Esileht Pereelu ja suhted Küsimus üksikemadele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Küsimus üksikemadele

Postitas:

Üksikemad, kes ei oma kinnisvara ja üürivad korterit, kuidas te ometi toime tulete?
Jään ka kohe üksi ja arvutan mis ma arvutan, üür pluss talvine kommunaal söövad mu palga täielikult ära, toiduraha ei jäägi. Ja seda madala üüriga ühetoalise korteri puhul. Palk on väike jah.
Aga igatahes, kuidas teie toime tulete? Mingeid trikke-nippe? Peale selle, et võta uus mees 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.03 15:35; 31.03 17:54; 03.04 22:59; 04.04 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan niimoodi, et kuna õpin ülikoolis, siis peab mind praegu üleval minu isa, st. maksab üüri jne. Lapse isa maksab ka elatist. Ega muidu ei saakski muudmoodi, kui tuleks koolist ära ja läheks tööle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.03 16:32; 01.04 09:54; 01.04 10:00; 01.04 14:27; 02.04 12:47; 02.04 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

elatis?
toimetulekutoetus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]elatis?
toimetulekutoetus?[/tsitaat]

Mis sellest elatisest kasu on?Paljud emad ei näe sentigi oma lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma see teemaalgataja. Elatist saan 80¤ kuus, tolleaegne miinimum kui ma lahutasin. Jah, ma praegu hakkan lahutama teist korda, kaheksa aastat kooselu. Nii et laps ei ole tita 🙂 Pea teismeline juba. Igatahes. Et mitte pikalt jahuda, miks ja kuidas, kokkuvõttes, et elatise tõstmise lootust mul ei ole.
Toimetulekutoetusega on nii, et taotlesin seda siis, kui esimest korda üksi jäin. Jäin tühjade kätega. Viisin neile lõputus koguses pabereid ja lõpuks öeldi, et teate, te elate liiga suurel pinnal ja pole linna probleem teid aidata. Elasin lapsega kahetoalises, sellises pisikest sorti kus üks tuba on rohkem nagu kapp 😀
Nii et linna käest ma küll ei üritaks midagi saada, kui just päris pappkastis elamine ei terenda. Mu sugulane töötab linnavalitsuses ja ta ütles ka, et siin käivadki asjad nii, et kui vähegi võimalik, leitakse mingi X põhjus, et mitte maksta. Vat sulle säh.

Aga pole hullu. Ise oleks ikka vaja hakkama saada. Ma lihtsalt uurisin üürihindu väikestel pindadel kus pesemisvõimalus ka ikka oleks, meil ei ole kuskil käia pesemas. Ja õudne hakkas. Arvuta kuidas tahad, ei tule välja. Siis imestasingi, et tule taevas appi, kuidas siis kõik teised toime tulevad, kes üürivad. Et kuidas see võimalik on 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.03 15:35; 31.03 17:54; 03.04 22:59; 04.04 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan põhikohale lisaks veel mingit lisasissetulekut või kõrgemalt tasustatavat tööd.
Eks paljust tuleb loobuda, laiutada ei saa. Kaaluma peab iga väljaminekut.
Kerge pole, aga küllap saad hakkama nagu ka paljud teised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raban mitmel rindel, nii on ka sissetulek 1.5 inimese eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kus ja kuidas sa elasid enne lapse saamist? Eks nii eladki edasi.
Ei soovitaks ühelgi inimesel (vahet pole mees või naine) võtta vastutust lapse eest enne kui kasvõi väike oma kodu olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 09:51; 01.04 09:56; 01.04 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kus ja kuidas sa elasid enne lapse saamist? Eks nii eladki edasi.
Ei soovitaks ühelgi inimesel (vahet pole mees või naine) võtta vastutust lapse eest enne kui kasvõi väike oma kodu olemas.[/tsitaat]

Sellisel juhul ei saaks õed, õpetajad, ämmaemandad kunagi lapsi, kuna nende palgast ei anta iialgi laenu et kodu osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisel juhul ei saaks õed, õpetajad, ämmaemandad kunagi lapsi, kuna nende palgast ei anta iialgi laenu et kodu osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.03 16:32; 01.04 09:54; 01.04 10:00; 01.04 14:27; 02.04 12:47; 02.04 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sellisel juhul ei saaks õed, õpetajad, ämmaemandad kunagi lapsi, kuna nende palgast ei anta iialgi laenu et kodu osta. [/tsitaat]

Kaasomandisse mehega ikka saaks. Kuigi kui mees panustab suurema osa, siis võib jääda jah a la 1/3 naisel ja ülejäänud mehel vmt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 09:51; 01.04 09:56; 01.04 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kaasomandisse mehega ikka saaks. Kuigi kui mees panustab suurema osa, siis võib jääda jah a la 1/3 naisel ja ülejäänud mehel vmt.[/tsitaat]

No aga siin jutt käibki ju sellest et enne lapsi peaks olema OMA kodu. Mis kasu on naisel mõttelisest 1/3 korterist, kui ta mehele ülejäänud 2/3 välja maksta ei jõua? Ja kui mees maksabki 1/3 välja naisele, selle eest kodu ikka ei saa.

Või kas vallalised õpetajad ei tohigi lapsi saada?

Mina nt. elan lapsega juba 3a ühes üürikas ja tean, et võin siin veel 15a elada, sellisel juhul mis vahet on üürikal ja oma korteril? Omanikku näen korra 2a tagant lepingu pikendamisel, vvõin teha remonti ja mida iganes siin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.03 16:32; 01.04 09:54; 01.04 10:00; 01.04 14:27; 02.04 12:47; 02.04 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kus ja kuidas sa elasid enne lapse saamist? Eks nii eladki edasi.
Ei soovitaks ühelgi inimesel (vahet pole mees või naine) võtta vastutust lapse eest enne kui kasvõi väike oma kodu olemas.[/tsitaat]
Paljud elavad enne seda õppimise ajal ühiselamus; sinna ju tagasi minna ei anna. Üks osa elab kodus vanemate juures, tihtipeale ei anna ka sinna tagasi minna. Mitte seepärast, et vanemad ei sooviks vaid vb. lihtsalt ei ole enam vanemaid ja vanematekodu. Mõni võib nüüd öelda, et küllap siis jäi vanemate korter peale surma päranduseks aga mis siis, kui vanemad elasid ise ka üüripinnal või elaisd oma korteris/ väikses maakohas mille müügist sai tagasihoidliku summa ja seegi läks õdede-vendadega jagamisele.
Seega öelda, et lähed elad seal, kus enne mehega koos elamist/ lapse saamist on üsna mõttetu.

Teemaalgataja: võtad võimalikut odava üürikorteri; omanikuga teed muidugi ametliku lepingu ja kui peale üüri, kommunaalmaksete ja elektri tasumist jääb raha vähem; kui kaheliikmelisele perekonnale ette nähtud, siis on sul täielik õigus toimetulekutoetusele. Muidugi eks toidu valmistamisel pead olema ääretult leidlik ning sama enda ja lapse riietamisega; otsima sooduspakkumisi jms. Ideaalne olaks, kui leiad sellise üürikorteri; kus üür, kommunaalid ja elekter ei ületa 50% sinu sissetulekut; siis on lootust hakkama saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 11:02; 01.04 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

käin tööl ja saan päris head palka, kuigi jah töökoht soomes, kuid midagi pole teha!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma enam küll üksi pole, aga kasvatasin 6a last üksi. Kenasti saime hakkama, võtsin kohe üksi jäädes positsiooni, et seni, kuniks mul kaks kätt otsas, me lapsega nälga ei jää.
Tegin põhitöö kõrvalt kodus käsitööd, asjadega ei priisanud, aga millestki puudust ka ei tundnud.
Aja jooksul edenesin paremale töökohale ja polnud lisa vaja enam nii palju teenida.

Minu jaoks oli raske pigem emotsionaalne pool: kogu vastutus nii lapse, majapidamise kui hakkama saamise ees oli vaid minu õlul. Lisaks oli mul tol hetkel töökoht, mis viis sageli Eestist ära komandeeringusse ja ühelt maalt tekkisid süümekad lapse ees, kui koju tulles järjekordselt lennujaamast oma äraoleku kompenseerimiseks kingitusi otsisin…

Aga olen kindel, et need vahepealsed aastad kasvatasid minust palju tugevama inimese kui ma enne olin – saan endaga hakkama, julgen vastutada, planeerin paremini ja tean, et minu õnn on minu enda kätes.
Olin enne üksi jäämist ikka väga naiivsete maailmavaadetega noor preili, kes ei osanud ise lambipirnigi vahetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 11:02; 01.04 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen õpetaja, kes sai oma palgast laenu, et osta 3- toaline korter!
Ja olen ka üksikema ning saan kenasti hakkama – laps küll alles beebi, aga kooli mineku ajaks on ka korter pangalt välja ostetud!

Kõigepealt tuli kool, siis töökoht, siis ülikool, siis korter/auto, siis teine töökoht juurde. Kui magistratuur lõpetatud oli, veel paar aastat elu endale ja siis laps! Tagala kindlustasin endale varakult, kuna elu on lapsest peale õpetanud, et kindel saab olla vaid endale ja ikka ise tuleb enne pere loomist jalad igatpidi alla saada.

Üksikema olen ka vabal valikul, ei ole lahutatud naine. Rabelenud olen kahe eest+töö veel vabatahtlikuna. Käed-jalad otsas, pea peale ka kukkunud pole! Õnneks on ka õpitud erialad sellised, kus peale õpetajatöö on ka muid loomealaseid väljundeid.

Soovitan ka teemaalgatajal leida mõni muu väljund, kui praegune sisse ei too piisavalt! Saan aru, et laps piisavalt suur. Miks mitte tagasi kooli minna? Minu kolleeg (55) lõpetas eelmisel kevadel ülikooli, et saada paremale töökohale (kunagi jäi see pooleli).
Ka näputööga on võimalik lisa teenida ja seda saab teha kodus. EDU! Ja jõudu! [/tsitaat]

Kuidas on võimalik saada õpetaja palgaga selline laen, et Tallinnas 3-toaline osta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.03 16:32; 01.04 09:54; 01.04 10:00; 01.04 14:27; 02.04 12:47; 02.04 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie üürnik on üksikema. juba 6 aastat üürime talle korterit. nüüd on tema laps ka juba teismeline. tal on ikka väga raske ja tihti kuu lõpus näpud põhjas. kunstiinimese palk nõuab lisaotste tegemist ja ta on ka üüri võlgu jäänud (hiljem alati ära makstud). aga kuna ta on väga tore inimene, siis me ei torise ja üüri tõsta ka pole tahtnud selle 6 a jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on võimalusi vähemalt 2: säästlikumalt toime tulla või rohkem palka hakata teenima.
Säästlikumalt: otsida odavam korter, kasvõi ilma pesemisvõimaluseta. Ühel suvel kui meie vannituba remonditi kapitaalselt siis olime 3 kuud ilma nn. pesemisvõimaluseta. Pesime kausis, vahel harva sõbranna juures dushi all. Kui olin laps, siis elasime maal kasinates tingimustes ja kogu aeg sai kausi peal pestud, kord nädalas saunas. Elektriküte on jube kallis, eriti kui korteril halb soojustus, seega mina otsiksin ahiküttega korteri, nüüd kevadel ostes on puud odavamad ka.
Rahateenimisvõimalused sõltuvad haridusest ja paljudest muudest faktoritest, niiet selles osas nõu anda ei oska. Endal on tervishoiualane haridus ja hetkel tööpuudust ei karda, palk on öötundide lisatasu võrra veidi kõrgem kui siis kui töötaksin ainult päeval.
Jõudu ja nutikust! Kasinalt on raske toime tulla, olen seda oma elus küllalt proovinud, aga see on siiski võimalik ja sellest võib mõnda õppidagi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen ka üksikema kahe lapsega. Omal vabal tahtel. Töötan 7 päeva nädalas, puhkust välja ei võta, kuid üldse ei kurda. Samas leian alati aega ka koos lastega midagi teha, kusagil käia.

Mulle on alati meeldinud kõvasti tööd teha, seda ka siis kui veel lapsi ei olnud. Kõik algab ikka iseendast. Soovin ka teemaalgatajale pealhakkamist ja jõudu, te saate kindlasti hakkama ning paremad päevad on veel ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidas on võimalik saada õpetaja palgaga selline laen, et Tallinnas 3-toaline osta?[/tsitaat]

saan aru, et lugeda sa oskad, aga sisust ei saa aru? 3-toalist saavad need lubada, kes eelneva ilmselt väiksema elamise on juba suutnud välja osta ja kes pole asunud kohe peale kooli lõpetamist paljunema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen seda teemat ja järjest sügavamasse masendusse langen.

Ei ole ma ise üksikema ja saatuse tahtel on mul olemas ka isiklik kinnisvara. Aga ikkagi…

Kuidas on võimalik, et elame riigis, kus tavaline tööinimene ei saa ennast ja oma last normaalselt üleval peetud? Minu jaoks on tülgastav lugeda, et soovitatakse õppida ja muretseda parem töökoht.

Jah, minul isiklikult on kõrgharidus, ent ühiskonna edukaks toimetulekuks on vaja inimesi, kes töötaksid müüjatena, kokkadena, trammijuhtidena jne jne. Kas need kõrghariduse soovitajad on ise nii totud, et ei saa aru, et ühe kõrgharitud valgekrae kohta on tarvis hulk sinikraesid, kes tagaksid kõrgharitule mugava elukeskkonna?

Teemaalgatajale ei oska kahjuks midagi soovitada. Muretseda teine töökoht lisaks? Nähtavasti küll, aga sel juhul, kes tema last siis kasvatab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kinnisvara, last pole. Eks asi on ka prioriteetides, mõlemaks ei pruugigi raha jätkuda kahjuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 09:51; 01.04 09:56; 01.04 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan ka lapsega kahekesi. Paar aastat enne lapse isast lahkuminekut võtsime laenu ja ostsime ühiselt 2-toalise korteri. Korteris elame nüüd lapsega kahekesi, tema isa maksab laenust mingi summa + elatis lapsele. Palk on mul suht normaalne + igakuiselt aitavad veel vanemad. Kuusissetulek on ligikaudu 1000 euri kõik kokku. Sellest rahast maksan siis eluasemelaenu, korteri kommunaalid, autole kuluva (remont, bensiin)lasteaiamaksu,paar järelmaksu olen ka suutnud endale kaela võtta, toiduraha meile mõlemile…ühesõnaga tuleme ilusti toime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka soovitaks osta 1 lapsega 1 toaline korter, laenuga. 10 % sissemakseks, 10 käendab Kredex. Maksad lõppkokkuvõtes vähem iga kuu ja mingi x aja pärast on see korter sinu. Pole sissemakseks raha? Kas sa seal, kus sa hetkel oled, ei saa niikaua olla kui sissemakse raha koos?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 10:12; 02.04 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina koliks peale lahutust oma vanemate majja tagasi, kust kunagi oma elu peale läksin. Tuba on mul siiani täpselt samasugune, kui siis, kui sees elasin. Oleme lapsega sinna alati oodatud. Ilmselt siis elaksin seal paar aastat, et koguda oma kodu sissemaksuraha. Pigem elaksin ikkagi ema-isaga oma lapsepõlvekodus kui üürikas või 1-toalises ostetud korteris (milline laps on sulle tulevikus tänulik, et kasvas üles 1-toalises koos emaga?).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen ka üksikema kahe lapsega. Omal vabal tahtel. Töötan 7 päeva nädalas, puhkust välja ei võta, kuid üldse ei kurda. Samas leian alati aega ka koos lastega midagi teha, kusagil käia.

Mulle on alati meeldinud kõvasti tööd teha, seda ka siis kui veel lapsi ei olnud. Kõik algab ikka iseendast. Soovin ka teemaalgatajale pealhakkamist ja jõudu, te saate kindlasti hakkama ning paremad päevad on veel ees.[/tsitaat]

Miks sa puhkust välja ei võta? Selle eest saad ju puhkusetasu. Ja edasi neid päevi ju nagunii kanda ei saa. Pealegi, ilma puhkuseta oled varsti läbi põlenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Pigem elaksin ikkagi ema-isaga oma lapsepõlvekodus kui üürikas või 1-toalises ostetud korteris (milline laps on sulle tulevikus tänulik, et kasvas üles 1-toalises koos emaga?). [/tsitaat]
No mis jutt!

Mina kasvasin ka üksikema lapsena ja esimesed 12 aastat 1-toalises korteris ja olen küll tänulik – vanavanemad jah elasid küll oma majas kuid pisikeses mõttetus alevikus. Aga meie elasime vähemalt Tallinnas.

Kuigi ema alimente ei saanud ja elasime peost suhu suutis mu ema meid kolida 1-toalisest 2-toalisesse ja mõned aastad hiljem isegi 3-toalisesse korterisse (tol ajal oli tavaline korterite vahetamine, mitte ost-müük ja raha juurdemaksuks laenas peretuttavalt) Tänu sellele, et elasime Tallinnas, mitte mõttetus alevikus, sain minna ülikooli (kui oleksin üles kasvanud seal alevikus, kus enamus noored olid ilma ambitsioonideta lorud kelle päeva tipphetk oli õhtuti bussipeatuses õlle libistamine, siis oleksin ehk samasuguseks kasvanud) tänu ülikoolile on mul nüüd aga hea haridus ja tasuv töökoht!

Üksikema peab samamoodi nagu kõik teised lapsevanemadki elukoha valikul arvestama ka sellega, et lastel oleks võimalus saada heasse kooli, leida omale toredad sõbrad intelligentsetest perekondadest, võimalus huvihariduseks ja enese arendamiseks – et neist kasvaksid edukad inimesed!

Kui valida on 1 toaline korter linnas, või suur talumaja kuskil pärapõrgus joodikutest naabritega, siis eelistaksin igal juhul esimest varianti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No mis jutt!

Mina kasvasin ka üksikema lapsena ja esimesed 12 aastat 1-toalises korteris ja olen küll tänulik – vanavanemad jah elasid küll oma majas kuid pisikeses mõttetus alevikus. Aga meie elasime vähemalt Tallinnas.

Kuigi ema alimente ei saanud ja elasime peost suhu suutis mu ema meid kolida 1-toalisest 2-toalisesse ja mõned aastad hiljem isegi 3-toalisesse korterisse (tol ajal oli tavaline korterite vahetamine, mitte ost-müük ja raha juurdemaksuks laenas peretuttavalt) Tänu sellele, et elasime Tallinnas, mitte mõttetus alevikus, sain minna ülikooli (kui oleksin üles kasvanud seal alevikus, kus enamus noored olid ilma ambitsioonideta lorud kelle päeva tipphetk oli õhtuti bussipeatuses õlle libistamine, siis oleksin ehk samasuguseks kasvanud) tänu ülikoolile on mul nüüd aga hea haridus ja tasuv töökoht!

Üksikema peab samamoodi nagu kõik teised lapsevanemadki elukoha valikul arvestama ka sellega, et lastel oleks võimalus saada heasse kooli, leida omale toredad sõbrad intelligentsetest perekondadest, võimalus huvihariduseks ja enese arendamiseks – et neist kasvaksid edukad inimesed!

Kui valida on 1 toaline korter linnas, või suur talumaja kuskil pärapõrgus joodikutest naabritega, siis eelistaksin igal juhul esimest varianti.[/tsitaat]
Vau! Mina ei tahaks mingil juhul elada kusagil õismäel-mustamäel-lasnamäel oma 2 lapsega. Tallinna ümbruses on vähemalt 40 km raadiuses alevikke, kus on normaalsed koolid ja avarad korterid, mille saab kätte odavamalt kui Mustamäe pugeriku. Samuti on olemas kõik sportimis-trenni võimalused. Ega selleks ei pea talumajas elama, et Tallinnast väljas elada. Lihtsalt Tallinna lähedal on korterid odavamad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 10:12; 02.04 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vau! Mina ei tahaks mingil juhul elada kusagil õismäel-mustamäel-lasnamäel oma 2 lapsega. Tallinna ümbruses on vähemalt 40 km raadiuses alevikke, kus on normaalsed koolid ja avarad korterid, mille saab kätte odavamalt kui Mustamäe pugeriku. Samuti on olemas kõik sportimis-trenni võimalused. Ega selleks ei pea talumajas elama, et Tallinnast väljas elada. Lihtsalt Tallinna lähedal on korterid odavamad.[/tsitaat]

Ja mina oma lapsega elan Lasnamäel ja olen väga rahul, kui kunagi ostmiseni jõuan, siis valin ka siia- põhjendus- kesklinna koolidesse kiire bussiühendus, tööle samuti. Olen elanud linnast väljas ja seetõttu oskan kiiret ja head infrastruktuuri vägagi hinnata.

Vanematekodus lapsega elamine ilmselt keeraks lapse närvid ruttu vussi- mina ja mu vanemad ei suuda olla poolt tundigi koos nii, et karjumiseks ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.03 16:32; 01.04 09:54; 01.04 10:00; 01.04 14:27; 02.04 12:47; 02.04 16:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Küsimus üksikemadele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.