. Ootan huviga, millal isamaalised laulud ära keelatakse. Paistab, et see, mida nõukogude võim ei suutnud 50 aastaga, saab teoks vabatahtlikult hoopis kiiremini. Ikka rahvavaendlaste vastu ja kõik inimese õnne nimel.

Kuidas saad sa väita, et me ei lugenud samu raamatuid, kui sul puudub igasugune info selle kohta, mida ma oma elus lugenud olen?

Sa ju saad aru, et oled erand, kuna su isa oli ikka üsna vana, kui sa sündisid. Põlvkondi loetakse 20 aasta kaupa ja sinna peaaegu 50 aastasse mahub 3 põlvkonda.

“Sa ju saad aru, et oled erand, kuna su isa oli ikka üsna vana, kui sa sündisid”. – Täiesti tõsiselt – mis mõttes see kommentaator erand on? Isa vanuse?
Ja kuidas, millise info põhjal saad sina väita: Me lugesime samu raamatuid, vaatasime samu filme, lugesime samu uudiseid. Sul puudub ju igasugune info selle kohta, mida mina või teised kommentaatorid lugesid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa end üldse nii puudutatuna tunned, kui minu vastus ei olnud ju selgelt sulle mõeldud, vaid kellelegi teisele?

Üks ühine joon on ekremeelsetel küll – see on viia vestlus ad hominem tasandile. Kas see on enesetunde upitamiseks või vestluskaaslasele koha kätte näitamiseks või mõlemat?

No kuule, mine tõesti metsa. Teemasse kirjutatud kommentaaridele üldse vastamine on ka nüüd juba sulle patenteeritud?
See sinu siintsiteeritud kommentaar on ju konkreetselt sinu kummalisele küsimusele vastuseks kirjutatud. Ajalooteema tõid ju sina sisse – mismoodi see väide upitab või kohta näitab?
Ja minust sai äkki ekremeelne? Ma tõesti väga palun sinult nüüd sellele väitele põhjendust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Sa ju saad aru, et oled erand, kuna su isa oli ikka üsna vana, kui sa sündisid”. – Täiesti tõsiselt – mis mõttes see kommentaator erand on? Isa vanuse?
Ja kuidas, millise info põhjal saad sina väita: Me lugesime samu raamatuid, vaatasime samu filme, lugesime samu uudiseid. Sul puudub ju igasugune info selle kohta, mida mina või teised kommentaatorid lugesid.

Erand selles suhtes, et tema perekonnas elas nõukaajal ainult 2 põlvkonda. Enamikes peredes elas nõukaaegsel perioodil vähemalt 3 põlvkonda.
Kuna nõukaajal ilmus väga vähe head kirjandust, häid filme, siis vähegi kultuursemad inimesed lugesid enam-vähem samu raamatuid ja vaatasid samu filme. Kuna lehed olid odavad, siis käisid kodudes enam-vähem samad ajalehed/ajakirjad, mida loeti. Jah, võib-olla nad ei lugenudki, ei vaadanudki filme, ei lugenudki ajalehti. Aga kes raamatuid ja filme armastas, need olid enam-vähem sarnaseid teoseid vaadanud-lugenud. Võid ju katse teha ja panna kirja 10 raamatut nõukaajast, mis sulle enim meldisid. Ma olen kindel, et ma olen neid lugenud. Kui sa paneks viimase aasta jooksul loetud raamatud kirja, siis ma nii kindel ei ole, et ma neid lugenud olen, sest kirjandust ilmub väga palju ja erinevates žanrites.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kuule, mine tõesti metsa. Teemasse kirjutatud kommentaaridele üldse vastamine on ka nüüd juba sulle patenteeritud?
See sinu siintsiteeritud kommentaar on ju konkreetselt sinu kummalisele küsimusele vastuseks kirjutatud. Ajalooteema tõid ju sina sisse – mismoodi see väide upitab või kohta näitab?
Ja minust sai äkki ekremeelne? Ma tõesti väga palun sinult nüüd sellele väitele põhjendust.

Kui sa pole EKRE vastu, oled EKRE poolt ehk ekremeelne. Aga praeguseks tundub juba, et sa oled lihtsalt troll, kelle meelsus polegi oluline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa pole EKRE vastu, oled EKRE poolt ehk ekremeelne. Aga praeguseks tundub juba, et sa oled lihtsalt troll, kelle meelsus polegi oluline.

Nagu Lenini ajal et kes pole poolt on vastu 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ahah. Kuskohast sa üldse mu poliitiliste eelistuste kohta infot omad? Selle definitsiooni järgi ma olen siis ühtlasi ka vabaerakonna-, reformierakonna-, isamaaliidu- jne meelne. Talveajameelne näiteks ka.
Ja oma mustvalge maailmapildiga räägid sina: “Võiks harjuda sellega, et meil kõigil ongi erinevad soovid ja erinev nägemus”
Trolli kohta on Sul kindlasti ka isiklik ja ainuõige definitsioon? Wiki pakub muidu sellist: https://et.wikipedia.org/wiki/Internetitroll
Aga ära seda igaks juhuks loe, see ei kinnita su “tundumist” 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu Lenini ajal et kes pole poolt on vastu 😀

Kuna ajalooteema tundub minu oponente huvitavat, siis tegelikult pärineb see ütlus Piiblist, mitte pole Lenini leiutis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ahah. Kuskohast sa üldse mu poliitiliste eelistuste kohta infot omad? Selle definitsiooni järgi ma olen siis ühtlasi ka vabaerakonna-, reformierakonna-, isamaaliidu- jne meelne. Talveajameelne näiteks ka.
Ja oma mustvalge maailmapildiga räägid sina: “Võiks harjuda sellega, et meil kõigil ongi erinevad soovid ja erinev nägemus”
Trolli kohta on Sul kindlasti ka isiklik ja ainuõige definitsioon? Wiki pakub muidu sellist: https://et.wikipedia.org/wiki/Internetitroll
Aga ära seda igaks juhuks loe, see ei kinnita su “tundumist” 🙂

Su kaks esimest postitust siin teemas jätsid sellise mulje. Ülejäänud su postitused on lihtsalt minu kommentaaride trollimine. Sinu sõnavõtte teistes teemades ma loomulikult ei tea ega saagi teada.
Näed, mul oli õigus. Oledki troll, sest ma juba selle lehekülje alguses ütlesin, et kasutad ad hominemi. Mõnigi teine punkt peab ka paika.
Kuna see teema on minu jaoks ammendunud, siis jätan trollile viimase sõna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei teagi kelle alla ma ennast liigitama pean, valin Ekret ja ei salli pagulasi. Mees pole mul ka eestlane (põhjamaadest), teda ma küll sallin, kuna kõneleb kenasti nüüdseks eesti keelt ja maksab meie riigile ka makse. Oma tuttavate seas on ka üks indiast pärit tõmmu mees, keda ma ka ei vihka kuna räägib ka eesti keelt ja töötab siin.Keda ma üldse ei salli, on seega mitte midagi tegevad tumedanahalised, kes tulevad ja tahavad ja nõuavad….Suruvad peale oma kultuuri ja usku(viimati oli sellisest juttu paar nädalat tagasi,”vaene” tõmmu mehike, kes tappis oma naise ja kannab meie vanglas karistust, ei soovi Ramadani ajal tööd teha). Külastades meie lähinaabreid Soomet või Rootsit-see on ulme kui palju selliseid muiduleivasööjaid seal on. Ja kuidas kohalikud neid kardavad. Kas selliseid on siia vaja? See valge rass lihtsalt varsti hävineb kahjuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kallid sotsid, nagu te peaksite teadma inimesed võivad ka teistmoodi mõelda. Aksepteerige nagu teisitimõtlejad peavad teid aksepteerima.

Mina isiklikult ei vihka teistmoodi nahavärviga inimesi, homosid jne. Ma ei mõtle tänaval nähes välismaalast – kas ta on turist või pagulane.

AkTsepteerima. AkTsepteerima on selle sõna õigekiri.

Pisike haridus iseloomustabki sinusuguseid, aga see pole muidugi uudis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kallid sotsid, nagu te peaksite teadma inimesed võivad ka teistmoodi mõelda. Aksepteerige nagu teisitimõtlejad peavad teid aksepteerima.

Mina isiklikult ei vihka teistmoodi nahavärviga inimesi, homosid jne. Ma ei mõtle tänaval nähes välismaalast – kas ta on turist või pagulane.

AkTsepteerima. AkTsepteerima on selle sõna õigekiri.

Pisike haridus iseloomustabki sinusuguseid, aga see pole muidugi uudis.

Endiselt ei vihka ma teistmoodi nahavärviga inimesi. Vabandan oma madalat haridustaset, aga sain targemaks (sain targemaks et pean teinekord oma jutu labi lugema).
Viga eelnevas tekstis ei korrigeeri ning maailmavaadet ei muuda.
Kui ühe tähe põhjal tehakse järeldus inimese haridustaseme kohta, siis on arusaadav, kui kõiki EKRE’t valivaid inimesi tituleeritakse rassistideks.

Sinu üle on mul hea meel (panin plussi ka).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Põlvkondi loetakse 20 aasta kaupa ja sinna peaaegu 50 aastasse mahub 3 põlvkonda.

Põlvkond on üks sõna, mida palju kasutatakse, aga millel on selge tähendus, kui kasutada seda suguvõsa kohta (vanaemade-vanaisade põlvkond, emade-isade põlvkond jne). Kui öeldakse nt 90-ndatel sündinud põlvkond, siis see ütlemine on vähe imelik, inimesi sünnib juurde ja sureb ju pidevalt, ehkki ka lainetena. Parem oleks öelda aastakäigud, aga ega seegi hea sõna pole. Ei teagi head.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ei soovi Ramadani ajal tööd teha

Mismõttes ei soovi Ramadani ajal tööd teha? Ramadani ajal tehakse tööd, nagu muulgi ajal, muidu pole sel ju üldse mingit mõtet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult – kuidas sa üldse vahet teed, kas tegu on välis- või pärismaalasega?
Pagulasi on meil vähe. Küll aga on meie oma rahva hulgast need, kes tumedama nahavärviga, saanud korduvalt korralduse kuhugi “tagasi” minna. Kuhu tagasi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pagulasi on meil vähe. Küll aga on meie oma rahva hulgast need, kes tumedama nahavärviga, saanud korduvalt korralduse kuhugi “tagasi” minna. Kuhu tagasi?

isamaale äkki?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võid ju katse teha ja panna kirja 10 raamatut nõukaajast, mis sulle enim meldisid. Ma olen kindel, et ma olen neid lugenud.

Huvitav mõte.
“Vähemalt miljon sinist kassi”
“Legend lõputust õnnest”
“Loomade käitumine”
“Naksitrallid” (kõik osad)
“Une-Mati, päris Mati ja Tups” (ja ka “Une-Mati Rannakülas”)
“Muumitrollid”
“Libarebased ja kooljad”
“Märtsi iidid”
“Agu Sihvka annab aru”
“Kirjud lood”

– oled kõiki neid lugenud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

isamaale äkki?

Eee… kui nad on Eestis sündinud ja üles kasvanud, siis eesti on nende kodumaa. Mispoolest “isamaa”, kus nad tõenäoliselt isegi kunagi käinud pole, on nende jaoks kuidagi õigem paik, kui kodumaa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

laimu levitajad peaks saama rangelt karistatud nagu lingitud loos.
Kus kohast loetakse välja EKRE välismaalaste vihkamist?

Kõigi märkide järgi vihkavad välismaalased hoopis meid. Mida näiteks too sakslane õige mõtles, et tuleb siia eestlasi vihkama ja fašistideks sõimama? Mida mõtles see mustanahaline, kui ta ikka oli mustanahaline, kes soostus mängima seda laimumängu?
Tulevad siia ja kukuvad laamendama, nii valged kui mustad.
Kas kellelegi siinsetest, isegi sotsidest, tuleks pähe minna võõrale maale elama ja asuda seal kohalikke meeleavaldajaid provotseerima? Milline jultumus! Mis on see nende asi, mida kohalik rahvas omas riigis teeb või ei tee? Tulid siia meid vihkama, tore küll ikka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

isamaale äkki?

Eee… kui nad on Eestis sündinud ja üles kasvanud, siis eesti on nende kodumaa. Mispoolest “isamaa”, kus nad tõenäoliselt isegi kunagi käinud pole, on nende jaoks kuidagi õigem paik, kui kodumaa?

Kui lehm on hobusetallis sündinud, siis ta ei ole veel hobune.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina põlgan neid, kes kohalikke kombeid ei austa. Seega ei leia minu silmis armu meesarsti nõudev moslem ega lasteaias (sea vms)liha vastu pröökav isik. Meie maa ja meie kombed, ise sa siia ronisid, ära nõua erikohtlemist. Kui on kombeks tervituseks kätt anda, siis anna kätt, politseiniku korraldustele peab alluma hoolimata ametiisiku soost jne.

Turist on üldiselt viisakas tegelane, siin töötavad võõramaalased samuti. Nad on ise ka enamasti avatud ja toredad isiksused.

Probleem on ka teistes riikides pigem mittemidagioskavate madala kogemuspagasiga fresh off the boat kitsekarjustega. Nonde osas olen pesueht sallimatu rassist. Mina kohe kindlasti ei taha siia somaale, afgaane ja pakisid – need kodusõdades karastunud tüübid on metsikustes ületamatud.

PS! Minu meelest voiks eesti riik pakkuda varjupaika hoopis nende riikide naistele, kes aumõrva vms eest pelgupaika vajaksid.

Minu arvates on üha raskem kodust peolauda organiseerida eestlastele endile, sest kõik on nii pirtsuks muutunud. Kes ei süü seda ja kes ei söö toda, kes ei talu seda ja kes ei talu toda. Kõik nad on väga häälekad väkk ja bäkk kuulutama ja silmi pööritama. Fui liha, fui laktoos, fui suhkur jne.

Mina ei soovi näiteks meessosst naistearsti vastuvõtule minna.

Paraku ei ole inimestele tänaval otsaette kirjutatud, kas ta on turist või pagulane. Tõde on see, et mida tõmmum inimene, seda sagedamini ta solvanguid kuule ja sõimajaid absoluutselt ei koti, et ta ei ole pagulane. Nad vihkavad kõiki tõmmusid. Kui me laseme vihkamisel õitsele minna, siis laieneb see vihkamine varsti ka misiganes muu grupi peale. Olgu selleks siis naised, koristajad või lapsed.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

laimu levitajad peaks saama rangelt karistatud nagu lingitud loos.

Kus kohast loetakse välja EKRE välismaalaste vihkamist?

Kõigi märkide järgi vihkavad välismaalased hoopis meid. Mida näiteks too sakslane õige mõtles, et tuleb siia eestlasi vihkama ja fašistideks sõimama? Mida mõtles see mustanahaline, kui ta ikka oli mustanahaline, kes soostus mängima seda laimumängu?

Tulevad siia ja kukuvad laamendama, nii valged kui mustad.

Kas kellelegi siinsetest, isegi sotsidest, tuleks pähe minna võõrale maale elama ja asuda seal kohalikke meeleavaldajaid provotseerima? Milline jultumus! Mis on see nende asi, mida kohalik rahvas omas riigis teeb või ei tee? Tulid siia meid vihkama, tore küll ikka.

Jah laienadame üksikud näited kõikide välismaalaste peale? Seega vihkavad ka eestlased iseennast? Enamus kurjategijaid on meil siiski eestlased. Ja kui palju kuritegusid on eestlased välismaal sooritanud. Soomes suisa topis pedofiilseste kuritegude poolest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

isamaale äkki?

No sina vaeseke oled küll mitte tahetud titt, et nüüd täiskasvanuna nii vihkamist täis. Inimene on inimene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina põlgan neid, kes kohalikke kombeid ei austa. Seega ei leia minu silmis armu meesarsti nõudev moslem ega lasteaias (sea vms)liha vastu pröökav isik. Meie maa ja meie kombed, ise sa siia ronisid, ära nõua erikohtlemist. Kui on kombeks tervituseks kätt anda, siis anna kätt, politseiniku korraldustele peab alluma hoolimata ametiisiku soost jne.

Turist on üldiselt viisakas tegelane, siin töötavad võõramaalased samuti. Nad on ise ka enamasti avatud ja toredad isiksused.

Probleem on ka teistes riikides pigem mittemidagioskavate madala kogemuspagasiga fresh off the boat kitsekarjustega. Nonde osas olen pesueht sallimatu rassist. Mina kohe kindlasti ei taha siia somaale, afgaane ja pakisid – need kodusõdades karastunud tüübid on metsikustes ületamatud.

PS! Minu meelest voiks eesti riik pakkuda varjupaika hoopis nende riikide naistele, kes aumõrva vms eest pelgupaika vajaksid.

Minu arvates on üha raskem kodust peolauda organiseerida eestlastele endile, sest kõik on nii pirtsuks muutunud. Kes ei süü seda ja kes ei söö toda, kes ei talu seda ja kes ei talu toda. Kõik nad on väga häälekad väkk ja bäkk kuulutama ja silmi pööritama. Fui liha, fui laktoos, fui suhkur jne.

Mina ei soovi näiteks meessosst naistearsti vastuvõtule minna.

Paraku ei ole inimestele tänaval otsaette kirjutatud, kas ta on turist või pagulane. Tõde on see, et mida tõmmum inimene, seda sagedamini ta solvanguid kuule ja sõimajaid absoluutselt ei koti, et ta ei ole pagulane. Nad vihkavad kõiki tõmmusid. Kui me laseme vihkamisel õitsele minna, siis laieneb see vihkamine varsti ka misiganes muu grupi peale. Olgu selleks siis naised, koristajad või lapsed.

Aga keda meil siin siis armastatakse? Kõiki vihataksegi ühevõrdselt. Ja pagulased pole mingi erand.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No sina vaeseke oled küll mitte tahetud titt, et nüüd täiskasvanuna nii vihkamist täis. Inimene on inimene.

Ainult kui ta inimese moodi käitub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah laienadame üksikud näited kõikide välismaalaste peale? Seega vihkavad ka eestlased iseennast? Enamus kurjategijaid on meil siiski eestlased. Ja kui palju kuritegusid on eestlased välismaal sooritanud. Soomes suisa topis pedofiilseste kuritegude poolest.

Mitte just iseennast, aga teist eestlast kindlasti. Ei tehta siin kellelegi erandit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuletame meelde, millest see teema täna alguse sai? Uudisest, kuidas üks eestlane kutsus üles mustanahalisi tapma. Ta ei rääkinud pagulastest, seega ärge vehelge näidetega, aga seal Rootsis… Ta kutsus üles valimatult tapma inimest tema nahavärvi pärast. Nii vähe kui meil neid pagulasi on, siis pole nad teps mitte mustanahalised. Seega jätkem nüüd see pagulaste teema kõrvale. See oli puhtalt rassistlik üleskutse, millele pole vabandust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuletame meelde, millest see teema täna alguse sai? Uudisest, kuidas üks eestlane kutsus üles mustanahalisi tapma. Ta ei rääkinud pagulastest, seega ärge vehelge näidetega, aga seal Rootsis… Ta kutsus üles valimatult tapma inimest tema nahavärvi pärast. Nii vähe kui meil neid pagulasi on, siis pole nad teps mitte mustanahalised. Seega jätkem nüüd see pagulaste teema kõrvale. See oli puhtalt rassistlik üleskutse, millele pole vabandust.

möh?

Please wait...
Postitas:
Kägu

isamaale äkki?

Võib-olla ekrelaste maine polekski nii kohutavalt halb, kui nende hulgas poleks sinusuguseid.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 138 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Küsimus rassistidele/ekrelastele