Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus tööandja/minu õiguste kohta?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Küsimus tööandja/minu õiguste kohta?

Postitas:

Töötan kindlustuses ja septembrist lähen dekreeti. Enne seda aga võtan oma pika puhkuse välja. Lepinguid saab meil pikendada 70 päeva ette ära. Nüüd viimasel ajal on tööandja hakanud rääkima, et ma peaks puhkuse ajast tulema lepinguid pikendama. Kas tal on õigus seda nõuda? Isiklikult mõtlesin, et teen paari nädala jagu lepinguid ette ära, aga ülejäänus peab ikka keegi teine mu lepinguid tegema. Asendajaid meil ettenähtud ei ole.

Et nagu tõsiselt ma peangi puhkuseajast tulema tööle või pikendama kindlustusi 70 päeva ette ära? Mis klient üldse mõtleb nii kaua ette oma kindlustuse pikendamisele. Reaalselt ju enamik neid lepinguid ei pikenda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.05 15:24; 17.05 17:34; 17.05 18:25; 18.05 10:07; 18.05 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkuse ajaks on tööandjal võimalused:
*võtab asendaja
*jagab sinu töö teistele
*jääb töö tegemata

Puhkuse ajal ei saa kindlasti sundida töötajat tööülesandeid täitma.

Kui jääd rasedus-sünnituspuhkusele(dekreeti), tuleb sulle ju ikka asendaja võtta? Võtab siis puhkuse jagu varem lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda minagi. Seda, et ma last ootan, sai tööandjale teada antud juba veebruari kuus ja juba siis ka teada antud, kuidas ja millal ma oma puhkuse välja võtan. Seepärast ongi mul hetkel kõige sellega selline hämming. Tänud vastuse eest :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.05 15:24; 17.05 17:34; 17.05 18:25; 18.05 10:07; 18.05 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled lihtsalt jäik, ära siis ka looda, et peale lapsehoolduspuhkust sind tagasi võetakse. Küll juba põhjus leitakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis jäikusest sa räägid? Kui ma olen väga kaua ette teatanud oma lahkumisest ja teen oma tööd veel paar nädalat ette ära ka, siis minu arust olen mina omalt poolt piisavalt vastu tulnud. Miks peaksin ma nii paidlik olema, et lasen endale pähe istuda?

Ja kas vähemalt seaduse järgi ei ole nad kohustatud mind tagasi võtma lapsehoolduspuhkuselt naastes? Saan aru, et paljud leiavad põhjuse, aga niisama nad mind vallandada ju ikka ei saa? Äärmisel juhul koondada. Või kuidas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.05 15:24; 17.05 17:34; 17.05 18:25; 18.05 10:07; 18.05 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, loomulikult jätkub töötaja tööleping pärast peatumist(lapsehoolduspuhkuse ajaks tööleping peatatakse).
Kui tööandja on teinud ümberkorraldusi st mõned töökohad koondanud kuid sama ametinimetusega kohti kui teemaalgatajal on veel, on alla 3a lapse vanemal eelisõigus tööle jääda st koondama peab esmalt need, kellel pole alla 3a lapsi.
Kui kohti üldse pole, tuleb töötaja koondada.

Loomulikult ei saa vallandada põhjusel, et inimene oli puhkusel, oli rsp-l ja lhp-l.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siia juurde siis selline küsimus. Üks mu tuttav töötas ühes soliidses Eesti pangas ja jäi siis lapsepuhkusele. Nüüd on tal aeg naasta ja tööandja ütles, et naasmine on ainult üldise konkursi alusel. Kas nii on seaduslik teha ja tööandja on leidnud nii öelda augu seadusandluses või oleks mu tuttaval alust oma õiguste eest seista?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.05 15:24; 17.05 17:34; 17.05 18:25; 18.05 10:07; 18.05 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga siia juurde siis selline küsimus. Üks mu tuttav töötas ühes soliidses Eesti pangas ja jäi siis lapsepuhkusele. Nüüd on tal aeg naasta ja tööandja ütles, et naasmine on ainult üldise konkursi alusel. Kas nii on seaduslik teha ?[/tsitaat]

absoluutselt mitte, su tuttava tööleping puhkuse ajaks lihtsalt peatus ja jätkub nüüd täpselt samadel tingimustel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mingist üldise konkursi alusel naasmisest ei saa juttugi olla- LHP ajaks on tööleping peatunud ja naasmisest kehtib see täpselt samast seisust, mis lepingus kirjas, st alati tuleks jälgida, et kõik palga muutused, edutamised jms saaks ka lepingulisadena fikseeritud, muidu võib küll juhtuda, et algselt tellerina ja x palgaga tööd alustanud ja hiljem … tõusnud ning mitu*x palgaga töötanud naine, leiab end peale LHP taas esimeselt astmelt.

kindlustuses töötamisega jm taolistel ametkohtadel on tavaliselt see jama, et kliendid jagatakse rõõmsalt teiste töötajate vahel ära ja naastes tuleb alustada taas 0st, st ega keegi neid kliente enam vabatahtlikult tagasi anna ja mida sa siin nõuad või oled

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kindlustuses töötamisega jm taolistel ametkohtadel on tavaliselt see jama, et kliendid jagatakse rõõmsalt teiste töötajate vahel ära ja naastes tuleb alustada taas 0st, st ega keegi neid kliente enam vabatahtlikult tagasi anna ja mida sa siin nõuad või oled[/tsitaat]

Sellest ma saan täiesti aru ja ei eeldagi, et mu portfell mind ootab. Küll aga eeldan võimalust seda uuesti tekitada :D. Töökoht on hea ja mulle meelepärane. Seega heameelega naaseks pärast lapsehoolduspuhkust ja sooviks, et töökoht mind ikka ootaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.05 15:24; 17.05 17:34; 17.05 18:25; 18.05 10:07; 18.05 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru küll, mis kamm selle puhkusega on. Kui muidu keegi kedagi puhkuse ajal ei asenda, siis tööandja eeldab sama asja ka sinu puhul. Asendaja palkamine puhkuse ajal tähendab ju seda, et tuleb maksta nii puhkusetasu kui ka asendajale palka ja seda nad ju teha ei taha. Iseasi, kui oled dekreedis või lapsehoolduspuhkusel – siis tööandjal pole sinuga seotud kulutusi ja ta võib vajalikuks pidada mitte sinu klientide laialijagamist, vaid kellegi uue palkamist sinu asemel. Võid ju ehitada kiriku keset küla ja püüda leppida kokku, et sa ei tule lepinguid pikendama mitte puhkuse ajast, vaid puhkuse sisse planeeritud tööpäevadel. Et siis saad selle eest palka. Kas teil on iga lepingu pikendamise pealt mingi lisatasu või midagi sellist? Selle nutsu peaks ikka kätte saama ja äkki veel natukene juurdegi. Võib mõjuda vanemahüvitisele hästi.

Muide – mis pikast puhkusest sa rääkisid? Tavaline 28 päeva on ju. Eeldusel, et suvel ei puhka ja hoiad kogu käesoleva aasta puhkuse enne dekreeti kasutamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Küsimus tööandja/minu õiguste kohta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.