Esileht Tööelu, raha ja seadused. küsimus targemale

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: küsimus targemale

Postitas:

Hetkel olen lapsehoolduspuhkusel,kas saab samal ajal töötada teisel kohal, milline avaldus pean kirjutada seotud tulumaksuga (kas uuel töökohal või vanal??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, võib töötada. Inimese töökohtade arv pole piiratud ja täiesti seaduslik on korraga töötada mitmel töökohal, ammugi ei ole probleemi kui I kohal oled puhkusel/lapsehoolduspuhkusel.

Asu tööle, oma nn põhitöökohta ei pea sellest mujal töötamisest isegi informeerima.
NB!
ainus taistus võib olla konkurentsipiirang, kui see on töölepingus!
Kui pole, kõik ok.

See, et oled lhp-l pole oluline tullumaksusoodustuse seisukohalt.

Oluline on, kas sa saad veel VH, millelt juba kasutad õigust tulumaksuvabale osale.
Kui ei saa VH, võid kasutada uuel töökohal.
Vanal sa ju samaaegselt ei tööta? Miks siis sinna tulumaksuvaba osa avaldus kui sealt töötasu ei saa?

Või töötad korraga uues ja vanas kohas?
Siis vali vabalt, kummasse kirjutad(kohta, kus palk on vähemalt 144), vahet pole.
Tingimus on, et kasutada saad seda õigust ÜHEST KOHAST KORRAGA.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tahan vanas kohas olla edasi lapsehoolduspuhkusel. Emapalk juba ammu lõppetanud, ja lähen uue kohale-aga näiteks kui mul lepingyl on kirjutanud et konkurendil on keelatud töötada kas nad võivad seda kuskilt teada??Sest ma ei taha lahkuma kua mul kaitseaeg ei ole läbi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled alla kirjutanud oma nn põhitöökohas lepingule, kus on keeld töötada konkurendi juures siis nii ongi.
Sulle makstakse selle eest lisatasu, et sa konkurendi juures ei töötaks (ku ei maksta, ütleb jurist, et punkt pole siduv).

Lahkuda sa ei taha kust?
Nn põhitöökohast kust oled lhp-l?
Jäid dekreeti sealt enne katseaja lõppu?
Või n uuel kohal kateseaeg? Ja sealt ei taha lahkuda?

Miks peaksid kuskilt lahkuma?

Veel kord: olles lhp-l I kohast võid mujal töötada, ei pea lahkuma I kohast, kui ei riku konkurentsikeeldu.
Mis võib juhtuda kui rikud (st asud tööle selgelt keelatud ja tõestatavalt konkurendi juurde) ja seda tööandja t nr 1 tõestab-kaotad töö usalduse kaotamise tõttu.

Kusjuures keeld peab olema ka õigesti üpüstitatud st konkurendid kindlaks määratud, mitte üldine n \”ei tohi töötada mujal müüjana\” või\”ei tohi osutada kellelegi peale tööandja teenust\” vms-need näited pole siduvad klauslid.

Seega, uuri, mis on sinu nr I lepingus kirjas ja ütle, kas said ja saad lisatasu konkurentsikeelust kinn pidamise eest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

töötasin vanas kohas 3 aastat, 2010 aastal läks dekreeti, nüüd mul vanem tütar läheb kooli ja poeeg läheb lasteaiasse, tean juba et kui lähen vanale kohale siis seal kindlasti panevat õhtune graafiku (aga kes siis toob poja koju lasteaiast ja aitab tütrale kodutööd teha??-ainult ema) sest leidsin endale uus töökoht kus saab töötada kuni 17,00
Nüüd mõtlen kas lähen ära vanast kohast või ei( või olen seal lapsehoolduspuhkusel kuni pojale 3 aastat)
Kardan et pärast mulle tekkib mingi karistus sest lepingus mul on olemas punkt kus on öeldi et ei saa töötada konkurendil, mingi lisatasu ma ei saa, samuti ma ei taha vanast kohast lahkuma kuna mul uuel kohal kaitseaeg ei ole läbi,,vot nii

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahkumise all mõtled seda, et koht, kust oled lhp-l, lõpetab sinuga lepingu? Või arvad, et peaksid ise lõpetama?

1. Sinu nn põhitöökoht ei saa sinuga lepingut lõpetada enne, kui lõpeb lhp, seega mitte enne 2013.a, eks. Rahu.
Selleks ajaks on ju ka uues töökohas katseaeg möödas ja saad otsustada, kas sinna jääd… või uut kohta otsida vms.

2. Ise lahkuma enne lhp lõppu sa ammugi ei pea ja ka siis, kui otsustad, et katseaeg läbi ja uus koht ok, ei pea enne lhp midagi tegema. Kui otsustad I kohta mitte naasta, viid lahkumisavalduse 30p enne lapse 3a saamist, mitte varem.

Mis puutub arvamusse, et sind pannakse tööle naastes õhtusse graafikusse siis jälle-mis on kirjas sinu töölepingus? Kui seal on vahetustega töö, siis on see võimalik. Kui ei ole, siis ei saa tööandja kuidagi sinu lepingut muuta.

Palun kirjuta TÄPSELT, mis punkt sul lepingus on konkurentsi kohta
ja
veel milline on asutus, kust oled lhp-l(nimetus, valdkond) ning uus, kuhu plaanid minna(-;;-)
siis vaatame, mis selle konkurentsiga on jakas seda üldse on.
Kas tööl olles said lisatasu? Või ei saanud? On palganr nii suur, et konkurentsipiirang ok?

näiteks mulle
elanikkohalik@hot.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VeeL:

kui muu ei aita, saab ju lhp-l olles tööandjalt küsida, kas on ok kui töötad lhp ajal…selles ja selles asutuses sellel ametikohal ajutiselt
ja
kuna sa ei saa hetkel naasta põhikohale tema juurde ebasobiva graafiku tõttu väikelapse kõrvalt…
v-o pakub sulle ok graafikut, et tööle naaseksid
või
maksab lisatasu lhp ajal, et ei läheks mujale
või
on nõus, et pole konkurentsi.

Ning võid ka teatada, et tööinspektori kinnitusel on konkurentsipiirang kehtetu, kui sellega ei kaasne lisatasu(ka lhp ajal makstavat) või palk pole sellevõrra kõrgem sama valdkonna tavapalgast.

Just küsida, et on võimalus. Mitte et kindlalt lähen sinna.

Endiselt- tegelikult takistada vms nad ei saa, ammugi lepingut lõpetada enne sinu lhp lõppu=lapse 3a saamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. küsimus targemale

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.