Esileht Ilu ja tervis Küsimus saledatele

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 206 )

Teema: Küsimus saledatele

Postitas:

Imelik et plusse saavad vaid need kes kuidagi kontrollitult toituvad a la juurikad valgud ja kama. Need kes tavaliselt ja piiranguteta toituvad saavad miinuseid. Miks ometi. Teema ju kuidas saledad toituvad ja inimesed lihtsalt vastavad nii nagu nende elu on. Miks miinustada.

Mina imestan, et minu kommentaar sai mitu miinust. Ütlesin, et kaalujälgija ainus jook peaks olema vesi. Ja kohvi ning teed tuleks juua ilma suhkruta. Mis selles jutus küll vale on?

Paljud saledad siin ju kirjutavad, kuidas nad tarbivad magustatud jooke või lisavad kohvi/tee sisse suhkrut, eks sellepärast. Üldse on paljud saledate näidismenüüd sellised, et kaugel tervislikkusest. Ma paksuna ei tarbi üldse suhkrut, seda polegi kodus (sest ei meeldi), sama saia, leiva, jahuga (ei maitse ja ei küpseta), kellelgi olid kommid vahepalaks?? TA, ära siit küll eeskuju võta, siin on mõned üksikud normaalsed päevamenüüd kaloraaži mõttes ja ülejäänud seda absoluutselt pole.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.11 02:21; 28.11 14:17; 28.11 19:26; 29.11 12:22; 29.11 17:17; 29.11 22:57; 30.11 14:15; 01.12 07:13; 22.12 01:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline on teie tavapärane päevamenüü? Kui palju/tihti ja mida sööte?

Inimesed on erinevad-on pikad või lühikesed, blondid või punapead- samamoodi on inimesed oma kogukuselt erinevad. Kehakaalu puhul (täpselt nagu kasvugi puhul) on väga vähe tegemist inimese isikliku tubliduse või vastupidi laiskusega, tervislike või ebatervislike eluviisidega.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 15:53; 29.11 10:49; 30.11 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud saledad siin ju kirjutavad, kuidas nad tarbivad magustatud jooke või lisavad kohvi/tee sisse suhkrut, eks sellepärast. Üldse on paljud saledate näidismenüüd sellised, et kaugel tervislikkusest. Ma paksuna ei tarbi üldse suhkrut, seda polegi kodus (sest ei meeldi), sama saia, leiva, jahuga (ei maitse ja ei küpseta), kellelgi olid kommid vahepalaks?? TA, ära siit küll eeskuju võta, siin on mõned üksikud normaalsed päevamenüüd kaloraaži mõttes ja ülejäänud seda absoluutselt pole

Saan aru. Ja kui sale tarbib suhkrut ilma, et temale sellest midagi juhtub, on ok. Aga teemaalgatuse mõte on ju see, et kuidas saaks kaalu alla. Ja inimene, kes tahab kaalu alla saada, peaks vältima suhkrut ja kaloreid. Ja kõige lihtsam ongi vältida seda igapäevases joogis.

Ma olen ka olnud eluaeg väga sale. Pärast 40ndat eluaastat pean aga selleks pingutama, et olla sale. Ja see ongi minu A ja O, et magusad joogid on täiesti välistatud. Kohvi või teejooja, kes joob oma jooki päevas 3-4 tassi ja lisab igakord sinna juurde vähemalt teelusikatäie suhkrut, saab juba päevas väga mõttetu hunniku üleliigset kilokalorit.

Kusjuures, võin kinnitada, et jookides magusa ärajätmine on kõigest harjumuse küsimus. Hästi ruttu hakkab maitsema kohv ja tee ilma suhkruta. Ainult paar nädalat harjutamist ja edaspidi on juba pigem imelik magusat kohvi juua.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.11 21:21; 28.11 12:13; 28.11 16:39; 28.11 18:01; 28.11 19:39; 28.11 23:40; 29.11 15:21; 29.11 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik et plusse saavad vaid need kes kuidagi kontrollitult toituvad a la juurikad valgud ja kama. Need kes tavaliselt ja piiranguteta toituvad saavad miinuseid. Miks ometi. Teema ju kuidas saledad toituvad ja inimesed lihtsalt vastavad nii nagu nende elu on. Miks miinustada.

Mina imestan, et minu kommentaar sai mitu miinust. Ütlesin, et kaalujälgija ainus jook peaks olema vesi. Ja kohvi ning teed tuleks juua ilma suhkruta. Mis selles jutus küll vale on?

Paljud saledad siin ju kirjutavad, kuidas nad tarbivad magustatud jooke või lisavad kohvi/tee sisse suhkrut, eks sellepärast. Üldse on paljud saledate näidismenüüd sellised, et kaugel tervislikkusest. Ma paksuna ei tarbi üldse suhkrut, seda polegi kodus (sest ei meeldi), sama saia, leiva, jahuga (ei maitse ja ei küpseta), kellelgi olid kommid vahepalaks?? TA, ära siit küll eeskuju võta, siin on mõned üksikud normaalsed päevamenüüd kaloraaži mõttes ja ülejäänud seda absoluutselt pole.

TA olen: ma justnimelt olen märganud, et saledad söövadki kõike vastavalt sellele, mille järgi parasjagu isu on, mitte kaloraaži arvutades. Mõni päev saab rohkem, teine päev tasakaalustab ära. Nagu siin ühes postituses vaheldus “rämpsusöömise päev” kohvijoomise päevaga.

Minu pere ainus sale sööb täna õhtuks krõpse dipikastmega. Mina ei julge nende poolegi vaadata – õnneks ei isuta ka.

Mul ongi pigem see tunne, et ma ei oska enam tavaliselt süüa. Ma, kas langetan mingi kavaga oma kaalu või siis olen kaalutõusu lainel. Tahaks mingit tasakaalu tagasi saada. Hetkel üle 30kg ülekaalu ja ma tunnen, et mind ei motiveeri enam ükski kaalulangetusprogramm, sest saavutatut ei ole võimalik säilitada. Mu kaal on kõikunud 63st kuni 105kg-ni. See ei ole normaalne ja seetõttu minu kummaline teemaalgatus. Teoreetiliselt peaks kaal tasapisi langema ka siis, kui jälgin lihtsalt, et söön normaalselt – tekiks harjumus süüa kindlatel aegadel(siis, kui tunnen, et kôht on tühi), normaalseid portsjone ja avastasin, et osa toiduaineid ei ole minu menüüs nii tihti, kui need siin välja tulid (nt pähklid ja aurutatud köögiviljad).

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.11 20:08; 25.11 20:55; 25.11 21:00; 25.11 21:32; 28.11 16:47; 28.11 23:07; 29.11 13:53; 29.11 15:32; 30.11 16:35; 30.11 18:47; 01.12 11:11; 01.12 17:40; 01.12 19:15; 02.12 10:10; 11.12 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehmatasin ka paar aasta tagasi kaalutõusu peale ja hakkasin kaloreid jälgima. Tegelikult ilmnes, et kui kõik kirja panna, siis sõin palju rohkem, kui arvasin. Võtsin end käsile ja kui kirja pannes nägin, et sõin hommikul ja lõunal rohkem, siis võtsin õhtul supi, et jääda alla 1400-1500 kcal.

Kuna väga tähtis on koguste erinevus, siis “hommikusöögiks puder” võib saledale ja kogukamale väga suure erinevuse anda. Oluline on just kogus, mitte alati söödav toit.

Minu menüü:

Hommik 2 täistera röstsepikut juustuga ja keedumuna VÕI 50 gr endatehtud granolat marjade ja maitsestamata keefiriga.

Vahepala: 5 mandlit VÕI datlit

Lõuna: läätsede ja porgandiga tomatisupp, viil leiba VÕI salat (muna, kurk, oad, salat, avokaado, 4 suurt krevetti, sepikuviil, 1 spl kastet)

Oode: Latte, 50 gr tumedat shokolaadi

Õhtu: 100 gr kala köögiviljaseguga ja viil lavashi hummusega VÕI u 200 gr risotot VÕI väike grillitud baklazaan 3 spl valmis köögivilja-tomatikastmega ja 2 spl juustuga,  sepikuviil

Õhtul näksin ka veidi (mõned kommid, puuviljad, juust, riisivahvlid või kook), ehkki ei peaks. Aga loen võiduks juba seda, kui ei võta alkoholi, mis kaalu kohe seisma paneb. Toidule lisan tl rafineerimata rapsiõli, häid rasvu ei karda.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik et plusse saavad vaid need kes kuidagi kontrollitult toituvad a la juurikad valgud ja kama. Need kes tavaliselt ja piiranguteta toituvad saavad miinuseid. Miks ometi. Teema ju kuidas saledad toituvad ja inimesed lihtsalt vastavad nii nagu nende elu on. Miks miinustada.

Mina imestan, et minu kommentaar sai mitu miinust. Ütlesin, et kaalujälgija ainus jook peaks olema vesi. Ja kohvi ning teed tuleks juua ilma suhkruta. Mis selles jutus küll vale on?

Paljud saledad siin ju kirjutavad, kuidas nad tarbivad magustatud jooke või lisavad kohvi/tee sisse suhkrut, eks sellepärast. Üldse on paljud saledate näidismenüüd sellised, et kaugel tervislikkusest. Ma paksuna ei tarbi üldse suhkrut, seda polegi kodus (sest ei meeldi), sama saia, leiva, jahuga (ei maitse ja ei küpseta), kellelgi olid kommid vahepalaks?? TA, ära siit küll eeskuju võta, siin on mõned üksikud normaalsed päevamenüüd kaloraaži mõttes ja ülejäänud seda absoluutselt pole.

TA olen: ma justnimelt olen märganud, et saledad söövadki kõike vastavalt sellele, mille järgi parasjagu isu on, mitte kaloraaži arvutades. Mõni päev saab rohkem, teine päev tasakaalustab ära. Nagu siin ühes postituses vaheldus “rämpsusöömise päev” kohvijoomise päevaga.

Minu pere ainus sale sööb täna õhtuks krõpse dipikastmega. Mina ei julge nende poolegi vaadata – õnneks ei isuta ka.

Mul ongi pigem see tunne, et ma ei oska enam tavaliselt süüa. Ma, kas langetan mingi kavaga oma kaalu või siis olen kaalutõusu lainel. Tahaks mingit tasakaalu tagasi saada. Hetkel üle 30kg ülekaalu ja ma tunnen, et mind ei motiveeri enam ükski kaalulangetusprogramm, sest saavutatut ei ole võimalik säilitada. Mu kaal on kõikunud 63st kuni 105kg-ni. See ei ole normaalne ja seetõttu minu kummaline teemaalgatus. Teoreetiliselt peaks kaal tasapisi langema ka siis, kui jälgin lihtsalt, et söön normaalselt – tekiks harjumus süüa kindlatel aegadel(siis, kui tunnen, et kôht on tühi), normaalseid portsjone ja avastasin, et osa toiduaineid ei ole minu menüüs nii tihti, kui need siin välja tulid (nt pähklid ja aurutatud köögiviljad).

Aga pane meile kirja oma tavaline päeva söök. Vean kihla, et kodus ISE sa süüa eriti ei tee. Toitud valmistoidust või poe kuumast letist. Lisaks näksid ohtralt kõiksugu snäkke.

 

Minul isiklikult on haigus, mis ei lase kaalul langeda, vaid aina tõstab seda. Sellepärast ongi kogu mu elu üks suur võitlus toiduga. Aga… Ma teen IGA PÄEV ise koduse, sooja, tervisliku õhtusöögi. Väldin valmisasju ja kiirtoitu. Kui parasjagu on vaja kehakaalu alandada, siis aitab ainult kalorilugemine.

Mul on kolleegid, kel on laua peal koguaeg snikersid, kinderid, saiakesed jmt. Ja siis aina hädaldavad, et ei tea miks küll see kaal aina tõuseb.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.11 21:21; 28.11 12:13; 28.11 16:39; 28.11 18:01; 28.11 19:39; 28.11 23:40; 29.11 15:21; 29.11 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud saledad siin ju kirjutavad, kuidas nad tarbivad magustatud jooke või lisavad kohvi/tee sisse suhkrut, eks sellepärast. Üldse on paljud saledate näidismenüüd sellised, et kaugel tervislikkusest. Ma paksuna ei tarbi üldse suhkrut, seda polegi kodus (sest ei meeldi), sama saia, leiva, jahuga (ei maitse ja ei küpseta), kellelgi olid kommid vahepalaks?? TA, ära siit küll eeskuju võta, siin on mõned üksikud normaalsed päevamenüüd kaloraaži mõttes ja ülejäänud seda absoluutselt pole

Saan aru. Ja kui sale tarbib suhkrut ilma, et temale sellest midagi juhtub, on ok. Aga teemaalgatuse mõte on ju see, et kuidas saaks kaalu alla. Ja inimene, kes tahab kaalu alla saada, peaks vältima suhkrut ja kaloreid. Ja kõige lihtsam ongi vältida seda igapäevases joogis.

Ma olen ka olnud eluaeg väga sale. Pärast 40ndat eluaastat pean aga selleks pingutama, et olla sale. Ja see ongi minu A ja O, et magusad joogid on täiesti välistatud. Kohvi või teejooja, kes joob oma jooki päevas 3-4 tassi ja lisab igakord sinna juurde vähemalt teelusikatäie suhkrut, saab juba päevas väga mõttetu hunniku üleliigset kilokalorit.

Kusjuures, võin kinnitada, et jookides magusa ärajätmine on kõigest harjumuse küsimus. Hästi ruttu hakkab maitsema kohv ja tee ilma suhkruta. Ainult paar nädalat harjutamist ja edaspidi on juba pigem imelik magusat kohvi juua.

See oli ju ka minu kommentaari mõte 🙂 Need saledate näidismenüüd siin on sellised, et kauaks need inimesed küll saledad ei ole.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.11 02:21; 28.11 14:17; 28.11 19:26; 29.11 12:22; 29.11 17:17; 29.11 22:57; 30.11 14:15; 01.12 07:13; 22.12 01:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oli ju ka minu kommentaari mõte ???? Need saledate näidismenüüd siin on sellised, et kauaks need inimesed küll saledad ei ole.

Just, ja sellepärast peakski iga vastaja panema oma kommentaari juurde ka oma vanuse. Mina 20-aastasena olin absoluutselt “nälginud ja alakaaluline kolmanda maailma inimene”. Mina 47-aastasena olen absoluutselt midagi muud, kõige oma noorusea vastupidine juhtum.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.11 21:21; 28.11 12:13; 28.11 16:39; 28.11 18:01; 28.11 19:39; 28.11 23:40; 29.11 15:21; 29.11 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik et plusse saavad vaid need kes kuidagi kontrollitult toituvad a la juurikad valgud ja kama. Need kes tavaliselt ja piiranguteta toituvad saavad miinuseid. Miks ometi. Teema ju kuidas saledad toituvad ja inimesed lihtsalt vastavad nii nagu nende elu on. Miks miinustada.

Mina imestan, et minu kommentaar sai mitu miinust. Ütlesin, et kaalujälgija ainus jook peaks olema vesi. Ja kohvi ning teed tuleks juua ilma suhkruta. Mis selles jutus küll vale on?

Paljud saledad siin ju kirjutavad, kuidas nad tarbivad magustatud jooke või lisavad kohvi/tee sisse suhkrut, eks sellepärast. Üldse on paljud saledate näidismenüüd sellised, et kaugel tervislikkusest. Ma paksuna ei tarbi üldse suhkrut, seda polegi kodus (sest ei meeldi), sama saia, leiva, jahuga (ei maitse ja ei küpseta), kellelgi olid kommid vahepalaks?? TA, ära siit küll eeskuju võta, siin on mõned üksikud normaalsed päevamenüüd kaloraaži mõttes ja ülejäänud seda absoluutselt pole.

TA olen: ma justnimelt olen märganud, et saledad söövadki kõike vastavalt sellele, mille järgi parasjagu isu on, mitte kaloraaži arvutades. Mõni päev saab rohkem, teine päev tasakaalustab ära. Nagu siin ühes postituses vaheldus “rämpsusöömise päev” kohvijoomise päevaga.

Minu pere ainus sale sööb täna õhtuks krõpse dipikastmega. Mina ei julge nende poolegi vaadata – õnneks ei isuta ka.

Mul ongi pigem see tunne, et ma ei oska enam tavaliselt süüa. Ma, kas langetan mingi kavaga oma kaalu või siis olen kaalutõusu lainel. Tahaks mingit tasakaalu tagasi saada. Hetkel üle 30kg ülekaalu ja ma tunnen, et mind ei motiveeri enam ükski kaalulangetusprogramm, sest saavutatut ei ole võimalik säilitada. Mu kaal on kõikunud 63st kuni 105kg-ni. See ei ole normaalne ja seetõttu minu kummaline teemaalgatus. Teoreetiliselt peaks kaal tasapisi langema ka siis, kui jälgin lihtsalt, et söön normaalselt – tekiks harjumus süüa kindlatel aegadel(siis, kui tunnen, et kôht on tühi), normaalseid portsjone ja avastasin, et osa toiduaineid ei ole minu menüüs nii tihti, kui need siin välja tulid (nt pähklid ja aurutatud köögiviljad).

Normaalses toitumiskavas ju ongi tavaline toit ja minu silmis peakski olema kava järgi toitumine selleks, et see annab sulle teadmise, milliseid toite ja kui suurtes kogustes tarbida võiksid. Näiteks kui kava järgimise lõpetad ja kaal hakkab taas kogunema, siis teed taas vajalikud korrektuurid (toiduainete kaalumine vms).

Siin teemaski välja toonud mitmed, et näiteks 100 gr kala/liha, aga tegelikkuses ei tea väga paljud, kui suur see tükk on. Kindlasti on palju inimesi, kes oleks üllatunud kui arvutaksid oma tavaliste einete kaloraaži välja.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 20:28; 29.11 15:43; 29.11 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin teemaski välja toonud mitmed, et näiteks 100 gr kala/liha, aga tegelikkuses ei tea väga paljud, kui suur see tükk on.

Jah, see on küll tõsi, et silma järgi hinnates tõstame taldrikusse enamasti rohkem kui kõhutäiteks vaja on. Vähemalt mingi aja võiks asju kaaluda, et saada aimu mahu ja kaalu vahekorrast. Minul on sisse jäänud harjumus nt riisi enne keemapanekut kaaluda – tean, et see paisub ca 2 x ja tean, palju ma valmisriisi vajan. Ei tee lihtsalt suvalist potitäit, millest tõstan endale suvalise taldrikutäie.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 28.11 10:26; 28.11 21:05; 29.11 13:03; 29.11 13:13; 29.11 16:34; 29.11 16:38; 29.11 17:03; 29.11 22:16; 30.11 10:57; 01.12 12:25; 16.12 12:25; 16.12 12:28; 16.12 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline on teie tavapärane päevamenüü? Kui palju/tihti ja mida sööte?

Inimesed on erinevad-on pikad või lühikesed, blondid või punapead- samamoodi on inimesed oma kogukuselt erinevad. Kehakaalu puhul (täpselt nagu kasvugi puhul) on väga vähe tegemist inimese isikliku tubliduse või vastupidi laiskusega, tervislike või ebatervislike eluviisidega.

Päriselt keegi kirjutab sellist rumalust? Ehk on tegu irooniaga? Samas on ju olemas targemad inimesed: Meditsiinigeneetika vanemteadur Neeme Tõnisson lisas, et pooled meie tunnused, sealhulgas haigusriskid, määravad geenid, aga teise poole määrab elustiil ja keskkond. „Ülekaalu probleemi ei olnud 150 aastat tagasi üldse, kõik olid kõhnad olenemata geneetikast,” lisas Tõnisson. „Söödi palju vähem ja liiguti palju enam. Eluviis on ikka väga palju muutunud.” “Rasvumist puudutavad geenid on seotud impulsi, ahvatluse kontrolliga.”

Ehk siis tuleb kasvatada iseloomu ja mitte õgida kõike, mis silma ette satub.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.11 10:17; 28.11 22:30; 29.11 13:25; 29.11 15:11; 30.11 16:12; 30.11 17:53; 01.12 14:28; 01.12 17:42; 01.12 18:34; 15.12 16:11; 16.12 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan otsida infot märksõnadega “mikrobioom” või inglise keeles “microbiota”.

Erinevate inimeste soolestikubakterid omastavad toitaineid (eriti süsivesikuid) erinevalt. Osade inimeste soolestikubakterid on väga tõhusad ja suudavad söödud toidust välja pigistada maksimumi; teiste inimeste soolebakterid ei saa samast toidust aga nii palju kaloreid kehale kätte. Mikrobioomide uurimine on praegu alles lapsekingades, aga juba on avastatud, et ülekaaluliste inimeste mikrobioota erineb saledate omades.

Soovitan lugeda: Giulia Enders “Võluv soolestik (raamatukogudes täiesti tasuta olemas)

Huvi äratamiseks: https://novaator.err.ee/930785/kohubakteritest-soltub-inimese-pikaealisus-ja-soodumus-rasvumisele

 

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga pane meile kirja oma tavaline päeva söök. Vean kihla, et kodus ISE sa süüa eriti ei tee. Toitud valmistoidust või poe kuumast letist. Lisaks näksid ohtralt kõiksugu snäkke

TA olen: Selle kihlveo oled nüüd küll kahjuks kaotanud, sest ma elan piirkonnas, kus pole kuskilt möödaminnes valmistoitu võtta ning teen ka söögid ise.
Hommik: Kaks 4%rasvasisaldusega singiga ning toorjuustuga leiba v rösti, peale mõni tomati-kurgiviil ja kui on siis ka salatileht. Must kohv(suhkruta) (variandid on ka puder või omlett)
Vahepala: õun v pirn
Lôuna: nt. kartul ja kanakints/ahjuliha v mingi jahukaste (märkasin, et saledate menüüs seda eriti ei kohta),kõrvale salatit
Vahepeal joon teed.
Õhtu: enamasti sama, mis lõuna.
Mõnikord vahepalaks võileb või puuvili.
Magusat ei armasta ja söön pigem harva, rämpstoitu ei söö, magustatud jooke ei joo. Joogiks vesi, suhkruta kohv/tee või vahel harva Zero.
Alkot tarbin üks-kaks korda kuus, kuid pigem mõõdukalt.
Aegajalt tabavad mind näksimishood ja ilmselt on ka söögikogused paigast.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.11 20:08; 25.11 20:55; 25.11 21:00; 25.11 21:32; 28.11 16:47; 28.11 23:07; 29.11 13:53; 29.11 15:32; 30.11 16:35; 30.11 18:47; 01.12 11:11; 01.12 17:40; 01.12 19:15; 02.12 10:10; 11.12 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen selline sale kes võib süüa palju tahab ja kaalu juurde ei tule, vanus 30+.

Tänane menüü:

7.30 piimakohv 1tl suhkruga + 2 singi-juustuvõileiba, banaan

10.00 2 piimakohv 1 tl suhkruga  2 maasikakommi, omlett singi ja tomatiga

12.00 Hakklihasupp 2 lihapirukaga, pool pirni

14.00 mõned Maasikakommid, tee meega, 2 mandariini

17.00 2 võileib suitsuvorsti ja juustuga, 200g vanilli kohupiima

18.00 põdrakonserv, tee meega, 3 mandariini

20.00 lambahautist makaronidega, 2 kohupiimakooki

23.00 maasikakommid, 50g šokolaadi, mõned juustuviilud

Kogu päeva peale jõin ka 1 suure pudeli granaatõunamahla.

Kellaajad panin umbkaudu, söön väga sageli ja tihti kergesti kättesaadavat(st ebatervislikku, komme, küpsiseid), trenni ei tee, olen lastega kodune.

Üldiselt arvan, et inimene peaks olema rahul oma kehas, isegi unistan vahest, et oleks tore olla naiselikum, kurvikam, suurema pepu ja rindadega, aga mis sa teed kui antud ei ole, suguvõsas teisedki pisikesed ja peened ega minagi erine. Kaalu 47kg pikkust 1,64m.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, mis imelikke söögikooslusi siin saab lugeda. Mingid maasikakommid mitmeid kordi päevas (kas tõesti täiskasvanud inimene fännab midagi sellist?) ja põdrakonserv (paljalt?) koos meega. Täielik jubedus. Aga olgu pealegi. Inimeste maitsed  ongi erinevad.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.11 21:21; 28.11 12:13; 28.11 16:39; 28.11 18:01; 28.11 19:39; 28.11 23:40; 29.11 15:21; 29.11 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline on teie tavapärane päevamenüü? Kui palju/tihti ja mida sööte?

Inimesed on erinevad-on pikad või lühikesed, blondid või punapead- samamoodi on inimesed oma kogukuselt erinevad. Kehakaalu puhul (täpselt nagu kasvugi puhul) on väga vähe tegemist inimese isikliku tubliduse või vastupidi laiskusega, tervislike või ebatervislike eluviisidega.

Päriselt keegi kirjutab sellist rumalust? Ehk on tegu irooniaga? Samas on ju olemas targemad inimesed: Meditsiinigeneetika vanemteadur Neeme Tõnisson lisas, et pooled meie tunnused, sealhulgas haigusriskid, määravad geenid, aga teise poole määrab elustiil ja keskkond. „Ülekaalu probleemi ei olnud 150 aastat tagasi üldse, kõik olid kõhnad olenemata geneetikast,” lisas Tõnisson. „Söödi palju vähem ja liiguti palju enam. Eluviis on ikka väga palju muutunud.” “Rasvumist puudutavad geenid on seotud impulsi, ahvatluse kontrolliga.”

Ehk siis tuleb kasvatada iseloomu ja mitte õgida kõike, mis silma ette satub.

Vaata üle pühapäevane Anu saate usutlus Age Oksaga või loe värsket raamatut “Liblikalend” ,seal on põgusalt ka söömisest juttu..

Kui veel viiteid soovite siis väike valik artiklite pealkirju, vb viib google veel ka artikliteni-sisu on üks ja seesama-saleduse nimel ei tehta mitte mingit pingutust, inimene on selline milliseks on ta sündinud:

Supermodell Helena Christensen sööb nagu siga!

Anne Veesaar: söön nagu metsloom

Merle Palmiste võlgneb ilu saladuse headele geenidele

Paksus on geenides, kuid seda saab muuta

Sharon Stone kardab kondiseks muutuda

Ithaka Maria: ma pole kunagi dieeti pidanud!

Mis on Intsu-Inga kauni figuuri saladus?

Miss Model 2010: “Ma pole kunagi dieeti pidanud!”

Gwyneth Paltrow dieedinipp: sööge friikartuleid!

Mis on Ines Karu hea vormi saladus?

Urve Palo: kehakaal pole mulle oluline

KUUMAD KAADRID | Milline keha! 50-aastase Jana Hallase bikiinivorm jätab sõnatuks

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 15:53; 29.11 10:49; 30.11 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma panen ka oma näidis menüü. Olen 29/172cm/68kg

Hommikusöök- isetehtud müsli hapupiimaga.

Vahepala- on pähklid/banaan või miskit muud kerget.

Lõuna- Loomalihaga ahjupraad, milles on porgand, kartul ja kaalikas.

Vahepala

Õhtusöök- muna, sink ja kodujuust.

Mina ise ei tarbi magustatud jooke, ega tarbi ka komme. Suhkurt ei tarbi ma peaaegu üldse, magustamiseks kookides või mujal, kasutan ma looduslike magustajaid(vahtrasiirup). Ka ei tarbi ma nisujahuga tooteid, lihtsalt ma ei näe selleks vajadust ja ma pole harjunud.
Krõpsu meie peres ei tarbita, teleka ees me ei tarbi üldse mitte midagi. Kui me snäkime midagi, siis tavaliselt on selleks mingi kvaliteetne juust, tooreliha viilud pipraga ja muu säärane. Me ei osta kunagi snäkilauale krõpsu, dipikastet ega muud sellist kraami. Toidu ma teen alati ise, poolfabrikaate kunagi ei osta.
Ma ei toitu nii sellepärast, et kaalust alla saada või seda hoida, ma toitun nii, sest see on meile omasem.

 

TA-jale soovitan minna toitumisterapeudi juurde, ta annab ehk suuna kätte. Aga proovi hoiduda nendest, kes tegelevad kõrvalt fintessiga. Pigem sellisega, kes tõesti ongi toitumisterapeud(Liis Orav).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 26.11 12:46; 26.11 16:07; 29.11 10:53; 29.11 15:58; 29.11 16:19; 29.11 20:23; 30.11 09:41; 30.11 12:55; 30.11 13:12; 01.12 13:16; 01.12 13:48; 01.12 14:34; 01.12 15:19; 01.12 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

N34/172cm/98kg

Panen eilse menüü, täna olen ainult hommikusöögi söönud.

H: 100ml (masin mõõdab) kohvi 20ml kaerapiimaga. Mingil määral suhkrut on kaerapiimas, aga eraldi juurde ei lisanud. Üks väike kausitäis putru Keiju margariiniga (sama suur kui see, millest väikelapsed söövad). Putru keedan veega, piimaga ei maitse. Lisan vaid soola. Kõrvale üks riisivahvel endavalmistatud värske basiilikupestoga.

L: Aedoad wokitud küüslaugu ja seesamiseemnetega; tükk ahjulõhe.

Vahepala: Mandariinid.

Õ: Suur kausitäis salatit. Sisuks ca 0.5kg salatisegu, väikefarmist pärit extra virgin oliiviõli, balsamiäädikas, sool, pipar, tomat, kurk, redis, kõrvitsaseemned, seedermänniseemned, oregano.

Päeva jooksul jälgin, et jooksin ära kaks liitrit vett.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.11 02:21; 28.11 14:17; 28.11 19:26; 29.11 12:22; 29.11 17:17; 29.11 22:57; 30.11 14:15; 01.12 07:13; 22.12 01:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, mis imelikke söögikooslusi siin saab lugeda. Mingid maasikakommid mitmeid kordi päevas (kas tõesti täiskasvanud inimene fännab midagi sellist?) ja põdrakonserv (paljalt?) koos meega. Täielik jubedus. Aga olgu pealegi. Inimeste maitsed ongi erinevad.

Mul läks ka selle viimase menüü peale süda pahaks

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 28.11 10:26; 28.11 21:05; 29.11 13:03; 29.11 13:13; 29.11 16:34; 29.11 16:38; 29.11 17:03; 29.11 22:16; 30.11 10:57; 01.12 12:25; 16.12 12:25; 16.12 12:28; 16.12 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

N34/172cm/98kg

Panen eilse menüü, täna olen ainult hommikusöögi söönud.

H: 100ml (masin mõõdab) kohvi 20ml kaerapiimaga. Mingil määral suhkrut on kaerapiimas, aga eraldi juurde ei lisanud. Üks väike kausitäis putru Keiju margariiniga (sama suur kui see, millest väikelapsed söövad). Putru keedan veega, piimaga ei maitse. Lisan vaid soola. Kõrvale üks riisivahvel endavalmistatud värske basiilikupestoga.

L: Aedoad wokitud küüslaugu ja seesamiseemnetega; tükk ahjulõhe.

Vahepala: Mandariinid.

Õ: Suur kausitäis salatit. Sisuks ca 0.5kg salatisegu, väikefarmist pärit extra virgin oliiviõli, balsamiäädikas, sool, pipar, tomat, kurk, redis, kõrvitsaseemned, seedermänniseemned, oregano.

Päeva jooksul jälgin, et jooksin ära kaks liitrit vett.

Alustada tasuks tõesti toitumisnõustajavisiidist, et teha endale toitumise põhitõed selgeks – mis on valgud, mis on süsivesikud ning kust neid saab ja palju vaja.
See tsiteeritud postitus on hea näide täiesti tasakaalust väljas päevamenüüst. Pudru kõrvale veel riisivahvel? Milleks? Ja peale margariin??? Päeva ainus valguallikas oli see tükk lõhet?

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 28.11 10:26; 28.11 21:05; 29.11 13:03; 29.11 13:13; 29.11 16:34; 29.11 16:38; 29.11 17:03; 29.11 22:16; 30.11 10:57; 01.12 12:25; 16.12 12:25; 16.12 12:28; 16.12 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline on teie tavapärane päevamenüü? Kui palju/tihti ja mida sööte?

Inimesed on erinevad-on pikad või lühikesed, blondid või punapead- samamoodi on inimesed oma kogukuselt erinevad. Kehakaalu puhul (täpselt nagu kasvugi puhul) on väga vähe tegemist inimese isikliku tubliduse või vastupidi laiskusega, tervislike või ebatervislike eluviisidega.

Päriselt keegi kirjutab sellist rumalust? Ehk on tegu irooniaga? Samas on ju olemas targemad inimesed: Meditsiinigeneetika vanemteadur Neeme Tõnisson lisas, et pooled meie tunnused, sealhulgas haigusriskid, määravad geenid, aga teise poole määrab elustiil ja keskkond. „Ülekaalu probleemi ei olnud 150 aastat tagasi üldse, kõik olid kõhnad olenemata geneetikast,” lisas Tõnisson. „Söödi palju vähem ja liiguti palju enam. Eluviis on ikka väga palju muutunud.” “Rasvumist puudutavad geenid on seotud impulsi, ahvatluse kontrolliga.”

Ehk siis tuleb kasvatada iseloomu ja mitte õgida kõike, mis silma ette satub.

Vaata üle pühapäevane Anu saate usutlus Age Oksaga või loe värsket raamatut “Liblikalend” ,seal on põgusalt ka söömisest juttu..

Kui veel viiteid soovite siis väike valik artiklite pealkirju, vb viib google veel ka artikliteni-sisu on üks ja seesama-saleduse nimel ei tehta mitte mingit pingutust, inimene on selline milliseks on ta sündinud:

Supermodell Helena Christensen sööb nagu siga!

Anne Veesaar: söön nagu metsloom

Merle Palmiste võlgneb ilu saladuse headele geenidele

Paksus on geenides, kuid seda saab muuta

Sharon Stone kardab kondiseks muutuda

Ithaka Maria: ma pole kunagi dieeti pidanud!

Mis on Intsu-Inga kauni figuuri saladus?

Miss Model 2010: “Ma pole kunagi dieeti pidanud!”

Gwyneth Paltrow dieedinipp: sööge friikartuleid!

Mis on Ines Karu hea vormi saladus?

Urve Palo: kehakaal pole mulle oluline

KUUMAD KAADRID | Milline keha! 50-aastase Jana Hallase bikiinivorm jätab sõnatuks

Jällegi hämming. Et siis geeniteadlaste töö on võrdväärne Kroonika klikimagnetitega?

Nojah, kuskil oli ka uuring, et rasvumine mõjutab aju töövõimet.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.11 10:17; 28.11 22:30; 29.11 13:25; 29.11 15:11; 30.11 16:12; 30.11 17:53; 01.12 14:28; 01.12 17:42; 01.12 18:34; 15.12 16:11; 16.12 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

N34/172cm/98kg

Panen eilse menüü, täna olen ainult hommikusöögi söönud.

H: 100ml (masin mõõdab) kohvi 20ml kaerapiimaga. Mingil määral suhkrut on kaerapiimas, aga eraldi juurde ei lisanud. Üks väike kausitäis putru Keiju margariiniga (sama suur kui see, millest väikelapsed söövad). Putru keedan veega, piimaga ei maitse. Lisan vaid soola. Kõrvale üks riisivahvel endavalmistatud värske basiilikupestoga.

L: Aedoad wokitud küüslaugu ja seesamiseemnetega; tükk ahjulõhe.

Vahepala: Mandariinid.

Õ: Suur kausitäis salatit. Sisuks ca 0.5kg salatisegu, väikefarmist pärit extra virgin oliiviõli, balsamiäädikas, sool, pipar, tomat, kurk, redis, kõrvitsaseemned, seedermänniseemned, oregano.

Päeva jooksul jälgin, et jooksin ära kaks liitrit vett.

Alustada tasuks tõesti toitumisnõustajavisiidist, et teha endale toitumise põhitõed selgeks – mis on valgud, mis on süsivesikud ning kust neid saab ja palju vaja.

See tsiteeritud postitus on hea näide täiesti tasakaalust väljas päevamenüüst. Pudru kõrvale veel riisivahvel? Milleks? Ja peale margariin??? Päeva ainus valguallikas oli see tükk lõhet?

TA: Igaksjuhuks mainin, et see ülapool pole minu menüü.
Mina olen käinud eraldi toitumisnõustaja juures, lisaks sellele osalenud kunagi 10 nädalat kestnud kaalulangetusprogrammis, milles oli üks osa toitumisnõustamisel ja teine osa emotsioonidel. Tehtud on ka toidutalumatuse testid. Proovitud on erinevaid kaalulangetuse kavasid (kaalujälgijad, fitlap jms) ja mõnda ekstreemsematki dieeti (nt kapsasupidieet), kuid need viimased tunduvad eriti mõttetud,sest tulemus kaob kohe, kui tavatoitumise juurde tagasi pöörduda.

Ma arvan, et need, kes kiidavad, et võivad kõike süüa, ei adu, kui vähe nad söövad. St neil ongi harjumus vähem/normaalsemalt süüa.
Eks mingil osal meist on muidugi terviseprobleeme, mis mõjutavad kaalulangust, kuid minul on siiani kaal hästi langenud, kui mingi programmi jälle ette võtan, kuid see ei jää püsima. Eks vanusega läheb see keerulisemaks, sest ainevahetus ju aeglustub.
Vanust 43a, kaalu hetkel 96kg, 165cm juures.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.11 20:08; 25.11 20:55; 25.11 21:00; 25.11 21:32; 28.11 16:47; 28.11 23:07; 29.11 13:53; 29.11 15:32; 30.11 16:35; 30.11 18:47; 01.12 11:11; 01.12 17:40; 01.12 19:15; 02.12 10:10; 11.12 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kellelgi olid kommid vahepalaks?? TA, ära siit küll eeskuju võta, siin on mõned üksikud normaalsed päevamenüüd kaloraaži mõttes ja ülejäänud seda absoluutselt pole.

Mina sain teemaalgatusest aru, et TA soovib lihtsalt teada, mida kõhnad söövad, mitte otseselt toidusoovitusi. Loomulikult ei soovita ma neile, kes kaalu langetada soovivad, komme vahepalaks, aga ise panin need siia ausalt kirja.

TA olen: ma justnimelt olen märganud, et saledad söövadki kõike vastavalt sellele, mille järgi parasjagu isu on, mitte kaloraaži arvutades. Mõni päev saab rohkem, teine päev tasakaalustab ära. Nagu siin ühes postituses vaheldus “rämpsusöömise päev” kohvijoomise päevaga.

Minu puhul peab see küll paika. Kui ma näiteks olen mingil üritusel söönud korraliku õhtusöögi, siis on mul ka järgmise päeva lõunaajal veel tunne, et kõht on täis, ja söön vaid moepärast veidi midagi – püreesuppi vms. Lähtun söömise üldse päris palju ka isudest, näiteks olen aru saanud, et kui ma mõnda aega vaid taimetoite söönud olen, tekib lihaisu ja isegi veiseliha isu, mida ma tavaliselt ei armasta. Sel ajal võiks vabalt ka paljast põdrakonservi süüa (keegi siin eelnevalt pani selle oma toidu alla kirja ja selle üle imestati). Ma ei arvuta kunagi mingeid kaloraaze või sisaldusi, aga mulle tundub, et mu isu ütleb mulle ise, kui palju ja mida mul vaja on. Maitseeelistused mängivad muidugi ka rolli- aedvilju ja salateid söön sellepärast, et need maitsevad mulle; shokolaad, kommid ja osad küpsised ka. Aga saiakesed, pirukad, koogid, krõpsud ja kartulid näiteks ei maitse eriti ja neid ma ei söö ka.
Mis terviseprobleemidesse puutub, siis mul on näiteks kilpnäärme alatalitlus, mis üldiselt peaks kehakaalu tõstma. Praegu on see kompenseeritud, aga ka sel ajal, kui veel ei olnud, ei mõjutanud see mu kehakaalu karvavõrdki, olin ikka alakaalu piiril. See on jälle näide sellest, kui erinevalt meie organismid toimivad. Samas energia jäävuse seadus peaks ikka inimeste puhul ka kehtima, st vastupidine olukord, et söön vähem kui kulutan ja lähen ikka paksemaks, ei ole füüsikaseaduste kohaselt võimalik.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 16:46; 29.11 14:54; 29.11 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest võib saledate ja kaaluga mures olevate inimeste menüüd uurides leida ühe suure erinevuse: saledad söövadki kõike, aga paksud söövad tihti mingeid asendustoite a´la riisigaletid ja margariin, leiva ja või asemel.  Oma tutvusringkonnas olen märganud, et saledad on ka enamasti paremad kokad.  Paar ülipaksu näiteks ei tee praktiliselt üldse ise süüa.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.11 10:17; 28.11 22:30; 29.11 13:25; 29.11 15:11; 30.11 16:12; 30.11 17:53; 01.12 14:28; 01.12 17:42; 01.12 18:34; 15.12 16:11; 16.12 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma tutvusringkonnas olen märganud, et saledad on ka enamasti paremad kokad.  Paar ülipaksu näiteks ei tee praktiliselt üldse ise süüa.

See vist peab paika küll. Mu lapsel oli teismeeas sõbranna, kes oli paksuke. Tema õde, ka teismeline, oli paksuke. Ja ema oli rasvunud. Ema oli tegelikult väga noor inimene.

Kui lapse sõbranna meil külas käis, siis alati imestas, et meil iga päev soe toit tehakse. Ta ütles, et nende kodus ei tehta kunagi süüa. Süüakse vaid võileibu, krõpsu ja igasugu näkse. Parimal juhul keedetakse poepelmeene. Ja kui väga vedas ja ema viitsis, siis keetis makarone ja sardelle.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.11 21:21; 28.11 12:13; 28.11 16:39; 28.11 18:01; 28.11 19:39; 28.11 23:40; 29.11 15:21; 29.11 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina soovitan TA-l leida see raha, mida on vaja toitumisspetsialisti juurde minekuks, et teha endale täielik analüüs. TA puhul võib olla tegu sellega, et on mingi toidutalumatus, mis ta keha koormab ning seetõttu kaal ei lange.

Ise olen kuulnud juhtumist, kus tänu toidutalumatuse testile, võttis inimene 50-kg maha. Muutes ainult seda, et loobus sellest ühest (!) toiduainest.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 09:04; 29.11 15:26; 01.12 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga pane meile kirja oma tavaline päeva söök. Vean kihla, et kodus ISE sa süüa eriti ei tee. Toitud valmistoidust või poe kuumast letist. Lisaks näksid ohtralt kõiksugu snäkke

Selle kihlveo oled nüüd küll kahjuks kaotanud, sest ma elan piirkonnas, kus pole kuskilt möödaminnes valmistoitu võtta ning teen ka söögid ise.

Hommik: Kaks 4%rasvasisaldusega singiga ning toorjuustuga leiba v rösti, peale mõni tomati-kurgiviil ja kui on siis ka salatileht. Must kohv(suhkruta) (variandid on ka puder või omlett)

Vahepala: õun v pirn

Lôuna: nt. kartul ja kanakints/ahjuliha v mingi jahukaste (märkasin, et saledate menüüs seda eriti ei kohta),kõrvale salatit

Vahepeal joon teed.

Õhtu: enamasti sama, mis lõuna.

Mõnikord vahepalaks võileb või puuvili.

Magusat ei armasta ja söön pigem harva, rämpstoitu ei söö, magustatud jooke ei joo. Joogiks vesi, suhkruta kohv/tee või vahel harva Zero.

Alkot tarbin üks-kaks korda kuus, kuid pigem mõõdukalt.

Aegajalt tabavad mind näksimishood ja ilmselt on ka söögikogused paigast.

Jahujastme võiks tõesti ära jätta – see on sama hea kui valget saia sisse süüa. Asenda jahukaste mingi õli/vinegreti vm. kastmega, isegi hapukoor on parem kui jahukaste. Mina näiteks armastan väga süüa keedukartulit hapukoorega.

Üks väike nipp veel. Kasuta väikeseid taldrikuid – siis sööd nii palju kui sa tegelikult vajad aga visuaalselt saab aju signaali, et terve taldrik on ilusti puhtaks söödud 🙂 Ja muidugi tasub igat suutäit korralikult läbi mäluda. Nii jõuab vähem toitu aeglaselt makku ka tekib kiiremini ajust sigaan mis ütleb, et kõht on täis. Muidu vohmid kiiresti suure megakoguse endale kõhtu ja ei saa arugi millal kõht tegelikult piisavalt täis sai. Ja söödki üle.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.11 22:18; 29.11 15:30; 16.12 16:21; 16.12 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina soovitan TA-l leida see raha, mida on vaja toitumisspetsialisti juurde minekuks, et teha endale täielik analüüs. TA puhul võib olla tegu sellega, et on mingi toidutalumatus, mis ta keha koormab ning seetõttu kaal ei lange.

Ise olen kuulnud juhtumist, kus tänu toidutalumatuse testile, võttis inimene 50-kg maha. Muutes ainult seda, et loobus sellest ühest (!) toiduainest.

NB! Ma olen juba toitumisnõustaja konsultatsioonil käinud ja ka toidutalumatuse testi teinud. Minu puhul ei andnud see mingit erilist tulemust.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.11 20:08; 25.11 20:55; 25.11 21:00; 25.11 21:32; 28.11 16:47; 28.11 23:07; 29.11 13:53; 29.11 15:32; 30.11 16:35; 30.11 18:47; 01.12 11:11; 01.12 17:40; 01.12 19:15; 02.12 10:10; 11.12 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, millistest müstilistest jahukastmetest inimesed räägivad, mis nii kohutavalt halvad on?

Ma kasutan terve pannitäie kastme paksendamiseks 1 spl!!! jahu. Keegi veel soovitas selle asemel hapukoort, no ma ei tea…

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 20:28; 29.11 15:43; 29.11 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, kogu selle jutu peale tellisin esimest korda elus toitumiskava.
Asi on suht käest ära, 168 cm juures on 85,5 – 86 kg. Hirmus lugu. Vanus 41.
Praegu olen töölt eemal, kodune, see kindlasti kaalule hästi ei mõju. Kuigi teen väga pikki kõnde, kiirkõnde looduses pea iga päev, siis töötempo, minek-tulek oleks muidugi parem.

Eelkõige toitumine muidugi 🙁 Eks näis, kuidas läheb. Esimese retseptilõuna tegin ära, oleme ausad selline kergem eelroog-salat oli:)

Kui veinilimpsimisekombest lahti saaks, siis oleks ilmselt ka juba pool võitu käes.
Eile tegin riidekapi lahti. No jah, eks ma teadsin tulemust ammu. Suur osa riideid-kleite selga ei lähe või tekib kiles viineri efekt. Põhimõtteliselt kui viitsiks ette võtta võiks suure osa riideid maha müüa, saaks mingi raha nende eest.

Hormoontabletid tahaks ka ära lõpetada. Tea kas oleks tolku.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.11 15:45; 29.11 15:54; 29.11 16:13; 06.12 17:37; 11.12 11:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 206 )


Esileht Ilu ja tervis Küsimus saledatele