Esileht Rasestumine ja lapse ootamine küsimus tsükli ja rasesdumise kohta

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: küsimus tsükli ja rasesdumise kohta

Postitas:

tere
ehk oskab keegi mulle selgeks teha kuna mul umbes ovulatsioon ja rasestumine toimusid?
tsükli pikkus oli 32-35 päeva. hetkel on rasedust 6+2 (viimased päevad olid 28.09.18) positiivse testi sain 08.11.18(sellel varajasel,järgmine test mille tegin 14.11.18 oli juba väga tugev triip)

arsti arvuste järgi on rasedus 3 nädalat maas.
samas kõik areneb, kuna käisin iga nädal kontrollis,kõige pealt tekkis lootemuna,siis rebukott ja viimases UH oli näha ka loode.
saan aru,et võin kõlada rumalana aga ehk keegi oskab mulle asja selgeks teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub et ultraheli järgi on raseduse pikkus õige ja kõik areneb normaalselt. Võis vabalt juhtuda et oktoobris oli tsükkel pikem ja ovulatsioon toimus paar ndl hiljem kui tavaliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba sinu tsükli pikkus annab sellele päevade järgi arvutamisele valearvestuse, enamasti võetakse arvestusse ikkagi 28-päevane tsükkel, juba sellest tuleb tubli nädalane vahe ja kui veel ebaregulaarse tsükli korral oli ov hiljem, ongi loogiline, et arvestus ei klapi.
Ära muretse, kui kõik edeneb ja areneb kenasti, siis varsti korrigeerib arst raseduse suuruse (sünnitustähtaja jne) uh järgi õigeks ja sellest ei ole midagi, kui päevade järgi alguses oligi “maas”. Uh on ikka täpsem kui päevade arvestus ja see päevade lugemine on lihtsalt alguses umbes arvestamiseks. See pole mingi ime, kui ebaregulaarse tsükli korral esialgu päevade arvestus ja uh ei klapi, uh on alati täpsem.
Põhimõtteliselt on see päevade järgi nädalate lugemine jäänuk sellest ajast, kui see tähtaeg ja kõhu suuruse mõõtmine jms olidki ainuke diagnostiline vahend hindamaks raseduse suurust, kui uh-d ega mingit võimalust loote tegelikku suurust kõhu sees mõõta polnud veel olemaski (mis oli alles paarkümmned aasta tagasi!) 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 12:29; 30.11 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kunagi ov tsükli 45 päeval. Kui uh tehti, oli rasedus 4+0 ja arst materdas kohe raseduse maha, sest oleks pidanud normaalse tsükli järgi olema 8+0. Aga minu tsükkel ei olnud normaalne, see oli üsna pikk, kuni 55 päeva. Käisin veel selle sama probleemiga arstil mitu korda, et ta midagi ette võtaks 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sõbrannal oli ka pikk tsükkel, ca 45 päeva miinimum ja max ükskord 89. Ebaregullaarsed. Kuna proovisid aga beebit ja kasutas ka OPK siis teadis millal ovulatsioon.

Arsti juurde minnes kui küsiti millal päevad valetas tsükli 28 päevaseks kohe alguses, et segadust ei tekiks. Tal õel oli sama probleem, 35-40 päevane tsükkel ja alguses arstid ehmatasid ta ära. Naine võttis õest õppust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küllalt on siin aegade jooksul nähtud draamasid “test on positiivne ja päevade arvestuse järgi peaks olema juba näha, aga uh ei näita, arst hirmutas peetumisega/emakavälise rasedusega, mis nüüüd saab?!?!”, tohutu närvipinge ja mure, kas lapsega on kõik korras, alles paar nädalat hiljem selgub, et süda lööb ja kõik on ok, lihtsalt rasedus on väiksem kui arvati. Kogu tohutu muretsemine mitte millegi üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 12:29; 30.11 17:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine küsimus tsükli ja rasesdumise kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.