Esileht Hobinurk küsimus reisimise kohta

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: küsimus reisimise kohta

Postitas:
Kägu

Oleme reisinud Euroopas ja tahaks nüüd mehega mõlemad minna kuhugi kaugemale. Oleme juba paar aastat selleks hoogu võtnud. Mis meid takistab: me pole erilised rannas lebotajad. Ka oma Euroopa reisidel me oleme käinud kas hoopis aprillis-oktoobris (kui Vahemere ääres erilist rannailma pole) või oleme siis rannas olnud minimaalse osa oma reisist. Nädalase reisi jooksul kahel päeval paar tundi rannas veeta on meie jaoks küllalt. Seetõttu me ei ole eriti julgenud kuhugi Taisse või Indoneesia saartele pileteid osta, kuna kardame, et seal pole peale rannas peesitamise eriti muud teha. Aga samas tahaks natuke rannas ka ikkagi lebotada, kui juba talvisel ajal lõunamaale tuldud, siis ikka peaks valge liiv ja palmid ka menüüs olema:)
Palun soovitage selliseid sihtkohti, kus on rand ja ka midagi teha ning vaadata! Uurin kindlasti ise ka, Tai raamatut juba tudeerisin. Indoneesia eestikeelset reisijuhti kahjuks pole. India raamat ootab riiulis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tahate kultuuri, templitega tutvuda?
Kui Taisse, siis enne või pärast Bangkokis templid jne ja siis mingi kuurort.
Näiteks lendate mingile saarele. Saarel muidugi palju peale looduse ei ole…

Aga riike on muidugi väga palju. Saaks ühildada Singapur, Malaisi, Indoneesia-Bali on väga turistikas, aga sõita saab sealgi ringi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks te just Aasiat vaatate? Kui valikus on terve maailm va Euroopa, siis on mujalgi huvitavaid paiku, liiva ja palme.
Mul sõber on järjest kaks reisi ostnud travel pirates lehe kaudu. Sel nädalavahetusel lendab ta Amsterdami ja Londoni kaudu Perusse, BA piletid maksid kokku kuskil 250. Ja siis paari kuu pärast lendab ta New Zealandile, piletid oli vaid 350.
Kui mul lapsi ei oleks ja kui ma koolivaheaegadest sõltuma ei peaks, siis reisiks niimoodi kogu aeg. Selgituseks, et Travel Pirates otsib vigasid süsteemis ja annab siis nendest teada. Näiteks need Peru piletid oleksid muidu BA-l maksnud kuskil 2000 ringis.

0
0
Please wait...

Postitas:
jimmy

Midagi teha. Mis see “midagi teha” siis olla võiks?

Kui on vastavad huvid, siis rannakuurortis on teha paljutki – sukelduma-snorgeldama või jahiga sõitma või lohesurfima vms. Rannakuurort ei pea tähendama päevade kaupa liival praadimist.
Aga kui selliseid merega seotud huvisid ei ole, siis jäävad valikust välja ainult väga isoleeritud väiksemad saared, kus üle 1-2 päeva midagi vaadata pole (Seišellid, Malediivid, enamik Kariibi mere saari, isegi Kanaarid).

Mida soovitada – Mehhikos või mujal Kesk-Ameerikas on ajalugu ja kultuuri nii et tapab. Ilusad rannad ka. Filipiinid, Kuuba, Ameerika idarannik (Florida?).
Tai on selles suhtes tore riik, et saartega on väga head ühendused ja vabalt võib minnagi mõnele saarele 2-3 ööks. Ei pea kauemaks jääma.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandust, see “midagi teha” võiks olla nii kultuurilised kui looduslikud vaatamisväärsused. Sellist lohesurfi ja snorgeldamise värki pigem mitte, siis lebaks juba niisama rannas. Igasugused templid ja Buda kujud. Või looduslikud vaatamisväärsused. Tai raamatust jäi meelde, et seal samas Phuketi kandis (kus on suurim kuurordipiirkond) oli nt mingi pärlifarm. Ühe või pool päeva sisustaks lahedalt selline asi ära. Bondi saar vist on nüüdseks suletud, ei lasta enam sinna. Mingid sellised asjad. Aga Tai raamatust jäi ka mulje, et suurimad kultuurilised vaatamisväärsused on kuurorditest risti teises maa otsas.
Otsin kohta, kus oleks ilusad rannad ja samas seal paarisaja km raadiuses oleks ka omajagu vaatamisväärsusi.
Aasia sellepärast, et Lõuna-Ameerikaga võrreldes on see odavam kant. Lõuna-Ameerika eri riikide kohta lugesin eelmisel aastal kõvasti Tripist ja jäi mulje, et esiteks on nad kallid ja teiseks lokkab enamuses kuritegevus. Aga vaielge mulle vastu!
Kindlasti ma tahaks kunagi ära käia Mehhikos, lebaks Cancuni rannas ja vaataks maiade templeid:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tai on ju lahe. Loe juc ja co blogi nt. Nemad on seal kuid veetnud ja pole ka rannainimesed.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peruus olen käinud, ujuma ei pääsenudki. Eestlase jaoks see riik üldiselt kallis pole v.a tippvaatamisväärsused nagu Machu Picchu. Linnades on reisibürood, mille kaudu võtsime ka päevaekskursioone, ei olnud kallid ja olid väga huvitavad. Kurjategijaid ei näinud.

Tuttavad mitte-rannainimesed käisid 3-nädalasel Kambodža tripil, olid väga rahul.

Üldse, kui juba minna kaugele, tasuks minna vähe pikemaks ja mitte piirduda ühe linna/kuurordiga.

0
0
Please wait...

Postitas:
jimmy

Lõuna-Ameerika vs. Aasia vahe on selles, et Aasia suunal on lihtsam odavaid lennukipileteid leida. Lennureis ise ka siiski natuke lühem. Üle Atlandi kipub pigem jääma kuhugi 1000 € ringi, sõltuvalt sihtkohast.
Ja kui lennukipilet on juba nii kallis, siis tõepoolest, võiks jääda pikemaks ajaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tenerifel vaatasime terve nädala ringi, väga huvitav, palju erinevaid vaatamisväärsusi – loodus, kultuur, ajalugu, loomapark, rahvakunst jms. Randu kasutame me vaid ujumiseks, seda teeme mitu korda päevas, kulub max pool tundi korraga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uus-Meremaa, lend pikk ja piletid võibolla kallimad kui Taisse, aga teha ja näha (just loodust) oi kui palju. Kohapeal hinnad umbes nagu Eestis. Ainuke ebamugavus on teistpidine liiklus. Väga turvaline ka, inimesed sõbralikud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

SriLanka! Seal palju vaadata ja ka rannad olemas.

0
0
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Hobinurk küsimus reisimise kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.