Esileht Kodunurk Küsimus seebitegijatele

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Küsimus seebitegijatele

Postitas:

Ise seebi tegemine on populaarne hobi ja küllap on siingi inimesi, kes sellega tegelevad. Ma tahaksin ka teha. Käisin kunagi ka seebitegemise koolitusel, aga seal tegime seepi seebikiviga, segamas käisime lausa õues. Mul ei ole kodus võimalik seebikiviga teha, see poleks ohutu. Otsin mööda netti retsepte ja leidsin ühe, kus seebikivi asemel oli hoopis naatriumkarbonaat ehk siis sooda.
Ma olen keemias täiesti põmmpea, aga sooda on ka leelis ja rasvaga reageerides äkki ka siis seebistub või? Kas see võiks võimalik olla?
Retsept ise on siin, see on küll saksa keeles, aga äkki keegi oskab seda retsepti vaadates öelda, kas võiks funktsida?
https://www.vital.de/wohlbefinden/naturkosmetik/galerie/rezepte-zur-seifenherstellung#seite2

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest jutust seal aru ei saa. Kui seebikivi kasutada ei taha, tee seebimassist, lihtne ja täitsa ok. võid natuke kookosrasva sisse panna (ei mäleta, kas 5 -10%), siis tuleb pehmem ja vahutavam. Seebimassi saad erinevatest käsitööpoodidest, nt siin hea hinnaga: http://www.kunsti.ee/index.php?categoryID=325

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retsepti vaadates on tõenäoliselt sheavõi ja kookosõli (toatemp tahked) need, mis seda seebina hoiavad ja sooda (mitte söögisooda) see, mis ilmselt vahutab. Tundub rohkem aroomiseep, kui nö pesuseep – samas nahale väga niisutav.

Naatriumkarbonaadi puhul tuleb samuti hoiduda selle tolmu või aurude sissehingamist. Ning tugevas konsenstratsioonis samuti nahaga kokkupuutes halb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 22:04; 24.11 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naatriumkarbonaadi puhul tuleb samuti hoiduda selle tolmu või aurude sissehingamist.

Sa pole kunagi soodaauru omale teinud? Ega kuulnudki, et sellega ravitakse nohu?
Ahah.
Kindlasti on sinu jaoks tundmatu ka “merineitsi” ehk siis tavalised soolase veega ninatilgad.

…..

Mis seebikivisse puutub, siis siin ongi vaid variant, et hea roostevaba vent või õues.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 23:16; 24.11 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naatriumkarbonaadi puhul tuleb samuti hoiduda selle tolmu või aurude sissehingamist.

Sa pole kunagi soodaauru omale teinud? Ega kuulnudki, et sellega ravitakse nohu?

Ahah.

Kindlasti on sinu jaoks tundmatu ka “merineitsi” ehk siis tavalised soolase veega ninatilgad.

…..

Mis seebikivisse puutub, siis siin ongi vaid variant, et hea roostevaba vent või õues.

Kulla inimene, sina rääkisid nõrgast vesilahusest, mina räägin konsentreeritud ainest ehk pulbrist endast. Sinu vesilahus ei ole enam puhas naatriumkarbonaat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 22:04; 24.11 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla inimene, sina rääkisid nõrgast vesilahusest, mina räägin konsentreeritud ainest ehk pulbrist endast.

Ma vist rääkisin söögisooda sissehingamisest, jah, sry. Selle puhul ei juhtu suurt midagi, puhastati ju ka NY Vabadussammas sellega ja kõik on elus.
Pesusooda on ilmselt pisut teine aine.

Keemik: kas söögisoodast saab pesusoodat ise teha, hoides teda ca 20min kuumas ahjus plaadi peal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 23:16; 24.11 14:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk Küsimus seebitegijatele