Esileht Hobinurk Küsimus reisihulludele

Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Teema: Küsimus reisihulludele

Postitas:

Reisimine on väga tore ja meeldib mulle väga. Aga õnneks on mul palju hobisid või noh, selliseid projekte, mida ma kõike teen. Nüüd on siis rohkem aega nende jaoks, muidu koos reisimisega ei jõudnud suurt midagi teha.
Kui mul hobisid poleks, ja peamine hobi oleks reisimine, siis oleks suht nutune seis küll.
Leidke endale mingi muu väljund.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et tõelisi reisihulle ei hirmuta miski ja minnakse kuidagi ikkagi. Välja arvatud riikidesse, mis on oma piirid turistidele sulgenud (lad am ja enamus kagu aasiast hetkel). Minnakse just maismaad mööda autoga. Ongi ekstreemsem. Lendudega on veel mõnda aega nii, et broneerid lennu, see jääb ära aga raha tagastatakse heal juhul aasta pärast. Heal juhul!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka väga meeldib reisida, aga no ei tõuse käsi praegu pileteid ostma ega planeerima midagi. Ei vaimusta perspektiiv tunde igal pool maskis veeta, teadmatus, kas saab koju või ei ja millal, kuidas riikides tegelik koroona levik on jne. No ei kisu praegu kuhugi, kus pole kindel, mis tasemel täpselt kohalik arstiabi on ja mida täpselt teeksin, kui 14 päevaks kuhugi 4 seina vahele kinni pandaks. Kodus pääsen vähemalt liikuma -vabalt, ilma maskita, metsa, põllule, vee äärde, linnatänavale. Kui istun kuskil hotellis, basseinid kinni, mask ees, no ei taha. Reisimine on rõõm siis, kui seda saab muretult teha, mitte kogu aeg maskis hingeldades või köhatust kartes.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea end ei reisihulluks ega üldse hulluks, aga käisime ka sel aastal reisil ja jäime väga rahule. Piletid ostsin spontaanselt ja tagasilennupiletid samuti paar päeva enne tagasilendu. Euroopas polnud sel suvel ju ei usa ega aasia turiste, ka venelasi. Enamasti vaid sakslased ja hollandlased jalutasid mööda vaatamisväärsusi. Seega sai näha midagi sellist, mida varem juba aastakümneid näha ei saanud – võimalust peaaegu üksinduses jalutada kohtades, kus varem tunglesid massid ja pidid pikalt järjekordades seisma.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minnakse just maismaad mööda autoga. Ongi ekstreemsem.

Kui oled pea 20 aastat autotrippe teinud, siis pole selles enam mitte grammigi ektsreemsust. Jah, ikka on mõnus koduõuel autosse istuda, lihtsalt sõitma hakata ja vaadata, kuhu välja jõuad. Aga kuna paljudes Euroopa riikides on aastate jooksul juba palju ringi sõidetud, siis poleks eriti meeldiv samu kohti uuesti külastada eri riikide koroona-piiranguid arvestades.
Ja no see kiirteedel uhamine, et kuhugi kaugemale jõuda, kohtadesse, kus enne olnud pole … ei taha väga. Pigem pean aasta-paar vahet, eks näis, mis lendamisest saab.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 21:15; 04.09 23:35; 11.09 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reisimine on väga tore ja meeldib mulle väga. Aga õnneks on mul palju hobisid või noh, selliseid projekte, mida ma kõike teen. Nüüd on siis rohkem aega nende jaoks, muidu koos reisimisega ei jõudnud suurt midagi teha.

Kui mul hobisid poleks, ja peamine hobi oleks reisimine, siis oleks suht nutune seis küll.

Leidke endale mingi muu väljund.

Kirjutasingi natuke aega tagasi, et meie reisimise eesmärk ongi hobiga (mitte reisimishobiga) tegeleda. Selle hobiga saab tegeleda ka Eestis aga kahjuks ei ole meil piisavalt mägesid, randa ja ilma.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 19:53; 04.09 20:24; 05.09 00:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et tegelikult ei ole ka praegu Euroopas reisimine mingi ekstreemsus või lausrumalus. Tuleb lihtsalt vaadata, kuhu on mõistlik minna ning minimaliseerida võimalikud riskid. Võteme suvalise näite. Homme on Ryanairi otselend Küprosele, tagasilend 13.09. Sellise tripi korral ei peaks tagasi tulles isegi karantiini jääma. Mina isiklikult läheks küll vabalt, kui vaid saaks.

Võimalike riskide vähendamiseks tuleb kindlasti teha kindlustus, mis katab ära ka koroonast tingitud probleemid. Ise olen teinud Salva kindlustuse, mille sees oli tervisekindlustus kuni 100 000 eurot ja reisitõrge kuni 1 500 eurot, mis katab siis ööbimise, uued lennud jms kui seda peaks vaja minema. Maksis ainult 9 eurot. See oli kõige lahjem pakett, saab ka paremate tingimustega, kui rohkem maksta.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hakkan ka järjest kurvemaks muutuma. Viimane pikem ja kaugem reis oli meil poolteist aastat tagasi, pärast seda jõudsime veel teha kaks 3-4-päevast lähemat reisikest. Reisimine on olnud meie elustiili lahutamatu osa ja ei taha mõeldagi, mis saab, kui uus reaalsus tähendab seda, et kõik lõbureisid jäävad edaspidi olemata. Maailmas on nii palju imelisi kohti! Olen niigi depressiivsusele kalduv ja välisreisid on olnud mulle nagu sõõm värsket õhku ja naudingut. Teismeline on ka harjunud titest peale meiega reisima ja tunneb sellest vägagi puudust.

No siis vast ei ole ikka elustiili lahutamatu osa, kui nii vähe reisid.
On palju inimesi, kaasa arvatud mina, kes harjunud iga jumala kuu nädal või kaks eemal olema. Koroona kevadise laine ajal saime Aasiast läbi Qatari tagasi viimasel hetkel. Kõik ülejäänud reisid siiamaani on kas lennufirma poolt tühistatud või olen ise seda teinud, kuna sihtkohad koroona möllab.
Täiesti pekkis elu jah ja Eestis reisimisega seda kindlasti ei asenda. Ma ei kannata sääski. Hea standardiga restorane ja hotelle pole. Kliima on nagu on. No mida ma siin tiirutan? Kodus oma majas on mõnusam.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võteme suvalise näite. Homme on Ryanairi otselend Küprosele, tagasilend 13.09. Sellise tripi korral ei peaks tagasi tulles isegi karantiini jääma. Mina isiklikult läheks küll vabalt, kui vaid saaks.

Mina lähen homme ????

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reisihulludest naised on väsitavad, söövad end reisidel paksemaks ja arvatakse, et sage reisimine näitab mingisugust staatust.

0
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Iga kuu nädal või 2 eemal Eestist? Ma ei saa nädalavahetustki tihti vabaks, sest selleks ajaks on kogunenud kohustused kodus-lastega-vanavanematega.
Ja vahel tuleb ka tööd teha vabal ajal lisaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga kuu nädal või 2 eemal Eestist? Ma ei saa nädalavahetustki tihti vabaks, sest selleks ajaks on kogunenud kohustused kodus-lastega-vanavanematega.

Ja vahel tuleb ka tööd teha vabal ajal lisaks.

Me oleme ka igal võimalusel Eestist eemal. Puhkust kindlasti Eestis ei veeda.
Praegusel ajal muidugi vähem, oleme asendanud reisid matkamise-telkimisega nädalavahetustel. Lapsed reisivad rõõmuga kaasa. Vanemaid külastame harva ja muid kohustusi ei ole. Korterielaniku rõõmud.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 21:10; 05.09 09:42; 10.09 23:26;
To report this post you need to login first.

Mulle ka väga meeldib reisida, aga no ei tõuse käsi praegu pileteid ostma ega planeerima midagi. Ei vaimusta perspektiiv tunde igal pool maskis veeta, teadmatus, kas saab koju või ei ja millal, kuidas riikides tegelik koroona levik on jne. No ei kisu praegu kuhugi, kus pole kindel, mis tasemel täpselt kohalik arstiabi on ja mida täpselt teeksin, kui 14 päevaks kuhugi 4 seina vahele kinni pandaks. Kodus pääsen vähemalt liikuma -vabalt, ilma maskita, metsa, põllule, vee äärde, linnatänavale. Kui istun kuskil hotellis, basseinid kinni, mask ees, no ei taha. Reisimine on rõõm siis, kui seda saab muretult teha, mitte kogu aeg maskis hingeldades või köhatust kartes.

Sinuga täiesti sama meelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 17:56; 05.09 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli planeeritud selleks aastaks kolm välisreisi, millest kõik muidugi luhta läksid. Suvel, kui oli võimalus vahepeal rohkem liikuda, ei näinud nagu pointi minna ja meil mehega mõlemal ka sellised töökohad, et sellist ekspromt reisi kahjuks teha ei saa.

Nüüd on plaanis minna Riiga järgmisel nädalavahetusel ja hoiame uudistel silma peal, et kas ja kui palju olukord Lätiga võib veel muutuda. Läti pole küll päris “see”, aga ikkagi natuke Eestist eemale. Eile jäi just silma, et praegu nt Tuneesia riskiriikide hulka ei kuulu ja Novatours müüb kuu lõpuks pakette, aga hetkel ei julgeks ka paarinädalase ootamisega midagi osta. Kui läheks, siis pigem nii, et tõesti täna ostan ja homme lähen, aga kahjuks sellist võimalust pole.

Muidugi ei ole see reisimine esmatähtis, aga eks ikka tahaks minna päikese kätte. Tunnen viimastel nädalatel, et ka tervis hakkab vaikselt sügise lainele minema (mul on nahaprobleemid, mida leevendab päike ja sügise saabudes tuleb alati ka nohu, mis käib vahelduva eduga kuni sooja ajani välja ja ka lõunamaa kliimas läheb oluliselt paremaks). Kadedaks teeb teiste reisipiltide vaatamine. Mul mitmeid tuttavaid praegu reisivad Vahemere saartel ja mujal, nad elavad teistes riikides ja neil on piirangud teised.

Kindlasti keegi nüüd seda lugedes pahandab, et viirus lokkab ja mõni hull tahaks reisile minna, aga ausaltöeldes ei näe ma enam erilist vahet terviseriskide poole pealt, sest ka Eestis on olukord kiiresti halvenemas ja tõenäosus koroona külge saada on ka Eestis ringi liikudes. Mina ise olen teadlikult vältinud suuremaid koosviibimisi ja üritusi, samuti kinniseid spordiklubisi jms kogunemiskohti, aga päris isoleerida ennast ei saa ega ka taha. Pean aeg-ajalt ühistranspordiga liikuma ja eile just trammis tundsin end halvasti, kuna tramm oli rahvast täis, üks aevastab ja teine läkastab köhida. Kohati tundub, et lennukiga sõita on isegi turvalisem, sest lennujaamades vist jätkuvalt vähemalt mõõdetakse temperatuuri ja selgete haigusnähtudega inimesi peale ei võeta? Riigisisese ühistranspordi puhul aga pole sedagi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere elustiil sisaldas ka ca 3-4 reisi aastas. Aga hetkel ei tundu reisimine ahvatlev, sest kõik on ju teistmoodi. Ei meeldi see maskindus ja pidev ohu tunnetamine. Pigem loobun hetkel reisimisest kui reisin nö. poolpiduselt.
Tuleb leida mingi muu eesmärk. Maksame reisidest ülejääva rahaga tagasi pool oma pangalaenust. Tekitab hea tunde ja motiveerib. Kellel pangalaenu pole, võib ju investeerimiseks koguda.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 09:01; 09.09 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere elustiil sisaldas ka ca 3-4 reisi aastas. Aga hetkel ei tundu reisimine ahvatlev, sest kõik on ju teistmoodi. Ei meeldi see maskindus ja pidev ohu tunnetamine. Pigem loobun hetkel reisimisest kui reisin nö. poolpiduselt.

Tuleb leida mingi muu eesmärk. Maksame reisidest ülejääva rahaga tagasi pool oma pangalaenust. Tekitab hea tunde ja motiveerib. Kellel pangalaenu pole, võib ju investeerimiseks koguda.

Investeerimiseks millesse? Ebastabiilsesse aktsiaturgu või võlakirjadesse?! Eestis pole millessegi mõistlikusse investeerida. Uusehitised on nii halva ehituskvaliteediga, et neisse investeerides kaotab oma investeerimisväärtuse 10a jooksul. Ainult välismaised tootmisettevõtted ja korporatsioonid on mille pealt saas teenida. Ülejäänud on kõik tavainimesele liiga kõrge riskiga tooted. Sa pead siis hoopis enda haridusse investeerima ja analüütikuks õppima, et omaa raha kasumlikulti investeerida.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 17:42; 09.09 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere elustiil sisaldas ka ca 3-4 reisi aastas. Aga hetkel ei tundu reisimine ahvatlev, sest kõik on ju teistmoodi. Ei meeldi see maskindus ja pidev ohu tunnetamine. Pigem loobun hetkel reisimisest kui reisin nö. poolpiduselt.

Tuleb leida mingi muu eesmärk. Maksame reisidest ülejääva rahaga tagasi pool oma pangalaenust. Tekitab hea tunde ja motiveerib. Kellel pangalaenu pole, võib ju investeerimiseks koguda.

Investeerimiseks millesse? Ebastabiilsesse aktsiaturgu või võlakirjadesse?! Eestis pole millessegi mõistlikusse investeerida. Uusehitised on nii halva ehituskvaliteediga, et neisse investeerides kaotab oma investeerimisväärtuse 10a jooksul. Ainult välismaised tootmisettevõtted ja korporatsioonid on mille pealt saas teenida. Ülejäänud on kõik tavainimesele liiga kõrge riskiga tooted. Sa pead siis hoopis enda haridusse investeerima ja analüütikuks õppima, et omaa raha kasumlikulti investeerida.

Parem väikeses miinuses aktsiad väärtpaberikontol kui 0-säästud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 09:01; 09.09 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervisesmeti sõnul on nakatumiste tõusu taga välisreisid ja et inimesed ei pea isolatsiooninõuetest kinni.
Seetõttu läheb ka homsest esimene haigla uuesti külastajatele kinni ning vastuvõttudele saab vaid maskis.
Aitäh teile.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervisesmeti sõnul on nakatumiste tõusu taga välisreisid ja et inimesed ei pea isolatsiooninõuetest kinni.

Seetõttu läheb ka homsest esimene haigla uuesti külastajatele kinni ning vastuvõttudele saab vaid maskis.

Aitäh teile.

Võta heaks!

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 21:10; 05.09 09:42; 10.09 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seetõttu läheb ka homsest esimene haigla uuesti külastajatele kinni ning vastuvõttudele saab vaid maskis.

See pole kaugeltki esimene haigla 🙂 TÜ kliinikum ei lubanud külastajaid juba augustis. Kas praegu jälle lubab, ei tea.

Investeerimiseks millesse? Ebastabiilsesse aktsiaturgu või võlakirjadesse?! Eestis pole millessegi mõistlikusse investeerida.

Noh, me hakkasime majale juurdeehitust tegema. Piisavalt hea investeering oma pere tulevikku 🙂
Pole vaja alati investeeringu all mõista “raha teenib raha”. Vabalt võid ka endale, oma lastele ja lastelastele paremad elutingimused luua vaba raha arvelt. Kasvõi teed remonti – parendad maja või korteri olukorda, vahetad välja amortiseerunud tehnika, lood eluks mugavusi.
Väga hea rahapaigutus.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 21:15; 04.09 23:35; 11.09 00:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )


Esileht Hobinurk Küsimus reisihulludele