Esileht Ilu ja tervis Küsimus trombi kohta

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Küsimus trombi kohta

Postitas:

Kui alajäseme süvaveen on tromboseerunud siis kas stress ja pinge võib ajada tromboosi liikuma. Või on see väljamõeldis.Tänud vastajatele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 20:09; 18.04 22:31; 18.04 23:45; 19.04 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trombi liikumahakkamisel pole mingit seaduspärasust! Kui keegi teaks TÄPSELT, miks tromb liikuma hakkab, oleks palju lihtsam selle haigusega inimesi ravida. Igal juhul on tegu suhteliselt ohtliku haigusega, sest alajäseme süvaveenitromboos võib tüsistuda kopsuarteri trombiga, mis on juba potentsiaalselt eluohtlik haigus (tõsiduselt võiks võrrelda südameinfarktiga). Kindlasti peab tarvitama verevedeldajat (Marevani pean siinkohal silmas)!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 20:58; 19.04 06:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Rohkem lugemist http://www.tromboos.ee

Minu süvaveeni tromboos hakkas jalavaluga, mis mingi aja pärast kadus ära. Päris nii see ka ei ole, et iga jalavalu või muu tunnus võrdub kohe trombiga. Minu jalavalu polnud nt üldse tavaline-valu oli väga tugev ja ilmselgelt oli ka vereringe häiritud.

Ma isiklikult arvan, et tõesti on võimatu öelda, millest tingituna tromb või selle osad liikuma hakkavad, aga kindlasti ei tule stress ja pinge kasuks. Võimalusel ikka vähendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 22:05; 18.04 22:51; 18.04 22:55; 19.04 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi sellest, et ämmal see haigus diagnoositud ja peaks meile külla lendama Inglise maale ja tõi vanaduse välja, et ta ei saa muga ühes majas peatuda kuna mina tekitan stressi ja tema ei taha inglise maal surra, kuna mul kogemust ei ole selle haigusega siis mõtlesime mehega uurida ja küsida, et kas tema vabandusel üldse mingi tõepõhi ka all on:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 20:09; 18.04 22:31; 18.04 23:45; 19.04 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lendamine on tromboosihaigetele täiesti vastunäidustatud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Oi nii hull see asi ka pole, et kohe, kui minia nägu ei meeldi, siis kohe tromb paneb jooksu. 😀 Ainus riskikoht, mida mina näen, on lendamine, mis on üks omaette trombiriskidega tegevus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 22:05; 18.04 22:51; 18.04 22:55; 19.04 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Lendamine ei ole päris kindlasti tromboosihaigele täiesti vastunäidustatud. Mina nt lendasin ainult tavapärase ravimi + tugisukkade toel. On ka nt enne lendu süstijaid. Konkreetsete lahenduste leidmiseks tasuks reisinõustamisse pöörduda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 22:05; 18.04 22:51; 18.04 22:55; 19.04 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlesime, et maksame ta süstid kinni. Lend kestab 2.5 tundi seega ei tohiks ju väga õudne olla. Et kas need süstid on hädavajalikud või millest see süstimine oleneb enne lendu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 20:09; 18.04 22:31; 18.04 23:45; 19.04 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mul oli umbes sama pikk lend ja kõik küsitletud meedikud pidasid seda lühilennuks. Tõsisemaks läheks asi ilmselt üle Atlandi lennates.
Mina ei pidanud end süstima, kuna ma võtsin nagunii Marevani samal ajal (ehk veri oli püsivalt nö vedeldatud) ja tegu oli ka sellise lühemast klassist lennuga. Oleks mul aktiivne trombiravi selleks ajaks läbi olnud, siis oleks ilmselt süstima pidanud.
Kel reaalne tromb kord juba olnud, sel ka suurem tõenäosus selle kordumiseks.
Väga raske on nii oletada, mis seisus ämma ravi on hetkel, või mis ta probleem täpsemalt oli, aga kogenud trombiomanikuna pakuksin, et pigem ei taha ämm tegelikult lihtsalt tulla kui et tromb teda takistab.

http://www.itk.ee/kliinikud/sisekliinik/sisekliinikust/sisehaiguste-keskus/tromboosioe-noustamine

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 22:05; 18.04 22:51; 18.04 22:55; 19.04 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kõiki vastajaid asi sai palju selgemaks;)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.04 20:09; 18.04 22:31; 18.04 23:45; 19.04 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ämm kasutab Marevani ja INR on terapeutilises vahemikus, siis ei tohiks lendamisel erilist suurendatud riski olla. Süstid toimivad põhimõtteliselt samamoodi kui Marevan, ainult mõju tekib ja kaob kiiremini. Süste kasutatakse lennutromboosi PROFÜLAKTIKAKS ja tromboosi ravi algusjärgus, kui on kiiret vere vedeldamist vaja.

Üldiselt tundub, et ämm ajab mingit oma jura ja lihtsalt ei viitsi reisi ette võtta. Tromboos küll selle takistuseks ei tohiks olla. Kõige õigem oleks nõu küsimas käia kuskil tromboosikabinetis – kindlasti on olemas Tallinnas Ida-Tallinna Keskhaiglas ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. Tartus vist ei ole seda asja veel käima lükatud – kindlalt ei tea öelda.

Mina näen selles reisis vaid seda ohtu, et keskkonnavahetusega võib olla vajalik Marevani doosi muutmine, selle vajadust saab aga kindlaks teha vaid vereproovi abil. Kas ämm saab Inglismaal kellegi juures kontrollis käia? Doosi muutmise vajadus sõltub muidugi ka reisi pikkusest – nädala ajase reisi puhul seda vaja ei ole, mõnenädalase kuni kuu ajase reisi puhul ilmselt võiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 20:58; 19.04 06:51;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ütlesime, et maksame ta süstid kinni. Lend kestab 2.5 tundi seega ei tohiks ju väga õudne olla. Et kas need süstid on hädavajalikud või millest see süstimine oleneb enne lendu?[/tsitaat]

Süvaveeni tromboosi profülaktikaks on lendamisel teatud asjad:
a) istuda vahekäigupoolsele pingile, et saaks iga 30 minuti tagant püsti tõusta ja pisut liigutada
b) süstida madalamolekulaarset hepariini enne lendu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Küsimus trombi kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.