Esileht Ajaviite- ja muud jutud Küsimus uutesse majadesse korteri ostnutele!

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Küsimus uutesse majadesse korteri ostnutele!

Postitas:
Kägu

Kuigi kinnisvarabuum peaks möödas olema on uute majade korterid siiski väga-väga kallid

vaatasin näiteks neid lehti:
http://www.kodukolde.ee/#?id=5
või http://www.endover.ee/

Siit küsimus, et kes ostnud uude majja korteri, kas ostsitegi selle hinna eest mis kuskil reklaamkodulehel väljas on, või saab ostuhuviline ikka uue personaalse (ja loomulikult soodsama) pakkumise? Ei tahaks kuidagi uskuda, et need korterid selliste hindadega kaubaks lähevadki…

Kui saite soodsama pakkumise, siis kui palju soodsama – 10%, 20%, 30% ???

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Küsimus uutesse majadesse korteri ostnutele!

Natuke teemast välja, aga eile olid sõbrad külas. Nad just jaanuaris kolisid sisse oma 2011 hilissügisel valminud korterisse. Ja siis tuli juttu küttekuludest – neil on 92 ruutu ja osade tubade kõrgus üle 4m. Ja ka kõige külmemate ilmadega korteris vähemalt 24 kraadi sooja. Ning küttearve jaanuari eest 60 eurot (maja peale autonoomne gaasiküte). Krt ma pidin ära surema kadedusest – nii ilus uus korter ja soe ja NII ODAV küttekulu. Deem, kas ma juba ütlesin, kui kade ma olen? Korteri hinnast pole juttu old – nad ise pole maininud ja ma pole tihand küsida ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ostsin uude majja 2010. suvel korteri. Lõpuks oli mul kaks varianti, mis väga meeldisid. Ühel oli väga soodne hind juba kodulehel väljas ja sellest numbrist allahindlust enam ei saanud.
Aga teisele pakuti allahindlust 5%.
Lõpuks ostsin selle, millele allahindlust ei saanud, sest kohta ja maja hakkasid rohkem meeldima ja majas oli kvaliteetsemate materjalidega siseviimistlus (puitparkett, siseuksed puidust, san. ruumides kõik viimase peal).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Odav küttekulu ja kommunaalid, seepärast on kallid. Tavalise 100-ruuduse kogukulu on 100 euri kuus ja keera sooja palju tahad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostsin aastal 2005 kinnisvaraarendaja hinnakirja järgi (tegelikult sain alla 10 000 krooni, sest loobusin parkimiskohast, aga nii oligi ette nähtud). Tollal muidugi oli veel buumiaeg, korterid olid müüdud ammu enne nende valmimist ja küsimus oli rohkem selles, kes küllalt ruttu jaole saab. Seetõttu polnud muidugi arendajatel mingit vajadust kauplemisega tegelda – küsisid summa, mis nad tahtsid saada, ja rahvas maksis. Hea, kui keegi üle pakkuma ei hakanud. 😛

Täpselt selliseid maju nagu meie oma (sama projekti ja korterite plaaniga) tegi arendaja kolm tükki. Meie oma valmis esimesena, teised järgneva 7 kuu jooksul. Teise maja korterid olid umbes 25% kallimad kui meie maja omad ning kolmanda maja korterid umbes 50% kallimad kui meie maja omad. Seega jõudsin veel suhteliselt heal ajal oma korteri osta. Praegugi veel on selle hind kõrgem kui ostmise ajal.

Madalad küttekulud on tõesti suureks plussiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma just ükspäev mõtlesin seda, et lubati küll, et masu lõhkab kinnisvaramulli, aga tegelikult läks sealt ainult õige pisut õhku välja, tegelikult lõhki ei läinud midagi. Mul vahetult enne buumi (2005) ostetud üsna korralik mitmekorruseline kodu Tallinna kesklinnas uues kortermajas 1 miljoni krooniga, täna enamvähem sama standardiga kodu sa kroonides alla 2 miljoni ei saa.

Tean konkreetset juhtumit, kus aasta või natuke rohkem tagasi kuulutati ühe kinnisvaraarendaja poolt välja korterite nn eelmüük aasta pärast valmivates majades soodsas kohas Tallinnas. Hinnad olid üsna mõistlikud. Enamik kortereid müüdi mõne päevaga ja veidi hiljem olid nad müügis juba ühe teise kinnisvaraarendaja kodulehel tüki maad soolasema hinnaga. See näitab selgelt, et kinnisvaraspekulandid tegutsevad täiel rindel ja mull on uuesti tekkinud. Tuleb endale ausalt otsa vaadata, kui selliste hindadega elamispindadele on turgu, siis miks peaks keegi hindu alla laskma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma just ükspäev mõtlesin seda, et lubati küll, et masu lõhkab kinnisvaramulli, aga tegelikult läks sealt ainult õige pisut õhku välja, tegelikult lõhki ei läinud midagi. Mul vahetult enne buumi (2005) ostetud üsna korralik mitmekorruseline kodu Tallinna kesklinnas uues kortermajas 1 miljoni krooniga, täna enamvähem sama standardiga kodu sa kroonides alla 2 miljoni ei saa.[/tsitaat]

Vaidlen vastu. 2008a oli iga põllupealne pappkast maja 3 EEK milli väärt, osteti ka suuremaid 6 EEK milliseid maju!!!! (hetkel saaks nende eest max 220 000 eur) Jne. No ulme. Meie naabrid ostsid 1 EEK milliga täieliku peldiku, samalaadsed korterid praegu 40 000 eur.
Iga mats oli kinnisvara miljonäär. Uue ehitusega on bingo. võid sattuda korraliku otsa, ilmselt siis ka kallim, või pappkarbi otsa.
Ja üleüldse on nii palju teemasid siin, inimesed kes on oma über laenu otsas ja maja pole 50% väärtki laenust. Majadega häviti kõige rohkem. Korteritega vähem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vaidlen vastu. 2008a oli iga põllupealne pappkast maja 3 EEK milli väärt, osteti ka suuremaid 6 EEK milliseid maju!!!! (hetkel saaks nende eest max 220 000 eur) Jne. No ulme. Meie naabrid ostsid 1 EEK milliga täieliku peldiku, samalaadsed korterid praegu 40 000 eur.
Iga mats oli kinnisvara miljonäär. Uue ehitusega on bingo. võid sattuda korraliku otsa, ilmselt siis ka kallim, või pappkarbi otsa.
Ja üleüldse on nii palju teemasid siin, inimesed kes on oma über laenu otsas ja maja pole 50% väärtki laenust. Majadega häviti kõige rohkem. Korteritega vähem. [/tsitaat]Lihtsalt mullist räägiti ka juba 2005. aastal ning varemgi, aga tollasele tasemele pole hinnad veel laskunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ole nõus eelvega. Räägitakse tohututest krahhidest
Aga kui hakata REAALSELT hindu vaatama, siis hinnad on oluliselt kõrgemal kui 2005
Olles ka ise inimene, kes tahab elamist soetada, siis viimase 1-2 aastaga on toimunud hiiliv hinnatõus. Uusehitistes on kogu aeg sildid \”MÜÜDUD\” \”BRONEERITUD\”

Kus inimesed siis raha saavad?
Tõenäolsielt ei elata nii vaeselt kui ajakirjandus esitab. Teiseks inimesed laenavad pigem lõhki et saada korralik elamine. 2noorepere laen 1+1keur-ga saba juba päris korraliku laenu
Mõni küsib juba vana 3 toalise paneelika eest lasnas, mustamäel juba miljoni-mis seal siis rääkida
Kui sisuliselt pole mingit madalseisu olnduki, siis nüüd ehk vaadaakse rohkem kv kvaliteeti ja polda nõus välja käima 6mkrooni põllu peal asuva arenduse eest.
See vahe on tõesti.
Kahjuks ma ei näe ka langust, sest euroopas on kv kahjuks-õnneks kallim kui eestis

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja üleüldse on nii palju teemasid siin, inimesed kes on oma über laenu otsas ja maja pole 50% väärtki laenust. Majadega häviti kõige rohkem. Korteritega vähem. [/tsitaat]

miljonäär???? Mis imeloom see veel on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kuigi kinnisvarabuum peaks möödas olema on uute majade korterid siiski väga-väga kallid
[/tsitaat]Milline ehitusmaterjal on võrreldes buumiajaga oluliselt odavnenud, et uus ehitis saaks soodsam olla?

Please wait...
Postitas:
Kustas Peder

Milline ehitusmaterjal on võrreldes buumiajaga oluliselt odavnenud, et uus ehitis saaks soodsam olla?[/tsitaat]Maa.

Please wait...
Postitas:
Venice

Milline ehitusmaterjal on võrreldes buumiajaga oluliselt odavnenud, et uus ehitis saaks soodsam olla?[/tsitaat]
Töö tunnihind on ikka väga madal võrreldes buumiajaga.

Please wait...
Postitas:
Kustas Peder

[small]Venice kirjutas:[/small]

Töö tunnihind on ikka väga madal võrreldes buumiajaga.[/tsitaat]Ei pea paika. Korralik töö maksab rohkem.

Please wait...
Postitas:
Venice

[small]Kustas Peder kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Venice kirjutas:[/small]
Ei pea paika. Korralik töö maksab rohkem. [/tsitaat]
Räägi mulle mõnest tunni-või ruuduhinnast siis ja nüüd…

Please wait...
Postitas:
Kustas Peder

[small]Venice kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kustas Peder kirjutas:[/small]

Räägi mulle mõnest tunni-või ruuduhinnast siis ja nüüd…[/tsitaat]Maalritöö kipsi peale maksis 2007 100 krooni ruut. Täna maksab 10 euri.
Keskmiselt.
Ma pean silmas sellist tööd, kus saab kvaliteeti küsida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie ostsime korteri uude majja 2009 ning ei suuda end ära kiruda! Kommunaalid on suured, seinad on liiga hõredad ning loomulikult oli hind tagasivaadates LIIGA kallis! Hinnast saime alla ainult niipalju et müüja oli nõus hindamisakti ise ära tegema..buumiaeg, mis teha. Elasime enne seda aastaid üürikorteris puumajas, kus oli mõnus, vaikne, hubane ja ka arved olid väiksemad. Lisaks oli auto parkimiskoht kinnises hoovis ja tunne oli turvalisem. Praegu tundub ka, et nõudlus on siiski pigem selliste korterite pihta, millel lukustatav aed, korteri juurde kuuluv aianurk jne. Läbi aegade on muidugi olnud väga \”minev kaup\” katusekorterid Kalamajas, Kassisabas, Kristiines niiet kui ma saaksin uuesti valida, siis ma pigem investeeriksin sellisesse elamisse!

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Küsimus uutesse majadesse korteri ostnutele!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.