Esileht Hobinurk Küsimus reisihulludele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: Küsimus reisihulludele

Postitas:

JAH, ma tean, et maailmas on tõsisemaid muresid kui reisimisvalu.
JAH, ma tean, et inimesed muretsevad rohkem oma töökohtade säilimise kui reismise pärast
jne.
Küsimus ongi ainult minusugustele.
Kuidas vastu peate? Kuidas seda seesmist rahutust maha suruda?

Mina olen ära lõpetanud kõik viimaste aastate seismajäänud reisialbumid, olen lugenud läbi ligi 10 reisikirjeldust, kümneid matku ja kultuuriretki Eesti piires teinud, kannatanud teadmises, et kohe-kohe on jälle kõik endine. Aga järjest halvemaks läheb seis.
Tunnen, et olen muutunud kärsitumaks ja kurjemaks, sest midagi kisub….

+29
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 12:34; 04.09 13:12; 04.09 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

JAH, ma tean, et maailmas on tõsisemaid muresid kui reisimisvalu.

JAH, ma tean, et inimesed muretsevad rohkem oma töökohtade säilimise kui reismise pärast

jne.

Küsimus ongi ainult minusugustele.

Kuidas vastu peate? Kuidas seda seesmist rahutust maha suruda?

Mina olen ära lõpetanud kõik viimaste aastate seismajäänud reisialbumid, olen lugenud läbi ligi 10 reisikirjeldust, kümneid matku ja kultuuriretki Eesti piires teinud, kannatanud teadmises, et kohe-kohe on jälle kõik endine. Aga järjest halvemaks läheb seis.

Tunnen, et olen muutunud kärsitumaks ja kurjemaks, sest midagi kisub….

Mulle su teemaalgatus meeldib, kuigi ma ise pole absoluutselt reisihull, vaid naudin täiega isolatsioonis istumist. Loodan, et saad häid vastuseid. Hea meelega loeks, kuidas inimesed oma tundeid lahendavad.

+15
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 12:37; 04.09 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

JAH, ma tean, et maailmas on tõsisemaid muresid kui reisimisvalu.

See vist tekkis perekoolikates ka alles mingi 20a tagasi.
Enne seda nad olid vaid kui kuldid rukkis, aga siis otsustas keegi, et maksab neile mingit palka. Ja siis osad neist palgasaajatest otsusatasid, et reisimine on nende trend.
Kuigi, Marco Polo reisis juba 1000 aastat enne neid perekooli kägusid.

+2
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 12:37; 04.09 17:39; 04.09 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kergelt kohanev inimene. Kuigi ma tohutult naudin reisimist, ei tunne ma, et aastake reisimist vahele jätta on ületamatult raske. Kohanen ümber, leian Eestis põnevaid tegevusi, võtan ette kõik muud põnevad tegevused, milleks ei pea võõrale maale reisima.

Ja ei ole see reisimine mingi viimase aja mood. Mina olen kasvanud peres, kus on alati rännatud. Vanemad saabusid hilisööl järjekordselt reisilt kusagilt Kaukaasia avarustest ja me lastega istusime siis keset ööd kaartide ja meenete ümber ja kuulasime vanemate jutustusi. See on alati olnud elu, mis mulle mõnu pakub.

Aga jah ma ei jää mõttetult nukrutsema asjade üle , mida muuta ei saa.

+22
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kergelt kohanev inimene. Kuigi ma tohutult naudin reisimist, ei tunne ma, et aastake reisimist vahele jätta on ületamatult raske. Kohanen ümber, leian Eestis põnevaid tegevusi, võtan ette kõik muud põnevad tegevused, milleks ei pea võõrale maale reisima.

Õigus jah, reisida saab ju ka Eestis. Eesti pole õnneks olnud kunagi nii räigelt lukus kui enamik teisi Euroopa maid. Selles suhtes on meil küll väga targalt tegutsetud valitsuses ja isegi Terviseametis.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 12:37; 04.09 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed ju reisivad tegelikult siiamaani, mitte küll massiga palmi
alla, aga omal käel ikka ja kuna enamuses Euroopas on nakkuskordaja suht sarnane, siis ei näe vahet, kas liigud Eestis või mujal. Ainus asi, et peab aega varuma, juhuks kui piir kinni läheb vms. Kui on hirm minna, siis teine asi, kui hirm on soovist suurem, siis oledki kodus

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 12:58; 04.09 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

JAH, ma tean, et maailmas on tõsisemaid muresid kui reisimisvalu.

JAH, ma tean, et inimesed muretsevad rohkem oma töökohtade säilimise kui reismise pärast

jne.

Küsimus ongi ainult minusugustele.

Kuidas vastu peate? Kuidas seda seesmist rahutust maha suruda?

Mina olen ära lõpetanud kõik viimaste aastate seismajäänud reisialbumid, olen lugenud läbi ligi 10 reisikirjeldust, kümneid matku ja kultuuriretki Eesti piires teinud, kannatanud teadmises, et kohe-kohe on jälle kõik endine. Aga järjest halvemaks läheb seis.

Tunnen, et olen muutunud kärsitumaks ja kurjemaks, sest midagi kisub….

Otsi keegi abiks endale. Reismine võib olla seotud sellega, et tahad põgeneda. Äkki kui lahendad selle, mille eest põgened ära, siis see hullus väheneb või vähemalt ei käi sulle pinda. Mis aga liikumisse puutub, siis võid ka ümber maja jalutada 4-5 tundi ja nimetada selle matkaks.

0
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ei ole see reisimine mingi viimase aja mood. Mina olen kasvanud peres, kus on alati rännatud. Vanemad saabusid hilisööl järjekordselt reisilt kusagilt Kaukaasia avarustest ja me lastega istusime siis keset ööd kaartide ja meenete ümber ja kuulasime vanemate jutustusi. See on alati olnud elu, mis mulle mõnu pakub.

Sama siin!
Lapsena tõesti välismaale ei saanud, küll aga käisid mu vanemad aeg-ajalt matkamas (neil oli oma ülikooliaegne seltskond), küll Karpaatides, küll Gruusias, küll Kamtšatkal), nii et ka minul on tegu juba pikaajalise kirega.
Koolis sattus meile klassijuhatajaks meesõpetaja, kes oli suur matkaja. Nii käisime 4.-12. klassini mitu korda aastas talvematkadel, paadimatkadel, rabamatkadel (siis ju laudteid polnud, vähemalt mitte seal, kus meie käisime), saartel, metsades jne.
Nii et mina pole süüdi! 😀

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 12:34; 04.09 13:12; 04.09 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See vist tekkis perekoolikates ka alles mingi 20a tagasi.
Enne seda nad olid vaid kui kuldid rukkis, aga siis otsustas keegi, et maksab neile mingit palka. Ja siis osad neist palgasaajatest otsusatasid, et reisimine on nende trend.
Kuigi, Marco Polo reisis juba 1000 aastat enne neid perekooli kägusid.

30 aastat ikka. 1991 aastal olin parajasti Saksas, kui Eestis Augustiputš oli.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina reaalselt ei reisi tohutult palju, lihtsalt lapsed on väikesed ja aega ei jätku, samas ma üliväga naudin reisimist, see on elus üks asju, millesse kõige kirglikumalt ja suurema elevusega suhtun. Seega tunne, et reisile ei saa, on mulle üsna ängistav. Kevadel oli mul depressioon, mida võimendas ärevus maailma ja koroona pärast, ja üks osa oli kindlasti ka see hirm, mis üldse maailmast saab ja millal jälle endisel moel reisida saab. Neil, kellele reisimine nii tohutult ei meeldi, võib olla raske aru saada, miks see on nii tähtis. Igaühele on aga mingi asi kirg ja mulle on see reisimne.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

reisi autoga. Autoga reisides on sul tõenäosus viirust saada Leedus või saksamaal täpselt sama suur kui eestis reisides.

kehtib ikka põhimõte – väldi rahvarohkeid kohti ja siseüritusi. Einesta võimalusel väliterrassil või üldse osta kaasa ja piknik jne

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin, nüüd hakkab kätte jõudma aeg, kus tahaks reisida. Kevadel ei olnudki nii hull, suvi oli ees, samuti oli suvel niigi tegemist ja sai reisida mööda eestit. Aga sügis, talv? Käid paariks päevaks (kui saad) spas või teed tripi mööda eestit, aga see ei ole see. Plaanisime minna sõpradega Lõuna-Ameerikasse…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

reisi autoga. Autoga reisides on sul tõenäosus viirust saada Leedus või saksamaal täpselt sama suur kui eestis reisides.

kehtib ikka põhimõte – väldi rahvarohkeid kohti ja siseüritusi. Einesta võimalusel väliterrassil või üldse osta kaasa ja piknik jne

Autoga oleks siis mõistlik ainult Soome poole praegu minna, aga nemadki kaaluvad Eestile piirangute seadmist. Ainult aja küsimus.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 12:34; 04.09 13:12; 04.09 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes käisime ära: oma autoga Saksamaal tiirutamas. Lätis muidugi mitu korda suve jooksul. Tean seda tunnet, suvi on alati alanud maikuus pika reisiga 🙁

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleme perega ka väga suured reisihullud. Aastas korra või kaks ikka käinud alati välismaal- üks pikem puhkus ja üks lühem linnapuhkus. Nüüd tõesti ei saa ja ei julge plaanida ka. Sõbrad tegi plaane vahetultenne kevadist karantiini ja siiani on kõik nende ostetud lennupiletid vastu taevast lennanud, tundub, et ka need, mis nad talveks ostsid. Sellest tegime meie järelduse, et kuniks ei ole mingit kindlust, me mingeid pileteid kuhugi ei osta ka. Poleks uskunud, et see koroonajama kestab nii kaua, miskipärast arvasin, et aastal 2020 lahendatakse sellised asjad mõne kuuga ära.
Õnneks on meil suvila, kahju vaid, et meie suvi na lühike on. Katsume siis ka midagi kodus kõpitseda ja paneme raha kõrvle, et ükskord, kui asjad joonde saavad, kuhugi kaugemale lennata.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ostnud reisinälja vaigistamiseks paar 10€ edasi-tagasi lennupiletit. Sihtkoha tundmõppimine, hotelli otsimine, antud linna transpordisüsteemi süvenemine, vaatamisväärsuste guugeldamine jne on väga mõnus. Kui ka ei õnnestu minna, siis kümnekast pole kahju, pigem hea tunne, et andsin oma väikese panuse lennufirmade ellujäämiseks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ostnud reisinälja vaigistamiseks paar 10€ edasi-tagasi lennupiletit. Sihtkoha tundmõppimine, hotelli otsimine, antud linna transpordisüsteemi süvenemine, vaatamisväärsuste guugeldamine jne on väga mõnus. Kui ka ei õnnestu minna, siis kümnekast pole kahju, pigem hea tunne, et andsin oma väikese panuse lennufirmade ellujäämiseks.

Kuhu täpsemalt, kui saladus pole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 12:58; 04.09 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes käisime ära: oma autoga Saksamaal tiirutamas. Lätis muidugi mitu korda suve jooksul.

Tegemist EI OLE debiiliga.

Ta on lihtsalt perekoolikas, andke talle andeks. Ta tiirutabki Lätis kogu aeg.
Ta ei käi tööl, sest tal on Microsof`ist püsisissetulek mitte millegi eest.
See mees, kes tal hetkel on, on samuti kuskilt UK vanast ülikute sektist pärit ja ressiivib umbes 10000€ kuus lihtsalt pangaarvele.

+4
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 12:37; 04.09 17:39; 04.09 17:45;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

JAH, ma tean, et maailmas on tõsisemaid muresid kui reisimisvalu.

JAH, ma tean, et inimesed muretsevad rohkem oma töökohtade säilimise kui reismise pärast

jne.

Küsimus ongi ainult minusugustele.

Kuidas vastu peate? Kuidas seda seesmist rahutust maha suruda?

Mina olen ära lõpetanud kõik viimaste aastate seismajäänud reisialbumid, olen lugenud läbi ligi 10 reisikirjeldust, kümneid matku ja kultuuriretki Eesti piires teinud, kannatanud teadmises, et kohe-kohe on jälle kõik endine. Aga järjest halvemaks läheb seis.

Tunnen, et olen muutunud kärsitumaks ja kurjemaks, sest midagi kisub….

Pane teema palun õigesse alajaotusesse. Hobiteema on reisimine.

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 17:42; 09.09 11:07;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Pane teema palun õigesse alajaotusesse.

Haiged olete oma alajaotustega või?

Kas sa TÕESTI ei leia mingit hobi või reisimisega seotud foorumit kuskilt mujalt maailmast üles ja pead tulema kuhugi perekooli ilastama oma “teadmisega”?
Miks sa teed seda?
Ravi ennast parem, inimene. Mina sind kuhugi Singapuri küll sisse ei laseks. Vangi ära ja esimese Eesti lennuga tagasi saata.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 12:37; 04.09 17:39; 04.09 17:45;
Kommentaarist on juba teavitatud

Ma hakkan ka järjest kurvemaks muutuma. Viimane pikem ja kaugem reis oli meil poolteist aastat tagasi, pärast seda jõudsime veel teha kaks 3-4-päevast lähemat reisikest. Reisimine on olnud meie elustiili lahutamatu osa ja ei taha mõeldagi, mis saab, kui uus reaalsus tähendab seda, et kõik lõbureisid jäävad edaspidi olemata. Maailmas on nii palju imelisi kohti! Olen niigi depressiivsusele kalduv ja välisreisid on olnud mulle nagu sõõm värsket õhku ja naudingut. Teismeline on ka harjunud titest peale meiega reisima ja tunneb sellest vägagi puudust.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 17:56; 05.09 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib küll looduses viibida, 2-3 päevased telkimised Eesti looduses, reisida viitsiks vaid siis, kui see on kellegi poolt otsast lõpuni korraldatud(marsruut, ööbimine, toitlustus, lõbustus, vaatamisväärsused, šoppamine) niiet mina vaid võtan vastu ja naudin laisalt. Selline asi et ma peaks omal käel midagi planeerima-seda mitte kunagi ei juhtu!

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida te terve suve ootasite? Pea kõik EU riigid ja paljud teisedki olid ilma igasuguste reisipiiranguteta. Miks te siis ei reisinud? Mina tulin nädala eest Itaaliast, napilt jõudsin. Oli erakordselt mõnus, sest turiste oli imevähe ja igal pool oli väga hea ja lahe käia. usun, et sellist Roomat ei ole nähtud aastaid. Olen väga õnnelik, et just nüüd sattusin seal käima.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane pikem reis oli jaan- veebruar, kuu aega Aasias. Suvel oli Euroopa reisimiseks lahti ja kasutasin võimalust. Eelistan kaugemaid mandreid, aga hetkel polnud parata. Vaatan ja ootan, mus sügis ja talv toovad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen suht terve maailma läbi rännanud, muidugi on plaanis veel, kuid ma ootan rahulikult, väike paus tuleb kasuks.
Suvel võtsime Baltikumi ja Eesti läbi, oli ka väga tore vahelduseks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida te terve suve ootasite? Pea kõik EU riigid ja paljud teisedki olid ilma igasuguste reisipiiranguteta. Miks te siis ei reisinud? Mina tulin nädala eest Itaaliast, napilt jõudsin. Oli erakordselt mõnus, sest turiste oli imevähe ja igal pool oli väga hea ja lahe käia. usun, et sellist Roomat ei ole nähtud aastaid. Olen väga õnnelik, et just nüüd sattusin seal käima.

Olen sellel kevadel ja suvel juba 10x pileteid ostnud, tagasi müünud, vahetanud jne ei ole terve suve oodanud midagi. kõige napimalt läks meil viimane broneering – õhtul saime maili, et kahjuks meie lend järgmiseks hommikuks tühistatud ja nii ta läks jälle. Vahepeal oli juba plaan lihtsalt autoga kuhugi põrutada ükskõik kuhu aga ma ei suuda tänu oma püsimatusele päevade kaupa autos istuda.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 19:53; 04.09 20:24; 05.09 00:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie pere elustiili osaks on suur osa aega aastast reisida (see on ka teatud hobiga seotud). reisinud oleme juba nii palju, et viimast reisi planeerides laps juba teatas, et ta ei viitsi – kõikides nendes riikides juba 10x käidud.
ja ausalt, depressioon hakkab kohale jõudma. Need kes soovitavad reisida Eestis – olen käinud siinseal, midagi huvitavat ei ole (turismitalus vibulaskmine ja Eesti olematutel jõgedel kanuutamine ei huvita, mõnusaid päevade kaupa avastamist vajavaid vanalinnu meil ei ole. ainuke asi mis on võrdväärne välismaaga on hinnad – nii ööbimine kui ka väljas söömine, ja ei telgis elada ja kohaliku kaluri poolt püütud suitsukala süüa päevade kaupa mulle ei meeldi, see ei ole reisimine

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 19:53; 04.09 20:24; 05.09 00:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida te terve suve ootasite? Pea kõik EU riigid ja paljud teisedki olid ilma igasuguste reisipiiranguteta. Miks te siis ei reisinud? Mina tulin nädala eest Itaaliast, napilt jõudsin. Oli erakordselt mõnus, sest turiste oli imevähe ja igal pool oli väga hea ja lahe käia. usun, et sellist Roomat ei ole nähtud aastaid. Olen väga õnnelik, et just nüüd sattusin seal käima.

Ka mina kasutasin seda võimalust ja tegime mitu autoreisi, Itaaliasse ja Poola. Juulikuu oli selles osas väga rahulik ja mõnus. Lätis sai ka mitmel korral käidud ja ikka mitu päeva korraga.
Autoga reisimine muidugi kõigile ei sobi aga no parem ikka kui mitte midagi.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 21:10; 05.09 09:42; 10.09 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida te terve suve ootasite? Pea kõik EU riigid ja paljud teisedki olid ilma igasuguste reisipiiranguteta. Miks te siis ei reisinud?

Meie reisime tavaliselt septembrist maini. Suvel on kodus niigi palju tegutsemist, lilleaed tahab korrashoidmist, peenrad harimist, muid suviseid töid vaja teha. Meil on suvel ka mitmeid tähtpäevi, mida aiapidudega tähistada, niisamagi on tore olla. Tänavune suvi oli väga mõnus.
Märtsi reis jäi ära, mai reis jäi ära, septembris algama pidanud reisi tõstsime ümber aprilli. Augustis küll juba väga kibeles, et istume autosse ja hakkame minema, aga mõtlesime siiski ringi. Leidsime endile asendustegevuse, mis on sama põnev ja tulemus kogu perele kasulik.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 21:15; 04.09 23:35; 11.09 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime viimati novembris ning tegelikult on päris imelik olla, nii pikka pausi pole vist elu sees olnud, kui nüüd tulemas on – aasta välismaal käimata vist. Suvel kuskile enam sõitma ei hakanud lõpurasedana, kevadel oleks tahtnud küll… Neid laste talvekombesid vaadates hiilib küll väike ahastus ligi, väga tahaks talvel paariks nädalaks sooja põrutada, et ei peaks nende kombekate ja muu sellisega tegelema, vaid saaks lapsed toariietes õue viia… Aga noh, jääb ilmselt ära. Hea on see, et kolisime hiljuti ja kodus on palju nokitseda, samuti on tegelikult hea, et lapsed on väiksed – seega ei oleks reisimine niikuinii 100% nauding ja seda ei saaks “täie raha eest”…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )


Esileht Hobinurk Küsimus reisihulludele