Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus teile värbajad/personalispetsialistid

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Küsimus teile värbajad/personalispetsialistid

Postitas:

Olen käinud mitmel tööintervjuul ja tavaliselt on minu vastas istunud 2-3 inimest: värbaja, vahetu ülemus ja keegi tulevasest meeskonnast. Kõige rohkem esitab küsimusi värbaja, aga ka tulevane ülemus on üsna aktiivselt vestluses osalemas.

Viimasel tööintervjuul oli värbaja minu suhtes väga positiivne ja tema küsimused peegeldasid mulle, et olen nende meeskonda väga sobiv. Tulevane ülemus oli ka positiivne ja toetav, aga kolmas inimene esitas pigem asjasse mitte puutuvaid küsimusi. Tööle ma kahjuks ei saanud. Jäi mulje, et sellele kolmandale ma ei sobinud.

Paaril korral on isegi helistatud mu varasematele tööandjatele ja minu tausta uuritud, aga valiti ikkagi keegi teine. Mu varasemad kolleegid on minu suhtes hästi toetavad ja neid võin usaldada.

Nüüd siis küsimus teile, personalispetsialistid/värbajad, kuidas teie tööintervjuul otsustate, millise inimese tööle võtate ja kelle sõna on kõige suurema kaaluga? Loogiline oleks, et tulevasel ülemusel? Ja kas te helistate ja uurite kandidaatide tausta ning kui palju see otsustamist mõjutab?

Lisan veel, et kandideerin spetsialisti ametikohtadele (kõrgharidus nõutud), kus värbaja sõnul on palju kandidaate.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sulle tundus, et sina sobiksid, aga sobilikke inimesi võibki ju olla mitu ja siis võib määravaks saada mõni pisiasi, mis iga kord on erinev.
kõige suurem kaal on tavaliselt otsesel ülemusel, kes uue inimesega tööle hakkab

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 22:47; 25.12 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on otsustusõigus otsesel juhil.
Olen valinud sobivuse järgi kollektiivi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et võtmesõna on siin mitte see, kuidas sul läks, vaid kellega sa konkureerisid.

Mul on ikka väga mitu vestlust läinud väga sujuvalt ja meeldivalt, aga lõpuks mind ei valitud. Alati olen ka küsinud tagasisidet ja enamasti on olnud, et teisel kandidaadil oli parem/sobivam kogemus. See oli minu puhul. Aga võib ka olla, et kuigi sina olid väga hea kandidaat oli keegi veel veidi sobivam ja valida saab vaid ühe.

Küsi kindlasti tagasisidet! Täna meeldiva vestluse/protsessi eest ja uuri, kas saaksid midagi parandada. Jah, vahel saab mittemidagiütlevaid vastuseid, aga küsida tasub ikka. Vahel öeldakse ka ausalt ju miks teine parem oli ja ehk rahustab su enda maha.

Mitte pead norgu lasta ja muudkui edasi kandideerida!

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole küll värbaja ega personalispetsialist, aga firmades on see väga määrav, kes otsustab.
Minu osakonnas hetkel on hoopis huvitav lähenemine. Ülemus jagab meie osakonnaga kõikide kandidaatide tausta. Ta käib tööintervjuudel koos personalispetsialistiga, kus mõlemad esitavad küsimusi, aga ülemus laseb meil otsustada, arvestab kellega me koos tahame töötada ja meie osakond saab selle tõttu kõige paremini läbi üksteisega. Viimase töötaja töötab paaris ühe teisega ja tema võeti kaasa ning lasti otsustada just tal, kuna tema hakkas ju otseselt koos töötama temaga ja on väga oluline, et nende koostöö sujuks. Inimesed on väga erinevad ja vahest on väiksed nüansid, mis määravad.
Alati läheb nagu läheb ja võib-olla ei olekski olnud sellise töötajaga koos töötada sobiv 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole värbaja ega ka ülemus, aga ettevõttes, kus ma töötasin oli tavaline jada selline, et personalispetsialist tegi esimese valiku, siis oli intervjuu koos tulevase ülemusega ja sealt edasi intervjuu tulevase meeskonnaga. Ja meeskond võis vabalt “ei” öelda. Ehk siis personalispetsialistid tegelikult ei otsustanud, keda tööle võtta, see otsus sündis ülemuse/meeskonna koostöös.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma muidugi ei tea, mis vahe on värbajal ja ülemusel, sest ülemus värbabki ju – aga normaalsel töövestlysel peakski jääma meeldiv mulje, sest tööandja ka müüb ennast.

Ja oma praegusele kohale valiti mind kunagi nii – jäin ühe teisega parima 2 hulka ja olime ülemuse jaoks võrdväärsed. Kuna vahetult peale vestlusi olevat üks teine osakonnajuhataja juhuslikult meid mõkemit näinyd, lasti tal valida – valis minu ehk välimuse järgi huupi 😀 (kõik asjaosalised naised).

Ehk töötaja valik ongi natuke ka loterii.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

valis minu ehk välimuse järgi huupi ???? (kõik asjaosalised naised).

See tähendab, et see teine kandidaat oli sinust ilusam 🙂

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on viimase otsuse tegija kollektiiv. oluline on koostöö ja sobivus, ja elu näitab et inimesed püsivad kauem kui nad kollektiivis sees omavahel hästi läbi saavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole ei juht ega personalispetsialist, aga tean, et meie asutuses käib nii, et vestlusel osalevad personalispetsialist, otsene ülemus ja osakonna juhataja. Lõppsõna ütleb otsene ülemus, kes on siis nn keskastmejuht. Oma arvamuse võivad muidugi öelda ka tippjuht ehk osakonna juhataja ja personalispetsialist.

Minu kogemus on, et kõikidel kohtadel, kuhu ma olen kandideerinud, on olnud meeldivad ja toetavad töövestlused. Lõplikku tulemust ei olegi osanud kuskil ette ennustada, see on selgunud siis kui on teatatud vastus. Arvan, et enamus professionaalseid ja normaalseid inimesi suhtuvad kõikidesse kandidaatidesse vestlusel hästi, ka siis kui on juba vestlusel kõigile selge, et see kandidaat valituks ei osutu.

Olen nõus siin eelpool välja toodud mõttega, et sa võid olla väga hea kandidaat, aga sa ei tea, kes sinuga koos kandideerib ja kui oled välja toonud, et kandidaate on konkursitel palju olnud, siis võibki lihtsalt olla, et keegi teine sobis millegi tõttu sinna ametikohale ja/või kollektiivi paremini. Puhtalt kuulutuses välja toodud tingimustele vastamine ei garanteeri veel töökohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole ei juht ega personalispetsialist, aga tean, et meie asutuses käib nii, et vestlusel osalevad personalispetsialist, otsene ülemus ja osakonna juhataja. Lõppsõna ütleb otsene ülemus, kes on siis nn keskastmejuht. Oma arvamuse võivad muidugi öelda ka tippjuht ehk osakonna juhataja ja personalispetsialist.

Sul on terminid tiba sassis.

Tippjuht on ettevõtte juhatuse esimees. Koos teiste juhatuse liikmetega moodustab ta tippjuhtkonna. Osakonna juhataja on keskastmejuht. Ja tiimi juht on alamastme juht.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Personalispetsialistid on oma olemuselt positiivsed ning suurepärased suhtlejad. Tema oma värbamises tahabki välja tuua inimese head küljed, et kuidas sa ettevõttesse sobid. Tegelikult on nii, et ikka paari lausega on aru saada, et mis on need tugevused ja ka nõrkused, mis kandidaadis on. Jah, välja tuleb ka selgitada tehnilised oskused, kuid peamine on saada kinnitust, kas see inimene saab antud ametikohal hakkama ja sobib meeskonda.
Aga mõnikord võib otsustavaks saada väga väike asi. Mina näiteks sain oma viimase ametikoha, sest ma paistsin stabiilne ja väga positiivse maailmapildiga. Samale ametikohale kandideeris ka näiteks üks Eestis tuntud inimene, kes oleks ka sobinud, kuid minus oli see turvalisus ja heatahtlikkus kõigi suhtes, mis minu töös on palju kasuks tulnud.
Aga olen oma elus ka ise värvanud ja värbamisi kõrvalt näinud, mistõttu tean, et tippjuht võib otsutada kandidaadi sobilikkust horoskoobi järgi, kas talle inimese nägu meeldib või ta ei soovi vanema meesterahvaga koos töötada. Need võivad olla veidrad põhjendused, kuid ka juhid on inimesed, mistõttu iial ei tea, et mis otsustavaks saab. Mõni teeb otsuse, sest kandidaat harrastab midagi, mis muudab teda huvitavaks inimeseks.
Teemaalgataja, aga selles olen ma küll kindel, et küll sa leiad just sellise töö, mis sobib sulle ning sa meeldid ka oma uuele meskonnale. Siin elus on nii, et sile otsib siledat ja karvane karvast st parim koht alles tuleb.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen käinud mitmel tööintervjuul ja tavaliselt on minu vastas istunud 2-3 inimest: värbaja, vahetu ülemus ja keegi tulevasest meeskonnast. Kõige rohkem esitab küsimusi värbaja, aga ka tulevane ülemus on üsna aktiivselt vestluses osalemas.

Viimasel tööintervjuul oli värbaja minu suhtes väga positiivne ja tema küsimused peegeldasid mulle, et olen nende meeskonda väga sobiv. Tulevane ülemus oli ka positiivne ja toetav, aga kolmas inimene esitas pigem asjasse mitte puutuvaid küsimusi. Tööle ma kahjuks ei saanud. Jäi mulje, et sellele kolmandale ma ei sobinud.

Paaril korral on isegi helistatud mu varasematele tööandjatele ja minu tausta uuritud, aga valiti ikkagi keegi teine. Mu varasemad kolleegid on minu suhtes hästi toetavad ja neid võin usaldada.

Nüüd siis küsimus teile, personalispetsialistid/värbajad, kuidas teie tööintervjuul otsustate, millise inimese tööle võtate ja kelle sõna on kõige suurema kaaluga? Loogiline oleks, et tulevasel ülemusel? Ja kas te helistate ja uurite kandidaatide tausta ning kui palju see otsustamist mõjutab?

Lisan veel, et kandideerin spetsialisti ametikohtadele (kõrgharidus nõutud), kus värbaja sõnul on palju kandidaate.

Kui sa oled neile sobiv, siis nad jätavad su reservi. Võtavad ühendust, kui nende väljavalitud inimene mingil põhjusel lahkub. Kui inimestel on ühesugused oskused, siis langeb otsus sellest lähtuvalt, kas inimene võiks sobida teiste töökaaslastega. Töökoht on ikkagi meeskond ja võetakse meeskonda liiget, kellelt oodatakse teatud haridust ja oskusi. Otsuse langetamisel on otsustav see, millised inimesed on juba tööl, kuidas inimene nendega sobib. Eriti kui eelmine lahkub suhete probleemi poolest, siis valitakse meeskonna liiget. Isegi väga hea haridus kaotab oma väärtuse, kui inimene ei tule suhtlemisega toime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni teeb otsuse, sest kandidaat harrastab midagi, mis muudab teda huvitavaks inimeseks.

mina tean vastupidist juhust, kus muidu sobilik kandideerija heideti kõrvale, kuna tema hobi ei meeldinud juhile, sest sama hobiga tegelejaga olid tal negatiivsed kogemused

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 22:47; 25.12 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulevane ülemus oli ka positiivne ja toetav, aga kolmas inimene esitas pigem asjasse mitte puutuvaid küsimusi. Tööle ma kahjuks ei saanud. Jäi mulje, et sellele kolmandale ma ei sobinud.

Täiesti võimalik, minu endisel töökohal tekkis bossil soosik, kes mõjutas teda väga paljudes olulistes küsimustes ja see tööintervjuul või ükskõik mis olulisel kohtumisel kohal istumine ning asjasse mittepuutuvate aga norivate küsimuste esitamine oli täpselt selle soosiku stiil. Ja boss lasigi ennast temast mõjutada.
Lahkusin sellest töökohast, sest ma ei saanud bossi soosikuga läbi ja ta muutis elu lihtsalt põrguks. Ma ei olnud ainuke ega jää ka viimaseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me kunagi koolitusel tegime seda valimist mitme kandidaadi vahel praktika vormis. Määravaks sai cv. Kandidaadi intervjuu oli teisejärguline. Vaata oma cv üle, abi saad töötukassa karjäärinõustajalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus teile värbajad/personalispetsialistid