Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus sünnituspuhkuse rahade arvestuse kohta

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Küsimus sünnituspuhkuse rahade arvestuse kohta

Postitas:

Minu laps peaks sündima 20. jaanuaril. Et saada 140 päeva sünnituspuhkust, peaksin seega koju jääma hiljemalt 21. detsembril. Ja raha saaksin siis 2018. aasta palga alusel.

Kuid 2019. tõusis minu palk pea kaks korda. Kui jään sünnituspuhkusele 1. jaanuarist (ja lühendan selle võrra puhkust 11 päeva võrra), kas sel juhul arvestatakse dekreeriraha 2019. aasta sissetulekust?

Suur tänu teadlikule vastajale ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah.
Aga tulumaksu võetakse ka siis rohkem. Ehk lõppeks ei pruugi sa väga palju rohkem kätte saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 21:28; 06.10 09:11; 07.10 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah.

Aga tulumaksu võetakse ka siis rohkem. Ehk lõppeks ei pruugi sa väga palju rohkem kätte saada.

miks ei saa rohkem?
just on mõttekas alates jaanuarist jääda, sest siis ei muuda dekreediraha ka 2019. a tm arvestust (loe tänase postimehe artiklit nt). kui jaanuaris makstakse ja selle pealt võetakse tm, siis saab ta 2021 deklariga osa tm veel tagasi, sest veebruarist aprillini ta tm vaba ei kasuta.
kui detsembris makstakse dekreediraha, siis see mõjutab kogu selle aasta maksuvaba tulu ning võib saada kuni 600eurose tm maksmise kohustuse sõltuvalt palgast

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 23:41; 06.10 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

*ohkab*
Ma räägin “kätte saamisest*. Ma ei räägi edaspidistest tagastamistest vms
Palun ole talumatult juhm kuskil mujal.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 21:28; 06.10 09:11; 07.10 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaotad 11 päeva raha, aga see ilmselt tasub ära, kui palk on 2019. aastal tõesti 2 korda suurem olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

*ohkab*

Ma räägin “kätte saamisest*. Ma ei räägi edaspidistest tagastamistest vms

Palun ole talumatult juhm kuskil mujal.

mis vahet seal kättesaamise hetkel on, millises kuus see makstakse???
kõikidest HK makstavatest summadest võetakse alati tm maha alates esimesest eurost ning vahet pole, kas seda makstakse detsembris või jaanuaris. vahe tuleb selles, et kui makstakse detsembris, siis on enamik juba selle aasta tm vaba osa ära kasutanud ning kogu tm jääbki riigile, jaanuaris seda raha saades saab 4 kuu tm vaba osa aasta pärast tagasi.
kumb meist see talumatult juhm on? või mida sa detsembris saades rohkem “kätte saaks” kui jaanuaris? nelja kuu tm vaba osa + võidetud selle aasta tm vaba osa on suht kindlasti suurem kui 11 päeva dekreediraha, kui inimese kuupalk pole just üle 2000

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 23:41; 06.10 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadmata su palganumbreid ja seda, millal su palk kahekordistus, on väga raske hinnata, kuidas sul kasulikum toimida oleks.
Lisaks RSP rahadele peaksid sa arvesse võtma ka seda, et VH arvutatakse lapse sünnile eelneva 12 kuu põhjal, mis jäävad 9 kuud enne lapse sündi.

Arvuta välja oma 2019 aasta kogutulu mõlemal juhul: koos RSP rahadega ja ilma ning 2020 prognoositav tulu ilma ja koos RSP rahadega. Leia iga juhu jaoks makstav tulumaks ja otsusta, millisel juhul sulle rohkem kätte jääb.

Kui su su sissetulekud 2019 ja 2020 (VH arvestatakse madalama palga järgi) on väga erinevad, siis võib vahe tulla veel palju suurem kui Postimehes mainitud 600 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VH arvestusse ei saa kuidagi sisse minna ega seda mõjutada sünnitushüvitis (dekreediraha).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

*ohkab*

Ma räägin “kätte saamisest*. Ma ei räägi edaspidistest tagastamistest vms

Palun ole talumatult juhm kuskil mujal.

Targutaja, sa ekstra toonitasid oma eelnevas tekstis “LÕPPEKS kätte saada” 🙂
Lõppeks tähendab teatavasti lõpuks, antud kontekstis peale kõigi summaga seotud protseduuride lõppemist sh tulumaksu tagastamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 09:46; 07.10 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

*ohkab*

Ma räägin “kätte saamisest*. Ma ei räägi edaspidistest tagastamistest vms

Palun ole talumatult juhm kuskil mujal.

Targutaja, sa ekstra toonitasid oma eelnevas tekstis “LÕPPEKS kätte saada” ????

Lõppeks tähendab teatavasti lõpuks, antud kontekstis peale kõigi summaga seotud protseduuride lõppemist sh tulumaksu tagastamine.

Katsu nüüd kuidagigi lahkuda teemast. See, mis 2021 tema tulumsksuga juhtub,ei tea praegu ka vanajumal. Võib-olla on tal suvel juba neli korda suurem palk.
Lõppeks kätte on ikka mis konkreetselt haigekassa talle sünnitushüvitisena välja maksab.
Ära rohkem mu teksti tõlgenda, ok.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 21:28; 06.10 09:11; 07.10 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

*ohkab*

Ma räägin “kätte saamisest*. Ma ei räägi edaspidistest tagastamistest vms

Palun ole talumatult juhm kuskil mujal.

Targutaja, sa ekstra toonitasid oma eelnevas tekstis “LÕPPEKS kätte saada” ????

Lõppeks tähendab teatavasti lõpuks, antud kontekstis peale kõigi summaga seotud protseduuride lõppemist sh tulumaksu tagastamine.

Katsu nüüd kuidagigi lahkuda teemast. See, mis 2021 tema tulumsksuga juhtub,ei tea praegu ka vanajumal. Võib-olla on tal suvel juba neli korda suurem palk.

Lõppeks kätte on ikka mis konkreetselt haigekassa talle sünnitushüvitisena välja maksab.

Ära rohkem mu teksti tõlgenda, ok.

Sa juhm loom ei saa vist ikka aru, et see sõna on “lõpuks kätte”?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära rohkem mu teksti tõlgenda, ok.

OK, kui sa edaspidi korrektset infot jagad

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 09:46; 07.10 14:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus sünnituspuhkuse rahade arvestuse kohta