Esileht Pereelu ja suhted Küsimus seoses lapsega teise riiki elama minemisega

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Küsimus seoses lapsega teise riiki elama minemisega

Postitas:

Lapse isaga koos ei ela ja ta isa elatist ka ei maksa, et kas on siis vaja lapse isa nõusolekut lapsega välismaale elama minemiseks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 06:25; 22.07 21:54; 23.07 00:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui lapsel on isa olemas ja isa hooldusõigust pole piiratud, siis loomulikult on vaja ka isa nõusolekut. see, et sina pole (piisavalt) tegelenud elatise välja nõudmisega, ei oma mingit tähtsust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lapse isaga koos ei ela ja ta isa elatist ka ei maksa, et kas on siis vaja lapse isa nõusolekut lapsega välismaale elama minemiseks?[/tsitaat]

Võid vabalt minna. Kui isa last vaatamas ka ei käi, siis ei hakka isa ka last otsima ja elad rahulikult lapsega teises rigis edasi. Kui teil ühine perekonnanimi lapsega, siis tavaliselt ei hakata ka uurima, kas isa andis loa kuskile minemiseks.
Mina tegin nii ja see oli ainuõige otsus. Elan hästi. Ja saan lapsele anda kõik mis tahan. Ilma, et peaksin igal kuul isale meelde tuletama elatise maksekuupäeva ja vingu, kuidas ma küll julgen.
Need kes siin sellist asja maha salgavad on ise ühed jobud, sest olgu ükskõik mitu kohust otsustanud välja mõista elatise, seda võid sa ikka ootama jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Võid vabalt minna. Kui isa last vaatamas ka ei käi, siis ei hakka isa ka last otsima ja elad rahulikult lapsega teises rigis edasi. Kui teil ühine perekonnanimi lapsega, siis tavaliselt ei hakata ka uurima, kas isa andis loa kuskile minemiseks.
Mina tegin nii ja see oli ainuõige otsus. Elan hästi. Ja saan lapsele anda kõik mis tahan. Ilma, et peaksin igal kuul isale meelde tuletama elatise maksekuupäeva ja vingu, kuidas ma küll julgen.
Need kes siin sellist asja maha salgavad on ise ühed jobud, sest olgu ükskõik mitu kohust otsustanud välja mõista elatise, seda võid sa ikka ootama jääda.
[/tsitaat]
kuidas Sa lapsele ametliku elamisõiguse, isikutunnuse said ilma ametliku isa nõusolekuta? Kas selliseid riike tõesti on, kus see jäetakse kahe silma vahele? Meil see paber puudu veel, aga laps peab ju kooli jaoks kõik vajaliku paberid korda saama..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Isegi kui esialgu veab ja saad ilma n6usolekuta paberid korda. Mis saab siis kui isa kasv6i kiusu pärast v6tab hiljem asja ylesse. Syydi jääb ju see vanem,kes on seadust eiranud. [/tsitaat]

Mul ka sama küsimus tegelikult. Aga kui olen vallasema,siis eitohiks ju mingit probleemitulla???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean päris mitut juhtumit, kus ema on lastega Soome kolinud. Läinud totetusi küsima ja selle käigus selgunud, et lapsed on ilma isa nõusolekuta Soome toodud. Puudub vastav paber. Tegemist on seega seaduserikkumisega.

Teiseks, lapse elukoha järgne riik mõistab välja elatise.

Hetkel suur osa asutustest puhkusel, esitage palun oma küsimus näiteks perekooli juristile (vasakul rubriik: küsi nõu

Edu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 11:39; 22.07 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mul ka sama küsimus tegelikult. Aga kui olen vallasema,siis eitohiks ju mingit probleemitulla???[/tsitaat]

Saan aru, et Teil isaandmed ametlikest paberitest puuduva? Kui vanast lapsest on küsimus?
Põhimõtteliselt probleeme ei tohiks tulla.

Tean kahte juhtumit, kus isa algatas kohtutee ja nõudis isanime registreerimist lapse andmetesse. Kui nüüd 2 a. muudatust ei ole tulnud, siis isa poolne õigus asja algatamiseks vananeb lapse 5a. saamisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 11:39; 22.07 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KUI lapsel on sünnitunnistusele märgitud isa ehk lapsel is aperekonnanimi, on vaja paberit, kus on kirjas, et isa annab nõusoleku lapse välismaale kolimiseks.
Kui oled üksikvanem ja sünnitunnistusel isa nime ei ole, siis ei ole mdiagi vaja.
Ilma selleta ei pruugi elamislubagi saada, toetustest rääkimata!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka lasteaeda ei saa taotleda (Soomes vähemalt), kui isa nõusolekut välisriiki kolida ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui sa saad elatist siis sa ei ole ju vallasema. Laps ei kanna lihtsalt isa nime. [/tsitaat]

Lugesid läbi ka ikka teema või? Mingit elatist ei saa. Laps kannab isa nime ehk on sünnitunnistusel kirjas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 06:25; 22.07 21:54; 23.07 00:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]KUI lapsel on sünnitunnistusele märgitud isa ehk lapsel isa perekonnanimi, on vaja paberit, kus on kirjas, et isa annab nõusoleku lapse välismaale kolimiseks.[/tsitaat]

Mis see perekonnanimi asjasse puutub? Laps võib sündida ka seaduslikust abielust ja ikka ema perekonnanime kanda, kuigi isa on sünnitunnistusel täiesti olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ebanormaalne seadus sel juhul igatahes. Kui lapse isa materiaalselt üldse ei aita lapse ema ega last, elatist ei maksa ka ja mille krdi pärast tema käest luba küsima peaks, kui lapse ema tahab lapsega välismaale kolida. Ma saan aru, kui elatist makstakse, et siis peab saama lapse isa last näha. Näha saaks ta nagunii, sest Eestis käiks ikka. Mingit luba ta mulle ei annaks, see on kindel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 06:25; 22.07 21:54; 23.07 00:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ebanormaalne seadus sel juhul igatahes. Kui lapse isa materiaalselt üldse ei aita lapse ema ega last, elatist ei maksa ka ja mille krdi pärast tema käest luba küsima peaks, kui lapse ema tahab lapsega välismaale kolida. Ma saan aru, kui elatist makstakse, et siis peab saama lapse isa last näha. Näha saaks ta nagunii, sest Eestis käiks ikka. Mingit luba ta mulle ei annaks, see on kindel.[/tsitaat]
Äkki saab seda probleemi lahendada lastekaitseametnikuga konsulteerides?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Pereelu ja suhted Küsimus seoses lapsega teise riiki elama minemisega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.