Esileht Pereelu ja suhted Küsimus üksikemadele

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Küsimus üksikemadele

Postitas:

Mina elasin õppimise ajal ahiküttega vanas üürikorteris, koridoris ühine kuivkäimla. Kaunistasin kodu triibuliste vaipadega, pesumasina-dushinurga-kahe auguga pliidi- paigutasin kööktoa seinte äärde, keskel vaipade ja voodimadratse peal oli veel küllalt ruumi külaliste vastuvõtuks, koridori ja käimlat koristasinise, et oleks piisavalt puhas ja elamisväärne. Ei olnud kole elu, suudaksin nüüdki sel viisilkaunis õnnelikult elada. Ainult, kui lapsed teismelised, siis oleks kahetoalist vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 14:37; 02.04 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] (milline laps on sulle tulevikus tänulik, et kasvas üles 1-toalises koos emaga?). [/tsitaat]

Mis mõttes? Ju see ikka ema teha, kuidas ta suudab ühetoalise elatavaks muuta, nii et laps hiljem kibedust ei tunne. Ruumipaigutus väga oluline, ema peab suutma seal luua lapsele privaatse nurgakese ja ema peab andma lapsele ka rahulikku omaette tegutsemise aega seal ühetoalises ja ei tohi pidevalt rääkida sellest, kui halb kõik on ja kuipalju parem oleks elu rikkamana ja rohkemate tubadega – asi,millega laps on harjunud ei häiri teda, juhul, kui ema ise sellest numbrit ei tee. Ja külaliste kutsumist ei tohi ka ära keelata lihtsalt seepärast, et elatakse ühetoalises korteris.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 14:37; 02.04 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen õpetaja, kes sai oma palgast laenu, et osta 3- toaline korter!
Ja olen ka üksikema ning saan kenasti hakkama – laps küll alles beebi, aga kooli mineku ajaks on ka korter pangalt välja ostetud!

Kõigepealt tuli kool, siis töökoht, siis ülikool, siis korter/auto, siis teine töökoht juurde. Kui magistratuur lõpetatud oli, veel paar aastat elu endale ja siis laps! Tagala kindlustasin endale varakult, kuna elu on lapsest peale õpetanud, et kindel saab olla vaid endale ja ikka ise tuleb enne pere loomist jalad igatpidi alla saada.

Üksikema olen ka vabal valikul, ei ole lahutatud naine. Rabelenud olen kahe eest+töö veel vabatahtlikuna. Käed-jalad otsas, pea peale ka kukkunud pole! Õnneks on ka õpitud erialad sellised, kus peale õpetajatöö on ka muid loomealaseid väljundeid.

Soovitan ka teemaalgatajal leida mõni muu väljund, kui praegune sisse ei too piisavalt! Saan aru, et laps piisavalt suur. Miks mitte tagasi kooli minna? Minu kolleeg (55) lõpetas eelmisel kevadel ülikooli, et saada paremale töökohale (kunagi jäi see pooleli).
Ka näputööga on võimalik lisa teenida ja seda saab teha kodus. EDU! Ja jõudu! [/tsitaat]
kool on ju jube kallis! kui just eelarvelisele kohale ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 15:09; 02.04 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust küll tuleb see maailmavaadete nii suur erinevus?

Ma tahtsin ka küll väga lapsi, aga ma ei võtnud mõttessegi endale neid sünnitada enne, kui mul on olemas minu enda kodu, kust mitte keegi mind lihtsalt välja ei tõsta.

Miks teised nii ei mõtle? Kus te mõtlete lapsi kasvatada? Ise võib ju muidugi ükskõik kus elada, kasvõi pargipingil magada. Aga no hallooo, lastega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kust küll tuleb see maailmavaadete nii suur erinevus?

Ma tahtsin ka küll väga lapsi, aga ma ei võtnud mõttessegi endale neid sünnitada enne, kui mul on olemas minu enda kodu, kust mitte keegi mind lihtsalt välja ei tõsta.

Miks teised nii ei mõtle? Kus te mõtlete lapsi kasvatada? Ise võib ju muidugi ükskõik kus elada, kasvõi pargipingil magada. Aga no hallooo, lastega?
[/tsitaat]

Aga kallis inimene, kas sa saad aru, et on ameteid(ka kõrgharidust nõudvaid), kus ei anta MITTE KUNAGIIIIII laenu, et kodu osta. Olen jah lammas, et läksin ämmaemandaks õppima, oleks pidanud võtma kuulda mitte sydant vaid mõistust. Aga kui kõik hakkaks taga ajama OMA kodu, siis kust te võtaksite õdesid, ämmakaid, õpetajaid, kes Teid aitavad?

VOt mina ei usu, et kui minu laps on elanud nüüd 3a ühes üürikas ja samas veel leping 7a, ehk kokku 10a, et siis on väga hull see lapsele…

See, et kõigil inimestel peaks olema OMA kodu, on jaburdus. Paljudel, kes üürikas jaksavad pere kenasti ära majandada ja ehk jaksaks ka laenu maksta, neile seda lihtsalt ei anta!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.03 16:32; 01.04 09:54; 01.04 10:00; 01.04 14:27; 02.04 12:47; 02.04 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga kallis inimene, kas sa saad aru, et on ameteid(ka kõrgharidust nõudvaid), kus ei anta MITTE KUNAGIIIIII laenu, et kodu osta. Olen jah lammas, et läksin ämmaemandaks õppima, oleks pidanud võtma kuulda mitte sydant vaid mõistust. Aga kui kõik hakkaks taga ajama OMA kodu, siis kust te võtaksite õdesid, ämmakaid, õpetajaid, kes Teid aitavad?

VOt mina ei usu, et kui minu laps on elanud nüüd 3a ühes üürikas ja samas veel leping 7a, ehk kokku 10a, et siis on väga hull see lapsele…

See, et kõigil inimestel peaks olema OMA kodu, on jaburdus. Paljudel, kes üürikas jaksavad pere kenasti ära majandada ja ehk jaksaks ka laenu maksta, neile seda lihtsalt ei anta![/tsitaat]
sul on täiesti õigus. kogu maailmas on üürikorterite turg täiesti normaalselt toimiv asi. Eestis on see alles lapsekingades ja paistab, et nii jääb kauaks ajaks. ka on eestlane mingil põhjusel nii – ma ei teagi, mis asi – omandihimuline vist, et kole kohe. kinnisvaraomand on üks suur rist ja viletsus ka. selle korrashoidmine on jube kallis ja võtab aega ära. üürikorteris elaval inimesel on vähem muresid selle korrashoiuga. üürikorter on täiesti ok asi, mujal maailmas elatakse seal surmani ja see ongi kõige levinum elamise viis. iseasi jah see, et meie palgad nii väikesed, et raske üüri maksta. samas – ega pangalaen väiksem ju ei ole. minu halvustamise täpsuse huvides lisan, et ise olen majaomanik, maksan pangalaenu nii et veri ninast väljas. et miks ma ise üürikas ei ela? maja ma ei jõuaks rentida ja korteris ei tahtnud elada. a kui jõuaks, siis lõdvalt, maja korrashoid on jube kallis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 15:09; 02.04 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui teemasse, siis olen üksikema ja nö. oman korterit… ehk siis korter on ostetud laenuga ja laenumakse on suht samas suurusjärgus sarnaste korterite üürihindadega.
Raske on praegu, lisaks pean maksma ka erahoidu, kuna lapsel pole lasteaiakohta. Pikisilmi ootan seda, läheb ehk veidi kergemaks.
Õnnestus siin aastake töötu ka olla, see vabastas mu säästudest, nii et hetkel on tagala kindlustamata ja kõhe olla:)
Näljas ja paljad ei ole, aga endale midagi lubada praegu ei saa, tuleme omadega nulli. Lapsel kõik vajalik olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ka yksikema saatuse tahtel. looks hea meelega kondaktid teise uksikemaga, kellega koos kordamooda lapsi hoida. elan iiris ja kain tool. oman korterit, kuid raske oń leida lapsehoidjat kui tool olen. kahekesi tundub kuidagi kergem olevat. ei taha riigi kulule jaada ja sotstoetustest elada. kaed jalad olemas ja kindel too ka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina see teemaalgataja, olin paar päeva eemal internetist. Kõigepealt – tänan teid kõiki vastuste eest!

Vanematekoju ma ei saa minna, nad elavad kahetoalises korteris neljakesi pluss koer. Vähe sellest, et ebareaalne on sinna suruda veel kaks inimest, on mu tütar allergiline, koerad-kassid-hamstrid ja muu säärane ei sobi talle. Nii et see siis selgituseks sellele, kes tundis huvi, miks ma tagasi ei lähe.

Praegu elan veel mehega koos aga tahan väga ära. Ja ei ole selline ülepeakaela otsus. Oleme olnud üle seitsme aasta koos ja viimased kaks aastat olen selle mõttega elanud aga üritanud siiski probleeme lahendada. Aga minu jaks on otsas ja ma arvan, et isegi väga küsitava majandusliku olukorraga oleks meie elu parem omaette. Siia jääda ma väga kauaks ilmselt ei saa. Kui üks osapool on sisimas otsustanud, et aitab, siis väevõimuga seda suhet kaua koos ei hoia ja ausalt öeldes oleks see ka mehe suhtes ebaõiglane.

Me elame praegu ka peost suhu ja säästusid ei ole mul mingisuguseid ja sissemaksuraha kokku korjamine võtaks mul aastaid, seda juhul, kui ma siia jääks. Ütleme nii, et ostmine on välistatud. Ei ole mul ka mingit pärandust kuskilt oodata ega lotovõitu tulemas 😀 Seega jääb üürimine. Üürihinnad aga on nagu nad on.

Ma olengi kõrgharidusega aga ma ka üks neist, kes valis südame ja mitte peaga. Otsin aktiivselt uut tööd, midagi, mis tiba parema palga annaks aga siiamaani edu pole. Lõpuks ehk on, lootma peab alati!

Igatahes ei tahtnud ma üldse vinguda ega midagi, ma olen selline parandamatu optimist tegelikult ja pole masenduses ega meeleheitel (meeleheide on möödas ja läbi elatud selle suhtega seoses). Praegu on pigem selline tunne, nagu üritaks Rubiku Kuubikut lahendada, hull keeruline pusle, kuidas selline pealtnäha võimatu olukord lahendada.

Tegelikult peaks tegema üksikemadele mingi eraldi foorumi või võrgustiku, et aidata üksteisel lapsi hoida, riideid ja muid asju vahetada ja kasvõi niisama toetada hea sõnaga kui raskeks läheb. Oleks ju asja eest küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.03 15:35; 31.03 17:54; 03.04 22:59; 04.04 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind häirib,võrdusmärk üksikema ja mitte eriti hästi hakkama saamise vahel. mis vahet on perekonnal ema+laps perekonnaga 2 vanemat+2 last? ühel juhul on vaja ühe täiskasvanu sissetulekuga majandada üks laps, teisel juhul ju tegelikult sama.
no logistiliselt on raskem, jah, kui arvestame, et mees on ikka ka lapsevanem oma kohustustega. on palju abielusid-kooselusid, kus minu arvates on naisel \”tänu\” mehele raskem, kui üksi lastega olles.

mulle ei meeldi ka see, et \”üksikemadus\” on midagi, mis sind teiste samasuguste saatusekaaslastega peaks liitma. tänan-ei! ma suhtlen ikka ja tunnen end liidetuna nende inimestega, kelledega on ühised huvid ja arusaamised.
ega abielurahvas ka mingit oma seltsi ei tee. noh, et \”näed- sa oled abielus! meil on niipalju ühist!\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ega alati ei olegi ju võrdusmärki. Tihti see nii lihtsalt kipub olema.
Ja no sõbrad on ikka huvide ja muu järgi aga vahel pole üksikemal üldse kedagi, kes mõistaks ja toetaks, ometi on inimesel ju alati tarvis seda teadmist, et kui vaja, siis keegi saab aru ja kui ei saa aidata, siis vähemalt kuulab. Ükskõik, kas tegu on üksikemaga või kellega iganes. Üksikema lihtsalt mõistab teist üksikema (või üksikisa) paremini kui näiteks naine/mees, kes on kogu aeg olnud õnnelikus abielus ja majanduslikult normaalsel järjel. See on see liitev faktor aga keegi ei sunni ju 🙂 Samamoodi nagu keegi ei sunni sind suhtlema inimestega, kellega sul on ühised huvid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.03 15:35; 31.03 17:54; 03.04 22:59; 04.04 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mind häirib,võrdusmärk üksikema ja mitte eriti hästi hakkama saamise vahel. mis vahet on perekonnal ema+laps perekonnaga 2 vanemat+2 last? ühel juhul on vaja ühe täiskasvanu sissetulekuga majandada üks laps, teisel juhul ju tegelikult sama.
no logistiliselt on raskem, jah, kui arvestame, et mees on ikka ka lapsevanem oma kohustustega. on palju abielusid-kooselusid, kus minu arvates on naisel \”tänu\” mehele raskem, kui üksi lastega olles.

mulle ei meeldi ka see, et \”üksikemadus\” on midagi, mis sind teiste samasuguste saatusekaaslastega peaks liitma. tänan-ei! ma suhtlen ikka ja tunnen end liidetuna nende inimestega, kelledega on ühised huvid ja arusaamised.
ega abielurahvas ka mingit oma seltsi ei tee. noh, et \”näed- sa oled abielus! meil on niipalju ühist!\”[/tsitaat]

Selgitan:
1. Neljale inimesele süüa teha on odavam kui kahele.
2. Üksikvanemana ostan sisse lapsehoidja teenust ajaks, mil olen komandeeringus, ei saa tööasjade tõttu lapsele lasteaeda järgi minna, või olen haige. Kahe vanemaga peres seda ei ole vaja teha.
3. Kahe vanemaga peres on äärmiselt oluline kahe täiskasvanu olemasolu (ei räägi peredest, kus isa on nn \”kolmas laps\”). Isegi kui vanemad ei saa omavahel hästi läbi, on olemas tugi teise täiskasvanu näol kui üks on haige ja ei jõua lapse (laste) eest hoolitseda.

Minu kõige raskemad hetked üksikvanemana ongi need kui olen totaalselt haige või on tööl muresid ja tahaks õhtul lihtsalt töölt tulles kellegi kaela ümbert kinni võtta ja öelda: nii hea, et sa mul olemas oled.

Ja annan endale aru, et üksikvanema staatust on ka väga erinevat. Kui vanemad, sõbrad toetavad, polegi väga hull. Aga kui oled ihuüksi, sest vanemad on ise väetid ja sõbrad samamoodi omades muredes..on vahest ikka väga raske. Lapse selga ju oma muresid ei lao. Tööl pead pidevalt tõestama, et sa oled tasemel ka üksikemana, sest oled tööintervjuul kinnitanud – ma saan ahkkama, ei, pole probleemi, kindlasti saan hakkama.

Mõtteaineks, see ei ole kindlasti kõikidel üksikvanematel nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Küsimus üksikemadele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.