Esileht Ajaviite- ja muud jutud Küsimus riigieksamite kohta

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Küsimus riigieksamite kohta

Postitas:
Kägu

Plaan siis see kevad kaks riigieksamit uuesti teha. Tegemist eesti keele ja ajalooga. Gümnaasiumi lõpetasin 1998. Kirjandi sain 7 punkti ehk siis tänapäeva mõistes 70 punkti. Ajalugu läks täitsa metsa ja sain 49 punkti. Tahaks sügisel uut eriala omandada ja selleks on vajalik eesti keel ja üks eksam enda valikul. Valisin ajaloo. Ajalugu väga meeldib.
Kui ma nüüd see kevad saan eesti keele eksamil vähem punkte, kas siis saan esitada paremate tulemustega eesti keele eksami? Hakkasin mõtlema, et äkki nad arvestavad siiski viimati tehtud riigieksamit. Ma hakkan juba kahtlema, kas ma saan siiski üle 70 punkti. Äkki läheb halvasti ja siis olen endale karuteene teinud.
Ajalugu on õpitav ja sellega ka praegu tegelen. Tahaks saada võimalikult head punktid.
Sügisel tahaks minna Tallinna Ülikooli.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Küsimus riigieksamite kohta

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Plaan siis see kevad kaks riigieksamit uuesti teha. Tegemist eesti keele ja ajalooga. Gümnaasiumi lõpetasin 1998. Kirjandi sain 7 punkti ehk siis tänapäeva mõistes 70 punkti. Ajalugu läks täitsa metsa ja sain 49 punkti. Tahaks sügisel uut eriala omandada ja selleks on vajalik eesti keel ja üks eksam enda valikul. Valisin ajaloo. Ajalugu väga meeldib.
Kui ma nüüd see kevad saan eesti keele eksamil vähem punkte, kas siis saan esitada paremate tulemustega eesti keele eksami? Hakkasin mõtlema, et äkki nad arvestavad siiski viimati tehtud riigieksamit. Ma hakkan juba kahtlema, kas ma saan siiski üle 70 punkti. Äkki läheb halvasti ja siis olen endale karuteene teinud.
Ajalugu on õpitav ja sellega ka praegu tegelen. Tahaks saada võimalikult head punktid.
Sügisel tahaks minna Tallinna Ülikooli.[/tsitaat]Saad esitada parema tulemuse. SAIS arvestab lausa automaatselt parimat tulemust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jep, parim tulemus läheb kirja.

Ajaloo eksam oli küll vähemalt siis kui mina tegin (2007) väga lihtne.. sain 97

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest võiks olla täiskasvanutele siiski erinevad teemad kirjandi kirjutamiseks ja ka eksamid veidi teise sisuga, kui seda on abiturientidel. Näiteks oletame et 5 aastat peale gümnaasiumi lõppu saad sooritada veel sama eksami, kui abituriendid. Sealt edasi on juba veidi raskem eksam (näiteks kirjandi teemad, mis nõuavad pisut rohkem mõtlemist ja analüüsivõimet). Sest ei saa ju kõrvutada elukogenematu 18 aastase teadmisi ja maailmapilti juba 30 aastase, veidi elu näinud inimese maailmapildiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

SAIS-is pole 1998 aasta riigieksamite tulemusi minu teada sees.
Aga siis polegi midagi hullu. Võib uuesti proovida eesti keele eksamit. Nüüd ju päris seda suurt kirjandit pole. On eesti keele riigieksam. Samas ei meeldi mulle kirjandite kirjutamine.
Ega tegelikult polekski vaja muid teemasid varemlõpetanutele. Hindamine lihtsalt võiks rangem olla. Minu õnneks on hindamine anonüümne ehk siis hindaja ei tea, kui vana inimene on kirjandi kirjutanud. Minu jaoks on see loomulikult eelis.
Samas muude eksamite puhul on eelis siiski äsja gümnaasiumi lõpetajatel. Värsked teadmised ja kõva ettevalmitus eksamiks.
Mina lihtsalt õpin kodus. Samas mul on aega mitu kuud õppida ainult ajalooks. Abiturientidel see võimalus puudub.
Mis puutub lihtsusesse, siis nüüd on vähemalt olemas selline tore asi nagu internet. Teada on teemad, mis eksamil tulevad. 14 aastat tagasi polnud aimugi, mis eksamil tuleb. Lugesin 3-4 paksu ajalooõpikut läbi. Eksam oli paras kirves. Keskmine tulemus oli 43 punkti. Mul läks veel isegi hästi, et sain veidi üle keskmise tulemuse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

\”Nüüd ju päris seda suurt kirjandit pole. On eesti keele riigieksam. Samas ei meeldi mulle kirjandite kirjutamine.\”

Päriselt või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kirjand on ikka ka, sellest sa ei pääse.
eesti keele eksam koosneb kahest osast. 1. osa on lugemine-loed läbi teksti ja vastad küsimustele(igale küsimusele vastus 50-100 sõna).
Ja siis kirjutad veel ka kirjandi(varasema 600 sõna asemel 400 sõna).
Ette on antud teema, pealkiri kirjandile tuleb ise mõelda

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas ikka kirja oled pannud end? see tähtaeg kukkus eelmisel nädalal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaadates 2012. aasta ajaloo eksami teemasid eksamikeskuse lehel, siis ega alla kolme õpiku ei pääse ka sel aastal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu meelest võiks olla täiskasvanutele siiski erinevad teemad kirjandi kirjutamiseks ja ka eksamid veidi teise sisuga, kui seda on abiturientidel. Näiteks oletame et 5 aastat peale gümnaasiumi lõppu saad sooritada veel sama eksami, kui abituriendid. Sealt edasi on juba veidi raskem eksam (näiteks kirjandi teemad, mis nõuavad pisut rohkem mõtlemist ja analüüsivõimet). Sest ei saa ju kõrvutada elukogenematu 18 aastase teadmisi ja maailmapilti juba 30 aastase, veidi elu näinud inimese maailmapildiga.[/tsitaat]

Ei poolda erineva raskusastmega eksameid. Esiteks on neid varemlõpetanuid, kes viitsivad sellist asja ette võtta aastaid hiljem ikka nii vähe, et see on pigem haruldus kui reegel. Las neil olla siis see elukogemuse eelis. Muudes asjades peavad and niikuinii palju rohkem pingutama – näiteks kooli kõrvalt töötama, lapsi kasvatama, pereelu elama. Miks peaks olema ühtedele teistsugused reeglid ülikooli sisseastumiseks kui teistele? Kui on kehtestatud tase, mida ülikooli saamiseks nõutakse, siis las see olla ühesugune kõigile!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult olen end kirja pannud eksamitele.
Ja seda tean ka, et kirjand on ikkagi, lihtsalt veidi lühem.
Hetkel tegelengi nelja gümnaasiumile mõeldud ajalooõpikuga, aga need on nii õhukesed ja kuidagi pealiskaudsed. Vanasti oli ajalooõpik nagu selline keskmise paksusega juturaamat täis tihedat kirja. Ńüüd näeb õpik välja nagu paksem ajakiri ilusate suurte piltidega.

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Küsimus riigieksamite kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.