Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus targematele,dekreedi rahad ja emapalk

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Küsimus targematele,dekreedi rahad ja emapalk

Postitas:

Tere,töötan teist aastat ühes firmas,rasedusega hetkel arvel Tallinnas.Mingi aeg kolin Eestist ära.Küsimus siis selline et kui ma löpetan oma töölepingu enne dekreeti minekut kas ma siis saan dekreedi rahad ikka eelmise aasta järgi vöi ei saa üldse?Ja kui ma välismaal sünnitan ja sinna kolin ja sealt riigist mingit emapalka ei saa kas ma saan siis oma töökoha järgi seda emapalka vöi jään sellest ka ilma???
Tänud vastajatele 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 17:54; 13.03 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitushüvitist(dekreediraha) maksab Haigekassa ainult töötajale st kui lõpetada tööleping siis seda ei saa.

Kui sa saad muust riigist nn emapalka ja elad seal alaliselt st sa pole Eesti resident, pole sul õigus Eestist VH saada. Sama peretoetustega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välisriigist ma emapalka ei saa,kas siis saan ikka siit emapalka?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 17:54; 13.03 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VANEMAHÜVITISE SEADUS

§ 2. Õigus hüvitisele

(1) Hüvitisele on õigus Eesti alalisel elanikul ja Eestis tähtajalise elamisloa või tähtajalise elamisõiguse alusel elaval välismaalasel (edaspidi Eesti elanik). Eesti elanikul, kelle elukoht on mitmes riigis, on õigus hüvitisele, kui ta on resident tulumaksuseaduse § 6 lõike 1 tähenduses või kui ta elab Eestis püsivalt välismaalaste seaduse või Euroopa Liidu kodaniku seaduse tähenduses.

st
kui OLED resident e viibid Eestis aastas vähemalt 183 päeva, on ka mujal elades õigus saada Eesti VH, muidu mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus targematele,dekreedi rahad ja emapalk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.