Esileht Hobinurk Küsimus rõduaednikele

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Küsimus rõduaednikele

Postitas:
Kägu

Milliseid lilli rõdul kasvatate, mis õitseksid kenasti ja kaua? Ja kannatavad lauspäikest.

Kuidas kasvatate näiteks tilli, kas külvate ise seemnest või on variant panna suuremasse potti see toidupoest ostetud väikese potiga till?  Sama küsimus basiiliku kohta.

Kust soovitate osta rõdukaste, mille saab nn prantsuse rõdule asetada, mis hoiaksid otses, mitte viltu? Vaatasin Hortesest kohapealt, seal on meeletud hinnad. Natuke olen luusinud ka veebis, aga midagi suurepärast pole leidnud.

 

 

 

 

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on enamasti petuuniad olnud, õitsevad suvi läbi. Istutada tuleb natuke hiljem, kui öökülma enam pole.

Basiilik ja piparmünt on väga edukalt poest ostetud potist ümber istutades edasi kasvanud. Tilliga pole proovinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maitsetaimed ostan toidupoest ja panen suuremasse potti. Täna panin just potti piparmündi. Võid seemnest ka külvata, aga oleks võinud seda teha siis kuu tagasi. Ma küll ei viitsiks praegu oodata, millal seemnest tõusma hakkab.  Ok, till vb ainsana külvan seemnest. Rosmariin, tüümian, pune kindlasti potiga taim.

Lilled on Bauhausis hea hinnaga olnud. Hortes ja Hansaplant kõige kallimad. Nendest käi kauge kaarega mööda, kui raha põletada ei taha või passi kui teevad kampaaniat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurem pott/kast on alati parem kui väiksem, ja tasub investeerida korralikku altkastmissüsteemiga lillekasti. Kestab aastaid ja on eriti lüunapoolsel rõdul minumeelest ainuõige.

lauspäikest kannatavad hästi pelargoonid – ei pea ka juulipäikesega 2x päevas kastma, piisab korrast (süsteemiga kastis ei pea isegi iga päev kastma). Salvei, mündid, tüümian.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Roosbegoonia ka kestab üsna hästi otsest päikest. Meil paistab suvisel ajal 16-loojumiseni kõrvetav päike klaasitud rõdule ka piisava kastmisega kestid ilusti ülikuuma suve vastu. Mõni üksik õienupp kõrbes ära. Need siis nokkisin ära.
Kevadel olen alati võõrasemasid pannud. Samuti kestavad kaua ega veni pikkas. Eriti praegusel ajal. Mina seemnest lilli ei kasvata. Ostan taime ja istutan ümber.
Ja kusjuures minul ei ole alt drenaašiga kast. Panen põhja natule kive ja siismulda. Alt ära valguva veega kast/pott minu rõdul kuivab kivikõvaks. Alt kinnine hoiab niiskust pikemalt. Miski hallitama/mädanema läinud ei ole.

Till aga minu rõdul ei kasva. Peened kiitsakad võrsed vaid.
Kirsstomat aga see eest vohab hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sellise kastiga tohib meil lilli panna või saan trahvi linna reostamise eest?

https://www.bauhof.ee/et/rodukast-form-plastic-wave-helepruun-60cm-681187

RÕDUKAST FORM-PLASTIC WAVE HELEPRUUN 60CM

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Hobinurk Küsimus rõduaednikele