Esileht Veebikonstaabel Küsimus suhtumise kohta

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Küsimus suhtumise kohta

Postitas:

Tere!
Minul selline lugu, et mu teismeline poeg üritas olla “popp” ja proovida kanepit (seda ma ei õigusta mitte kuidagi). Kanepit ta küll ei saanud, aga anti talle selle pähe mingit muud sodi, mis peale paari mahvi viis poisi teadvusekaotuseni. Kiirabiga viidi ta haiglasse ja seal said nad ta siiki korda, kuigi rõhutati, et tal vedas, et sellest olukorrast üldse välja tuli. Igatahes aine oli mingi selline, mida haigla uriiniproovid ei näidanud.
Mul abikaasa käis ise hiljem pojaga politseis ja tegi avalduse inimeste kohta, kes koolilastele seda pakuvad. Sellega seoses oleme saanud ka ähvardusi, aga see selleks.
Tänaseks kutsuti poeg politseisse nende testi tegema. Süljetestis oli õhkõrn triip ja tegi ka uriiniproovi, mille vastus tuleb hiljem. Samas anti abikaasale teada, et kui test midagi näitab, siis saab meid karistada trahviga. Kui mu abikaasa ütles, et see saab ka sellisel juhul viimaseks korraks, kus ta kuriteost politseid teavitab, siis pakuti, et on alternatiiv ka mingi poole aastane lapse jälgimine politsei pool. Mis olekski sellisel puhul normaalne.
Kogu sellest situatsioonist tekibki mul siiski küsimus, et kas politsei eesmärk on oma tööd vähendada ja karistadagi inimesi, kes neid kuritegudeni/kurjategijateni juhatavad? Paraku inimesed ju ei pöördugi enam politsei poole, kui karistama hakatakse “sõnumitoojat” ja pätid võivad südamerahus oma kama lastele edasi pakkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Politsei eesmärk ei ole kindlasti oma töö vähendamine ja nende inimeste karistamine, kes meid kurjategijateni juhatavad. Paraku ei oska kommenteerida oma kolleegi tegevust, võimalik et sellega püüdis ta mõista anda, et igasugune narkootilise aine tarvitamine on karistatav. Oleme tänulikud neile, kes meile rikkumistest teada annavad. Loomulikult ei soovi me meid abistavaid inimesi trahvida või eemale tõugata. Ka teid ei trahvita selle eest, et poeg kellegi käest sodi ostis ja haiglasse sattus. Kyll aga ei saa politsei mööda vaadata sellest, kui testidest selgub, et teie poeg on ka vahepeal veel midagi tarbinud. Loodame siiski, et ei ole ja siis ei saa ka keegi trahvi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Veebikonstaabel Küsimus suhtumise kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.