Esileht Ilu ja tervis Küsimus saledatele

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 206 )

Teema: Küsimus saledatele

Postitas:

PS. Kui suudate, siis hoiduge soovitustest jälgi kaloreid v söö rohkem kapsast või mul kûll see x kava toimib maru hästi. See on konkreetne küsimus ????

 

Muidugi oleneb vanusest, mida sööd. Iga aastaga saab süüa järjest vähem, kui tahta, et kaal normis oleks.

Mina olen 50 ja eile sõin:

Hommik, 8.00 – väike teraleib kuumsuitsulõhega, tükk kohupiimakooki (ei soovita), kohv

LIIKUMINE: 6 km kõndi ja natuke võimlemist kodukontoris

Lõuna, 12.00 – risoto, umbes 200g ja tükk liha, lehesalat, tomat, 5 mandariini

Õhtu 17.00  – avokaadosalat, umbes 200g, õun, 1/8 arbuusi

LIIKUMINE: sörk umbes 2 km ja pikk jalutuskäik

kella 20 paiku veel mitu mandariini

Vett joon muidugi ka, kuigi mitte palju ja naksin mõne mandli jms, aga see oli põhitoit.

 

Tänane hommik algas teraleiva, singi ja tomatiga. Lõunaks plaanin brokkolikapsahautist.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen oma kahe ülisaleda naabrinaise jutust aru saanud, et ega nad ikka suurt midagi ei söögi. Üks neist on kahe väikelapse ema ja ta lihtsalt ei jõua eamustel päevadel midagi peale paari kommi või küpsise süüa. Teine ei söö teadlikult, joob hommikul sidrunivett, käib hoolega jooksmas, igasugune magus jms on nende majas keelatud, õhtusöök on kell viis, selle valmistab tal mees ja sööb koos lastega, naine tuleb koju kell kuus ja läheb jooksma, selleks ajaks kui ta tagasi jõuab on teistel õhtusöök söödud, nõud pestud ja toidulõhnad majast välja tuulutatud. Kurb tegelikult.

Mina olen tugevalt ülekaaluline, 20kg on kindlasti üle, söön kellaaja järgi, jälgin kaloreid ja toitainete tasakaalu, käin koeraga jalutamas- jooksmas, õhtusöögi ja hommikusöögi vahele jätan teadlikult 12h vahe. Kõht on kogu aeg nii tühi, magu valutab, silme ees virvendab, halb on olla, kaalukadu on mega aeglane. Kui söön sünnipäeval nt. tüki torti, siis jääb kaalulangus seisma mitmeks nädalaks.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.11 10:21; 26.11 16:31; 30.11 20:09; 01.12 13:07; 11.12 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minuarust on asi kogustes, ja sealt tuleb kaloraaž. kui vaadata veidi paksukesi söömas, siis nad õgivad ja ikka nii, et taldrik saaks tühjaks. nagu ei tunneks toidu maitset (eriti kohutav on TLCst see saade, kus näitab mitmesajakiloseid õgimas, eelnev suutäis pole veel mälutud, kui uus suur suutäis tuleb juba peale).

see, kes siin ütles, et sööb mh ühe kartuli, siis mulle tundub, et päriselt see nii ka on. ma ka varem tõstsin ikka taldrikule 3-4 kartulit alati, tegelikult piisab ühest. ka lihaga on nii, et ma ei võta juba aastaid tervet suurt lihasteiki söögikorra jooksul, söön pigem pool, kui sedagi. kuidagi enam ei taha end kurguni täis parkida.

sööngi aeglaselt, enne teenindan lapsi, joon teed palju. enne naudin klaasi head veini, kui võtan suure lihatüki või terve prae.

olen ka sale, kuigi alati võiks olla veel saledam. minu kurja juur on alkohol, veinid ja proseccod, millest ma loobuda ei soovi. ega ka kavatse. kuskilt läheb minu jaoks ka elu nautimise piir. ei kavatse kaalust ka oma elu prioriteeti teha.

H: 2-3 tassi kohvi piimaga, 1-2 võileiba

L: salat/supp, kohv/tee

Õ: puuviljad, miskit magusat, supp või praad

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline on teie tavapärane päevamenüü? Kui palju/tihti ja mida sööte?

Ise aastaid ülekaaluline ning proovinud erinevaid kavasid, kuid tahaks väga teada, mida ja kui palju üks normkaalus inimene sööb.

PS. Kui suudate, siis hoiduge soovitustest jälgi kaloreid v söö rohkem kapsast või mul kûll see x kava toimib maru hästi.

See on konkreetne küsimus ????

Aga kuidas sul liikumisega lood on?
kui palju liikuda, sportida ja teha tervislikke valikuid, ei pea silmas, et vähe süüa, vaid süüa valitult. Ehk siis ikka peaks kehakaalule mōjuma?

kas nii oled proovinud?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 12:12; 26.11 12:13; 26.11 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikusöögiks joon ainult suure kruusi piimaga kohvi. Lõunasöögiks suur kruus piimaga kohvi. Kella viie-kuue ajal tuleb meelde, et peaks midagi sööma. Ja siis söön valimatult kõike, mis ette juhtub. Suure portsu pastat või praekartulit või kartul+kaste+lihatükk. Salatit kõrvale harva. Sealt edasi algab näksimine, kommid, pähklid, kartulikrõpse ei armasta… joon palju tavalist kraanivett. Magama keskööl ja hommikul jälle otsast peale. Võin olla ka terve päeva ainult kohvi peal, juhtub sedagi. Olen 178 pikk ja pea kogu elu kaalunud 60 kilo ringis. 42 aastane, trenni ei tee… ei viitsi… Kõik mu õed on samasugused saledad (4tk, kokku meid 5 tüdrukut), mõni lausa liiga kondine kuigi sööb nagu hobune… head geenid ilmselt.

olen kuulnud, et nii tulevad inimestel maohaavad, kes vaid kohvi peal pool päeva.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 12:12; 26.11 12:13; 26.11 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen oma kahe ülisaleda naabrinaise jutust aru saanud, et ega nad ikka suurt midagi ei söögi. Üks neist on kahe väikelapse ema ja ta lihtsalt ei jõua eamustel päevadel midagi peale paari kommi või küpsise süüa. Teine ei söö teadlikult, joob hommikul sidrunivett, käib hoolega jooksmas, igasugune magus jms on nende majas keelatud, õhtusöök on kell viis, selle valmistab tal mees ja sööb koos lastega, naine tuleb koju kell kuus ja läheb jooksma, selleks ajaks kui ta tagasi jõuab on teistel õhtusöök söödud, nõud pestud ja toidulõhnad majast välja tuulutatud. Kurb tegelikult.

Mina olen tugevalt ülekaaluline, 20kg on kindlasti üle, söön kellaaja järgi, jälgin kaloreid ja toitainete tasakaalu, käin koeraga jalutamas- jooksmas, õhtusöögi ja hommikusöögi vahele jätan teadlikult 12h vahe. Kõht on kogu aeg nii tühi, magu valutab, silme ees virvendab, halb on olla, kaalukadu on mega aeglane. Kui söön sünnipäeval nt. tüki torti, siis jääb kaalulangus seisma mitmeks nädalaks.

Selline elu ka päris normaalne ei ole!

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 12:12; 26.11 12:13; 26.11 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina söön pea kõike. Aga mul on ära jagatud korrad. Süsivesikud jäävad mul esimesele päeva poolele ja valk õhtuks.
Hommikusöök on- 07.00-08.00

Lõunasöök- 13.00-14.00

Õhtusöök- 18.30-20.00

Ja vahepeal on siis vahepala, et veresuhkur normaalsena hoida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 26.11 12:46; 26.11 16:07; 29.11 10:53; 29.11 15:58; 29.11 16:19; 29.11 20:23; 30.11 09:41; 30.11 12:55; 30.11 13:12; 01.12 13:16; 01.12 13:48; 01.12 14:34; 01.12 15:19; 01.12 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hommik:

1. praemuna(1), viil leiba, tükeldatud tomat, viil juustu

VÕI 2.kiirkaerahelbepuder veega, 2spl mett

kohv piimaga

snäkk: 1-3 kommi

lõuna: päevasupp sööklas, viil leiba

snäkk: kohv piimaga, 1-3 kommi

õhtusöök: ei viitsi eriti midagi teha, vahel võileib, vahel pelmeenidkalapulgad ja tükeldatud aedviljad

snäkk: mingi puuvili ja peotäis juustu

lisaks kohvile joon teed ilma suhkruta ja gaseeritud vett

istuv kontoritöö.

kui tunnen, et olen juurde võtnud, loen kaloreid. tavaliselt hakkan juba 1 lisandunud kilo peale seda tegema.

Õpi kirjutama!

prm?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.11 21:21; 26.11 12:49; 30.11 14:28; 16.12 13:37; 18.12 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On karjakaupa saledaid, kes söövad vahetpidamata ja absoluutselt kõike. Inimesed ongi lihtsalt erinevad.

Jah, mina olin üks sellistest. Aga nüüd, kui vanust 50+, ei söö enam vahetpidamata ja absoluutselt kõike. Söön küll enam-vähem kõike – harva ka mahla ja magusat – aga vähe korraga. Ja olen iga päev füüsiliselt aktiivne – jooks, kiirkõnd, jõutreening või jooga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommik kaerapuder moosiga, kohuke, kohvi koore ja suhkruga

Vahepala hapukurk, banaan tass jogurtit

Louna pilaff vorsti ja kurgiga voileiba paar tk

Vahepala rosinad, komme natuke

Ohtu ahjukartul, hapukapsas ja verivorstid

Magusaks jaatist v kohupiimakreemi

Enne magamist paar voileiba ja tee, natuke shokolaadi

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.11 14:10; 28.11 11:54; 30.11 12:49; 30.11 15:57; 01.12 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei jälgi toitumist ja ei viitsi päevad otsa söögist mõelda. Toit on lihtsalt vahend, et keha saaks elada. Kui ma peaksin hakkama iga suutäit kaaluma ja kaloreid arvestama, siis vist läheksin hulluks. Siis ma parem ei teegi süüa. Niikuinii olen jube kokk, lapsele näiteks minu tehtud toidud ei maitse sugugi.

Ma kardan, et kui pühendada oma energia toidust mõtlemisele, siis jääbki terve elu toidu ümber keerlema. Loomulikult ei tasu endale mingeid hiigelkoguseid sisse laadida, aga toituda tuleb normaalselt ja mitmekesiselt ja endale vahel ikka midagi head ka lubada.

Terviseprobleemidest tingitud kaalutõus on teine asi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söön iga päev 3 põhitoidukorda ja 3 vahepala. Söön tihti ja kogused on väikesed. Kuna mul laktoositalumatus, siis piimatooteid ei tarbi. Nisujahu ka ei talu, seega ei söö saiakesi, pitsat, pastat. Meeldib väga kala ja kanaliha, kõrvale riisi või tatart ja palju värsket salatit. Supid, risotod, vokiroad. Tihti teen ka taimset toitu, liha asendajana kikerherned või tofu. Puuvilju söön ka palju ja kui magusa isu, siis söön müslit marjadega, isetehtud toortatra kohupiima jms. Vahel mõni kommike.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma söön tavaliselt hommikul kella 9-10. Kas puder täisterakaerahelvestest vee ja soolaga või praemuna leiva ja toorsalatiga. Paari tunni pärast näksin midagi, lõunal mingi liha salatiga, vahel ka supp. Õhtul ei söö tavaliselt midagi. Teen sporti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen oma kahe ülisaleda naabrinaise jutust aru saanud, et ega nad ikka suurt midagi ei söögi. Üks neist on kahe väikelapse ema ja ta lihtsalt ei jõua eamustel päevadel midagi peale paari kommi või küpsise süüa. Teine ei söö teadlikult, joob hommikul sidrunivett, käib hoolega jooksmas, igasugune magus jms on nende majas keelatud, õhtusöök on kell viis, selle valmistab tal mees ja sööb koos lastega, naine tuleb koju kell kuus ja läheb jooksma, selleks ajaks kui ta tagasi jõuab on teistel õhtusöök söödud, nõud pestud ja toidulõhnad majast välja tuulutatud. Kurb tegelikult.

Mina olen tugevalt ülekaaluline, 20kg on kindlasti üle, söön kellaaja järgi, jälgin kaloreid ja toitainete tasakaalu, käin koeraga jalutamas- jooksmas, õhtusöögi ja hommikusöögi vahele jätan teadlikult 12h vahe. Kõht on kogu aeg nii tühi, magu valutab, silme ees virvendab, halb on olla, kaalukadu on mega aeglane. Kui söön sünnipäeval nt. tüki torti, siis jääb kaalulangus seisma mitmeks nädalaks.

Selline elu ka päris normaalne ei ole!

Kaalukadu on aeglane, sest su keha on pidevas stressis. Keha ei saa lihtsalt aru, kuna jälle süüa saab. Söö normaalselt, see ongi asja võti.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 26.11 12:46; 26.11 16:07; 29.11 10:53; 29.11 15:58; 29.11 16:19; 29.11 20:23; 30.11 09:41; 30.11 12:55; 30.11 13:12; 01.12 13:16; 01.12 13:48; 01.12 14:34; 01.12 15:19; 01.12 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks normaalselt süües minu kaal ainult tõuseb 1-2kg nädalas, kuu ajaga võib juurde tulla 5-7kg ja seda ka siis kui söön oma BAV jagu kaloreid ainult.  Hetkel söön 300kcal vähem kui BAV vajab. Olen juba pikalt testinud ja katsetanud ja aru saanud, et minu elu jääbki üheks kaloritelugemiseks kui ma ei taha igal aastal 80+kg juurde võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.11 10:21; 26.11 16:31; 30.11 20:09; 01.12 13:07; 11.12 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks normaalselt süües minu kaal ainult tõuseb 1-2kg nädalas, kuu ajaga võib juurde tulla 5-7kg ja seda ka siis kui söön oma BAV jagu kaloreid ainult. Hetkel söön 300kcal vähem kui BAV vajab. Olen juba pikalt testinud ja katsetanud ja aru saanud, et minu elu jääbki üheks kaloritelugemiseks kui ma ei taha igal aastal 80+kg juurde võtta.

Isver, mis organism ja ainevahetus sul ikka on. Otsi abi, see pole normaalne!!!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 23:28; 26.11 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

36a, 177cm, 68-70kg alates murdeeast. Pole just sale, aga normaalkaalu keskpaigas siiski. Söön palju, armastan šokolaadi ja komme. Olen täheldanud elu jooksul, mille poolest minu harjumused erinevad tihti ülekaaluliste inimeste harjumustest:

1. Ma ei söö kodus kastmeid (majonees, ketšup, valmis salatikastmed). Lihtsalt ei taha neid. Restoranis söön küll kastmeid ja friikaid söön ketšupiga. Kodus söön kastmena hapukoort, salatile õli+äädikas. Hakklihakaste teen ka hapukoorega, itaaliapärased kastmed tomatipastaga. Jahukastmeid (ega muid peeneid kastmeid) ma ei oskagi teha. Paljud paksud valavad igale poole majoneesi peale. Kastmega üleujutatud salat lõpuks võib rohkem kaloreid anda kui praad.

2. Ma söön ja näksin päev läbi. Väga erandlikes olukordades jääb toidukord vahele. Neli korda päevas vähemalt pean sööma. Kogused ka päris suured. Restoraniportsud on mulle tavaliselt pigem väiksevõitu, kodus söön suuremaid portse.

3. Ma ei küpseta kooke peaaegu kunagi kodus. Esiteks ma ei oska eriti, teiseks profid kohvikutes teevad ikka paremaid. Ma söön kooki ja saiakesi ja pirukaid küll iga nädal, aga kuna ma ostan neid tüki või viilu kaupa, siis rohkem ei söögi. Kui kodus küpsetad plaaditäie, siis paari päevaga see ju ka kaob kuhugi.

4. Üldse ma ei oska eriti hästi süüa teha. Sellepärast teengi lihtsaid lollikindlaid asju, nagu juurikad keedetud/hautatud/ahjus, salatiks lihtsalt värske kraam tükeldatuna, lihaks hakkliha ja kana. Seapraadi ei oskakski teha. Peeneid kastmeid ka ei oska.

5. Toidu kõrvale ma ei söö leiba-saia, v.a. supi kõrvale mõnikord. Võileib on minu jaoks lausa eraldi eine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

36a, 177cm, 68-70kg alates murdeeast. Pole just sale, aga normaalkaalu keskpaigas siiski. Söön palju, armastan šokolaadi ja komme. Olen täheldanud elu jooksul, mille poolest minu harjumused erinevad tihti ülekaaluliste inimeste harjumustest: 1. Ma ei söö kodus kastmeid (majonees, ketšup, valmis salatikastmed). Lihtsalt ei taha neid. Restoranis söön küll kastmeid ja friikaid söön ketšupiga. Kodus söön kastmena hapukoort, salatile õli+äädikas. Hakklihakaste teen ka hapukoorega, itaaliapärased kastmed tomatipastaga. Jahukastmeid (ega muid peeneid kastmeid) ma ei oskagi teha. Paljud paksud valavad igale poole majoneesi peale. Kastmega üleujutatud salat lõpuks võib rohkem kaloreid anda kui praad. 2. Ma söön ja näksin päev läbi. Väga erandlikes olukordades jääb toidukord vahele. Neli korda päevas vähemalt pean sööma. Kogused ka päris suured. Restoraniportsud on mulle tavaliselt pigem väiksevõitu, kodus söön suuremaid portse. 3. Ma ei küpseta kooke peaaegu kunagi kodus. Esiteks ma ei oska eriti, teiseks profid kohvikutes teevad ikka paremaid. Ma söön kooki ja saiakesi ja pirukaid küll iga nädal, aga kuna ma ostan neid tüki või viilu kaupa, siis rohkem ei söögi. Kui kodus küpsetad plaaditäie, siis paari päevaga see ju ka kaob kuhugi. 4. Üldse ma ei oska eriti hästi süüa teha. Sellepärast teengi lihtsaid lollikindlaid asju, nagu juurikad keedetud/hautatud/ahjus, salatiks lihtsalt värske kraam tükeldatuna, lihaks hakkliha ja kana. Seapraadi ei oskakski teha. Peeneid kastmeid ka ei oska. 5. Toidu kõrvale ma ei söö leiba-saia, v.a. supi kõrvale mõnikord. Võileib on minu jaoks lausa eraldi eine.

Paljud paksud söövad samamoodi ja on ikka paksud. Seega sul on vedanud, mitte et paksud midagi väga teisiti teeks.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 20:16; 26.11 17:57;
To report this post you need to login first.

punast liha ei söö kunagi, saia ja magusat ei söö. magusaisu lihtsalt pole, see ei ole teadlik piiramine.

näljatundel ei lase tekkida. söön mingi näksi kasvõi kui korralikku toitu ei saa (aga mitte kohukese, nt hapukurki).

poolfabrikaate ei söö, valmistan oma söögid ise.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas see küsimus saledatele sind aitab?
Ma olen lausa alakaalus aga võin süüa rämpsu(burgerid ja krõpsud on mu nõrkus) nädalate viisi, aga see ei kajastu mitte vähimalgi määral mu kaalus(ainut higihais).
Mulle lihtsalt on antud hea seedimine.
Mõni päev ma joon vaid kohvi, mõni päev ahmin kõikvõimalike asju sisse.
Olen 31a, vaevu 50kg ja 163cm.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 19:40; 30.11 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

47 a. 170 cm/53-54 kg.

Hommikul piimaga kohv suhkruga või meega. täisteravõileib kala või singiga. kodujuust marjadega või moosiga.

Terve päev näksin kogu aeg vahetpidamata.

Näkside hulka kuuluvad oliivid/avokaado/õunad/porgandid/tsirtuselised jne. ehk kogu aeg suu jahvatab 🙂

Õhtul korralik õhtusöök a la wok, kala/kana filee salatiga/mingi pastaroog jne. Ehk siis tervislikult.

Joogiks oma tehtud õunamahl ilma suhkruta ja vesi.

Liigun palju. Magusat ei armasta, no vahest ikka mõni eriti ahvatlev saiake või tükike shokolaadi.

Kaal viimased 10 aastat kogu aeg sama.

Proovi vana head nippi – ärgates joo kohe ära klaas sidrunivett (see paneb seedimise tööle) ja siis alles poole tunni pärast hommikusöök. Kui joosta meeldib ja on võimalik siis võiks enne hommikusööki ka jooksuringi teha (lühikese ja kerge tempoga), sest siis hakkab organism kohe *sööma* eile tarbitud kaloreid mis tallele pandud (ehk siis hakkab rasva põletama).

Ja kõige tähtsam – ennast piinata ei tohi. Kui ikka väga tahad selle torilõigu ära süüa siis söö, muidu soov aninult suureneb ja see lõppeb juba mitme tüki alla kugistamisega.

Ja ikka hästi palju vedelikku tarbida (loomulikult mitte õhtul hilja).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.11 22:18; 29.11 15:30; 16.12 16:21; 16.12 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 45a, 164 cm, 50 kg.
Ma ei ole kunagi enda söömist otseselt jälginud, va. mõnikord siis, kui juurde võtta soovinud olen. Kaal on kogu elu enam-vähem sama olnud (va. rasedana muidugi), paaril pikemal stressirikkal perioodil olen aga liiga palju alla võtnud – olen stressinälgija, st mul kaob siis igasugune isu ja pean end sööma sundima. Ja mul on ka kõhnus ilmselt geneetiline, mu isa ja isapoolne vanaema olid ka kõhnad. Veel – mul on ka stressivabadel perioodidel väga harva kõht otseselt tühi, selleks pean ikka rohkem kui pool päeva söömata olema, et nälg tekiks.
Aga söön tavalistel päevadel umbes nii:
– hommikuks puder (piimaga tehtud, toormoosiga) ja kohv
– u kella 11 paiku kohv ja midagi magusat (kommid, küpsised, kuivatatud puuviljad vms) – kõht ei ole otseselt tühi, aga selline tunne on, et aju nõuab glükoosi, eriti kui intensiivsemat vaimset tööd teen
– u kell 14 ahjuköögiviljad, salat ja mingi liha vms (eelistan kala ja kana, siga ja veis ei maitse eriti) + leivaviil (päris ilma süsivesikuteta mul pea ei tööta) + kohv ja paar kommi vms.
– õhtul millalgi kodus paar võileiba vms suvalist.
Kohvi joon piimaga, ilma suhkruta. Vahel joon õhtul klaasi apelsini- või õunamahla, muid magusaid jooke ei armasta. Alkoholi joon harva.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 16:46; 29.11 14:54; 29.11 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olin sale, ei jälginud koguseid ega toitu mida sõin. Näiteks pubisse minnes sõin eelroa (supp või omlett), siis suure prae ja magustoidu ka veel peale. Kõrvale piim või tomatimahl. Võisin mitu korda päevas selliseid suuri koguseid süüa ja olin ikka napilt alakaalus.
Peale lapse sündi miski aga muutus ja kuigi minu maitsemeel enam rasvaseid toite ei armasta ning nii suuri koguseid sisse süüa füüsiliselt ei suuda, olen rasvunud ja ükski toitumiskava, trenn ega radikaalsem dieet pole juba 6a aidanud.

Olen täiesti veendunud, et asi pole toitumises, vaid hormoonides, stressis jpm.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.11 02:21; 28.11 14:17; 28.11 19:26; 29.11 12:22; 29.11 17:17; 29.11 22:57; 30.11 14:15; 01.12 07:13; 22.12 01:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kl 7 enne tööle minekut söön mustikaid kodujuustuga, vahel ka keedetud muna ja kohvi ja paar kolm kreeka pähklit.

lõunal kl. 11 salat ja liha või kala ja supilausikatäis oliviivõli. Aedvilju päris palju, kas hautatud vòi ahjustehtud.

Kl 15. Sama kas kala, liha ja aedvilju nii palju kui tahad. Minul need on lillkapsas, brokoli, suvekõrvits, Spinat, tomat, kurk.

Vahel teen omletti ja panen need aedviljad peale. Väga hea. Ja õli natuke.

õhtul kl 7-8.aedviljad ja kala või liha. Selline toit peab olema on palju proteiini, muidu jääb näljatunne.

Leiba ei võta, ainult näkileiba, selle peale siis òli ja juustu.

vahel õhtul võihommikuks teen kama, selles on palju kiudaineid. Palju vett päeva jooksul, muidu jääb kõht kinni.

Ja kui magusat tahad, Minul kadus magusaisu ära, aga ostan shokolaadi, kus on palju kakaod ja võtan natuke.

Näljatunnet pole, nii olen elanud juba augustist saadik ja punnus kõht on kadunud.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen terve elu sale olnud. Ma ei tarbi magusaid jooke (limonaadi, mahlasid, Pepsit jne), joon ainult vett. Samas kohvi ja tee sisse suhkrut panemata ei jäta. Teiseks: söön väikeseid portsjoneid 3x päevas. Vahepalaks alati mõni puuvili või pähklid. Samas mulle maitsevad väga saiaksed ja küpsised, seega kui maiustamisega liialdan, siis järgmisel päeval proovin selle tasakaalustada. Ja muidugi liigun palju, kevadel suvel rohkem, sügisel/talvel veits vähem, aga 2x nädalas kindlasti. Alkoholi tarbin vähe ja kunagi ei lähe täiskõhuga magama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

köök ei tohiks olla televiisoritoas on meessoost arvamus.

avatud köök on kiireim tee ülekaaluni on minu kogemus.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kogu elu normaakaalus või selle alampiiril olnud, aga kaal on kõikunud aastate jooksul pluss-miinus 4-5 kg. Võtan väga lihtsalt juurde, aga alla pole ka raske võtta. Kaal püsib paigal, kui söön kõike ja mitmekesiselt. Kogused peavad olema väikesed ja juurde ei tohi tõsta. Hommikuks söön ühe korraliku võileiva juustu, vorsti või pasteediga. Lisaks söön õuna, kurgi- või tomativiilu. Lõunaks söön prae või supi. Peale lõunat ja enne õhtusööki on kõht alati jube tühi, siis söön õuna, banaani või võileiva. Õhtusöök on tavaline kodune toit: supp, pasta, risoto või ühepajatoit, lihtsalt ei tohi üle süüa. Küpsetan üsna tihti kooke või pirukaid, aga siis on need ühe toidukorra eest, mitte muule toidule lisaks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.11 10:17; 28.11 22:30; 29.11 13:25; 29.11 15:11; 30.11 16:12; 30.11 17:53; 01.12 14:28; 01.12 17:42; 01.12 18:34; 15.12 16:11; 16.12 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikuks 1 muna (klopin lahti ja praen madalal temperatuuril minuti), viil juustu, paar näkileiba (mõnikord võiga), värske kurk, must kohv. Ei söö võileibu.

Lõunaks ja õhtuks 100g linnuliha või kala (väga harva ka mingit muud liha) + 100g riisi. Lisandiks mingi aedvili (mitte alati).

Magustoidu söömise kommet ei ole. Magusaisu korral söön mett. Meeldib näiteks india pähkleid meega süüa.

Vahepalade osas väga järjepidev ei ole. Mõnikord võtan kodujuustu või näksin veidi mingit olemasolevat enda valmistatud toitu. Ei söö pooltooteid.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 28.11 10:26; 28.11 21:05; 29.11 13:03; 29.11 13:13; 29.11 16:34; 29.11 16:38; 29.11 17:03; 29.11 22:16; 30.11 10:57; 01.12 12:25; 16.12 12:25; 16.12 12:28; 16.12 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik et plusse saavad vaid need kes kuidagi kontrollitult toituvad a la juurikad valgud ja kama. Need kes tavaliselt ja piiranguteta toituvad saavad miinuseid. Miks ometi. Teema ju kuidas saledad toituvad ja inimesed lihtsalt vastavad nii nagu nende elu on. Miks miinustada.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.11 14:10; 28.11 11:54; 30.11 12:49; 30.11 15:57; 01.12 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik et plusse saavad vaid need kes kuidagi kontrollitult toituvad a la juurikad valgud ja kama. Need kes tavaliselt ja piiranguteta toituvad saavad miinuseid. Miks ometi. Teema ju kuidas saledad toituvad ja inimesed lihtsalt vastavad nii nagu nende elu on. Miks miinustada.

Mina imestan, et minu kommentaar sai mitu miinust. Ütlesin, et kaalujälgija ainus jook peaks olema vesi. Ja kohvi ning teed tuleks juua ilma suhkruta. Mis selles jutus küll vale on?

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.11 21:21; 28.11 12:13; 28.11 16:39; 28.11 18:01; 28.11 19:39; 28.11 23:40; 29.11 15:21; 29.11 16:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 206 )


Esileht Ilu ja tervis Küsimus saledatele